
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2018 рокуСправа № 912/495/18 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. при секретарі судового засідання Солдатовій К.І. розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/495/18
за позовом: Керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області, 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Гагаріна, 7, в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Новоукраїнська міська рада Новоукраїнського району Кіровоградської області, 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 70
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Бурової Наталії Василівни, 27100, АДРЕСА_1
про стягнення 8210,41 грн,
Представники:
від прокуратури - Олаг О.С., посвідчення №042560 від 30.03.16, прокурор відділу;
від позивача - участі не брали;
від відповідача - участі не брали.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Керівник Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області (далі - Прокурор), в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Новоукраїнська міська рада Новоукраїнського району Кіровоградської області (далі - Новоукраїнська міська рада, позивач ) звернувся ло господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою №[12-87]2675вих-18 від 01.03.2018, яка містить вимогу про стягнення з Фізичної особи-підприємця Бурової Наталії Василівни (далі - ФОП Бурова Н.В., відповідач) заборгованості по орендній платі за землю у розмірі 8210,41 грн, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань по сплаті орендної плати за землю за договором оренди земельної ділянки від 19.03.2012, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом коштів, запланованих на реалізацію державних цільових форм.
Ухвалою господарського суду від 05.03.2018 подану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 912/495/18; ухвалено розглядати справу №912/495/18 за правилами спрощеного позовного провадження; судове засідання призначено на 03.04.2018. Крім того, вказаною ухвалою відповідачу та позивачу встановлено строки для подання відзиву на позовну заяву та відповіді на відзив.
03.04.2018 господарський суд відкрив судове засідання з розгляду справи по суті.
Прокурор в судовому засіданні 03.04.2018 позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання 03.04.2018 не з'явився. Натомість, 30.03.2018 на адресу суду надійшли письмові пояснення № 331/02-24 від 28.03.2018 про підтримання позовних вимог Прокурора та розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач участь повноважного представника в судовому засіданні 03.04.2018 не забезпечив, правом на подання відзиву у строк, визначений господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, не скористався, про поважність причин неподання відзиву суду не повідомив, хоча відповідачем завчасно отримано відповідну ухвалу суду (а.с. 54).
Згідно з частиною 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
З огляду на викладене та враховуючи відсутність підстав для відкладення розгляду справи, господарський суд розглядає справу по суті в судовому засіданні 03.04.2018 за відсутності представника відповідача.
На підставі частини 9 статті 165, частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з неподанням відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, спір вирішено за наявними в справі матеріалами.
Розглянувши наявні у справі матеріали, заслухавши пояснення Прокурора та оцінивши подані докази, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Новоукраїнською місцевою прокуратурою Кіровоградської області, на підставі абз. 4 ч. 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що рішенням п'ятнадцятої сесії Новоукраїнської міської ради шостого скликання №433 від 12.01.2012 передано фізичній особі-підприємцю Буровій Наталії Василівні, ІНФОРМАЦІЯ_1, в оренду земельну ділянку державної власності за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови загальною площею 0,0473 га строком на 49 років для комерційного використання (розміщення та обслуговування об'єкту торгівлі), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 Новоукраїнського Кіровоградської області. Зобов'язано Бурову Н.В. укласти договір оренди земельної ділянки та своєчасно сплачувати орендну плату.
19.03.2012 між Новоукраїнською міською радою (Орендодавець) та ФОП Буровою Н.В.(Орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, який зареєстрований у відділі Держкомзему у Новоукраїнському районі 19.03.2012 за № 352400004000673 (далі - Договір).
Відповідно до умов Договору ФОП Буровій Н.В. передано в оренду земельну ділянку державної власності за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови загальною площею 0,0473 га строком на 49 років для комерційного використання (розміщення та обслуговування об'єкту торгівлі), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 Новоукраїнського Кіровоградської області (пункти 1, 2, 7 Договору).
