Постанова № 73040822, 27.03.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
234/14658/17
Номер документу
73040822
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2018 року справа №234/14658/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі: головуючого судді Казначеєва Е.Г., суддів Компанієць І.Д., Ястребової Л.В., секретаря судового засідання Терзі Д.А., за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Майстренко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 26 грудня 2017 р. у справі № 234/14658/17 (головуючий І інстанції Переверзєва Л.І.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третя особа Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1А.) звернувся до Краматорського міського суду Донецької області з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Донецькій області), третя особа Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, в якому з урахування уточнення просив: визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року (далі - Закон № 900), ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262), Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), Постанови від 18.11.2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» (далі - Постанова № 947); визнати протиправними та незаконними дії та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 24.07.2017 року № 34 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону № 900, ст. 63 Закону № 2262-XII, Постанов № 988 та № 947, починаючи з 01.01.2016 року, без обмеження граничного розміру, враховуючи основні види виплат згідно довідки № 2072 від 15.05.2017 року (посадовий оклад - 2700 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням - 2200 грн, надбавка за стаж служби (вислуга років) -2205 грн, а надбавку за специфічні умови проходження служби та середній розмір премії залишити на рівні, що визначений в довідці на час призначення пенсії, а саме 707,95 грн та 1879,78 грн відповідно (довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії від 2015 року),, оскільки розмір надбавки за специфічні умови проходження служби та середній розмір щомісячної премії на теперішній час значено менший (на даний час надбавка - 0 грн., а премія 196,81 грн); зобов'язати виплатити недораховану суму пенсії за минулий час з компенсацією (індексацією) за несвоєчасний перерахунок та її виплату, як того вимагає законодавство України; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду (а.с.3-7, 33).

Рішенням Краматорського міського суду Донецької області від 26 грудня 2017 року позовні вимоги задоволено частково, а саме: визнано протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 24.07.2017 року № 34 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії враховуючи основні види виплат згідно довідки № 2072 від 15.05.2017 року (а.с.78-81).

Позивач, з рішенням суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій просив змінити рішення суду першої інстанції та позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права в частині не визначення судом дати з якої відповідач повинен здійснити перерахунок пенсії та виплати, а також виплати недорахованої суми пенсії за минулий час з компенсацією (індексацією) за несвоєчасний перерахунок та встановлення судового контролю за виконання рішення суду (а.с.84-87).

Позивач в судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримав.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення апеляційної скарги заперечував.

Від третьої особи надійшло клопотання про розгляд справи за відсутнітю представника.

Суд, заслухавши суддю-доповідача, сторін, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, здійснюючи апеляційний перегляд у межах доводів та вимог апеляційної скарги, відповідно до частини 1 статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України, встановила наступне.

ОСОБА_1 з 2015 року перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону № 2262 (а.с.27).

14 липня 2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії (а.с.12).

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області рішенням № 34 від 24.07.2017 року відмовило позивачу в перерахунку пенсії за вислугу років. Відмова мотивована тим, що на підставі списків ліквідаційна комісія ГУМВС готує для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку за формою та у місячний строк подають їх головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області. Перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено на підставі довідок про грошове забезпечення, наданих ліквідаційними комісіями ГУМВС після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Законних підстав для перерахунку пенсії немає. (а.с.13-14).

Також, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області листом № 803-13-01 від 27.07.2017 року повідомило, що перерахунок та виплату пенсії буде проведено на підставі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. (а.с.15).

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в листі від 11.08.2017 року № 8896/03-1 повідомило, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до ГУ ПФУ в Донецькій області надійшла, однак перерахунок та виплату пенсії буде проведено на підставі довідок після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.36)

Довідка Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області № 2072 від 15 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, свідчить, що змінено види грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад - 2700,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним званням) підполковник міліції - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби (45%) - 2205,00 грн.; премія (2,77%) - 196,81 грн.; всього 7301,81 грн. Зазначена довідка була направлена Головному управлінню ПФУ в Донецькій області (а.с.20-21,35, 36-37)

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції дійшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (поліцейських).

Відмовляючи в задоволені вимог у частині зобов'язання виплатити компенсацію (індексацію) за несвоєчасний перерахунок суд дійшов до висновку, що відповідач у зв'язку із порушенням встановлених строків щомісячних виплат має здійснити компенсацію втрати позивачу доходів, проте, у зв'язку з тим, що точна сума такого доходу невідома, провести розрахунок компенсації передбачену Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходу у зв'язку з порушенням строків їх виплати" не є можливим.

Відмовляючи в задоволені вимог у частині встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення, суд дійшов до висновку, що позивачем не доведено факт того, що рішення суду після набрання ним законної сили виконано не буде.

Спірним питанням в даній справі є бездіяльність відповідача щодо не перерахунку позивачу пенсії за вислугою років, з 01.01.2016 року, відповідно до Закону № 2262-XII за довідкою про розмір грошового забезпечення поліцейських.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом від 23.12.2015 № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (далі - Закон № 900-VIII) внесено зміни до статті 63 Закону № 2262-XII, а саме після частини 2 доповнено новими частинами такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.».

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Наведені положення законодавства набрали законної сили з 1 січня 2016 року.

За приписами абз. 2 п. 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (стаття 102 Закону №580).

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишньому працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

За приписами п.1 Порядку №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Відповідно до п.2 Порядку №45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

За приписами п.3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.

