
Справа № 361/5321/17
Провадження № 2/361/437/18
19.03.2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2018 року Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
судді - Сердинського В.С.
при секретарях - Латенко Л.П., Семінська Х.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 про зобов’язання вчинити певні дії,
установив:
Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області звернувся із зазначеним позовом до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 посилаючись на те, що 22 серпня 2016 року на підставі звернення ОСОБА_2 № Щ-1043/У від 10 серпня 2016 року та направлення для проведення позапланової перевірки № 50/16 від 17.08.2016 р., начальником відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області ОСОБА_3 проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, держаних стандартів і правил ОСОБА_1 об’єкта будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6.
За результатами проведеної перевірки встановлено, що відповідачем ОСОБА_1 отримано будівельний паспорт, виданий управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради від 03.03.2016 р. № 42, на будівництво блокованого індивідуального житлового будинку по вул. Тургенєва, 6 в м. Бровари Київської області.
Відповідно до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, внесено дані про початок виконання будівельних робіт з будівництва блокованого індивідуального житлового будинку по вул. Тургенєва, 6 у м. Бровари, (повідомлення про початок виконання будівельних робіт № КС 062161100176, замовник - ОСОБА_1).
Ст. 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що усі об’єкти будівництва поділяються на І, II, III, IV, V категорії складності. Категорія складності об’єкта будівництва визначається відповідно до будівельних норм та державних стандартів на підставі ДСТУ-Н Б В. 1.2-16:2013 (далі - ДСТУ).
За критеріями таблиці 1 ДСТУ вищезазначена будівля (об’єкт будівництва) відносяться: до класу наслідків (відповідальності) СС2 (середні наслідки), та відповідно до таблиці А.1 ДСТУ належать до II категорії складності.
Під час виїзду у присутності начальника управління містобудування та архітектури, головного архітектора міста встановлено, що за вищевказаною адресою, з відхиленням від вищезазначеного будівельного паспорту, виконуються будівельні роботи з влаштування житлового будинку, а саме: виконані роботи з влаштування стрічкового монолітного фундаменту, розмірами в плані 25,40x11,00 м.; із цегли вимурувані зовнішні стіни першого поверху будинку, влаштовано перекриття, виконані будівельні роботи з мурування стін другого поверху та розпочаті роботи з влаштування покрівлі будинку та фасадні роботи. Враховуючи, що площа даного будинку перевищує 300 м2, та у єдиному реєстрі документів відсутня інформація щодо декларації про початок виконання будівельних робіт за вищевказаною адресою, перевіркою встановлено, що даний будинок будується без документу, що надає право на виконання будівельних робіт та проектної документації. Зазначені дії порушують вимоги ст. 27, ст. 31, ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Разом з тим, перевіркою встановлено, що даний будинок побудовано на відстані 6,3 м. від будинку, розміщеного на сусідній земельній ділянці. Враховуючи зазначене, встановлена невідповідність розміщення даного житлового будинку протипожежним нормам, визначеними п. 3.25* ДБН 360- 92** «Планування і забудова міських і сільських поселень». Крім того, встановлено, що даний житловий будинок розміщено з порушенням вимог табл. 8.5а* п. 8.23* ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», оскільки не забезпечено мінімальну необхідну відстань (10 м.) охоронної зони електричних мереж.
Відповідно до пункту 5 Порядку здійснення державного архітектурно- будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 р. № 553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» (надалі - Порядок) Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Відповідно до абзацу восьмого пункту 7 Порядку, однією з підстав для проведення позапланової перевірки є звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства.
За результатами проведення позапланової перевірки, складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 22.08.2016 р.
Надалі, відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно- будівельного контролю, було складено припис № С-2208/2 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт від 22 серпня 2016 року з вимогою з 29 серпня 2016 року зупинити будівельні роботи з будівництва житлового будинку по вул. Тургенєва, 6 у м. Бровари Київської області до усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та припис № С-2208/3 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 22.08.2016 р. з вимогою усунути виявлені порушення до 01.11.2016 р. в установленому законодавством порядку.
Також був складений протокол № Л-А-2208/2 про адміністративне правопорушення.
У зв’язку з відмовою відповідача від отримання даних документів, вони були надіслані йому рекомендованим листом - номер відправлення 0740018627284.
