
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/3305/17
Категорія: 5.1.2 Головуючий в 1 інстанції: Іванов Е. А.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Осіпова Ю.В.,
суддів - Димерлія О.О., Скрипченка В.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Одеський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року (м. Одеса, дата складання повного тексту рішення - 06.11.2017 р.) по справі за адміністративним позовом Державної служби геології та надр України до Дочірнього підприємства «Одеський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»» про анулювання дозволу на користування надрами, -
В С Т А Н О В И В:
22.06.2017 року Державна служба геології та надр України звернулась до Одеського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Одеський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»», в якому просила суд припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами №2816 від 28.10.2002 року.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що після проведення планової перевірки були виявлені певні порушення законодавства в сфері надрокористування та надано строк для їх усунення. У зв'язку з тим, що відповідач так і не усунув виявлені порушення, позивач вважає, що є усі наявні підстави для анулювання виданого товариству спеціального дозволу на користування надрами.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року адміністративний позов Державної служби геології та надр України задоволено. Припинено право користування надрами Дочірньому підприємству «Одеський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»» шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами №2816 від 28.10.2002 року.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду 1-ї інстанції, директор ДП «Одеський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»» 17.11.2017 року подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що судом, при винесенні оскаржуваної постанови порушено норми матеріального і процесуального права, просив скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06.11.2017 року та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.
22.03.2018 року до Одеського апеляційного адміністративного суду від представника позивача - Державної служби геології та надр України надійшло клопотання про проведення розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідач - ДП «Одеський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»» в судове засідання суду апеляційної інстанції жодного разу з невідомих причин не прибув, про день, час та місце розгляду справи був своєчасно та належним чином повідомлений.
Згідно приписів п.п.1,2 ч.1 ст.311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю та/або неприбуття жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю - доповідача, та перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність належних підстав для її задоволення.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
28.10.2002 року Міністерством екології та природних ресурсів України Дочірньому підприємству «Одеський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»» видано спеціальний дозвіл на користування надрами №2816 від 28.10.2002 року з метою видобування сировини, придатної для виробництва щебеню та каменю бутового, терміном дії - 16 років.
21.07.2015 року, на підставі наказу №174 від 25.06.2015 року та направлення №9 від 01.07.2015 року, Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України проведено планову перевірку ДП «Одеський облавтодор» з питань дотримання ним вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, за результатами якої складено акт №6/2816.
При цьому, відповідач фактично не допустив орган контролю до перевірки та не надав будь-яких документів.
В той же день, т.б. 21.07.2015 року, за результатами вказаної перевірки, Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України складено припис №6/2816, яким зобов'язано відповідача надати в термін до 14.08.2015 року усі копії документів щодо дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин.
В зв'язку із ненаданням відповідачем будь-яких документів (доказів) усунення встановлених порушень у визначений строк, на підставі подання від 26.08.2015 року №70, наказом Азово-Чорноморського міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України від 04.09.2015 року №271 відповідачу було зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами та наданий термін - 30 календарних днів для усунення порушень.
Зазначений наказ було направлено на адресу відповідача листом від 17.09.2015 року №12235/13/14-15 та отриманий останнім 28.09.2015 року.
В подальшому, на прохання відповідача щодо продовження терміну усунення порушень у зв'язку з реорганізацію в структурі Укравтодору, наказом Державної служби геології та надр України №448 від 25.12.2015 року цей термін був продовжений - до 15.01.2016 року, а потім, наказом Державної служби геології та надр України №111 від 01.04.2016 року знову продовжений - до 01.05.2016 року.
Далі, в період з 06.05.2016 року по 25.05.2016 року, на підставі наказу №93 від 21.03.2016 року та направлення №144 від 04.05.2016 року, співробітниками Азово-Чорноморського МВ Департаменту ДГК Державної служби геології та надр України проведено ще одну планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, за результатами якої складено акт №37/2816 від 25.05.2016 року.
