
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 750/10781/17 Суддя (судді) першої інстанції: Требух Н.В.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Безименної Н.В.
суддів Аліменка В.О. та Кучми А.Ю.
за участю секретаря судового засідання Цюпка Б.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 19 грудня 2017 року (дата складання повного тексту не зазначена) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Пенсійного Фонду України, третя особа - Чернігівський обласний військовий комісаріат про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до Деснянського районного суду м.Чернігова з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Пенсійного Фонду України, третя особа - Чернігівський обласний військовий комісаріат, в якому просив визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_2, обчислену відповідно до ст.21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням збільшення розміру посадового окладу грошового забезпечення військовослужбовців, які відряджалися до Державного космічного агентства України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 за довідкою від 03 квітня 2017 року №33/17 Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення начальника групи полковника ОСОБА_2 станом на 01 січня 2017 року розрахованого до посадового окладу 4464 грн.; визнати бездіяльність Пенсійного фонду України в частині не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від Державного космічного агента України повідомлення про наявність підставі для здійснення перерахунку пенсії військовослужбовцям, які відряджалися до Державного космічного агентства України, станом на 01 січня 2017 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1037 та довідки від 03 квітня 2017 року №33/17 Державного космічного агента України; зобов'язати Пенсійний фонд України направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повідомлення про наявність підстав для здійснення перерахунку пенсії позивачу у зв'язку зі збільшенням розміру посадового окладу грошового забезпечення військовослужбовців, які відряджалися до Державного космічного агентства України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 за довідкою від 03 квітня 2017 року №33/17 Державного космічного агентства України; зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням збільшення розміру посадового окладу грошового забезпечення військовослужбовців, які відряджалися до Державного космічного агентства України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 за довідкою від 03 квітня 2017 року №33/17 Державного космічного агентства України, починаючи з 01 січня 2017 року без обмеження пенсії максимальним розміром з урахуванням виплачених сум.
Рішенням Деснянського районного суду м.Чернігова від 19 грудня 2017 року (з урахуванням виправлення описок ухвалою Деснянського районного суду м.Чернігова від 09 січня 2018 року) позов ОСОБА_2 задоволено частково, визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_2 з урахуванням збільшення розміру посадового окладу грошового забезпечення військовослужбовців, які відряджалися до Державного космічного агентства України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 згідно довідки від 03 квітня 2017 року №33/17 Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення начальника групи полковника ОСОБА_2 станом на 01 січня 2017 року розрахованого до посадового окладу 4464 грн., зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з урахуванням збільшення розміру посадового окладу грошового забезпечення військовослужбовців, які відряджалися до Державного космічного агентства України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 згідно довідки від 03 квітня 2017 року №33/17 Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення начальника групи полковника ОСОБА_2 станом на 01 січня 2017 року розрахованого до посадового окладу 4464 грн., починаючи з 01 лютого 2017 року без обмеження пенсії максимальним розміром, та провести відповідні виплати у урахуванням виплачених сум. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. На думку апелянта, рішення суду першої інстанції винесено з порушенням норм матеріального права, неповно з'ясовані обставини справи. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 не містить положень про умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку із встановленням нових розмірів посадових окладів, то підстав для проведення перерахунку пенсії немає і на даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови, порядок і розміри перерахунку пенсії відповідно до вказаної постанови.
Позивач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог в силі і внести зміни в рішення суду першої інстанції в частині заявлених позовних вимог, зазначаючи, що апелянтом була отримана довідка від 03 квітня 2017 року №33/17 Державного космічного агентства України, а порядок проведення перерахунку пенсії позивача затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.
Пенсійний фонд України відзив на апеляційну скаргу не подавав, в суді першої інстанції позиція останнього обґрунтовувалась тим, що оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій, тому підстав для перерахунку немає.
Від третьої особи відзив на апеляційну скаргу до суду не надходив, жодні письмові пояснення третьої особи в матеріалах справи відсутні.
Сторони у судове засідання не з'явились. Про день, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином.
Враховуючи, що відповідно до ч.2 ст.313 КАС України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи, колегія суддів визнала можливим проводити розгляд заяви за відсутності сторін.
Згідно ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідності до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як інвалід 2 групи війни, згідно пенсійного посвідчення НОМЕР_1 (а.с.11) та довідки ГУ Пенсійного фонду України в Чернігівській області від 28 лютого 2017 року №437 (а.с.12).
До 04 грудня 2006 року позивач був відряджений до Національного космічного агента України (з 20 квітня 2011 року - Державне космічне агентство України з 20 квітня 2011 року) із залишенням на військовій службі в Збройних Силах України, та знаходився на грошовому забезпеченні у Чернігівському представництві генерального замовника - Національного космічного агентства України.
Листом Державного космічного агентства України від 23 січня 2017 року №297/09-К2/17 (ас.15) Міністерство оборони України та Пенсійний фонд України були повідомлені про зміни посадових окладів військовослужбовців, відряджених до ДКА України, з 01 січня 2017 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 та постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року №15.
Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 03 квітня 2017 року №33/17 (а.с.24), виданої ОСОБА_2, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 грошове забезпечення за січень 2017 року за посадою начальника групи Чернігівського представництва НКАУ, яку позивач займав на день звільнення зі служби становить: посадовий оклад - 4464,00 грн., оклад за військовим званням - 135,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 1839,60 грн., надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (50%) - 2232,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 446,40 грн., доплата за забезпечення контролю за якістю виготовленої техніки (13,9%) - 620,50 грн., премія (50%) - 2232,00 грн. Всього - 11969,50 грн.