З метою перевірки виконання вимог приписів № С-2208/2 від 22.08.2016 р. та № С-2208/3 від 22.08.2016 р., на підставі направлення для проведення позапланової перевірки № 110/16 від 09.12.2016 р. начальником відділу державного архітектурно-будівельного контролюБроварської міської ради Київської області ОСОБА_3 та головним спеціалістом відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області ОСОБА_4 було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, держаних стандартів і правил відповідачем об’єкта будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6.
Перевіркою було встановлено, що замовником будівництва відповідачем вимоги приписів № С-2208/2 від 22.08.2016 р. та № С-2208/3 від 22.08.2016 р. не виконано, а саме: на момент перевірки виконані будівельні роботи з будівництва багатоквартирного житлового будинку, на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, без отримання вихідних даних (містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, технічні умови, завдання на проектування), без розробленої в установленому порядку проектної документації (в тому числі проектна документація повинна відповідати вимогам п. 4.1., 4.2., 4.3. ДБН А.2.2.-3-2024 склад та зміст проектної документації на будівництво та в об’ємі передбаченим додатком «Д» ДБН А.2.2-3-2014), та без документу, що надає право на виконання будівельних робіт (декларація про початок виконання будівельних робіт), чим порушено ст. 24, 29, 30, 31, 34, 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
В результаті проведеної перевірки було складено акт дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 14.12.2016 р. та припис № С-1412/1 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 14.12.2015 р. з вимогою усунення виявлених порушень до 14.01.2017 р. Примірники відповідного Акту та припису направлені відповідачу рекомендованим листом.
З метою перевірки виконання вимог Припису № С-1412/1 від 14.12.2016 р., на підставі направлення для проведення позапланової перевірки № 7/17 від 24.01.2017 р. головним спеціалістом відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області ОСОБА_4 було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, держаних стандартів і правил відповідачем об’єкта будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6.
Перевіркою було встановлено, що замовником будівництва відповідачем вимоги припису від 14.12.2016 р. № С-1412/1 не виконано, а саме: не отримано документи, що надають право на виконання будівельнихробіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку або ж не приведено земельну ділянку до попереднього стану. Про що був складений відповідний акт перевірки.
На підставі вищезазначеного станом на 24.01.2017 р. встановлено, що відповідачем вимоги припису від 14.12.2016 р. № С-1412/1 не виконано (відповідно до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, станом на 24.01.2017 р. відсутня інформація щодо видачі документів дозвільного та декларативного характеру на початок виконання підготовчих та будівельних робіт, на земельній ділянці за вищевказаною адресою), чим порушено вимоги п.4, ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Станом на момент звернення до суду з вказаним позовом встановлено невиконання вимог приписів № С-1412/1 від 14.12.2016 р. винесених за результатами проведених позивачем перевірок. Жодних доказів, що підтверджують виконання відповідачем вимог приписів та надають право на виконання будівельних робіт не надано. Судові рішення про визнання їх незаконними та скасування станом на момент звернення до суду з вказаним позовом відсутні.
Враховуючи вищевикладене відділом державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області був виданий наказ від 14.04.2017 р. № 06/2017 «Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об’єкта до експлуатації».
Виходячи з інформації наведеної в даній позовній заяві, в результаті проведених позивачем перевірок, встановлено наявність порушення передбачених ч. 1 ст. 376 ЦК України, а саме: земельна ділянка не відведена для будівництва зблокованого багатоквартирного житлового будинку; відсутній належний дозвіл на будівництво; відсутній належним чином затверджений проект.
Таким чином, об’єкт будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6, відповідає умовам передбаченим частиною першою статті 376 ЦК України, а отже відноситься до самочинного будівництва.
У зв’язку з тим, що перебудова об’єкту будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6, таким чином, щоб він відповідав вимогам законодавства, а саме усунення порушень будівельних норм і правил, отримання будівельного паспорту, належним чином затвердженого проекту та отримання дозволу на будівництво є неможливим, то відповідно частин четвертої та сьомої статті 376 ЦК України, відповідний об’єкт будівництва підлягає знесенню за рахунок особи, що здійснює самочинне будівництво.
Окрім того, в результаті здійснення відповідачем будівельних робіт, всупереч положенням абз. 1 ч. 7 ст. 376 ЦК України, в значній мірі порушуються права третьої особи, що підтверджуються численними заявами та скаргами.
Посилаючись на викладене, позивач просив суд про зобов’язання відповідача ОСОБА_1 знести об’єкт будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6.
В судовому засіданні представники позивача ОСОБА_3 та ОСОБА_5 позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні позовній заяві, просили про задоволення позову в повному обсязі.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_6 позовні вимоги не визнав, заперечував проти їх задоволення в повному обсязі. Зазначав, що ОСОБА_1 не є власником багатоквартирного житлового будинку за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6, а тому позовні вимоги є безпідставними.