Згідно Акту приймання-передачі земельну ділянку за Договором передано у фактичне користування відповідачеві.
Відповідно до п. 8 Договору орендна плата вноситься Орендарем в сумі 1492,32 грн за один рік на рахунок Новоукраїнської міської ради, що складає 10% від нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з п. 9 Договору обчислення розміру орендної плати здійснюється з обов'язковим урахуванням цільового призначення земельної ділянки, коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та рішеннями Новоукраїнської міської ради №113 від 08 лютого 2011 року та №208 від 07 червня 2011 року.
Згідно з умовами п. 10 Договору орендна плата вноситься Орендарем щомісячно рівними частками до ї 0 числа після закінчення кожного місяця.
Пунктом 29 Договору передбачено обов'язок орендаря своєчасно і в повному об'ємі сплачувати орендну плату.
Договір оренди землі від 19.03.2012 зареєстровано у відділі Держкомзему у Новоукраїнському районі 19.03.2012 за № 352400004000673 та він набирає чинності після підписання його сторонами та його державної реєстрації.
Договір підписано повноважними представниками сторін та скріплено відповідними печатками.
Як повідомляє прокурор та позивач, відповідач в порушення умов Договору сплачував орендну плату не в повному обсязі та з порушенням строків, передбачених Договором, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом коштів, запланованих на реалізацію державних цільових програм.
Згідно інформації Новоукраїнської міської ради від 07.11.2017 та 14.02.2018, за відповідачем рахується заборгованість зі сплати орендної плати за землю відповідно до вищевказаного Договору оренди земельної ділянки за період із січня 2016 року по грудень 2017 року включно у загальному розмірі 8210 грн. 41 коп. (а.с. 23).
Вказане, за твердженням прокурора порушує майнові права Новоукраїнської міської ради у зв'язку з чим прокурор звернувся до господарського суду з даним позовом.
При вирішенні зазначеного спору, господарський суд враховує наступне.
Укладений між сторонами договір за своєю природою є договором оренди, правовідносини за яким регулюються главою 58 Цивільного кодексу України, Земельним кодексом України та Законом України "Про оренду землі" .
Відповідно до Земельного кодексу України, земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею; земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами (ст. ст. 2, 3).
Використання землі в Україні є платним; об'єктом плати за землю є земельна ділянка; плата за землю справляється відповідно до закону (ст. 206 Земельного кодексу України).
Закон України "Про оренду землі" визначає, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності (ст. 1 Закону).
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону).
Згідно зі ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України який, відповідно до пункту 1.1 статті 1 регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
За змістом підпункту 9.1.10 пункту 9.1 статті 9 Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, яка в силу вимог підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 цього ж Кодексу є податком і справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Останні ж, як визначає зміст підпункту 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, - це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності. Отже, Податковий кодекс України визначив обов'язок й орендаря сплачувати земельний податок у формі орендної плати.
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (підпункт 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України). Подібне визначення міститься і у статті 21 Закону № 161-XIV.
Справляння плати за землю, в тому числі і орендної плати, здійснюється відповідно до положень розділу ХIII Податкового кодексу України.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (пункт 288.1 статті 288 Податкового кодексу України).
Орендна плата відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою; розмір, форма і строки внесення орендної плати встановлюються за згодою сторін в договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податковим кодексом України.
Частиною 1 п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України і ч. 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності обов'язково проводиться та використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід (дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими та затвердженими нормативами (стаття 1 Закону України "Про оцінку земель" у відповідній редакції).
Плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп. 14.1.147 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 269.1. ст. 269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Останні ж, як визначає зміст підпункту 14.1.73. пункту 14.1. ст. 14 цього Кодексу - це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності.
Отже, Податковий кодекс України визначив обов'язок орендаря земельної ділянки сплачувати податок у формі орендної плати.
Згідно з підпунктом 14.1.136. пункту 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою
Подібне визначення міститься і в частині 1 ст. 21 Закону України "Про оренду землі".
