Постанова № 73183138, 03.04.2018, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
03.04.2018
Номер справи
538/131/18
Номер документу
73183138
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 538/131/18

Пров.№3/539/187/2018

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2018 року Лубенський міськрайонний суд

Полтавської області

В складі: головуючого судді - Гудкова С.В.,

З участю секретаря – Гусак А.О.,

прокурора - Савинського С.Г.,

розглянувши матеріали Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, ІПН НОМЕР_1,-

В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, 15.09.2007 прийняв присягу працівника Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій.

Наказом Управління МНС України в Полтавській області від 20.06.2011 року № 203 ос лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначино на посаду фахівця по роботі з персоналом Лохвицького районного відділу УМНС України в Полтавській області.

Наказом Управління ДСНС України у Полтавській області від 18.06.2013 року № 41 ос ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання старший лейтенант служби цивільного захисту.

Відповідно до наказу Управління ДСНС України у Полтавській області від 31.01.2014 року № 20 ос, ОСОБА_1 переведено на посаду начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава) з 01.02.2014 року.

27.05.2014 з ОСОБА_1 укладено контракт № 576/14 про проходження служби цивільного захисту терміном на три роки на посаді начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава). Цей контракт набрав чинності 20.06.2014.

Наказом ГУ ДСНС України у Полтавській області від 20.06.2017 № 102ос старшого лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1, начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава) звільнено із служби у запас (з виключенням з кадрів ДСНС) у зв’язку із закінченням строку контракту 30.06.2017 року.

Наказом ГУ ДСНС України у Полтавській області від 20.06.2017 №105ос, пункт наказу ГУ № 102ос в частині дати звільнення, обрахунку вислуги років в календарному обчисленні та про використання щорічної основної відпустки при звільненні старшого лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1, начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава), змінити та вважати датою його звільнення 30.06.2017 року.

10.07.2017 року ОСОБА_1 у відділі роботи з персоналом було видано трудову книжку, військовий квиток та довідку, про що свідчить розписка, написана ним власноручно.

Начальник караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава) старший лейтенант служби цивільного захисту ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією згідно п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до другого етапу системи подання та оприлюднення. відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) декларацій, який розпочав свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року, передбаченого пунктом 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року№ 1153/29283, віднесено декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями) для всіх суб’єктів декларування.

Відповідно до підпункту 2 п. 5, п.8 та п. 9 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб’єкт декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП. Перед підписанням документа суб’єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб’єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб’єкта декларування. Після отримання зазначеного повідомлення суб’єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.

Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, був зобов’язаний подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня припинення такої діяльності, тобто не пізніше 10 липня 2017 року.

Згідно листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування » (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

З вимогами та обмеженнями, встановленими Законом України "Про запобігання корупції", в тому числі щодо строків подання е-декларацій ОСОБА_1 був ознайомлений, про що свідчить його особистий підпис на пам’ятці при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України від 26.04.2016 року

Також згідно з листом-попередженням від 08.02.2017 року ОСОБА_1 підтвердив, що ознайомлений зі ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" згідно якої особи, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та зобов’язані наступного року після припинення діяльності подати декларацію за минулий рік.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом – Реєстр), декларація особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 13.07.2017 о 20 год 55 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції – https://public.nazk.gov.ua/ declaration/67f846a4-97d8-4df7-803a-9225dd445dd1, тобто несвоєчасно.

Відповідно до листків непрацездатності АДЕ № 484542 від 10.06.2017 року та АДЕ № 250876 від 25.06.2017 року, ОСОБА_1 перебував на лікарняному з 10.06.2017 року по 29.06.2017 року.

10.07.2017 року, в день отримання у відділі роботи з персоналом трудової книжки, ОСОБА_1 на лікарняному не перебував, тому поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, у

ОСОБА_1 не було.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава), маючи спеціальне звання старшого лейтенанта служби цивільного захисту, будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після дня припинення такої діяльності (10 липня 2017 року), а саме 13.07.2017 об 20 год 55 хв. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину при викладених обставинах не визнав, пояснивши, що його незаконно було звільнено з займаної посади, тому він вимушений був звертатись до суду за захистом своїх прав, тому, по причині оскарження свого звільнення він не знав, що необхідно було подавати декларацію. Крім цього, він вважає, що протокол було складено незаконно, зокрема, не було роз’яснено ст.63 Конституції України, не було спочатку проведено перевірку НАЗК, тобто не дотримано процедуру складення протоколу.