Вказаною перевіркою встановлено порушення підприємством відповідача вимог ст.ст.14,24,56 Кодексу України про надра та норм «Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» (затв. Постановою КМУ від 30.05.2011р. №615), а саме: на ділянці надр, наданій у користування не проводяться передбачені спеціальним дозволом на користування надрами роботи та не виконується мета спеціального дозволу - видобування вапняків, придатних для виробництва матеріалів для дорожніх робіт; ст.51 Кодексу України про надра, ст.19 Гірничого закону України, тобто, не погоджений у встановленому законодавством порядку «План розвитку гірничих робіт на 2016 рік»; ст.ст.125,126 Земельного кодексу України і ст.18 Гірничого закону України, тобто, не отримано документи, що посвідчують право на земельну ділянку для потреб, пов'язаних з користування надрами; «Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами», т.б. надрокористувач припинив без поважних причин роботи, передбачені спеціальним дозволом на користування надрами більш як на 2 (два) роки та за маркшейдерською документацією видобуток не проводиться з 2012 року (що, в свою чергу, фактично не заперечувалося відповідачем).
За результатами вказаної перевірки, 31.05.2016 року Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України складено припис №37/2816, яким відповідача зобов'язано у строк до 01.07.2017 року усунути порушення вимог законодавства у сфері надрокористування та подати документи, які підтверджують факт усунення порушень.
Таким чином, у зв'язку з не виконанням приписів та не усуненням зазначених в них недоліків, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Вирішуючи справу по суті та повністю задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з обґрунтованості та доведеності вимог та, відповідно, з бездіяльності відповідача та не усуненням ним виявлених численних порушень діючого законодавства.
Колегія суддів апеляційного суду, уважно дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, погоджується з такими висновками суду 1-ї інстанції і вважає їх обгрунтованими, з огляду на наступне.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.
Суспільні відносини з приводу забезпечення раціонального, комплексного використання, охорони надр, гарантування при користуванні надрами безпеки людей, майна та навколишнього природного середовища, а також охорони прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій та громадян урегульовані нормами Кодексу України про надра.
Так, як видно зі ст.2 Кодексу України про надра, завданням Кодексу України про надра - є регулювання гірничих відносин з метою забезпечення раціонального, комплексного використання надр для задоволення потреб у мінеральній сировині та інших потреб суспільного виробництва, охорони надр, гарантування при користуванні надрами безпеки людей, майна та навколишнього природного середовища, а також охорона прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій та громадян.
Як слідує зі змісту норм ст.1 Кодексу України про надра, «надра» - це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння.
Згідно із ст.ст.13,14 Кодексу України про надра, користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.
Надра надаються у користування, зокрема, для видобування корисних копалин.
Статтею 15 Кодексу України про надра також визначено, що надра надаються у постійне або тимчасове користування.
Постійним визнається користування надрами без заздалегідь встановленого строку.
Тимчасове користування надрами може бути короткостроковим (до 5 років) і довгостроковим (до 50 років). У разі необхідності строки тимчасового користування надрами може бути продовжено.
Перебіг строку користування надрами починається з дня одержання спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами, якщо в ньому не передбачено інше, а в разі укладення угоди про розподіл продукції - з дня, зазначеного в такій угоді.
Позивач - Державна служба геології та надр України - є центральним органом виконавчої влади, який наділений функціями для забезпечення реалізації державної політики у сфері надрокористування та діє відповідно до «Положення про Державну службу геології та надр України» (затв. Указом Президента України від 06.04.2011р. №391/2011 і «Положення» від 30.12.2015р. №1174).
Так, у відповідності до приписів пп.18 п.4 вказаного Положення №391/2011, Державна служба геології та надр України, згідно із покладеними на неї завданнями, здійснює державний контроль за геологічним вивченням надр (т.б. державний геологічний контроль) та раціональним і ефективним використанням надр України.
Згідно з ч.1 ст.19 Кодексу України про надра, надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.
Виключно з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами, у користувача надр виникають права та обов'язки, передбачені Кодексом України про надра та Порядком №615.
