
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" березня 2018 р.Справа № 924/1276/17 Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладія С.В. при секретарі судового засідання Маєвській Н.В., розглянувши матеріали справи
за позовом заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповіді функції у спірних правовідносинах Міністерства екології та природних ресурсів України
до Національного природного парку "Подільські Товтри" м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області
до фізичної особи - підприємця Пономаренка Андрія Петровича м. Хмельницький
про визнання недійсною угоди №КП-008 на рекреаційну діяльність, яка укладена 15.12.2016р. між Національним природним парком "Подільські Товтри" та фізичною особою - підприємцем Пономаренком Андрієм Петровичем
Представники сторін:
позивача: не з'явився
відповідача 1: не з'явився
відповідача 2: не з'явився
прокуратури: Кухар Н.Ю. - прокурор відділу обласної прокуратури згідно посвідчення №032202
В судовому засіданні 26.03.2018 справу розглянуто, прийнято та оголошено, на підставі ст.ст. 185, 233, 240, 241 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору: заступник прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів України звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсною угоду №КП-008 на рекреаційну діяльність, яка укладена 15.12.2016р. між Національним природним парком "Подільські Товтри" та фізичною особою - підприємцем Пономаренком Андрієм Петровичем. В обґрунтування позовних вимог вказує, що дана угода за своїм змістом суперечить актам цивільного законодавства, інтересам держави і суспільства, а тому підлягає визнанню недійсною відповідно до ст. ст. 203, 215, 228 ЦК України, оскільки надана для рекреації земельна ділянка, яка є лісовою ділянкою природно-заповідного фонду, повинна надаватись у користування для будь-яких потреб, у т.ч. рекреаційних, відповідно до вимог Лісового кодексу України. Зазначає, що в порушення вимог ст.18 Лісового кодексу України земельну ділянку надано для здійснення рекреаційної діяльності без рішення відповідного органу виконавчої влади та відповідного погодження. Окрім того, вказує, що земельна ділянка, надана для здійснення рекреаційної діяльності, відноситься до зони стаціонарної рекреації, на території якої згідно з п. 4.3.3 Положення про НПП "Подільські Товтри" забороняється будь-яка господарська діяльність, що не пов'язана з цільовим призначенням цієї функціональної зони або може шкідливо вплинути на стан природних комплексів та об'єктів заповідної зони і зони регульованої рекреації. Також, звертає увагу, що спірною угодою визначена вартість за послуги в облаштованих рекреаційних зонах, зокрема за „стоянку на виділеній та облаштованій земельній ділянці рекреаційної зони транспортними засобами: автобус, мікроавтобус, легковий автомобіль, мотоцикли, причеп до мікроавтобуса, автомобіля". Проте, НПП „ Подільські Товтри" на території кварталу № 21 відсутня облаштована автостоянка, яка належить НПП „Подільські Товтри", що виключає її використання та стягнення за користування нею визначеної плати. Прокурор стверджує, що укладення вказаної угоди всупереч встановленому державою порядку, порушує інтереси держави у сфері контролю за охороною та використанням об'єкту природно-заповідного фонду, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з позовом, оскільки уповноваженим органом - Міністерством екології та природних ресурсів України, заходи щодо визнання спірного договору недійсним не вжито.
Представник прокуратури у судовому засіданні позовні вимог підтримує в повному обсязі, вважаючи їх правомірними та обґрунтованими наявними в матеріалах справи доказами.
Позивач - Міністерство екології та природних ресурсів України в заяві від 15.02.2018р. позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити повністю. Повідомляє, що відповідно до аркушу 21 таксаційного опису, відомостей поквартальних підсумків проекту організації та розвитку лісового господарства Кам'янець-Подільського природоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку „Подільські Товтри" Хмельницької області Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, квартал 21 відноситься до зони стаціонарної рекреації та містить на своїй території лісові культури. Зазначає, що згідно п. 4.3.3 Положення про Парк, на території цієї зони забороняється будь-яка господарська діяльність, що не пов'язана з цільовим призначенням цієї функціональної зони або може шкідливо вплинути на стан природних комплексів та об'єктів заповідної зони і зони регульованої рекреації.
Відповідач 1 - Національний природний парк "Подільські Товтри" у письмовому відзиві від 31.01.2018р. погоджується з доводами прокурора, вважає правомірними позовні вимоги про скасування угоди на рекреаційну діяльність №КП-008 від 15.12.2016р.
