
"26" березня 2018 р. Справа № 363/980/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2018 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Чірков Г.Є., розглянувши цивільний позов ОСОБА_1 до Димерської селищної ради Вишгородського району, Київської області, Управління Держгеокадастру у Вишгородському районі Київської області, третя особа: ТОВ «ЗемЮрКонсалтинг», про скасування державної реєстрації земельних ділянок та кадастрових номерів,
ВСТАНОВИВ:
даний позов розгляду в порядку цивільного судочинства, за правилами якого його подано, не підлягає, виходячи з наступного.
Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Пред’явлений позов обґрунтовується тим, що позивач не має можливості оформити у приватну власність передану йому рішенням Димерської селищної ради № 170 від 21.03.2003 року у власність присадибну земельну ділянку площею 0,12 га для обслуговування будинку по вул. Вишнева, 19 в смт. Димер, Вишгородського району, Київської області, через накладку на вказану ділянку інших земельних ділянок.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Відповідно змісту п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв’язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Разом із тим при здійсненні відповідачем своїх повноважень у вказаній сфері, останні виступають як суб’єкти владних повноважень, які реалізують розпорядчі та інші функції.
Тобто спірним правовідносинам притаманні ознаки влади і підпорядкування.
В п. 8 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №8 від 20 травня 2013 року «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів», роз’яснено, що відповідно до абзацу другого частини першої статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон № 1952-IV) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
За змістом статті 9 цього Закону державний реєстратор є державним службовцем, крім випадку, коли державним реєстратором є нотаріус.
Відповідно до частини другої статті 30 цього Закону дії або бездіяльність державного 0000 оскаржені до суду. Суди повинні мати на увазі, що під діями також слід розуміти рішення, прийняті зазначеними суб'єктами владних повноважень з питань реєстрації.
Спори, які виникають у цих відносинах, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
В даному випадку між сторонами спір про цивільно-правові відносини не виник.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином з позову вбачається спір, для якого встановлено вирішення в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. 19 та 186 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
у відкритті провадження в даній цивільній справі відмовити.
Копію цієї ухвали разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів з дня її підписання шляхом подання в зазначений строк апеляційної скарги через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя