
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
30 березня 2018 рокум. Ужгород№ 807/248/18
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Виконавчого комітету Ужгородської міської ради до Рац ОСОБА_1 про заборону проведення акції на підтримку традиційних родинних цінностей, -
В С Т А Н О В И В:
30.03.2018 року Виконавчий комітет Ужгородської міської ради (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, пл.Поштова, буд.3) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Рац ОСОБА_1 (89200, Закарпатська область, м.Перечин, вул. Партизанська,35), в якій просить: заборонити Рац ОСОБА_2 проведення 31.03.2018 року з 13 год. до 18 год. (включно) акції на підтримку традиційних родинних цінностей за адресою: площа Театральна в м.Ужгород Закарпатської області.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду вказану позовну заяву залишено без руху до 19:00 год. 30 березня 2018 року.
30 березня 2018 року о 18:00 год. до суду подано заяву за вх.№3452 про усунення недоліків за підписом заступника міського голови – ОСОБА_3. У поданій заяві, вказано що виконавчий комітет Ужгородської міської ради не володіє даними щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків чи паспортних даних відповідача по справі, посилаючись на статтю 2 Закону України "Про захист персональних даних".
Враховуючи вищевикладене, недоліки зазначені в ухвалі суду від 19 січня 2018 року позивачем усунені вчасно.
Позовна заява відповідає вимогам встановленим статтею 171 КАС України.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження, встановленні КАС України, відсутні.
Зі змісту позовної заяви вбачається що така віднесена до окремої категорії термінових адміністративних справ визначених Главою 11 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зокрема статтею 280 КАС України. Частиною 1 статті 280 КАС України визначено, що органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звернутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезнаходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи про встановлення іншого обмеження права на свободу мирних зібрань (щодо місця чи часу їх проведеннятощо). Окрім цього, відповідно до Закону України " Про місцеве самоврядування" частиною 1 статті 38 визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів; здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку.
Відповідно до частини першої статті 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно приписів частин другої, третьої статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
З урахуванням критеріїв визначених частиною третьою статті 257 КАС України, зокрема те, що дана справа віднесена до окремої категорії термінових адміністративних справ, а також те, що вона не підпадає під перелік справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження (ч.4 ст.12 КАС України), суд дійшов висновку про розгляд справи за позовом Виконавчого комітету Ужгородської міської ради до Рац ОСОБА_1 про заборону проведення акції на підтримку традиційних родинних цінностей в порядку спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін.
У судове засідання позивачу надати докази на підтвердження повноважень особи за підписом якої подано заяву про усунення недоліків від 30.03.2018 року.
Відповідно до частини 1 статті 269 КАС України у справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив). Відтак, враховуючи категорію справи, відповідачу слід встановити строк до 23:00 год. 30.03.2018 року для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідно до статті 49 частини 2 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов’язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи, що ухвалене в подальшому судове рішення у даній адміністративній справі може стати підставою для покладення відповідних зобов'язань на Головне управління Національної поліції у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Ф.Ракоці, буд.13, код ЄДРПОУ 40108913), його слід залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
Керуючись статтями 12,160,168,171,257-260,261,269,294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження в адміністративній справі за позовом Виконавчого комітету Ужгородської міської ради до Рац ОСОБА_1 про заборону проведення акції на підтримку традиційних родинних цінностей.
Призначити судове засідання на 30 березня 2018 року о 23:00 годині за адресою: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Богдана Хмельницького, буд. 21.
Заличити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на стороні позивача - Головне управління Національної поліції у Закарпатській області (88000, Закарпатська область,вул.Ф.Ракоці, буд.13, код ЄДРПОУ 40108913).
Встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позовну заяву до 23:00 год 30.03.2018 року.
Встановити третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на стороні позивача строк для подання пояснень по суті позовної заяви до 23:00 год. 30.03.2018 року.
Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: web: adm.zk.court.gov.ua.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
СуддяОСОБА_4