Відповідач 2 - фізична особа - підприємець Пономаренко А.П. в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, відзиву на позовну заяву не подав. Ухвали суду по даній справі, надіслані на його адресу, зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань згідно Витягу, повернулися до суду, у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Згідно ст. 176 ГПК України, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи в порядку, встановленому ст. 242 цього кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої ст. 120 цього кодексу.
Положеннями ст. 242 ГПК України передбачено, що днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження. З наведеного, відповідач є такий, що належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, проте, відзиву на позов не подав та причин неявки та неподання відзиву не повідомив.
При цьому, суд зауважує, що відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Ст. 202 ГПК України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.
Враховуючи вищевикладене, розумність строків розгляду судового спору, суд приходить до висновку про розгляд справи без участі другого відповідача та за наявними в матеріалах справи доказами.
Розглядом матеріалів справи встановлено:
Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 26.01.2005р. №46 затверджено Положення про Національний природний парк „Подільські Товтри", до якого внесені зміни та доповнення наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 15.08.2013р. №353 (викладеного в новій редакції) та наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 28.07.2015р. №280.
Згідно з п. 1.1 Положення про Національний природний парк „Подільські Товтри" (далі - Парк) створений відповідно до Указу Президента України від 27.06.1996р. №474/96 „Про створення національного природного парку „Подільські Товтри", є об'єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.
Відповідно до п. 1.6 Положення загальна площа парку становить 261316 га землі, у т. ч. 4453,06 га земель, що надаються у постійне користування Парку та 256862,994 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів.
Парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з унікальними історико-культурними комплексами, що мають важливе природоохоронне, наукове, освітнє, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення (п. 2.1. Положення).
Пунктом 4.3.3. Положення визначено, що зона стаціонарної рекреації - призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпінгів, інших об'єктів обслуговування відвідувачів парку. На території зони регульованої рекреації забороняється будь яка господарська діяльність, що не пов'язана з цільовим призначенням цієї функціональної зони або може шкідливо вплинути на стан природних комплексів та об'єктів заповідної зони і зони регульованої рекреації.
Відповідно до аркушу 19 таксаційного опису, відомостей поквартальних підсумків проекту організації та розвитку лісового господарства Кам'янець - Подільського природоохоронного науково - дослідного відділення Національного природного парку „Подільські Товтри" Хмельницької області Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, квартал 21 відноситься до зони стаціонарної рекреації та містить на своїй території лісові культури.
15.12.2016р. між Національним природним парком "Подільські Товтри" (сторона-1) та приватним підприємцем Пономаренко А.П. (сторона-2) укладено угоду про рекреаційну діяльність №КП-008, згідно п.1.1. якої в порядку та на умовах, визначених цією угодою, сторона - 1 домовилась зі стороною 2 про організацію здійснення та надає дозвіл на проведення рекреаційної діяльності, яка пов'язана з наданням усіх видів рекреаційних послуг в Кам'янець-Подільському природоохоронному науково-дослідному відділенні квартал №21, на території природно заповідного фонду на площі 0,30 га. у зоні стаціонарної рекреації національного природного парку "Подільські Товтри" та спрямована на відновлення розумових, духовних і фізичних сил людини шляхом загальнооздоровчого і культурно-пізнавального відпочинку, туризму, санаторно - курортного лікування, любительського та спортивного рибальства, тощо. Зона стаціонарної рекреації - призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпенгів, інших об'єктів обслуговування відвідувачів парку.
У відповідності до п. 1.2 угоди стороні 2 дозволяється розміщувати готелі, мотелі, кемпінги (при наявності погодження компетентного органу), встановлювати споруди з метою організації відпочинку, ночівлі, прокату спорядження, споживання їжі, продажу продуктів, напоїв.
В п. 1.4 угоди передбачено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000р. №1913 „Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватись бюджетними установами природно-заповідного фонду" (у редакції постанови від 02.06.2003р. №827) на території НПП „Подільські Товтри" згідно наказу НПП „Подільські Товтри" №18 від 22.01.2016р. за послуги, які можуть надаватися в облаштованих рекреаційних зонах введено плату станом на час укладення цієї угоди, а саме:
- одноденний відпочинок однієї людини - 10,00 грн.;
- стоянка на виділеній та облаштованій земельній ділянці рекреаційної зони транспортними засобами: автобус - 17,00 грн.; мікроавтобус - 17,00 грн.; легковий автомобіль - 10,00 грн.; мотоцикли - 5,00 грн.; причеп до мікроавтобуса, автомобіля - 8,00 грн.
