
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
28 березня 2018 рокуЛьвів№ 876/2295/18
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду - Мікула О. І., перевіривши апеляційну скаргу Управління Державної міграційної служби України в Київській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 в особі законного представника - батька ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Київській області про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року позов задоволено повністю.
Не погодившись з цією постановою, Управління Державної міграційної служби України в Київській області подало апеляційну скаргу.
Однак подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.5 ст.296 КАС України, а саме: апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору в розмірі, встановленому законом або докази звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги) передбачає, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Із позовної заяви вбачається, що позивач заявив одну вимогу немайнового характеру, таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги складає 960,00 грн. (640,00 грн. * 1,5 = 960,00 грн.).
Апелянт також подав клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, мотивуючи його відсутністю коштів.
Суд звертає увагу на те, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення чи відстрочення апелянта від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору. Зазначена позиція також відповідає висновкам Європейського суду з прав людини у рішенні по справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18 жовтня 2005 року (заява № 70297/01).
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Виходячи з наведеного, вважаю, що подане апелянтом клопотання про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги є безпідставним, тому в задоволенні такого необхідно відмовити.
Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору у відповідності до вимог ст.296 КАС України, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги в розмірі 960 грн. 00 коп. за реквізитами: УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.
Керуючись ст.ст. 132, 169, 296, 298, 328 КАС України, суддя-,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Управління Державної міграційної служби України в Київській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Управління Державної міграційної служби України в Київській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 в особі законного представника - батька ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Київській області про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апеляційної скарги особі, яка її подала, необхідно усунути в 10-денний строк з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до вимог ч.1 ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяО. І. Мікула