Так, як вбачається з ч.2 ст.24 Кодексу України про надра, користувачі надр зобов'язані:
1) використовувати надра відповідно до цілей, для яких їх було надано; 2) забезпечувати повноту геологічного вивчення, раціональне, комплексне використання та охорону надр; 3) забезпечувати безпеку людей, майна та навколишнього природного середовища; 4) приводити земельні ділянки, порушені при користуванні надрами, в стан, придатний для подальшого їх використання у суспільному виробництві; 4-1) надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, необхідну для забезпечення прозорості у видобувних галузях, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України; 5) виконувати інші вимоги щодо користування надрами, встановлені законодавством України та угодою про розподіл продукції.
Статтею 60 Кодексу України про надра встановлено, що державний контроль і нагляд за веденням робіт по геологічному вивченню надр, їх використанням та охороною спрямовані на забезпечення додержання всіма державними органами, підприємствами, установами, організаціями та громадянами встановленого порядку користування надрами, виконання інших обов'язків щодо охорони надр, встановлених законодавством України.
Згідно з ч.1 ст.61 Кодексу України про надра, державний контроль за геологічним вивченням надр (державний геологічний контроль) та раціональним і ефективним використанням надр України здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
Так, механізм проведення державного геологічного контролю з метою виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр безпосередньо визначається «Порядком здійснення державного геологічного контролю» (затв. Постановою КМУ від 14.12.2011р. №1294).
Пунктом 4 Порядку №1294 передбачено, що органи державного геологічного контролю відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний геологічний контроль за, зокрема, своєчасністю і правильністю державної реєстрації робіт з геологічного вивчення та використання надр, наявністю спеціальних дозволів на користування надрами і виконання передбачених ними умов.
А згідно із п.5 Порядку №1294, державний геологічний контроль здійснюється шляхом проведення органами державного геологічного контролю планових і позапланових перевірок надрокостувачів.
Як передбачено пп.13 п.4 Положення №391/2011 (зі змін.), Державна служба геології та надр України відповідно до покладених на неї завдань зупиняє та анулює в установленому порядку дію спеціальних дозволів на користування надрами, поновлює їх дію.
А відповідно до п.22 «Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» затвердженого Постановою КМУ від 30.05.2011р. №615 (в редакції, чинній на момент проведення перевірки), дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері здійснення державного гірничого нагляду, епідеміологічного нагляду (спостереження), державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, органів місцевого самоврядування, органів ДФС у разі: 1) порушення надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр; 2) виникнення внаслідок проведення робіт, пов'язаних з користуванням ділянкою надр, безпосередньої загрози життю чи здоров'ю працівників або населення; 3) наявності заборгованості із сплати загальнодержавних податків та зборів; 4) невиконання в установлений строк приписів уповноважених органів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування або охорони навколишнього природного середовища.
Далі, після зупинення дії дозволу надрокористувач зобов'язаний зупинити проведення на наданій йому в користування ділянці надр робіт, передбачених дозволом.
При цьому, слід зазначити, що зупинення дії дозволу не звільняє надрокористувача від обов'язку проводити на ділянці надр роботи, пов'язані із запобіганням виникненню аварійної ситуації або усуненням її наслідків. Також, зупинення дії дозволу не є підставою і для переривання строку його дії.
Дія дозволу поновлюється органом з питань надання дозволу після усунення надрокористувачем причин, що призвели до зупинення його дії. У разі визнання судом незаконним зупинення дозволу строк дії дозволу вважається таким, що автоматично продовжений на строк незаконного зупинення.
Так, відповідно до приписів п.16 Порядку №1294, у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр на підставі акта перевірки протягом 5-ти робочих днів з дати її завершення складається припис або розпорядження за формою, затвердженою Держгеонадрами.
Припис або розпорядження можуть бути оскаржені до Держгеонадр або суду в установленому законом порядку.
Відповідно ж до ч.ч.1,2 ст.26 Кодексу України про надра, право користування надрами припиняється у разі: 1) якщо відпала потреба у користуванні надрами; 2) закінчення встановленого строку користування надрами; 3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування; 4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення; 5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; 6) якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами; 7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр. Право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених п.п.4,5,6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку. При цьому, питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку.
