Постанова № 73040828, 27.03.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
825/1728/17
Номер документу
73040828
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 825/1728/17 Прізвище судді (суддів) першої інстанції: Падій В.В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Літвіної Н.М.

суддів Федотова І.В.

Коротких А.Ю.

при секретарі: Архіповій Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженої відповідальністю «Шанс» на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шанс» до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області, Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області, Державної фіскальної служби України, в якому просить зобов'язати Чернігівську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Чернігівській області поновити дію договору про визнання електронних документів від 01 червня 2016 року № 010620161 (реєстраційний номер 9088664926), укладеного з ТОВ «Шанс»; визнати протиправними дії ДФС України щодо відмови у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 25 вересня 2017 року № 1, складеної ТОВ «Шанс», та щодо відмови у прийнятті декларації з податку на додану вартість за вересень 2017 року, подану ТОВ «Шанс»; зобов'язати ДФС України зареєструвати податкову накладну від 25 вересня 2017 року № 1, складену ТОВ «Шанс» та вважати її принятою і зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано - 23 жовтня 2017 року та прийняти декларацію з податку на додану вартість за вересень 2017 року, подану ТОВ «Шанс» через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв'язку і вважати її прийнятою протягом операційного дня, коли її було надіслано - 23жовтня 2017 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 01 червня 2016 року між ТОВ «Шанс» та Чернігівською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Чернігівській області було укладено договір про визнання електронних документів № 010620161 (реєстраційний номер 9088664926). На виконання вимог статті 201 Податкового кодексу України, ТОВ «Шанс» через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв'язку було складено і направлено ДФС України на реєстрацію податкову накладну від 25 вересня 2017 року № 1. Однак, згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 23 жовтня 2017 року, вищевказану податкову накладну прийнято не було, у зв'язку з припиненням дії договору про визнання електронних документів. Також, зазначив, що 23 жовтня 2017 року ТОВ «Шанс» через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв'язку було складено і направлено ДФС України податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2017 року, яку також, згідно квитанції № 1, не прийнято фіскальним органом, у зв'язку з припиненням дії договору.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року в задоволені позову відмовлено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, позивач - ТОВ «Шанс», подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою у задовольнити позов в повному обсязі. Апелянт мотивує свої вимоги тим, що судом першої інстанції неповністю з'ясовані обставини справи, порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, пояснення сторін та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Шанс» є юридичною особою, зареєстрованою 27 лютого 2001 року Чернігівською районною державною адміністрацією Чернігівської області, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відповідний запис та останнє з 01 лютого 2012 року зареєстровано у Державні податковій адміністрації (правонаступником якої є ДФС України) як суб'єкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується копією свідоцтва № 200019946 про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, наявною у матеріалах справи.

01 червня 2016 року між ТОВ «Шанс» (платник податків) та Чернігівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області укладено договір про визнання електронних документів № 010620161 (реєстраційний номер 9088664926), предметом якого є визнання податкових документів, поданих платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу.

Згідно з пунктом 4 розділу 6 орган ДФС має право розірвати договір в односторонньому порядку у випадку ненадання платником податків нового посиленого сертифіката (сертифікатів) відкритого ключа замість скасованих або у разі зміни платником місця реєстрації (а.с. 13,14).

23 жовтня 2017 року ТОВ «Шанс» через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв'язку було складено і направлено ДФС України на реєстрацію податкову накладну від 25 вересня 2017 року № 1.

Цього ж дня, ДФС України прийнято квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до якої у прийнятті податкової накладної від 25.09.2017 № 1 відмовлено, у зв'язку з порушенням Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 року № 233 - можливо припинено дію договору про визнання електронних документів.

Також, з матеріалів справи вбачається, що 23 жовтня 2017 року ТОВ «Шанс» через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв'язку було складено і направлено ДФС України податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2017 року.

Разом з тим, 23 жовтня 2017 року Державною фіскальною службою України прийнято квитанцію № 1, якою також відмовлено ТОВ «Шанс» у прийнятті податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2017 року, у зв'язку з порушенням Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 року № 233 - можливо припинено дію договору про визнання електронних документів.

Вважаючи дії відповідачів протиправними, позивач звернувся до суду з позовом за захистом своїх охоронюваних законом прав та інтересів.

Так, у відповідності до п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі - Закон № 851-IV) електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб'єктів електронного документообігу.

Пунктом 49.1. ст. 49 ПК України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно із вимогами п. 49.2. ст. 49 ПК України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (набрав чинності 01 січня 2015 року) п. 49.4. ПК України доповнено абзацом 2 такого змісту: «Податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі до контролюючого органу всіма платниками цього податку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством».

Згідно з п. 49.9. ст. 49 ПК України встановлено, що за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом. За умови дотримання вимог, встановлених ст. ст. 48 і 49 цього Кодексу, податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою.

У свою чергу, за правилами п. 48.3. ст. 48 ПК України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; підписи платника податку-фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

Згідно з п. 49.10. ст. 49 ПК України відмова посадової особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється.

У разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом (п. 49.13. та 49.14. ст. 49 ПК України).

Відповідно до п. 201.1. ст. 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: порядковий номер податкової накладної; дата виписування податкової накладної; повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; ціна постачання без урахування податку; ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; код товару згідно з УКТЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Пунктом 201.10. ст. 201 ПК України, зокрема, передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно п. 201.1. ст. 201 та/або п. 192.1. ст. 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.

У відповідності до пункту 1 розділу 2 Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 року за № 320/15011 (чинної, на час виникнення спірних правовідносин), платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобу КЗІ, керуючись цією Інструкцією та договором.

Згідно з п.п. 74.2. ст. 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п. 201.16. ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до п. 74.2. ст. 74 цього Кодексу.

Так, Кабінетом Міністрів України у відповідності до п.п. 201.1.3. п. 201.16. ст. 201 ПК України прийнята постанова від 29 березня 2017 року № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».

Вказаною постановою встановлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ст. 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» п.п. 201.16.1. п. 201.16. ст. 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування. Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу Державної фіскальної служби за основним місцем обліку не пізніше строку, визначеного п.п. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 Кодексу.

У свою чергу, як вбачається з постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18 жовтня 2017 року у справі № 825/836/17 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шанс» до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, судом встановлено наступні обставини:

«Директором ТОВ «ШАНС» з 27 травня 2016 року по час звернення до суду з адміністративним позовом є ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2).

Згідно відповіді з ДІТ МВС України від 16 червня 2016 року гр-н є ОСОБА_3 має 5 судимостей, першу з яких отримав в 1991 році в 16-річному віці, останню в 2011 році. Загалом був засуджений до 16 років 10 місяців позбавлення волі за грабіж, поєднаний з насильством, розбій, вчинений за попереднім зговором групою осіб поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди, умисне знищення або пошкодження державного чи колективного майна.

17 червня 2016 року податковим органом отримано відповідь від ОУ ГУ ДФС у Сумській області, згідно якої під час бесіди ОСОБА_3 повідомив, що він не є службовою особою ТОВ «Шанс», в подальшому спілкуватись з представниками податкової міліції останній відмовився. В ході спілкування з сусідами ОСОБА_3, останні повідомили, що той ніде не працює, веде аморальний спосіб життя, зловживає алкоголем та вживає наркотичні речовини. За своїми діловими та моральними якостями, способом життя не може виконувати функції директора сільгосппідприємства ТОВ «ШАНС». Згідно відомостей з ЦБД ДРФО про суми виплачених доходів громадянин ОСОБА_3, в 2016 році доходів на ТОВ «ШАНС» не отримував.

Колишній керівник ТОВ «ШАНС» ОСОБА_4 повідомив, що підприємством договори оренди земельних ділянок були розірвані у грудні 2015 року. У березні 2016 року загальними зборами засновників ТОВ «ШАНС» прийнято рішення про припинення діяльності підприємства. Під час ліквідації підприємства, навесні 2016 року, йому зателефонував чоловік, який представився ОСОБА_5 та запропонував продати ТОВ «ШАНС». Після чого 25 квітня 2016 року на загальних зборах засновниками було прийнято рішення про продаж товариства ОСОБА_5 Про подальшу зміну керівників та засновників ТОВ «Шанс» ОСОБА_4 не відомо.

ТОВ «Шанс» є сільськогосподарським товаровиробником, який перебуває на спеціальному режимі оподаткування податку на додану вартість, мало в користуванні земельні ділянки сільськогосподарського призначення 8,204 га.

Разом з тим, оперативним управлінням ГУ ДФС у Чернігівській області за результатами виїзду за юридичною адресою платника встановлено відсутність товариства за місцезнаходженням, а також отримано пояснення власників земельних ділянок про розірвання договорів оренди з ТОВ «ШАНС» в кінці 2015 року та передачу їх в оренду у 2016 році іншим орендарям. Також, встановлено, що зазначене підприємство за податковою адресою не знаходиться, фінансово-господарську діяльність не здійснює, бухгалтерські документи не зберігає, службові особи та працівники даного підприємства за зазначеною адресою не знаходяться, поштові повідомлення не отримують. Будь-які ознаки (вивіски, таблички, графік роботи, тощо), які б вказували на перебування за вказаною адресою ТОВ «Шанс» відсутні. Будівля за адресою Чернігівська область, Чернігівський район, с. Мохнатин, вул. Перемоги, б. 19 перебуває у власності Мохнатинської сільради, голова якої гр. ОСОБА_6 повідомила, що ТОВ «Шанс» приміщення за вказаною адресою не орендує.

01 листопада 2016 року для реагування та вжиття відповідних заходів повідомлено Управління захисту економіки Національної поліції України в Чернігівській області про виявлені факти щодо діяльності ТОВ «ШАНС».

У листі від 19 липня 2016 року № 4875/39/124/01-2106 Управлінням захисту економіки в Чернігівській області повідомлено про внесення 08 липня 2016 року до ЄДР за №12016270010006462 кримінального провадження відносно директора ТОВ «ШАНС» ОСОБА_3 за вчинення кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України («підробка документів»).