Відповідно до частини 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
В пункті 289.1. ст. 289 Податкового кодексу України закріплено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Положеннями пункту 2 частини 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема, визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру земельного податку та розміру орендної плати.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.
Згідно з частиною 1 ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 23 наведеного Закону технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою, а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів - районними радами.
Отже, результатом нормативної грошової оцінки земельних ділянок є складання технічної документації, яка затверджується відповідною радою залежно від місця розташування земельної ділянки. До прийняття уповноваженим органом рішення про затвердження нормативної грошової оцінки земельних ділянок, така оцінка земель не є проведеною.
На момент укладання договору оренди від 19.03.2012 розмір нормативної грошової оцінки землі складав 14924 грн.
Згідно рішення Новоукраїнської міської ради від 13.11.2012 №737 затверджено нову нормативну грошову оцінку земель населеного пункту м. Новоукраїнка, яка набрала чинності з 01.01.2013 (а.с. 48).
Згідно витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відповідна нормативна оцінка станом на 01.01.2013 становить 45457,31 грн (а.с. 43).
В подальшому така нормативна грошова оцінка індексувалась та відповідно до вказаного витягу становила:
станом на 01.01.2014 - 45457,31 грн;
станом на 01.01.2015 - 56776,18 грн;
станом на 01.01.2016 - 81360,27 грн;
станом на 01.01.2017 - 86241,88 грн.
Господарський суд враховує, що у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування для плати за землю, змінюється річна сума орендної лати за землі комунальної та державної власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання держаною плати за користування землею.
З набранням чинності Податковим кодексом України (з 01.01.2011) річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 цього Кодексу.
Виходячи із принципу пріоритетності норм Податкового кодексу України над нормами інших актів у разі їх суперечності, який закріплений у пункті 5.2 ст. 5 цього кодексу, до моменту внесення до договору відповідних змін, розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України.
Відповідна правова позиція закріплена в постанові Верховного Суду України № 21-274а14 від 02.12.2014.
Наведена норма, а саме підпункт 288.5.1 пункту 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, в період, за який Прокурор просить стягнути заборгованість з орендної плати, зазнавала змін.
У рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99 у справі про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів наголошується на тому, що до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Водночас, відповідно до пункту 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Згідно з пунктами 34, 35 частини 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.
Відповідно до приписів ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Рішеннями Новоукраїнської міської ради від 08.02.2011 № 113 та від 12.03.2013 №828 розмір орендної плати для земель населеного пункту несільськогосподарського призначення, на яких знаходяться будівлі га споруди - об'єкти торгівлі, бари, кіоски, павільйони, що розташовані в тому числі в с. Звірівка змінено та становить 5 % від їх нормативної грошової оцінки (а.с. 44, 45, 49-50).
Враховуючи викладене, оскільки укладений між сторонами договір передбачає можливість зміни розміру орендної плати орендодавцем в односторонньому порядку, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому нарахування орендної плати згідно нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням її індексації та відповідно до затвердженої рішеннями Новоукраїнської міської ради ставок земельного податку на рівні 5% є правильним та відповідає нормам чинного законодавства.
Разом з цим, перевіривши наданий Прокурором розрахунок заборгованості по орендній платі (а.с. 23), господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Розрахунок орендної плати за 2012, здійснено позивачем відповідно до умов Договору та є правильним.
Однак, при розрахунку орендної плати за 2013-2017 роки позивачем помилково взято за основу нормативну грошову оцінку - 45472,00 грн, що є неправильним та не відповідає наданому витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с. 43).
Так, за розрахунком господарського суду 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка діяла станом на 2013 рік становить 2272,87 грн; на 2014 рік - 2272,87 грн; на 2015 рік - 2838,81 грн, за 2016 рік - 4068,01 грн, за 2017 рік - 4312,09 грн.
