Постанова № 7312832, 17.12.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2009
Номер справи
2-а-9991/09/1070
Номер документу
7312832
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та

обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Споживчого товариства «ВІКТАН» про стягнення 1000 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України

м. Київ

17 грудня 2009 р. №2-а-9991/09/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003

час прийняття постанови : 09 год. 49 хв.

Київський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Мерденову Д.Ю.

за участю представника позивача - Кривошеї О.Г.

представник відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

ВСТАНОВИВ:

Позивач Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача Споживчого товариства «ВІКТАН», в якому просить стягнути до Державного бюджету України штраф у розмірі 1000 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 22.10.2008 р. посадовими особами Державної податкової адміністрації України у Київській області була проведена перевірка Споживчого товариства «ВІКТАН» з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Україні.

Перевіркою виявлено, що в у магазині кафе , що використовується відповідачем для здійснення підприємницької діяльності та розташоване за адресою : Київська область, Обухівський район, с. Козіївка, вул. Гагаріна, 16-а роздрібна торгівля тютюновими виробами велась за цінами , вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів. За результатами перевірки було складено Акт №100499-32-206/0319 від 22.10.2008 р. , який був підписаний продавцем без зауважень. Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки було прийняте рішення від 28.10.2008 р. № 100471-32-206/0286 Рішення відповідачем не виконано, тому сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

В судовому засіданні представник позивача Кривошея О.Г. позовні вимоги підтримала в повному обсязі, підтвердила обставини викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити, стягнути з відповідача штраф у розмірі 1000 грн.

Відповідач в судове засідання не зявився , про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, не зважаючи на те, що судом були дотримані вимоги ст. 35 КАС України.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у справі доказів .

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача Кривошею О.Г., суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

22.10.2008 р. посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Київській області, відповідно до направлення на перевірку від 22.10.2008 р. №632 (а.с. 14) , була проведена перевірка Споживчого товариства «ВІКТАН» з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Перевірка проводилась в магазині кафе, який розташований за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Козіївка, вул. Гагаріна, 16-а та належить Споживчому товариству «ВІКТАН».

Перевіркою виявлено, що в порушення вимог ст. 11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. зі змінами та доповненнями, роздрібна торгівля тютюновими виробами велась за цінами , вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби , встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.

Так, під час перевірки встановлено факт реалізації пачки сигарет «Бонд» по ціні 3 грн. 20 коп. , без видачі касового чеку чи розрахункової квитанції. Ціна , яка зазначена на пачці сигарет виробником складає 3 грн. 00 коп.

Крім того, у торговому павільйоні знаходились тютюнові вироби, ціна на які перевищувала максимальну ціну, вказану виробником , а саме :

Сигарети «Бонд» (виробник ЗАТ «Філіп Моріс Україна»), в кількості 3 пачки , за ціною 3 грн. 20 коп. за пачку (максимальна роздрібна ціна 3 грн. 00 коп.) на загальну суму 9 грн. 00 коп. ;

Сигарети «Прима Оптіма»» (виробник АТ «Імперіал Табако Продакшин Україна »), в кількості 8 пачок , за ціною 2 грн. 50 коп. за пачку на загальну суму 20грн. 00 коп. ;

Всього у торговому павільйоні в реалізації знаходились тютюнові вироби на загальну суму 29 грн. 60 коп.

В ході перевірки продавцем СТ «ВІКТАН» ОСОБА_1. було надане письмове пояснення щодо виявлених порушень законодавства, в якому вона підтвердила, що продала пачку сигарок «Бонд» за ціною 3, 20 грн., на пачці якої була зазначена ціна 3 грн. 00 коп. (а.с 11).

За результатами перевірки було складено Акт №100499-32-206/0319 від 22 жовтня 2008 р. (а.с.10- а.с 13) , який був підписаний продавцем ОСОБА_1. без зауважень.

Відповідно до вимог ст. 11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», встановлена виробником максимальна роздрібна ціна наноситься на пачку , коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скорочення найменування грошової одиниці України.

Згідно зі ч. 13 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за наявності у місцях торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках на яких вказані різні максимальні роздрібні ціни , продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами , не вищими , ніж ті , що вказані на відповідних пачках , коробках та сувенірних коробках.

Доказів, які б спростовували встановлені актом перевірки факти щодо здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами , вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби , що встановлені виробником або імпортером , відповідачем не надано .

Абзацом 12 ч.2 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачено , що до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в разі здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами , вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби у розмірі 100 відсотків вартості наявних у субєкта підприємницької діяльності тютюнових виробів , але не менше 1000 грн.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування штрафів , передбачених частиною другою ст. 17 цього Закону , приймаються органом , який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим , коньячним і плодовим , алкогольними напоями і тютюновими виробами , та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції , визначеної Законами України .

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 р. №940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів і та справляння акцизного збору (зі змінами та доповненнями) визначені основні функції Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Київській області та його регіональних управлінь , однією з яких є ліцензування діяльності субєктів підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Згідно з п. 3.5 та п. 3.16 Положення «Про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Київській області» від 11.03.2007 р. , затвердженого Наказом директора Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України, до функції Регіонального управління Департаменту належить, зокрема , проведення перевірок діяльності субєктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту , алкогольних напоїв , тютюнових виробів ; застосування у випадках, передбачених законодавством , фінансових санкцій до субєктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва і обігу спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів; звернення до суду з позовами , в тому числі про стягнення з субєктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафу за порушення вимог законодавства , яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів .

Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки позивачем було прийняте рішення від 28.10.2008 року № 100471-32-206/0286 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1000 грн. (а.с.8)

Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та було 24.11.2008 року було розміщене на дошці оголошень РУ Департаменту САТ ДПА України у Київській області, що підтверджується актом №48 від 24 листопада 2008 року про неможливість вручення субєкту підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій. (а.с. 9).

Відповідно до вимог п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках , один з яких залишається в органі , посадова особа якого прийняла це рішення ; другий у 3-денний строк після його прийняття надсилається субєкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку ; третій надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації субєкту підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.

Як вбачається з пояснень представника позивача , фінансові санкції відповідачем на день розгляду справи не сплачено.

Згідно з п 3.17 Положення «Про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Київській області» від 11.03.2007 р. , затвердженого Наказом директора Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України, до функції Регіонального управління Департаменту , також належить звернення до суду з позовами , в тому числі про стягнення з субєктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафу за порушення вимог законодавства , яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів .

Частиною 5 та ч.6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення органів , зазначених у частині 3 цієї статті , сума штрафу стягується на підставі рішення суду ; дії органу , які мають право контролю за реалізацією норм цього закону , можуть бути оскарженні в місячний строк у судовому порядку .

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» також передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи , відповідач був належним чином ознайомлений

з рішенням від 28.10.2008 року № 100471-32-206/0286 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1000 грн. , доказів на підтвердження того , що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду , або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку , а також інших доказі на спростування доводів позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Споживчого товариства «ВІКТАН» про стягнення 1000 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України - задовольнити.

Стягнути з Споживчого товариства «ВІКТАН» (08725, Київська область, Обухівський район, с. Козіївка, вул. Гагаріна, 16-а , ідентифікаційний номер - 30737247) до Державного бюджету України ( р\р 31119106700449, одержувач УДК у Київській області , МФО 821018 , код платежу 21081100, ЗКПО 23571662 ) штраф у розмірі 1000 (одна тисяча) грн. 00 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 21.12.2009 року.