
Номер провадження 3/243/750/2018
Номер справи 243/1695/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«28» березня 2018 року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області в складі
Головуючого – судді Хаустової Т.А.,
за участю:
- секретаря судового засідання – Кобець О.М.,
- прокурора – Борисова А.А.,
- особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які поступили від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працює прибиральницею у ЗОШ № 6 м. Слов’янська, є депутатом Андріївської селищної ради Слов’янського району Донецької області, РНОКПП: НОМЕР_1, Паспорт серії ВЕ № 350263 виданий Слов’янським МВ УМВС України в Донецькій області 30 жовтня 2001 року, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, с.м.т. Андріївка, вулиця Лугова, будинок № 24,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1, відповідно до рішення Андріївської селищної ради Слов’янського району №7/1-1 «Про підсумки виборів депутатів Андріївської селищної ради і визнанні їх повноважень VІІ скликання» від 10 листопада 2015 року була зареєстрована депутатом Андріївської селищної ради Слов’янського району Донецької області, і відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», вона є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.
Згідно ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Згідно зі ст.68 Конституції України та п.1 ст.18 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад покладено обов’язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та органів.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України від 03 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, депутат Андріївської селищної ради VІІ скликання ОСОБА_1, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 26 лютого 2018 року о 15 годині 09 хвилин.
У своєму поясненні ОСОБА_1 вказала, що вона була ознайомлена з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходилася на території України, не перебувала на лікарняному або у відпустці, тобто мала фізичну можливість своєчасно, до 01 травня 2017 року подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за період 2016 року, але у зв’язку з особистої зухвалості та безвідповідальності, нею не було подано декларацію у встановлений термін до 01 травня 2017 року.
Таким чином, депутат Андріївської селищної ради Слов’янського району Донецької області ОСОБА_1, несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст.268 КУпАП та ст.ст.55, 56, 59, 63 Конституції України (а.с.5).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненому правопорушенні, після отримання відповідних консультацій, визнала повністю. Просить суд суворо її не карати.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме Протоколом про адміністративне правопорушення № 163 від 03 березня 2018 року (а.с.4-8); Рішенням Андріївської селищної ради Слов’янського району Донецької області № 7/1-1 від 10 листопада 2015 року (а.с.17-20).
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено, що відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В примітці до цієї статті зазначено, що суб’єктом правопорушень є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що Рішенням Андріївської селищної ради Слов’янського району Донецької області «Про підсумки виборів депутатів Андріївської селищної ради VІІ скликання» № 7/1-1 від 10 листопада 2015 року, а також зі Списку депутатів Андріївської селищної ради VІІ скликання, що є додатком до рішення селищної ради № 1 від 10 листопада 2015 року, ОСОБА_1 було обрано депутатом Андріївської селищної ради VІІ скликання. Отже суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з вимогами ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною радою України 23 березня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII, який набув чинності 30 березня 2017 року, та відповідно до якого строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.
Крім того, відповідно до Списку депутатів Андріївської селищної ради VІІ скликання, які були ознайомлені з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» (а.с.19) та Пояснень ОСОБА_1 від 03 березня 2018 року (а.с.21-22), остання була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», зокрема з вимогами про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та про строки, в які це необхідно зробити.
З витягу ID декларації: http:\\public.nazk.gov.ua/declaration/726b98f0-9114-463b-9f05-713fd2f24ecf від 01 березня 2018 року та довідки з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що депутат Андріївської селищної ради VІІ скликання, ОСОБА_1, подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 26 лютого 2018 року о 15 годині 09 хвилин (а.с.9-16).
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом’якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп., на р/р № 31119106700339 в банку ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу ОСОБА_2
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 352,40 гривень на доходний рахунок 31215256700001 Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку 820019, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду ОСОБА_3