Крім того, у вищевказаній постанові Київським апеляційним адміністративним судом зазначено, що вимога про визнання протиправними дій Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області щодо розірвання договору про визнання електронних документів від 01 червня 2016 року № 010620161 задоволенню не підлягає, оскільки постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 липня 2016 року у справі № 825/1144/16 поновлено дію зазначеного договору.

Водночас, як вбачається з вищевказаної постанови, розпорядженням Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області від 07 квітня 2017 року № 33-Р з метою ефективного відпрацювання підприємств високого ступеня ризику, відібраних системою автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, вжиття дієвих заходів для якісного та комплексного відпрацювання отриманої інформації та на виконання листа ДФС України від 05 квітня 2017 року № 8472/7/99-99-07-04-02-17 створено, крім іншого, робочу групу з відпрацювання підприємств, відібраних до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до протоколу проведення засідання робочої групи з відпрацювання відібраних до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 10 травня 2017 року, оперативним управлінням встановлено відсутність підприємства за місцезнаходженням та відсутність земельних ділянок у користуванні.

Також, комісією, з метою ефективного відпрацювання підприємств високого ступеня ризику, ухвалено - забезпечити підготовку запитів до ТОВ «Шанс» про надання підтверджуючих документів та пояснень щодо проведених дій; здійснити заходи щодо встановлення місцезнаходження ТОВ «Шанс», причетності посадових осіб до здійснення операцій, а також вручення запиту платнику. З метою встановлення реальності господарських операцій, недопущення розповсюдження по ланцюгу схемного податкового кредиту комісією ухвалено провести заходи по зупиненню реєстрації податкових накладних ТОВ «ШАНС».

Для підтвердження правомірності реєстрації спірних податкових накладних, на адресу ТОВ «ШАНС» 11 травня 2017 року направлено лист № 1680/10/25-01-12-01-09 з пропозицією надати пояснення та підтверджуючих документів щодо здійсненої господарської операції. Лист повернувся без вручення.

Отже, ТОВ «Шанс» фактично не знаходиться за місцем своєї реєстрації, не здійснює діяльності, а також наявні ознаки фіктивності, визначені Господарським кодексом України» (а.с.107-114).

Таким чином, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 жовтня 2017 року у справі № 825/836/17 було встановлено факт відсутності ТОВ «Шанс» за місцем його реєстрації, що, у відповідності до пункту 4 розділу 6 договору від 01 червня 2016 року про визнання електронних документів № 010620161 (реєстраційний номер 9088664926), є підставою для розірвання останнього у односторонньому порядку органом ДФС.

У свою чергу, у відповідності до ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

При цьому, колегією суддів не приймаються до уваги доводи апелянта, на факт поновлення договору про визнання електронних документів від 01 червня 2016 року № 010620161, згідно з постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 липня 2016 року у справі №825/1144/16, оскільки Чернігівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області встановлено у 2017 році факт відсутності ТОВ «Шанс» за місцем його реєстрації, оскільки у вищевказаній справі досліджувались інші підстави

З урахуванням встановлених обставин постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 жовтня 2017 у справі № 825/836/17, а саме факту відсутності ТОВ «Шанс» за місцем його реєстрації, що є підставою для розірвання договору у односторонньому порядку органом ДФС, суд першої інстанції правомірно дійшов висновку, що для зобов'язання Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області поновити дію договору про визнання електронних документів від 01 червня 2016 року № 010620161 (реєстраційний номер 9088664926), укладеного з ТОВ «Шанс» та задоволення позовних вимог ТОВ «Шанс» у цій частині немає.

Крім того, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги ТОВ «Шанс» про визнання протиправними дій ДФС України щодо відмови у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 25 вересня 2017 року № 1, складеної ТОВ «Шанс», та щодо відмови у прийнятті декларації з податку на додану вартість за вересень 2017 року, подану ТОВ «Шанс» і зобов'язання ДФС України зареєструвати податкову накладну від 25 вересня 2017 року № 1, складену ТОВ «Шанс» та вважати її прийнятою і зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано - 23 жовтня 2017 року та прийняти декларацію з податку на додану вартість за вересень 2017 року, подану ТОВ «Шанс» через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв'язку і вважати її прийнятою протягом операційного дня, коли її було надіслано - 23 жовтня 2017 року також не підлягають задоволенню, оскільки є похідними від першої позовної вимоги у задоволенні якої судом було відмовлено.

Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Під час розгляду зазначеної справи в суді апеляційної інстанції апелянтом не доведено, що при постановленні оскаржуваного судового рішення суд першої інстанції здійснив порушення норм матеріального чи процесуального права, або неповною мірою з'ясував обставини, що мають значення для її вирішення.

У зв'язку з чим апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без змін.

Згідно ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 243, 250, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженої відповідальністю «Шанс» - залишити без задоволення.

Рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів, з урахуванням положень ст. 329 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Н.М. Літвіна

Судді А.Ю. Коротких

І.В. Федотов

Повний текст постанови виготовлено 27 березня 2018 року.