
Справа № 815/713/18
УХВАЛА
26 березня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В. розглянувши клопотання позивача - ОСОБА_1 (від 23.03.2018р. вхід.№8234/18) щодо забезпечення позову шляхом зобов'язання Директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації утриматися від дій, що утруднять (унеможливлять) розгляд даної справи, а саме: подання до Одеської обласної державної адміністрації пояснювальних записок, проектів розпоряджень, інших документів щодо зміни назви, положень, посадових інструкцій, інших органів влади щодо зміни особистих даних, а якщо таке відбудеться, зобов'язання відповідача повідомити Одеську обласну державну адміністрацію, ОСОБА_1 про вчинення дій, їх результати, з наданням до суду і позивача відповідних доказів, утримання від розповсюдження безпідставної неповної, упередженої інформації про відповідача,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправною бездіяльність Директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації щодо невиконання добровільно Ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2017р. у справі №815/7790/13-а, зобов'язати виконати Ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2017р. у справі №815/7790/13-а.
Ухвалою суду від 12.03.2018р. звільнено ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання до суду Одеського окружного адміністративного даної позовної заяви. Прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №815/713/18 за позовом ОСОБА_1 до Директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, яка буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
23.03.2018р. до Одеського окружного адміністративного суду від позивача - ОСОБА_1 надійшло клопотання (вхід.№8234/18) про вжиття судом заходів щодо забезпечення позову шляхом зобов'язання Директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації утриматися від дій, що утруднять (унеможливлять) розгляд даної справи, а саме: подання до Одеської обласної державної адміністрації пояснювальних записок, проектів розпоряджень, інших документів щодо зміни назви, положень, посадових інструкцій, інших органів влади щодо зміни особистих даних, а якщо таке відбудеться, зобов'язання відповідача повідомити Одеську обласну державну адміністрацію, ОСОБА_1 про вчинення дій, їх результати, з наданням до суду і позивача відповідних доказів, утримання від розповсюдження безпідставної неповної, упередженої інформації про відповідача.
Відповідно до приписів ст.150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006року №9 "Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" в тій частині, яка стосується загальних положень застосування забезпечення позову, а також Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2008року №2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства під час розгляду адміністративних справ" при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, у тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Також, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не лише позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені, у зв'язку із застосуванням відповідних заходів, а також має враховувати співрозмірність вимог заяви про забезпечення позову заявленим позовним вимогам, та обставинам справи.
Зокрема, дослідивши ретельно додані позивачем до матеріалів адміністративного позову документи, та беручи до уваги відсутність належних доказів, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам, та охоронюваних законом інтересів позивача, або про те, що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття відповідних заходів забезпечення позову, суд не вбачає наразі законодавчо передбачених підстав для задоволення клопотання позивача - ОСОБА_1 (від 23.03.2018р. вхід.№8234/18), та вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зобов'язання Директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації утриматися від дій, що утруднять (унеможливлять) розгляд даної справи, а саме: подання до Одеської обласної державної адміністрації пояснювальних записок, проектів розпоряджень, інших документів щодо зміни назви, положень, посадових інструкцій, інших органів влади щодо зміни особистих даних, а якщо таке відбудеться, зобов'язання відповідача повідомити Одеську обласну державну адміністрацію, ОСОБА_1 про вчинення дій, їх результати, з наданням до суду і позивача відповідних доказів, утримання від розповсюдження безпідставної неповної, упередженої інформації про відповідача.
Відтак, беручи до уваги наведене, суд дійшов висновку щодо відсутності законодавчо передбачених підстав для задоволення клопотання позивача - ОСОБА_1 (від 23.03.2018р. вхід.№8234/18) щодо забезпечення позову шляхом зобов'язання Директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації утриматися від дій, що утруднять (унеможливлять) розгляд даної справи, а саме: подання до Одеської обласної державної адміністрації пояснювальних записок, проектів розпоряджень, інших документів щодо зміни назви, положень, посадових інструкцій, інших органів влади щодо зміни особистих даних, а якщо таке відбудеться, зобов'язання відповідача повідомити Одеську обласну державну адміністрацію, ОСОБА_1 про вчинення дій, їх результати, з наданням до суду і позивача відповідних доказів, утримання від розповсюдження безпідставної неповної, упередженої інформації про відповідача.
Керуючись ст.ст.150, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання позивача - ОСОБА_1 (від 23.03.2018р. вхід.№8234/18) щодо забезпечення позову шляхом зобов'язання Директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації утриматися від дій, що утруднять (унеможливлять) розгляд даної справи, а саме: подання до Одеської обласної державної адміністрації пояснювальних записок, проектів розпоряджень, інших документів щодо зміни назви, положень, посадових інструкцій, інших органів влади щодо зміни особистих даних, а якщо таке відбудеться, зобов'язання відповідача повідомити Одеську обласну державну адміністрацію, ОСОБА_1 про вчинення дій, їх результати, з наданням до суду і позивача відповідних доказів, утримання від розповсюдження безпідставної неповної, упередженої інформації про відповідача, відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду у строки визначені статтею 295 КАС України.
Відповідно до п.п.15.5 п.15 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України в редакції Закону №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Харченко Ю.В.