В судовому засіданні третя особа ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_7 позовні вимоги підтримали, просили про їх задоволення в повному обсязі.
Дослідивши письмові матеріали справи, вислухавши пояснення сторін в судовому засіданні, суд встановив такі факти і відповідні їм правовідносини та дійшов наступних висновків.
Відповідно до Закону України «Про містобудівну діяльність», а саме статті 27 та наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2011 р. № 103 «Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки», забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Відповідачем ОСОБА_1 отримано будівельний паспорт, виданий управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради від 03.03.2016 р. № 42, на будівництво блокованого індивідуального житлового будинку по вул. Тургенєва, 6 в м. Бровари Київської області (а.с.15-17).
Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що замовник має право виконувати будівельні роботи після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об’єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (CCI), та щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України (стаття 34).
Відповідно до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, внесено дані про початок виконання будівельних робіт з будівництва блокованого індивідуального житлового будинку по вул. Тургенєва, 6 у м. Бровари, (повідомлення про початок виконання будівельних робіт № КС 062161100176, замовник - ОСОБА_1).
22 серпня 2016 року на підставі звернення ОСОБА_2 № Щ-1043/У від 10 серпня 2016 року та направлення для проведення позапланової перевірки № 50/16 від 17.08.2016 р., начальником відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області ОСОБА_3 проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, держаних стандартів і правил ОСОБА_1 об’єкта будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6 (а.с.11-14,18).
Пунктами 16-17 Порядку встановлено, що за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
За результатами проведення позапланової перевірки, складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 22.08.2016 р., відповідно до якого за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6, з відхиленням від вищезазначеного будівельного паспорту, виконуються будівельні роботи з влаштування житлового будинку, а саме: виконані роботи з влаштування стрічкового монолітного фундаменту, розмірами в плані 25,40x11,00 м.; із цегли вимурувані зовнішні стіни першого поверху будинку, влаштовано перекриття, виконані будівельні роботи з мурування стін другого поверху та розпочаті роботи з влаштування покрівлі будинку та фасадні роботи. Враховуючи, що площа даного будинку перевищує 300 м2, та у єдиному реєстрі документів відсутня інформація щодо декларації про початок виконання будівельних робіт за вищевказаною адресою, перевіркою встановлено, що даний будинок будується без документу, що надає право на виконання будівельних робіт та проектної документації. Зазначені дії порушують вимоги ст. 27, ст. 31, ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Разом з тим, перевіркою встановлено, що даний будинок побудовано на відстані 6,3 м. від будинку, розміщеного на сусідній земельній ділянці. Враховуючи зазначене, встановлена невідповідність розміщення даного житлового будинку протипожежним нормам, визначеними п. 3.25* ДБН 360- 92** «Планування і забудова міських і сільських поселень». Крім того, встановлено, що даний житловий будинок розміщено з порушенням вимог табл. 8.5а* п. 8.23* ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», оскільки не забезпечено мінімальну необхідну відстань (10 м.) охоронної зони електричних мереж. Об’єкт належить до ІІ категорії складності (а.с.19).
22 серпня 2016 року складено припис № С-2208/2 про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт від 22 серпня 2016 року з вимогою з 29 серпня 2016 року зупинити будівельні роботи з будівництва житлового будинку по вул. Тургенєва, 6 у м. Бровари Київської області до усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та припис № С-2208/3 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 22.08.2016 р. з вимогою усунути виявлені порушення до 01.11.2016 р. в установленому законодавством порядку (а.с.21-22,23-24).
Також був складений протокол № Л-А-2208/2 від 22.08.2016 р. про адміністративне правопорушення (а.с.25-27).
У зв’язку з відмовою відповідача ОСОБА_1 від отримання даних документів, вони були надіслані йому рекомендованим листом - номер відправлення 0740018627284 (а.с.28-31).
В результаті проведеної позапланової перевірки на підставі направлення для проведення позапланової перевірки № 110/16 ід 09.12.2016 р., 14 грудня 2016 року складено акт дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та припис № С-1412/1 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з вимогою усунення виявлених порушень до 14.01.2017 р. Примірники відповідного акту та припису направлені відповідачу рекомендованим листом (а.с.32-35).