Прокурор в судовому засіданні вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 правопорушення, посилаючись на обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Зазначив, що є відповідна норма закону, яка зобов’язує подавати декларацію. Прохав визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП .

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, а також враховуючи думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає вину ОСОБА_1 у вчинені правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП встановленою та доведеною.

Встановлено, що Наказом Управління МНС України в Полтавській області від 20.06.2011 року № 203 ос лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначити на посаду фахівця по роботі з персоналом Лохвицького районного відділу УМНС України в Полтавській області (а.с. 15).

Наказом Управління ДСНС України у Полтавській області від 18.06.2013 року № 41 ос ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання старший лейтенант служби цивільного захисту (а.с.16).

Відповідно до наказу Управління ДСНС України у Полтавській області від 31.01.2014 року № 20 ос ОСОБА_1 переведено на посаду начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава) з 01.02.2014 року (а.с.17).

27.05.2014 з ОСОБА_1 укладено контракт № 576/14 про проходження служби цивільного захисту терміном на три роки на посаді начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава). Цей контракт набрав чинності з 20.06.2014 (а.с.20-21).

Наказом ГУ ДСНС України у Полтавській області від 20.06.2017 № 102ос старшого лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1, начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава) звільнено із служби у запас (з виключенням з кадрів ДСНС) у зв’язку із закінченням строку контракту 30.06.2017 року (а.с.18).

Наказом ГУ ДСНС України у Полтавській області від 20.06.2017 №105ос, пункт наказу ГУ № 102ос в частині дати звільнення, обрахунку вислуги років в календарному обчисленні та про використання щорічної основної відпустки при звільненні старшого лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1, начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава), змінити та вважати датою його звільнення 30.06.2017 року (а.с.19).

10.07.2017 року ОСОБА_1 у відділі роботи з персоналом отримав трудову книжку, військовий квиток та довідку, що підтверджується відповідною розпискою (а.с.34).

Також, ОСОБА_1 був ознайомлений з пам’яткою при звільненні із служби цивільного захисту в ДСНС України (а.с.35).

Статтею 8 КУпАП визначено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

За ч.1 ст. 172-6 КПАП України, передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У примітці до цієї статті зазначено, що суб’єктом правопорушень є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 6 Положення "Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 5936, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України “Про запобігання корупції”.

Суб’єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. "а" і "в" п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

ОСОБА_1, працюючи на посаді начальника караулу 9 державної пожежно-рятувальної частини (м. Лохвиця) 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області (м. Полтава), будучи старшим лейтенантом служби цивільного захисту є суб’єктом відповідальності, і на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після дня припинення такої діяльності (10 липня 2017 року), лише 13.07.2017 о 20 год 55 хв. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) (а.с.47).

Згідно ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ст.280 КУпАП України, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у числі інших, визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності, чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

З огляду на вищевказане, оцінюючи докази в їх сукупності, визнавши їх достовірними і достатніми суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення, передбаченого ч. ст. 172-6 КУпАП встановлена і є доведена.

Згідно ч.1 ст. 65 ЗУ "Про запобігання корупції" - за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку

При визначенні ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд, дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП України, оцінивши всі зібрані у справі докази в їх сукупності, виходячи із характеру вчиненого правопорушення, враховуючи особу порушника, ступінь його вини, відсутність пом’якшуючих та обтяжуючих обставин, вимоги санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП України, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Відповідно ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

В зв’язку з вищенаведеним підлягає стягненню з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить на день розгляду справи 352 гривні 40 копійок..

Керуючись: ст. ст. 1, 3, 28, 65 Закону України «Про запобігання корупції»,

ст. ст.23, 33, 40-1, ч.2 ст.172-7, ст. 245, 251, 252, 280, 283, 284 КУПАП,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі – 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 352 гривні 40 копійок судового збору на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження стягувача : вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, ідентифікаційний номер юридичної особи в ЄДР підприємства та організації України (код ЄДРПОУ 26255795), отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783 , банк отримувача: Головне управління Державної служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір (стягувачем є Державна судова Адміністрація України)».

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня її винесення через Лубенський міськрайонний суд.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду ОСОБА_2