Державне космічне агентство України, листом від 03 квітня 2017 року №1653/10-К2/17 (а.с.21), направило до військового комісару Чернігівського обласного комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01 грудня 2016 року та 01 січня 2017 року на осіб, які були відряджені з Міністерства оборони України до Чернігівського представництва генерального замовника - ДКА України, в тому числі і довідку ОСОБА_2 №33/17 від 03 квітня 2017 року, яка листом від 18 квітня 2017 року №5/1298с (а.с.22) була направлена Начальнику управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян.
Позивач направив до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області звернення (повторне) від 14 серпня 2017 року (а.с.32), в якому просив здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до, зокрема, довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 03 квітня 2017 року №33/17, у відповідь на яке Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області листом від 29 серпня 2017 року №1418/03/А-12 (а.с.33-34) повідомило позивача, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 були збільшені посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з 01 січня 2017 року, при цьому, вищевказаною постановою не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення. Виходячи з наведеного, на даний час провести перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії відповідно до п.1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, немає законних підстав. А довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2017 року від 03 квітня 2017 року №33/17 повернута управлінням без виконання. Пенсія виплачується згідно з чинним законодавством.
Листом Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України від 15 вересня 2017 року №12009/А-11 (а.с.36) позивача повідомлено, що Фонд звернувся до Міністерства соціальної політики України за роз'ясненнями щодо підстав для проведення перерахунку пенсії у зв'язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037. Міністерство листом від 20 березня 2017 року №5666/0/2-17/21 повідомило Фонд, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 внесено зміни, якими встановлено посадові оклади для осіб рядового і начальницького складу, які відряджались до державних органів, установ та організацій, в тому числі Державного космічного агентства України. При цьому, в листі Міністерства зазначено, що вказаною постановою не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення.
Вважаючи відмову в проведенні перерахунку пенсії згідно довідки від 03 квітня 2017 року №33/17 протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Суд першої інстанції, частково задовольняючи позовні вимоги, дійшов висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців, та відповідний перерахунок проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
За наслідком перегляду рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку колегія суддів доходить наступних висновків.
Спірні правовідносини, що склались між сторонами, регулюються Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Згідно ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Частиною 4 ст.63 наведеного Закону передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до п.1 якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Згідно абз.7 п.3 цього Порядку особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Таким чином, зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців на підставі постанови Кабінету Міністрів України є законодавчо визначеною підставою для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: «Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.».
Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Отже, постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 внесено зміни, якими було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01 січня 2017 року, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2
На підставі вказаної Постанови Державним космічним агентством України було затверджено нові посадові оклади військовослужбовців, відряджених до нього, з 01 січня 2017 року та в подальшому видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 від 03 квітня 2017 року №33/17, яка надійшла до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області з Чернігівського обласного комісаріату.
Отже, позивач має право на здійснення перерахунку його пенсії, яке закріплено у ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі довідки Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 03 квітня 2017 року №33/17.
У своїй апеляційній скарзі Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області посилається на те, що постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 не містить положень про умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку із встановленням нових розмірів посадових окладів, у зв'язку з чим відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача і на даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови, порядок і розміри перерахунку пенсії відповідно до вказаної постанови.
Колегія суддів зазначає, що не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові від 28 грудня 2016 року №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій не може бути правовою підставою для позбавлення позивача закріпленого у ст.46 Конституції України права на соціальний захист та перерахунок йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення, згідно довідки від 03 квітня 2017 року №33/17.
Крім того, відповідний Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.
Таким чином, твердження апелянта щодо відсутності підстав для проведення перерахунку пенсії позивача згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 03 квітня 2017 року №33/17 є необґрунтованим та суперечить нормам чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини.
Щодо обмеження пенсії максимальним розміром згідно Законів України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року №911-VIII, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно п.2 р.ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п.2 р.ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року №911-VIII дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Враховуючи, що пенсія позивачу була призначена до 01 січня 2016 року та до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», його пенсія не підлягає обмеженню максимальним розміром.
Відповідно до ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
З огляду на викладені обставини, з урахуванням наведених норм права, за наслідком перегляду рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, колегія суддів доходить висновку, що відмова Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області у здійсненні перерахунку пенсії позивача є протиправною та наявні підстави зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 згідно довідки від 03 квітня 2017 року №33 з 01 лютого 2017 року без обмеження пенсії максимальним розміром, з проведенням відповідних виплат з урахуванням виплачених сум.
Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Враховуючи, що постанова суду першої інстанції не оскаржувалась в частині відмови в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Пенсійного фонду України в частині не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повідомлення про наявність підстав для здійснення перерахунку пенсії військовослужбовцям, які відряджалися до ДКА України та зобов'язання направити відповідне повідомлення щодо позивача, в цій частині судове рішення не переглядається судом апеляційної інстанції.
Зазначене узгоджується з позицією, викладеною в п.13.1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про судове рішення в адміністративній справі» від 20 травня 2013 року №7, відповідно до якого у разі часткового оскарження судового рішення суд апеляційної інстанції в описовій частині свого рішення повинен зазначити, в якій частині рішення суду першої інстанції не оскаржується, і при цьому не має права робити правові висновки щодо неоскарженої частини судового рішення.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, рішення суду ґрунтується на засадах верховенства права, є законним і обґрунтованим, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для його зміни або скасування.
Керуючись ст.ст.243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області - залишити без задоволення.
Рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 19 грудня 2017 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів, з урахуванням положень ст.329 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Повний текст постанови складено 05 квітня 2018 року.
Головуючий суддя Н.В.Безименна
Судді В.О.Аліменко
А.Ю.Кучма