Згідно з п. 4.2 угоди сторона 2 зобов'язується забезпечувати виконання вимог законодавства щодо раціонального використання природно - рекреаційних ресурсів та їх збереження.
На територіях та об'єктах природно-заповідного фонду здійснювати свою діяльність відповідно до вимог цієї угоди (п. 4.3 угоди).
У п.7.1 угоди сторони передбачили, що ця угода вважається укладеною і набирає чинності з моменту її підписання сторонами та скріпленням печатками сторін та діє до 31 серпня 2067р.
Угода підписана представниками сторін та скріплена їх печатками.
Крім того, додатком до вищевказаної угоди оформлено схему розміщення території природно - заповідного фонду (зона стаціонарної рекреації кв 21) до договору про рекреаційну діяльність №КП -008 від 15.12.2016р., площею 0,30га.
Згідно листа Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 28.09.2017р. в період з 24 жовтня по 11 листопада 2016р. проведена планова перевірка НПП "Подільські Товтри" на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства. Під час перевірки було виявлено ряд системних порушень природоохоронного законодавства. Серед виявлених порушень встановлено, що адміністрацією НПП "Подільські Товтри" в різний час укладались договори (угоди) на рекреаційну діяльність, що суперечить ст. ст. 7, 20, 21 ЗУ "Про природно-заповідний фонд України", а також п. 2.2 розділ 3 Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища №330 від 22.06.2009р.
22.12.2017р. заступник прокурора Хмельницької області звернувся до Міністерства екології та природних ресурсів України з повідомленням про встановлення підстав та намір здійснювати представництво інтересів держави в суді.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до ст. 43 Земельного кодексу України землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Положеннями ст. 44 Земельного кодексу України визначено, що до земель природно-заповідного фонду включаються природні території та об'єкти (природні заповідники, національні природні парки, біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища), а також штучно створені об'єкти (ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва).
Порядок використання земель природно-заповідного фонду визначається законом (ч. 2 ст. 46 ЗК України).
Правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об'єктів визначаються Законом України "Про природно-заповідний фонд України" (далі - Закон).
В преамбулі даного Закону вказано, що законодавством України природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
Відповідно до приписів частини 1 ст. 20 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" національні природні парки є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.
Як вбачається з матеріалів справи, наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 26.01.2005р. №46 затверджено Положення про Національний природний парк „Подільські Товтри", до якого в подальшому вносилися зміни та доповнення наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 15.08.2013р. №353 (викладеного в новій редакції) та наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 28.07.2015р. №280.
Згідно з п. 1.1 Положення про Національний природний парк „Подільські Товтри" (далі - Парк) створений відповідно до Указу Президента України від 27.06.1996р. №474/96 „Про створення національного природного парку „Подільські Товтри", є об'єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.
Парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з унікальними історико-культурними комплексами, що мають важливе природоохоронне, наукове, освітнє, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення (п. 2.1. Положення).
Частиною 4 ст. 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" встановлено, що межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства.
Відповідно до п. 1.6 Положення про Національний природний парк „Подільські Товтри" з урахуванням внесених до нього змін, загальна площа парку становить 261316 га землі, у т. ч. 4453,06 га земель, що надаються у постійне користування парку та 256862,994 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів.
З матеріалів справи вбачається, що 15.12.2016р. між Національним природним парком "Подільські Товтри" та приватним підприємцем Пономаренко А.П. укладено угоду про рекреаційну діяльність №КП-008, згідно п.1.1. якої в порядку та на умовах, визначених цією угодою, сторона - 1 домовилась зі стороною 2 про організацію здійснення та надає дозвіл на проведення рекреаційної діяльності, яка пов'язана з наданням усіх видів рекреаційних послуг в Кам'янець-Подільському природоохоронному науково-дослідному відділенні квартал №21, на території природно заповідного фонду на площі 0,30 га. у зоні стаціонарної рекреації національного природного парку "Подільські Товтри" та спрямована на відновлення розумових, духовних і фізичних сил людини шляхом загальнооздоровчого і культурно-пізнавального відпочинку, туризму, санаторно - курортного лікування, любительського та спортивного рибальства, тощо. Зона стаціонарної рекреації - призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпенгів, інших об'єктів обслуговування відвідувачів парку.