На підставі направлення для проведення позапланової перевірки № 7/17 від 24.01.2017 р. головним спеціалістом відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області ОСОБА_4 було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, держаних стандартів і правил відповідачем об’єкта будівництва за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6, якою було встановлено, що замовником будівництва відповідачем вимоги припису від 14.12.2016 р. № С-1412/1 не виконано, а саме: не отримано документи, що надають право на виконання будівельнихробіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку або ж не приведено земельну ділянку до попереднього стану. Про що був складений відповідний акт перевірки (а.с.36-37).
14 квітня 2017 року відділом державного архітектурно-будівельно контролю Броварської міської ради Київської області видано наказ №06/2017 «Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об’єкта до експлуатації», відповідно до якого скасовано повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що зареєстровано № КС 062161321969, адреса будівництва: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6, замовник (забудовник) – ОСОБА_1, повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що зареєстровано № КС 062161371958, адреса будівництва: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6/1, замовник (забудовник) – ОСОБА_1, та скасовано декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорту, що зареєстрована № КС 142161540382, адреса будівництва: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6, замовник (забудовник) – ОСОБА_1 і декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорту, що зареєстрована № КС 142161540364, адреса будівництва: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6/1, замовник (забудовник) – ОСОБА_1 (а.с.38).
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна, - на підставі договору купівлі-продажу від 19 вересня 2017 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8, зареєстрованого в реєстрі за №4152, ОСОБА_9 є власником квартири АДРЕСА_1, реєстраційний номер 963848032106, та земельної ділянки площею 0,0131 га, кадастровий номер 3210600000:01:013:0052, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), реєстраційний номер 910974432106, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6; - на підставі договору купівлі-продажу від 26 травня 2017 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8, зареєстрованого в реєстрі за №2400, ОСОБА_10 є власником квартири АДРЕСА_2, реєстраційний номер 963830832106, та земельної ділянки площею 0,012 га, кадастровий номер 3210600000:01:013:0051, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), реєстраційний номер 910968732106, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6; - на підставі договору купівлі-продажу від 07 червня 2017 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8, зареєстрованого в реєстрі за №2578, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 є власниками квартири АДРЕСА_3, реєстраційний номер 963590632106, та земельної ділянки площею 0,0127 га, кадастровий номер 3210600000:01:013:0050, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), реєстраційний номер 910946732106, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6; - на підставі договору купівлі-продажу від 24 січня 2017 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8, зареєстрованого в реєстрі за №188, ОСОБА_13 є власником квартири АДРЕСА_4, реєстраційний номер 961810732000, та земельної ділянки площею 0,0162 га, кадастровий номер 3210600000:01:013:0048, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), реєстраційний номер 910929632106, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6; на підставі договору купівлі-продажу від 02 червня 2017 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_14, зареєстрованого в реєстрі за №758, ОСОБА_15 є власником квартири АДРЕСА_5, реєстраційний номер 963609632106, та земельної ділянки площею 0,0123 га, кадастровий номер 3210600000:01:013:0049, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), реєстраційний номер 910938532106, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Тургенєва, 6 (а.с.72-75,111-121).
Відповідно до частини першої статті 376 ЦК України, об’єкт нерухомості відноситься до самочинного будівництва за наявності однієї із наведених умов: земельна ділянка не відведена для цієї мети; відсутній належний дозвіл на будівництво; відсутній належним чином затверджений проект; під час будівництва допущені істотні порушення будівельних норм і правил.
За змістом частин четвертої та сьомої статті 376 ЦК України, залежно від ознак самочинного будівництва особи, зазначені у цих пунктах, можуть вимагати від особи, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво: знесення самочинно збудованого об’єкта або проведення перебудови власними силами або за її рахунок; приведення земельної ділянки в попередній стан або відшкодування витрат.
Знесення самочинного будівництва як крайньої міри можливо, зокрема, за умови, якщо цим будівництвом порушуються права третіх осіб, а перебудова не призведе до усунення їх порушених прав, а також у разі, якщо перебудову нерухомості відповідно до проекту або відповідно до норм і правил, визначених державними правилами та санітарними нормами, здійснити неможливо, або якщо особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від такої перебудови.
Позивачем і третьою особою не доведено фактів щодо порушення вищезазначеним будівництвом прав третіх осіб та те, що перебудова спірного будинку не призведе до порушення прав третіх осіб, а судом не здобуто.
Відповідно до ч.ч.1,5 ст.81 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно ч.ч.1,2 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 3, 4, 76, 80, 81, 89, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд
вирішив:
В задоволенні позову Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 про зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В. С. Сердинський