Рішення № 73233989, 04.04.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2018
Номер справи
809/290/18
Номер документу
73233989
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" квітня 2018 р. справа № 809/290/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області

про визнання бездіяльності протиправною щодо непроведення перерахунку пенсії, зобов’язання провести перерахунок та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 01.01.2016 без обмежень, з підстав протиправної відмови суб’єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, також – позивач) 13.02.2018 звернувся в суд із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі, також – відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області (надалі, також - третя особа), в якій просив: визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо неперерахунку йому пенсії - неправомірною та зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням посадового окладу – 2950 гривень, окладу за військовим (спеціальним) званням – 2200 гривень, надбавки за стаж служби - 45 %, премії – 35%, надбавки за особливо важливі завдання – 50%, основний розмір пенсії грошового забезпечення 70%, а також виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01.01.2016 без обмежень граничного розміру.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262-XII (надалі, також – Закон № 2262-XII). Позивач вважає, що законодавством йому гарантовано право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, проте відповідачем протиправно, на підставі наданої позивачем заяви та довідки про розмір грошового забезпечення, не проведено перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону №2262-XII та постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за № 988 від 11.11.2015 (надалі, також - Постанова №988) з підстав відсутності виділення коштів з Державного бюджету. Окрім цього, Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області всупереч вимогам законодавства не включено до складових грошового забезпечення відповідної довідки надбавки за особливо важливі завдання - 50% та занижено розмір премії з 35% до 2,36%, а тому їх також слід врахувати при зобов’язанні проведення перерахунку пенсії.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.02.2018 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано позивачу десятиденний термін для усунення недоліків (а.с.27-29).

Позивач у визначений судом термін недоліки усунув.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.02.2018 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-2).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.03.2018 зупинено провадження у даній адміністративній справі, у зв’язку із постановленням ухвали Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду Пз/9901/8/18 від 01.02.2018 про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі за позовом Особи до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у даній зразковій справі (а.с. 50-57).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 14.03.2018. Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с.61-64). Просив суд в задоволенні позову відмовити, з урахуванням тієї обставини, що прийнятою Кабінетом Міністрів постановою від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категорія осіб" не передбачений такий вид надбавки, як надбавка за виконання особливо важливих завдань а також зазначено, що розмір премії, згідно із даною Постановою визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року, відповідно врахування премії позивачу до довідки для перерахунку пенсії у розмірі 35% є безпідставним. Окрім цього, відповідач зазначив, що попередньо видана ОСОБА_1 довідка від 01.06.2017 №1202/108/05/8-17 не може бути прийнята до уваги ні органом ПФУ, ні судом, оскільки вона не відповідає вимогам прийнятої Постанови.

Частиною 10 статті 290 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також КАС України) визначено, що у рішенні суду, ухваленому за результатами розгляду зразкової справи, Верховний Суд додатково зазначає ознаки типових справ, обставини зразкової справи які обумовлюють типове застосування норм матеріального права та порядок застосування таких норм, обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі.

До ознак даної типової справи, Верховний Суд у своєму рішенні відніс наступні:

1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ”;

2) відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу;

3) предмет спору: бездіяльність відповідача (відмова вчинити дії) щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII (надалі, також - Закон №900-VIII), статтею 63 Закону №2262-XII, Постановою №988, на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі, також - Порядок №45).

Адміністративна справа №809/209/18 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області частково відповідає визначеним Верховним Судом ознакам вищезазначеної типової справи.

Рішенням Верховного Суду Пз/9901/8/18 №820/6514/17, яке набрало законної сили 17.03.2018, позовні вимоги задоволено повністю.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20.03.2018 відновлено провадження у даній справі (а.с.72).

У частині 3 статті 291 КАС України зазначено, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, з врахуванням правових висновків Верховного Суду встановив таке.

ОСОБА_1, як колишньому працівнику органів внутрішніх справ, призначена та виплачується пенсія за вислугою років відповідно до Закону №2262-XII.

Судом встановлено, що 01.06.2017 Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області видана та направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №1202/108/05/8-17.

Позивач 30.11.2017 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із проханням перерахувати пенсію у відповідності до статті 63 Закону №2262-XII, Постанови №988, Порядку №45 (а.с.17).

Згідно з листом Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області за №1211/В-15 від 06.12.2017, позивачу роз’яснено, що з урахуванням виданої відомством довідки про розмір грошового забезпечення питання щодо проведення перерахунку пенсії як колишньому працівнику МВС України у зв’язку із набранням чинності Постановою №988 буде розглянуто у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.21).

Позивачем 12.12.2017 подано Голові ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області заяву про видачу нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за останню штатну посаду з урахуванням: надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби у розмірі 50%, премії в розмірі 35%, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби (а.с.15-16).

Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області у відповіді №В-182/108/05/8-17 від 18.12.2017 зазначила, що грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу визначено відповідно до норм чинного законодавства, а тому підстави для його перегляду відсутні (а.с.18-20).

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII (в редакції від 01.01.2016, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону № 2262-XII, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Частиною 1 Постанови №988 (в редакції від 11.11.2015) встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з довідкою №1202/108/05/8-17 від 01.06.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_1, розмір грошового забезпечення за посадою начальника штабу Рогатинського РВ УМВС України в області прирівняною до посади начальника сектору, що не входить до складу відділу становить: посадовий оклад - 2950,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням - підполковник поліції - 2200,00 грн; надбавка за стаж служби 45% - 2317,00 грн; премія 2,36% - 176,23 грн.

