Ухвала суду № 73005800, 27.03.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
812/749/18
Номер документу
73005800
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

12.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

27 березня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/749/18 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державної служби України з надзвичайних ситуацій (01601, м. Київ, вул. О. Гончара, буд. 55) про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

23 березня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ від 24.01.2018 № 32 (по особовому складу цивільного захисту) «Про звільнення ОСОБА_1.», поновити на посаді начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області;

- стягнути з відповідача середньомісячну заробітну плату за час вимушеного прогулу з 24.01.2018 по дату поновлення на роботі.

В обґрунтуванням позовних вимог зазначає, що наказом від 24.01.2018 № 32, виданим на підставі наказу ДСНС України від 02.08.2017 № 410 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в апараті Головного управління ДСНС України у Луганській області», попередження про наступне вивільнення ОСОБА_1 від 21.11.2017, погоджений Міністром внутрішніх справ України Аваковим А.Б. та головою Луганської обласної державної адміністрації Гарбузом Ю.Г., позивача звільнено з посади начальника Головного управління ДСНС України у Луганській області. Зазначений наказ вважає незаконним, таким, що суперечить вимогам чинного законодавства України, прийнятий з порушення норм матеріального права, та підлягає скасуванню. 21.11.2017 відповідачем позивача ознайомлено з попередженням про наступне вивільнення із займаної посади за пунктом 1 статті 40 КЗпП України, позивач зазначає, що в цей день вже перебував на лікарняному, його стан здоров'я та психологічний стан не дозволяли в повній мірі усвідомлювати значення своїх дій. Тому позивач не знав та не усвідомлював значення документу, який підписував. Вважає, що посадова особа відповідача приховала від нього суть документу, з яким позивача ознайомлено. Зазначає, що по суті навіть не зрозумів, що саме підписав. Вважає, що відповідач скористався його безпорадним станом і в період тимчасової непрацездатності отримав від нього підпис про попередження про наступне вивільнення.

Наказ від 02.08.2017 № 410 відповідачем до позивача не доводився, його копію було отримано позивачем тільки 22.03.2018, з якої позивач дізнався, що посада яку він займав не підлягала скороченню та існує на сьогодні.

Вважає, що відповідач порушив вимоги законодавства про працю, звільнив позивача незаконно у період тимчасової непрацездатності, не вказав реальну підставу звільнення, не здійснив у день звільнення розрахунок не видав копію наказу та трудову книжку, не врахував переважне право на залишення на роботі, не вжив заходів по працевлаштуванню відповідача.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем у позовній заяві заявлене клопотання про поновлення строків звернення до суду.

В обґрунтування клопотання позивач зазначає, що пропустив строк звернення до суду у зв'язку із зверненням 26.02.2018 до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовною заявою до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу, за наслідком розгляду якої ухвалою від 22.03.2018 закрито провадження та роз'яснено право звернення з аналогічними позовними вимогами в порядку адміністративного судочинства.

Строк звернення до адміністративного суду визначається статтею 122 КАС України.

Згідно з частиною першою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк (частина п'ята статті 122 КАС України).

Матеріали позову не містять доказів на підтвердження дати коли позивачу стало взагалі відомо про існування наказу, що оскаржується, тому суд дійшов висновку що питання щодо дотримання позивачем строку звернення до суду вирішити у судовому засіданні.

Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які в значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно з приміткою до статті 50 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позивач - ОСОБА_1, обіймав посаду начальника Головного управління ДСНС України у Луганській області тобто керівника, заступника керівника державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція якого поширюється на територію: 1) однієї або кількох областей; 2) Автономної Республіки Крим; 3) міста Києва або Севастополя. Отже, зазначена справа не може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження та має бути розглянута за правилами загального позовного провадження.

Також в позовній заяві позивачем зазначені як треті особи - Міністерство внутрішніх справ України та Луганська обласна військово - цивільна адміністрація.

Таким чином позивачем по суті заявлене клопотання про залучення зазначених осіб як третіх осіб.

Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Враховуючи приписи статті 49 КАС України суд вважає за необхідне залучити до участі у даній справі на стороні як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерство внутрішніх справ України, Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію.

Згідно з частинами першою, другою статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно зі статтею 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Керуючись статтями 9, 12, 77, 80, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії.

Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.

Залучити до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерство внутрішніх справ України, Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію.

Призначити підготовче засідання у справі на 10 квітня 2018 року об 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Запропонувати позивачу - надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні та засвідчення суддею копій письмових доказів; у строк до 10 квітня 2018 року надати суду надати документальне підтвердження дати ознайомлення з наказом 24.01.2018 № 32, за наявності інформацію про члленство у первинній профспілковій організації, копію трудової книжки (оригінал для огляду), на власний розсуд інформацію про стан здоров'я 21.11.2017р.

Зобов'язати Державну служби України з надзвичайних ситуацій надати до суду у строк до 11 квітня 2018 року, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:

- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів,

- Положення про Державну служби України з надзвичайних ситуацій, повноваження ОСОБА_4 станом 27.11.2017 - 24.01.2017 (посадова інструкція або інший документ який їх визначає), штатний розпис Головного управління ДСНС України в Луганській області станом 10.04.2015, 27.11.2017, 24.01.2018, посадові та функціональні обов'язки начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Луганській області станом на 10.04.2015, 27.11.2017, 24.01.2018, наказ ДСНС України № 32 від 24.01.2018 «Про звільнення ОСОБА_1.» підстави його прийняття, та інформацію про ознайомлення ОСОБА_1 з наказом, наказ ДСНС України № 410 від 02.08.2017 року «Про здійснення організаційно-штатних заходів в апараті Головного управління ДСНС України у Луганській області, підстави його прийняття та за наявності ознайомлення ОСОБА_1 з наказом № 410, за наявності згоду профспілкової організації на звільнення ОСОБА_1, за наявності пропозиції іншої роботи в установі, належним чином засвідчену копію особової справи ОСОБА_1

Запропонувати Міністерству внутрішніх справ України, Луганській обласній військово-цивільній адміністрації надати до суду у строк до 11 квітня 2018 року, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:

- інформацію про підстави прийняття наказу ДСНС України від 24.01.2018 № 32 (за наявності).

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву.

Запропонувати третім особам надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до першого підготовчого судового засідання пояснення щодо позову, які повинні відповідати вимогам статті 162 КАС України, з наданням документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Встановити третім особам строк для подання пояснення щодо відзиву протягом 5 днів з дня одержання відзиву, але не пізніше ніж до першого підготовчого судового засідання

Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Чиркіним С.М. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу та третім особам разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку ухвала суду про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

СуддяС.М. Чиркін