Згідно з п. 4.2 угоди сторона 2 зобов'язується забезпечувати виконання вимог законодавства щодо раціонального використання природно - рекреаційних ресурсів та їх збереження.
На територіях та об'єктах природно-заповідного фонду здійснювати свою діяльність відповідно до вимог цієї угоди (п. 4.3 угоди).
Відповідно до ст. 63 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища" рекреаційними зонами є ділянки суші і водного простору, призначені для організованого масового відпочинку населення та туризму. На території рекреаційних зон забороняються: а) господарська та інша діяльність, що негативно впливає на навколишнє природне середовище або може перешкодити використанню їх за цільовим призначенням; б) зміни природного ландшафту та проведення інших дій, що суперечать використанню цих зон за прямим призначенням.
Відповідно до п. 8.1 Положення про НПП „Подільські Товтри" рекреаційна діяльність на території парку здійснюється відповідно до Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 22.06.2009р. №330.
Пунктом 1.1. Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України визначено, що рекреаційна діяльність - діяльність, спрямована на відновлення розумових, духовних і фізичних сил людини шляхом загальнооздоровчого і культурно-пізнавального відпочинку, туризму, санаторно-курортного лікування, любительського та спортивного рибальства, полювання тощо.
Згідно з 8.2 Положення про НПП „Подільські Товтри" основним напрямком провадження рекреаційної діяльності на території парку є, зокрема, створення умов для організованого та ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони природних комплексів та об'єктів, забезпечення попиту рекреантів на загальнооздоровчий, культурно-пізнавальний відпочинок, туризм, любительське та спортивне рибальство, тощо.
Відповідно до аркушу 19 таксаційного опису, відомостей поквартальних підсумків проекту організації та розвитку лісового господарства Кам'янець - Подільського природоохоронного науково - дослідного відділення Національного природного парку „Подільські Товтри" Хмельницької області Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, квартал 21 відноситься до зони стаціонарної рекреації та містить на своїй території лісові культури.
Таким чином, за умовами угоди №КП-008 від 15.12.2016р. Національним природним парком „Подільські Товтри" дозволено приватному підприємцю Пономаренку А.П. проводити рекреаційну діяльність на земельній ділянці, яка відноситься до зони стаціонарної рекреації.
Згідно зі ст. 21 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території національних природних парків з урахуванням природоохоронної, оздоровчої, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цінностей природних комплексів та об'єктів, їх особливостей встановлюється диференційований режим щодо їх охорони, відтворення та використання згідно з функціональним зонуванням, зокрема: зона стаціонарної рекреації - призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпінгів, інших об'єктів обслуговування відвідувачів парку; тут забороняється будь-яка господарська діяльність, що не пов'язана з цільовим призначенням цієї функціональної зони або може шкідливо вплинути на стан природних комплексів та об'єктів заповідної зони і зони регульованої рекреації.
Відповідно до п. 4.3.3 Положення про НПП „Подільські Товтри" зона стаціонарної рекреації - призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпенгів, інших об'єктів обслуговування відвідувачів парку. В зоні стаціонарної рекреації забороняється будь-яка господарська діяльність, що не пов'язана з цільовим призначенням цієї функціональної зони або може шкідливо вплинути на стан природних комплексів та об'єктів заповідної зони і зони регульованої рекреації.
У п. 1.4 угоди від 15.12.2016р. передбачено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000р. №1913 „Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватись бюджетними установами природно-заповідного фонду" (у редакції постанови від 02.06.2003р. №827) на території НПП „Подільські Товтри" згідно наказу НПП „Подільські Товтри" №18 від 22.01.2016р. за послуги (стоянку втобусів, мікроавтобусів, легкових автомобілів, мотоциклів та ін.) в облаштованих рекреаційних зонах введено плату станом на час укладення цієї угоди.
Пунктом 3 розділу 2 вищевказаної Постанови Кабінету Міністрів України №1913 від 28.12.2000р. визначено послуги, пов'язані із створенням умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду серед яких перевезення туристів, відпочиваючих; користування автостоянками, пристанями (причалами), що належать установам природно-заповідного фонду.