У відповідності до Закону №900-VIII, пункт 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII (надалі, також - Закон №580-VIII) доповнено абзацом другим такого змісту: “За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб".

Вищевказані зміни до Закону №580-VIII набрали чинності 29.12.2015.

Відповідно до статті 102 Закону №580-VIII (в редакції від 01.01.2016), пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом №2262-XII.

Оскільки станом на 01.01.2016 грошове забезпечення поліцейських було більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії ОСОБА_1 як колишньому працівнику органів МВС України, що підтверджується протоколом за пенсійною справою – НОМЕР_1 (МВС) від 12.12.2017 (а.с.43), грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника органів внутрішніх справ на підставі Постанови №988.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Порядком №45.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 вказаного Порядку (в редакції від 01.01.2016) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку №45, рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Наведені у листі відповідача №1211/В-15 від 06.12.2017 твердження про відсутність належного бюджетного фінансового забезпечення для здійснення перерахунку та виплати пенсії суд вважає помилковим та таким, що суперечить правовим висновкам висловленим Верховним Судом у зразковій адміністративній справі №820/6514/17 від 15.02.2018, з огляду на таке.

Відповідно до статті 8 Закону №2262-ХІІ, виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Статтею 10 зазначеного Закону передбачено, що обов'язок призначення та виплати пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, покладено на органи Пенсійного фонду України.

Згідно з частинами першою та другою статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Частиною першою статті 7 КАС України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” від 23.02.2006 №3477-IV (в редакції від 02.12.2012) суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі “Міллер проти Австрії”, де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні “Гайгузус проти Австрії” від 16 вересня 1996 року, відповідно до якого, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі “Кечко проти України” від 08.11.2005, в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі № 21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі № 21- 44а10).

Така правова позиція висвітлена в рішенні Верховного Суду по зразковій справі №820/6514/17 від 15.02.2018, а також підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004, від 01.12.2004 № 20-рп/2004, від 09.07.2007 № 6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету.

З огляду на зазначені положення, суд вважає посилання відповідача на відсутність фінансування як на підставу невиконання покладених на нього функцій, необґрунтованим та недопустимим, а тому вважає необхідним визнати неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за №1202/108/05/8-17 від 01.06.2017, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області.

Що стосується позовної вимоги про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії з урахуванням посадового окладу – 2950 гривень, окладу за військовим (спеціальним) званням – 2200 гривень, надбавки за стаж служби - 45%, премії – 35%, надбавки за особливо важливі завдання – 50%, основний розмір пенсії грошового забезпечення 70%, а також виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01.01.2016 без обмежень граничного розміру, суд зазначає таке.

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в межах своїх повноважень здійснює функції призначення (перерахунку) та виплати пенсій відповідним категоріям військовослужбовців на підставі документів, поданих уповноваженим структурним підрозділом державного органу, з якого особи були звільнені зі служби. Повноваження щодо встановлення складових грошового забезпечення, з якого обчислюються пенсії цим особам, не входять до компетенції відповідача.

Натомість, вищезазначені повноваження покладені саме на Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області, що безпосередньо передбачено Порядком №45. Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області в даній адміністративній справі позивачем визначена як третя особа, та щодо неї не заявлено жодних позовних вимог.

Згідно з частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Позивач в досудовому порядку звертався до відповідача із вимогою провести перерахунок призначеної йому пенсії на підставі наявної в матеріалах справи довідки (а.с.14,17), проте в позовних вимогах просить суд зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням складових грошового забезпечення, які не зазначені в довідці №1202/108/05/8-17 від 01.06.2017.

З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позивачем обраний хибний спосіб захисту свого порушеного права, а питання включення певних видів грошового забезпечення до складу довідки про розмір грошового забезпечення при перерахунку пенсії слід заявляти до Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області шляхом подання окремої позовної заяви.

Враховуючи наведене, на думку суду позовна вимога про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії з урахуванням, в тому числі, тих складових грошового забезпечення, які не передбачені в довідці №1202/108/05/8-17 від 01.06.2017, а саме: премії – 35%, надбавки за особливо важливі завдання – 50%, а також виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01.01.2016 без обмежень граничного розміру є безпідставною та такою, що не підлягає до задоволення.

Підстави встановити судовий контроль за виконанням рішення суду відсутні, оскільки в частині зобов’язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачу відмовлено.

Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволення позовних вимог. Відтак, підлягають стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 352,40 грн, що пропорційно становить 50 відсотків задоволених позовних вимог від загального розміру сплаченого судового збору, згідно з квитанцією №18661138 від 13.02.2018 (а.с.3).

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 255, 263, 290, 291, 295, 297 підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за №1202/108/05/8-17 від 01.06.2017, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_2) сплачений судовий збір, відповідно до квитанції №18661138 від 13.02.2018, у розмірі 352 гривень 40 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1, 77000, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2.

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, адреса: вул. Січових Стрільців, буд. 15, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76018, код ЄДРПОУ 20551088.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області, адреса: вул. Академіка Сахарова, буд. 15, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., код ЄДРПОУ 08592193.

Суддя /підпис/ ОСОБА_2