Таким чином, в межах розрахунку позивача та враховуючи проведені відповідачем оплати, є правильним наступний розрахунок:
за 2012 рік - нараховано 1171,39 грн, сплачено 549,70 грн, залишок 621,69 грн;
за 2013 рік - нараховано 2272,87 грн, сплачено 880,89 грн, залишок 1391,98 грн;
за 2014 рік - нараховано 2272,87 грн, сплачено 313,30 грн, залишок 1959,57 грн;
за 2015 рік - нараховано 2838,81 грн, сплачено 1492,32 грн, залишок 1346,49 грн;
за 2016 рік - нараховано 4068,01 грн, сплачено 2600,00 грн, залишок 1468,01 грн;
за 2017 рік - нараховано 4312,09 грн, сплачено 2893,01 грн, залишок 1419,08 грн
Враховуючи викладене, заборгованість по орендній платі за землю становить 8206,82 грн, яка підлягає стягненню з відповідача.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується неналежне виконання Фізичною особою-підприємцем Буровою Н.В. умов Договору оренди землі від 19.03.2012 щодо сплати орендної плати.
Відповідач заявлених до нього вимог не спростував, доказів належного виконання ним зобов'язань щодо сплати орендних платежів за договором оренди землі від 1903.2012 суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про оренду землі" орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Отже, Прокурором дотримано вимог норм процесуального законодавства і подано всі докази на підтвердження позовних вимог, в той час, як відповідачем не спростовано існування заборгованості перед Новоукраїнською міською радою у розмірі 8206,82 грн.
Оскільки заборгованість відповідача перед позивачем на час прийняття рішення не погашена, розмір вказаної заборгованості відповідає фактичним обставинам справи та нормам діючого законодавства, вимога прокурора про стягнення з відповідача заборгованості по орендній платі підлягає частковому задоволенню на суму 8206,82 грн.
Стосовно правомірності звернення з даним позовом до суду прокурором в інтересах держави в особі Новоукраїнської міської ради суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Згідно зі ст. 2 Господарського процесуального кодексу України прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до господарського суду прокурор зазначає про це в позовній заяві.
У рішенні Конституційного Суду України від 08.04.1999 р. у справі № 1-1/99 зазначено, що інтереси держави можуть збігатися повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарських товариств з часткою державної власності у статутному фонді. Проте держава може вбачати свої інтереси не тільки в їх діяльності, але й в діяльності приватних підприємств, товариств. Із врахуванням того, що "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Земельного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Згідно з ч. 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування" органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Враховуючи викладене, керівник Новоукраїнськоої місцевої прокуратури правомірно згідно діючого законодавства звернувся до суду з даною позовною заявою для захисту інтересів держави в особі Новоукраїнської міської ради.
Відповідно до частини 9 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача повністю, оскільки спір виник внаслідок неправильних дій останнього.
Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Бурової Наталії Василівни (27100, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2) на користь Новоукраїнської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 70, ідентифікаційний код 04055127) на р/р 33210815700323, МФО 823016, отримувач - Новоукраїнська міська рада, код отримувача 23680948 в ГУДКСУ у Кіровоградській області, вид платежу - 13050500 - 8206,82 грн заборгованості по орендній платі за землю.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Бурової Наталії Василівни (27100, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2) на користь прокуратури Кіровоградської області (25009, м. Кропивницький, вул. В. Пермська, 4, р/р 35215073004600 в Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 02910025, код класифікації видатків бюджету 2800, отримувач - прокуратура Кіровоградської області) 1762,00 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
У задоволенні позову в іншій частині відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Належним чином завірені копії рішення направити Керівнику Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області за адресою: 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Гагаріна, 7; Новоукраїнській міській раді Новоукраїнського району Кіровоградської області за адресою: 27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 70; Фізичній особі-підприємцю Буровій Наталії Василівні за адресою: 27100, АДРЕСА_1.
Повне рішення складено 10.04.2018.
Суддя В.В.Тимошевська