Однак, у НПП "Подільські Товтри" на території кварталу №21, на якому згідно умов вищевказаної угоди надано дозвіл ФОП Пономаренко А.П. для здійснення рекреаційної діяльності, відсутня облаштована автостоянка, яка належить НПП „Подільські Товтри", що виключає можливість її використання та стягнення за користування нею визначеної плати. Доказів протилежного матеріали справи не містять.
Статтею 203 ЦК України встановлено загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, зокрема: зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства; особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі; правочин має вчинятися у формі, встановленій законом; правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним; правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.
Відповідно до ст. 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним. Частиною 1 ст. 215 Цивільного кодексу України передбачено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною вимог, які встановлені частинами 1 - 3, 5, 6 ст. 203 Цивільного кодексу України.
Згідно ч. 3 ст. 215 ЦК України, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
Частиною 1 ст. 207 ГК України передбачено, що господарське зобов'язання, яке не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади, визнано судом недійсним повністю або в частині.
Оскільки угода про рекреаційну діяльність №КП-008 від 15.12.2016р. порушує вимоги природоохоронного законодавства, а її виконання може призвести до заподіяння шкоди та незворотних змін природного екологічного стану об'єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення - Національного природного парку „Подільські Товтри", укладену між відповідачами угоду необхідно визнати недійсною.
Разом з тим, судом не береться до уваги посилання прокурора на положення Лісового кодексу України, оскільки відповідно до п. 1.1. Положення про Національний природний парк "Подільські Товтри" парк є об'єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а згідно з ч. 4 ст. 1 Лісового кодексу України, лісова ділянка - це ділянка лісового фонду України з визначеними межами, виділена відповідно до цього Кодексу для ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів без вилучення її у землекористувача або власника землі.
Відповідно до статті 73 Господарського процесуального кодексу України: доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання недійсною угоди про рекреаційну діяльність №КП-008 від 15.12.2016р., яка укладена між Національним природним парком "Подільські Товтри" та фізичною особою - підприємцем Пономаренком Андрієм Петровичем є правомірними та обґрунтованими. Таким чином, позов підлягає задоволенню.
Відповідності до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідачів в рівних частинах.
Керуючись ст.ст.2, 13, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 210, 220, 232, 233, 236-238, 240-242, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповіді функції у спірних правовідносинах Міністерство екології та природних ресурсів України до Національного природного парку "Подільські Товтри" м. Кам'янець-Подільський, Хмельницької області до фізичної особи - підприємця Пономаренка Андрія Петровича м. Хмельницький про визнання недійсною угоди №КП-008 на рекреаційну діяльність, яка укладена 15.12.2016р. між Національним природним парком "Подільські Товтри" та фізичною особою - підприємцем Пономаренком Андрієм Петровичем задовольнити.
Визнати недійсною угоду №КП-008 на рекреаційну діяльність від 15 грудня 2016р., укладену між Національним природним парком "Подільські Товтри" та фізичною особою - підприємцем Пономаренком Андрієм Петровичем.
Стягнути з Національного природного парку "Подільські Товтри" Хмельницька область, м.Кам`янець-Подільський (площа Польський ринок, 6, код 23832341) на користь прокуратури Хмельницької області м. Хмельницький (пров. Військоматський, 3, код 02911102) 800,00грн. (вісімсот гривень 00 коп.) витрат по сплаті судового збору.
Стягнути з фізичною особою - підприємцем Пономаренком Андрієм Петровичем (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь прокуратури Хмельницької області м. Хмельницький (пров. Військоматський, 3, код 02911102) 800,00грн. (вісімсот гривень 00 коп.) витрат по сплаті судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення господарського суду може бути оскаржено протягом 20 днів з дня складання повного тексту судового рішення.
Порядок подання апеляційної скарги визначений підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України.
Повне рішення складено 02.04.2018р.
Суддя С.В. Гладій
Віддрук.5 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу (03035, м. Київ, вул. Митрополита В. Липківського, 35) (реком. з повід)
3 - відповідачу1 (32301, Хмельницька область, м. Кам'янець-Подільський, площа Польський ринок, 6) (реком. з повід.)
4 - відповідачу 2 (АДРЕСА_1) (реком. з повід.)
5 - прокуратуру (29000, м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3) (реком. з повід.)