Відповідно до п.23 Порядку №1294, право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Порядок же анулювання спеціальних дозволів, у тому числі, на користування надрами безпосередньо визначений Законом України від 06.09. 2005 року №2806-IV «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Так, як видно зі змісту абз.5-7 ч.7 ст.4-1 Закону України №2806-IV, дозвільний орган, що видав документ дозвільного характеру, може звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) встановлення факту надання в заяві про видачу документа дозвільного характеру та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації; 2) здійснення суб'єктом господарювання певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства, щодо яких дозвільний орган видавав припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення.
Так, як встановлено судами обох інстанцій з матеріалів справи, 21.07.2015 року, на підставі наказу №174 від 25.06.2015 року та направлення №9 від 01.07.2015 року Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України була проведена планова перевірка підприємства відповідача з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, про що складено відповідний акт №6/2816.
Однак, як видно з матеріалів справи та вже зазначалося вище, відповідач фактично не допустив орган контролю до перевірки та не надав на його вимогу будь-яких документів, у зв'язку з чим, 21.07.2015 року на адресу підприємства був направлений припис №6/2816, яким зобов'язано відповідача надати, в термін до 14.08.2015 року, усі копії документів щодо дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин.
Далі, як свідчать матеріали справи, у зв'язку із ненаданням відповідачем доказів усунення встановлених порушень у визначений строк, Азово-Чорноморський міжрегіональний відділ Департаменту ДГК Державної служби геології та надр України, на підставі подання від 26.08.2015 року №70, своїм наказом від 04.09.2015 року №271 зупинив дію виданого відповідачу спеціального дозволу на користування надрами та надав додатковий строк - 30 календарних днів для усунення порушень.
Зазначений наказ відповідач отримав 28.09.2015 року.
Далі, як вбачається з матеріалів справи, за клопотанням керівництва ДП щодо продовження терміну усунення порушень у зв'язку з реорганізацію в структурі Укравтодору, наказом Державної служби геології та надр України №448 від 25.12.2015 року цей термін був продовжений спочатку до 15.01.2016 року, а потім і до 01.05.2016 року.
Як встановлено судами обох інстанцій, в період з 06.05.2016 року по 25.05.2016 року, на підставі наказу №93 від 21.03.2016 року та направлення №144 від 04.05.2016 року Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України проведена планова перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, за результатами якої складено акт перевірки №37/2816 від 25.05.2016 року.
Зазначеною перевіркою було встановлені порушення відповідачем норм земельного законодавства, а саме:
- на ділянці надр, наданій у користування не проводяться роботи передбачені спеціальним дозволом на користування надрами та не виконується мета спеціального дозволу на користування надрами - видобування вапняків, придатних для виробництва матеріалів для дорожніх робіт;
- не погоджений у встановленому законодавством порядку План розвитку гірничих робіт на 2016 рік, що є порушенням вимог ст.51 Кодексу України про надра і ст.19 Гірничого закону України;
- не отримано документи, що посвідчують право на земельну ділянку для потреб, пов'язаних з користування надрами, що є порушенням ст.ст.125,126 ЗК України, ст.18 Гірничого закону України;
- надрокористувач припинив без поважних причин роботи, передбачені спеціальним дозволом на користування надрами більш як на 2 (два) роки та за маркшейдерською документацією видобуток не проводиться з 2012 року, що є грубим порушенням вимог «Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами».
Як вже зазначалося вище, за результатами вказаної перевірки, 31.05.2016 року Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України було складено новий припис №37/2816, яким відповідача знову зобов'язано, у строк до 01.01.2017 року, усунути порушення вимог законодавства у сфері надрокористування та подати документи, які підтверджують факт усунення порушень.
