
8.3.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення ії недоліків та відкриття провадження у справі
10 квітня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/704/18 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Пінта-Кремінський пивоварний завод" (92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Промислова 33-Б) до Головного управління ДФС у Луганській області (93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків 72) про визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "Пінта-Кремінський пивоварний завод" до Головного управління ДФС у Луганській області, з такими позовними вимогами:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000241404 на суму 176052,50 грн ;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000284003 на суму 612000,00 грн;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000294003 на суму 29958,75 грн;
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 26 березня 2018 позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Пінта-Кремінський пивоварний завод" до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування рішень, залишено без руху та запропоновано позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 6984,17 грн.
03 квітня 2018 року позивач надав до суду документи на усунення недоліків ухвали від 26 березня 2018 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ГУ ДФС у Луганській області проведено документальну планову виїзну перевірку позивача, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 02.08.2014 по 31.12.2016 а також по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування яку оформлено актом від 10.01.2018 № 15/12-31-14-10/32570662 на підставі якого винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення, які позивач вважає такими що суперечать чинному податковому законодавству та прийняті з порушенням з огляду на таке.
При прийнятті податкового повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000241404 на суму 176052,50 грн, відповідач посилається на те, що ТОВ "Пінта-Кремінський пивоварний завод" не оприбутковані готівкові кошти в сумі 21574,00 грн в книзі обліку розрахункових операцій. Проте податковим органом не взято до уваги, пояснення товариства про механічну поломку касового апарату, роздруківку звітів, пояснювальну записку касира, та книгу обліку розрахункових операцій з відміткою обслуговуючої організації «Прінт». Після виконання ремонтно- відновлювальних робіт РРО кошти у повній сумі їх фактичного надходження в розмірі 21574,00 грн. були оприбутковані у КОРО на підставі вклеєного Z-звіту фіскального звітного чека № 0206, роздрукованого 19.08.2016 о 09 год. 33 хв. Крім того, посилання відповідача на порушення п. 2.6 Постанови Правління Національного Банку України від 15.12.2004 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» є неправомірним тому як зазначена Постанова НБУ на час винесення податкового повідомлення-рішення податковим органом втратила чинність.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 30 січня 2018 року № 00002840003 на суму 612000,00 грн, позивач зазначає, що не погоджується з арифметикою застосування фінансових (штрафних) санкцій, оскільки вважає, що до суб'єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн незалежно від кількості порушень. Також вважає, що ТОВ "Пінта-Кремінський пивоварний завод" вчасно подавало звіти 1-ОА та 2-РС звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за липень 2015 року - грудень 2016 року. Звітність товариство подавало в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку.
Податкове повідомлення-рішення від 30 січня 2018 № 00000294003 на суму 29958,75 грн, яким встановлено заниження суми грошових зобов'язань, заявлених у декларації акцизного податку за 2015, 2016 роки позивач також вважає протиправним, оскільки зазначена сума грошових зобов'язань була визначена від виробництва пива, в той час як товариство сплачувало зазначений податок від реалізації пива як то передбачено вимогами статті 216 ПК України.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частиною 1 статті 172 КАС України передбачено, що в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Предметом спору в даній справі є оскарження позивачем трьох податкових повідомлень-рішень в яких зазначені різні суми грошових зобов'язань за різні порушення, а саме позивачем оскаржується податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000241404 яким встановлено порушення п. 2.6. постанови Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні № 637 від 15.12.2004 та застосовано штраф у розмірі 176052,50 грн, податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 0000284003 яким встановлено порушення ч. 3 статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та застосовано штраф у розмірі 612000 грн, податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000241404 яким встановлено порушення абз. 1,2 п.1 ст. 123 Податкового кодексу України та збільшено суму податкового зобов'язання на суму 23967 грн, та застосовано штрафні санкції на суму 5991,75 грн.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно частин 6, 7 статті 172 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз'єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об'єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства. Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз'єднання позовних вимог.
Враховуючи, що предметом спору у вказаній справі є визнання протиправними та скасування трьох податкових повідомлень-рішень в яких зазначені різні суми грошових зобов'язань за різні порушення, встановлення обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, в одній адміністративній справі ускладнить розгляд справи та не сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства, суд дійшов висновку про необхідність роз'єднання поєднаних в одне провадження позовних вимог у самостійні провадження.
Частинами першою, третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У частині шостій статті 12 КАС України законодавцем визначені категорії справ, які для цілей цього Кодексу є справами незначної складності.
Дана справа не відноситься до справ незначної складності у розумінні частини шостої статті 12 КАС України.
Статтею 257 КАС України визначено справи, що розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною першою статті 259 КАС України визначено, що клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Враховуючи відсутність клопотання позивача про розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження, з урахуванням зазначених у частині третьої статті 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при прийнятті питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно статті 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Виходячи із вищевикладеного, суд вважає за необхідне призначити справу в підготовче судове засідання.
Керуючись статтями 12, 162-163, 168, 171, 172, 173, 179, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Пінта-Кремінський пивоварний завод" до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування рішень,.
Роз'єднати позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Пінта-Кремінський пивоварний завод" до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування рішень у самостійні провадження з такими позовними вимогами:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000241404 на суму 176052,50 грн ;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000284003 на суму 612000,00 грн;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000294003 на суму 29958,75 грн;
Позовну вимогу товариства з обмеженою відповідальністю "Пінта-Кремінський пивоварний завод" до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000241404 на суму 176052,50 грн залишити на розгляді в адміністративній справі № 812/704/18.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 03 травня 2018 року о 13 год. 10 хв., у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, зал судових засідань № 3.
Запропонувати позивачеві надати суду протягом п'яти днів з дати отримання даної ухвали всі наявні документи та пояснення, які, на його думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.
Відповідачеві - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі але не пізніше 03.05.2018 надіслати суду: відзив на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 КАС України, всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи, а також всі документи, які стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення від 30.01.2018 № 00000241404 на суму 176052,50 грн (належним чином засвідчені копії - в матеріали справи, оригінали - для огляду у судовому засіданні).
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз'яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач - заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п'ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Смішливою Т.В., одноособово.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити відповідача - суб'єкта владних повноважень Головне управління ДФС у Луганській області про наявну в суді копію позовної заяви разом з доданими до неї документами, яка підлягає врученню Головному управлінню ДФС у Луганській області. Копію позовної заяви разом з доданими до неї документами відповідач може отримати лише безпосередньо в суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяТ.В. Смішлива