Матеріали справи свідчать, що на адресу пенсійного органу надійшла від ліквідаційної комісії УМВС України довідка про грошове забезпечення позивача.

Зазначена довідка видана позивачу на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та з урахуванням вимог Постанови № 45.

Таким чином, колегія суддів вказує, що відмова відповідача у проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії, з урахуванням наданої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є неправомірною, а порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Суд не приймає посилання представника відповідача на те, що довідка була відкликана, оскільки на час звернення позивача до відповідача та розгляду справи в суді першої інстанції, ця довідка була дійсна та не була відкликана. Також, відповідачем не надано документального підтвердження, що данні зазначені в довідці на час її надання, не відповідали дійсності. Крім того, лист на який посилається відповідач фактично не відкликав довідку, а повідомив про зміну розміру премії за січень 2016 року на підставі Постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 року № 103 та необхідність отримання нових довідок, які будуть підставами для нового перерахунку.

Посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії порушує право мирно володіти своїм майном, гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Європейський суд з прав людини у справах "Кечко проти України", "Ромашов проти України" зауважив, що реалізація особою права, яке пов'язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, є безпідставними. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Отже, відсутність належного бюджетного фінансування не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії позивача.

Стосовно строків перерахунку колегія суддів зазначає наступне.

Згідно зі статтею 51 Закону № 2262-XII, позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, відповідно до положень законодавства позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. При цьому, перерахунок пенсії може бути здійснено без участі пенсіонерів та надання заяв, на підставі документів, що дають підстави для перерахунку пенсії.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути, як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у справі №21-484а13 від 22.04.2014 року.

Системний аналіз вищевказаних положень Законів України і підзаконних нормативно - правових актів дає підстави для висновку, що починаючи з 1 січня 2016 року за позивачем на законодавчому рівні закріплено право на перерахунок призначеної йому пенсії за Законом № 2262-ХІІ з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, зокрема, визначених відповідно до Постанови КМУ № 988.

Вищезазначена правова позиція узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у рішенні від 15.02.2018 року за результатами розгляду зразкової справи №Пз9901/8/18, правові висновки якої, відповідно до ч.4 ст.291 КАС України, мають враховуватись судом.

Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини 3 статті 51 Закону № 2262.

Разом з цим, як вбачається з резолютивної частини рішення, судом першої інстанції помилково не визначено дату з якої відповідач повинен здійснити перерахунок пенсії позивачу та не вирішив питання виплати різниці між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією, що відповідно обумовлює зміну рішення суду першої інстанції.

Стосовно позовних вимог у частині зобов'язання виплатити компенсацію (індексацію) за несвоєчасний перерахунок, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 46. Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне зобов'язання», нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.

Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ (далі - Закон № 2050-ІІІ) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати передбачено, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001р. № 159 (далі - Порядок), для реалізації згаданого Закону.

Згідно ст. 1 Закону № 2050-ІІІ, підприємства, установи та організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Відповідно до ст. 2 вказаного Закону, компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Пунктом 3 Порядку передбачено, що компенсації підлягають грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткові пенсії, цільові грошові допомоги на прожиття, щомісячної державної допомоги та компенсаційних виплат.

Згідно абз. 1 п. 4 Порядку сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Таким чином, за змістом наведеної норми, компенсація провадиться у разі затримки виплати нарахованих доходів, чого встановлено не було.

Крім того, відповідачем перерахунок пенсії здійснюється на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 2729 від 15 травня 2017 року, яку він отримав лише 07.06.2017 року.

Отже, не проведення відповідачем перерахунку пенсії та виплату пенсії з 01.01.2016 року не є затримкою виплат у розумінні ст. 2 Закону № 2050-III та Порядку, отже і підстави для компенсації позивачу втрати частини доходу відсутні.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відмову у задоволенні зазначених позовних вимог.

Стосовно встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 та 8 статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановлення судового контролю шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке спрямоване на забезпечення належного та вчасного виконання судового рішення. Суд погоджується, що позивачем не доведено факт того, що рішення суду після набрання ним законної сили виконане не буде.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відмову у задоволенні зазначених позовних вимог.

Відповідно до викладеного, у зв'язку з частково неправильним застосуванням судом першої інстанції норм матеріального права в частині не визначення дати з якої відповідач повинен здійснити перерахунок пенсії позивачу та не вирішення судом питання виплати різниці між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією, колегія суддів дійшла до висновку про часткове задоволення апеляційної скарги та зміну рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст. 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 26 грудня 2017 р. у справі № 234/14658/17 - задовольнити частково.

Рішення Краматорського міського суду Донецької області від 26 грудня 2017 р. у справі № 234/14658/17 - змінити.

Абзац 3 резолютивної частини рішення Краматорського міського суду Донецької області від 26 грудня 2017 р. у справі № 234/14658/17 викласти в наступній редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 2072 від 15.05.2017 року, з 01 січня 2016 року, та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією.».

В іншій частині рішення Краматорського міського суду Донецької області від 26 грудня 2017 р. у справі № 234/14658/17- залишити без змін.

Повне судове рішення складено та підписано колегією суддів 28 березня 2018 року.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати прийняття та не підлягає касаційному оскарженню до Верховного Суду, крім випадків, встановлених п.2 ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Е.Г. Казначеєв

Судді І.Д. Компанієць

Л.В. Ястребова