Однак, як вбачається з наданих пояснень, надісланих на адресу позивача, відповідач просив не анульовувати спеціальний дозвіл на користування надрами та надати можливість працювати, оскільки Красноокнянське родовище вапняків в Одеській області є основною сировинною базою ДП «Одеського облавтодору», і цією сировиною з даного середовища забезпечуються усі філії Облавтодору по всій території Одеській області при виконанні робіт з ремонту та обслуговування автомобільних доріг державного та місцевого значення. Оскільки ж ДП «Одеський облавтодор», як зазначає відповідач, залишився без фінансування та за відсутності обсягів робіт, то було реорганізовано багато філій, а також тимчасово припинені роботи з видобутку гірської маси з Красноокнянського родовища.
В подальшому, 23.09.2016 року Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України направлено на адресу позивача Подання №379 щодо анулювання спеціального дозволу на користування надрами №2816 від 28.10.2002 року, в якому зазначено, що станом на 23.09.2016 року відповідачем не усунуті порушення вимог законодавства у сфері надрокористування.
Враховуючи вищевикладене, 29.11.2016 року позивач направив на адресу відповідача лист №22071/13/14-16 з проханням надати до Держгеонадр України у 15-ти денний строк, з моменту отримання листа, власну позицію (згоду/не згоду) на припинення права користування надрами Вільшанського та Красноокнянського (Розівського) родовищ, згідно з спеціальними дозволами на користування надрами № 2816, № 2817 від 28.10.2002 року, який отриманий відповідачем 10.12.2016 року.
Разом з тим, підприємством будь-якої відповіді на вказаний лист-вимогу позивача до цього часу надано так і не було.
Крім того, слід вказати й про те, що в матеріалах справи також відсутні докази щодо підтвердження усунення порушень, виявлених Азово-Чорноморським міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України під час перевірки, проведеної в травні 2016 року, як відсутні і докази чи обґрунтування, які б свідчили про відсутність виявлених порушень, доказів направлення позивачу інформації та доказів усунення виявлених порушень, тощо.
Що ж стосується тверджень відповідача про не обґрунтованість зупинення дії спеціального дозволу, враховуючи усунення ним порушень на виконання припису №6/2816 від 21.07.2015 року, то з цього приводу слід зазначити, що останній, своїм листом №5-1/1094 від 03.12.2015 року просив лише продовжити термін усунення порушень, а не зазначав про їх усунення та виконання припису.
Окрім того, колегія суддів, як і суд першої інстанції, також вважає за необхідне звернути увагу і на той факт, що відповідачем по цій справі взагалі не оскаржені будь-які дії органів Державної служби геології та надр України щодо проведення перевірок стосовно нього, т.б. складання приписів, видання наказів, зупинення дії дозволу на користування надрами, не надані будь-які докази на спростування порушень, а навпаки в наданих листах на адресу позивача зазначено про необхідність надання часу для усунення порушень, не можливість усунути порушення, тощо.
Щодо посилань ДП «Одеський облавтодор» про порушення порядку проведення перевірки в 2015 року під час дії мораторію на проведення перевірок, то з цього приводу необхідно вказати, що спірна перевірка, правомірність якої заперечує відповідач, була фактично проведена в липні 2015 року, в той час, як дія мораторію тривала до 30.06.2015 року.
Таким чином, за вказаних обставин, судова колегія вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи та дійшов обґрунтованого висновку про те, що оскільки виявлені порушення відповідачем так і не були усунуті, то, відповідно, наявні усі законні підстави для анулювання спеціального дозволу на користування надрами.
До того ж, ще слід зазначити й про те, що відповідно до приписів ст.ст.9,77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.90 цього ж Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
А відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні даної справи не допустив, вірно встановив фактичні обставини справи та надав їм належної правової оцінки. Наведені ж у апеляційній скарзі доводи, правильність висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на припущеннях та невірному трактуванні норм матеріального права.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.315 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Отже, за таких обставин, колегія суддів апеляційного суду, діючи виключно в межах доводів апеляційної скарги, відповідно до ст.316 КАС України, залишає цю апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення суду 1-ї інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст.308,311,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, апеляційний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Одеський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»» - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст постанови виготовлено _30.03.2018_р.
Головуючий у справі
суддя-доповідач: Ю.В. Осіпов
Судді: О.О. Димерлій
В.О. Скрипченко