Постанова № 73013914, 28.03.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2018
Номер справи
820/743/18
Номер документу
73013914
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

28 березня 2018 р. № 820/743/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сагайдака В.В.,

розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 25.12.2017 р. про відмову від перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити і виплачувати пенсію ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017, а саме з урахуванням фактично отриманих ОСОБА_1 протягом 24 календарних місяців перед звільненням зі служби в ОВС України сум доплати за службу в нічний час в сумі 884, 61 грн., доплати за службу у святкові дні в сумі 190, 24 грн., індексації в сумі 116,93 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань в сумі 5660,39 грн., матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 12965,41 грн., квартальної премії в сумі 1447,62 грн., разових премій в сумі 700,00 грн. та одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОВС в сумі 57469,68 грн., починаючи з 16.12.2016 р.;

- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення у справі за цим адміністративним позовом, зобов'язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що наказом начальника УДСО при ГУМВС України в Харківській області його звільнено з органів МВС за п. 64 «А» (за віком) та з липня 2014 року по теперішній час позивач отримує пенсію за вислугу років та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області. Однак, під час призначення пенсії відповідачем не були враховані такі складові частини грошового забезпечення, як доплата за службу у нічний час, доплата за службу у святкові дні, індексація, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення до відпустки, разові премії (винагороди) та одноразова грошова допомога при звільненні зі служби в ОВС, що не відповідає законодавству України.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 09.02.2018 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.

Запропоновано відповідачу подати до суду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали відзив на позов та докази на обґрунтування відзиву, а також докази направлення відзиву позивачу.

Запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п'яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів.

Представник відповідача надав до суду відзив, зі змісту якого вбачається, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області, на підставі документів, наданих управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Харківській області, зокрема грошового атестата від 17.07.2014 р. №32 та ДОВІДКИ про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 17.07.2014 року № 48/5-295д, з 09.07.2014 р. позивачу призначено пенсію за 24 роки вислуги, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХП у розмірі 62% грошового забезпечення. В грошовому атестаті №32 та довідці про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії № 48/5-295, які були надані управлінням Державної служби охорони при ГУМВС України в Харківській області, зазначені надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія. Відповідно доплата за службу в нічний час, доплата за службу у святкові дні, індексація, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових, квартальна премія, разова премія, одноразова грошова допомога при звільненні в наданій довідці не зазначені. До того ж, правових підстав для включення до розрахунку пенсії доплати за службу в нічний час, доплати за службу у святкові дні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових, індексації, премії за квартал, разових премій, одноразової грошової допомоги немає, оскільки вказані види виплат не можуть вважатися тими складовими грошового забезпечення військовослужбовця при звільненні, з яких може обчислюватися сума пенсії, так як вони є тимчасові, нефіксовані, не щомісячні виплати, та мають несистематичний характер.

Позивач також скористався своїм правом на подачу відзиву, та подав відповідь на відзив.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що 08.07.2014 р., на підставі рапорту від 13.03.2014 р., наказом начальника УДСО при ГУМВС України в Харківській області майора міліції ОСОБА_1 (М-057529), старшого інспектора з особливих доручень організаційно-аналітичного відділу УДСО при ГУМВС України в Харківській області звільнено з органів МВС за п. 64 «А» (за віком)(а.с.24).

З липня 2014 року по теперішній час позивач отримує пенсію за вислугу років та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.

Як встановлено судом, позивачу 05.12.2017 р. Управлінням поліції охорони в Харківській області видана довідка про додаткові види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням(а.с.17).

Згідно вказаної довідки розмір додаткових видів грошового забезпечення позивача складається з: доплати за службу у нічний час - 884,61 грн.; доплати за службу у святкові дні - 190,24 грн., індексації - 116,93 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових питань - 5660,39 грн.; матеріальної допомоги для оздоровлення - 12965,41 грн.; премії квартальної - 1447,62 грн.; премії разові - 700 грн.; одноразової грошової допомоги при звільненні - 57469,68 грн.

З матеріалів справи встановлено, що 15.12.2017 року позивач звертався до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою про прийняття рішення про перерахунок розміру пенсії з урахуванням довідки Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017(а.с.18).

Також позивачем 15.12.2017 р. було заповнено заяву про перерахунок пенсії відповідної форми(а.с.19).

Листом від 02.01.2018 р. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області на адресу позивача направлено рішення про відмову в перерахунку пенсії з урахуванням одноразових грошових виплат від 25.12.2017 р.(а.с.20).

Зі змісту рішення від 25.12.2017 р. про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 вбачається, що підстав для перерахунку пенсії, за наданими пенсіонером ОСОБА_1 документами немає(а.с.21).

Не погоджуючись з рішенням відповідача, ОСОБА_1 звернувся до суду.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262 XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон України № 2262-ХІІ) (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20.12.1991 р. "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів; до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до ч.1 ст.10-1 цього Закону гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 постанови). Пунктом 5 вказаної постанови передбачено надання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) особам рядового і начальницького складу матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту визначені постановою №1294 та розд. ХІХ, ХХ Інструкції про виплату грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, затвердженої наказом Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 10.06.2008 р. № 447, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 07.07.2008 р. за № 612/15303.

Зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту та мають враховуватись при призначенні пенсії.

Такий висновок відповідає правовій позиції, висвітленій Верховним Судом України у справі № 21-70а15 від 10.03.2015 р.

Статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонером на час перерахунку.

За змістом частини третьої статті 43 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсія військовослужбовців обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Ця норма не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні.

Таким чином, хоча вказана виплата й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але має інше правове призначення.

Тобто, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.

Зазначена правова позиція викладена, зокрема, і в рішенні Верховного Суду України від 12 вересня 2017 року, прийнятому у справі № 21-1115а16.

При цьому суд враховує і те, що при нарахуванні одноразової грошової допомоги утримання страхових внесків не проводилось.

Враховуючи викладене, вимоги щодо включення до перерахунку пенсії позивача одноразової грошової допомоги при звільненні є безпідставними та задоволенню не підлягають.

Пунктами 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Відповідно до ст. 108 Кодексу законів про працю України робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Відповідно до ст. 107 Кодексу законів про працю України робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі: 1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками; 2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки; 3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму. Оплати у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Таким чином, надбавки за роботу в нічний час, у вихідні та святкові дні та за службу в понаднормовий час повинні були нараховуватись та виплачуватись позивачу в період служби та повинні бути включені до довідки про щомісячні види грошового забезпечення. Тобто вказані виплати не враховані неправомірно.

Згідно з частиною шостою статті 95 КЗпП та відповідно до статті 33 Закону України "Про оплату праці" індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством. Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078. Суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників, входять до складу фонду додаткової заробітної плати згідно з підпунктом 2.2.7 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 року № 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713.

Крім того, статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 25.11.1991 №1788-ХІІ врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. У зв'язку з чим індексація, премії за квартал та разові премії (заохочення) повинні бути враховані при обчисленні пенсії.

Таким чином, суд вважає, що відповідачем неправомірно відмовлено у перерахунку пенсії з урахуванням матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, доплати за службу у нічний час, доплати за службу у святкові дні, індексації, премії за квартал, разової премії (заохочення) згідно наказів.

Відносно включення до перерахунку пенсії одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в ОВС, суд з урахуванням вказаних вище висновків зазначає, що вказана частина вимог є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.

Відтак, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 25.12.2017 р. про відмову від перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017 в частині відмови у перерахунку та виплаті пенсії з урахуванням матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, доплати за службу у нічний час, доплати за службу у святкові дні, індексації, премії за квартал, разової премії (заохочення) є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити і виплачувати пенсію ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017, а саме з урахуванням фактично отриманих ОСОБА_1 протягом 24 календарних місяців перед звільненням зі служби в ОВС України сум доплати за службу в нічний час в сумі 884, 61 грн., доплати за службу у святкові дні в сумі 190, 24 грн., індексації в сумі 116,93 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань в сумі 5660,39 грн., матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 12965,41 грн., квартальної премії в сумі 1447,62 грн., разових премій в сумі 700,00 грн. та одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОВС в сумі 57469,68 грн., починаючи з 16.12.2016 р., суд зазначає наступне.

Пенсію позивачу призначено та виплачується з липня 2014 року, що підтверджується документами та не заперечувалось сторонами.

Оскільки під час розгляду справи судом встановлено протиправність рішення від 25.12.2017 р. про відмову від перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017, у відповідній частині, позовні вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити і виплачувати пенсію ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017, а саме з урахуванням фактично отриманих ОСОБА_1 протягом 24 календарних місяців перед звільненням зі служби в ОВС України сум доплати за службу в нічний час в сумі 884, 61 грн., доплати за службу у святкові дні в сумі 190, 24 грн., індексації в сумі 116,93 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань в сумі 5660,39 грн., матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 12965,41 грн., квартальної премії в сумі 1447,62 грн., разових премій в сумі 700,00 грн. також підлягають задоволенню.

Стосовно строку, який підлягає визначенню при захисті прав позивача, суд вважає необхідним зазначити наступне.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ст. 122 КАС України).

Позивач отримав довідку №894/43/40/5-2017 про додаткові види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у грудні 2017 року.

Лист про відмову у перерахунку пенсії отримано позивачем у січні 2018 року. З цього часу позивачу стало відомо про порушення його прав. Зазначений позов позивачем подано до суду 06.02.2018 року, тобто строк для звернення до суду передбачений статтею 122 КАС не сплинув.

Згідно зі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.

З огляду на вказане, призначена позивачу пенсія підлягає перерахунку саме з 15.12.2016 року, яка відраховується з дати подання позивачем додаткових документів, з урахуванням вимог ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Позивач, звертаючись до суду із позовом, порушив питання, що стосуються здійснення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням даного рішення шляхом зобов'язання відповідачів подати звіт про виконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити згідно ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 257, 258, 262, 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 25.12.2017 р. про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити і виплачувати пенсію ОСОБА_1 згідно із довідкою Управління поліції охорони в Харківській області від 05.12.2017 р. №894/43/40/5-2017, а саме з урахуванням фактично отриманих ОСОБА_1 протягом 24 календарних місяців перед звільненням зі служби в ОВС України сум доплати за службу в нічний час в сумі 884, 61 грн., доплати за службу у святкові дні в сумі 190,24 грн., індексації в сумі 116,93 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань в сумі 5660,39 грн., матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 12965,41 грн., квартальної премії в сумі 1447,62 грн., разових премій в сумі -700,0 грн., починаючи з 15.12.2016 р.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (61123, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) сплачений судовий збір у розмірі 740.80 грн. (сімсот сорок гривень 80 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Сагайдак В.В.