Постанова № 72962574, 20.03.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2018
Номер справи
754/11995/17
Номер документу
72962574
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 754/11995/17 Суддя першої інстанції: Клочко Інна Василівна

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2018 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Степанюка А.Г.,

суддів - Кузьменка В.В., Шурка О.І.,

при секретарі - Ліневській В.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Деснянського районного суду міста Києва від 17 січня 2018 року, повний текст якого складено 26 січня 2018 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У вересні 2017 року ОСОБА_1 (далі - Позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Деснянського районного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - Відповідач, ГУ ПФ в м. Києві) про:

- визнання протиправними дій Відповідача щодо відмови Позивачу у перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі довідки від 21.08.2017 року №2.2.1-39-282 «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій»;

- зобов'язання ГУ ПФ в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.06.2017 року на підставі довідки від 21.08.2017 року №2.2.-39-282 «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» без обмежень максимального розміру пенсії та стягнути заборгованість згідно проведеного перерахунку.

Рішенням Деснянського районного суду міста Києва від 17.01.2018 року позов задоволено частково - визнано неправомірними дії ГУ ПФ в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення на підставі довідки №2.2.1-39-282 від 21.08.2017 року «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії», виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України; зобов'язано Відповідача провести Позивачу перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням розміру грошового забезпечення на підставі довідки від №2.2.1-39-282 від 21.08.2017 року, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01.06.2017 року. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

При цьому, задовольняючи позовні вимоги в частині, суд першої інстанції виходив з того, що зміна з 01.06.2017 року посадових окладів військовослужбовців, відряджених до Украероруху, є підставою для перерахунку пенсії з урахуванням довідки від 2.2.1-39-282 від 21.08.2017 року.

Відмовляючи у задоволенні іншої частини позовних вимог щодо перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимального розміру, суд зазначив, що вони йдуть у розріз з положеннями Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», яким обмежено граничний розмір пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати частково першу та третю частину рішення Деснянського районного суду міста Києва від 17.01.2018 року та ухвалити нове судове рішення, виклавши абзац 1 та 3 резолютивної частини рішення суду в наступній редакції:

«Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок пенсії - задовольнити в повному обсязі»

«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, код ЄДРПОУ 22869069) здійснити перарахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) з 01.06.2017 року на підставі довідки від 21.08.2017 року №2.2.1-39-282 наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмеження максимального розміру пенсії та стягнути заборгованість згідно проведеного перерахунку на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1)».

В обґрунтування своєї позиції посилається на порушення судом норм матеріального права, а саме неврахування правової позиції Конституційного Суду України, викладеної у рішенні від 20.12.2016 року №7-рп/2016, якою визнано неконституційною ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положеннями якої й шляхом реалізації приписів ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» встановлювалися обмеження граничного розміру пенсій.

У межах встановленого ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2018 року строку відзив на апеляційну скаргу подано не було.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Оскільки рішення Деснянського районного суду міста Києва від 17.01.2018 року в частині задоволення позовних вимог не є предметом апеляційного оскарження, судова колегія вважає за необхідне здійснювати перевірку законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції у межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Сторони, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце судового розгляду справи, у судове засідання не прибули, а тому справа розглядалася у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 311 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції - скасуванню в частині, виходячи з такого.

Як встановлено судом першої інстанції, полковника ОСОБА_1 наказом міністра оборони України від 02.08.2013 року №261 (а.с. 6) та наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 27.08.2013 року №448/о (а.с. 7) звільнено з військової служби у запас відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за п. «б» (за станом здоров'я).

Крім того, матеріали справи свідчать, що з серпня 2013 року Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФ в м. Києві та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У вересні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФ в м. Києві із заявою (а.с. 21) про перерахунок пенсії з 01.06.2017 року на підставі довідки Украероруху від 21.08.2017 року №2.2.1-39-282 (а.с. 8) у зв'язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху.

Листом від 06.10.2017 року №23840/03 Відповідач повідомив Позивача про те, що постанови Урядом України щодо збільшення розмірів грошового забезпечення, а також з питань визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, які набувають чинності у 2017 році, не приймалося; 03.10.2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», пунктом 6 Прикінцевих і перехідних положень якого доручено Кабінету Міністрів України подати на розгляд Верховної Ради України до 01.11.2017 року законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців із урахуванням оновленого грошового забезпечення (а.с. 55).

На підставі встановлених вище обставин, виходячи з системного аналізу приписів ст. ст. 3, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. ст. 8, 22 Загальної декларації прав людини, ст. ст. 19, 55 Конституції України, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 року №1281 «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України», п. 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001 року №1053/2001, п. п. 1, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», суд першої інстанції прийшов до висновку про безпідставність незабезпечення проведення ГУ ПФ в м. Києві перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.06.2017 року на підставі довідки від 21.08.2017 року №2.2.1-39-282. При цьому суд зазначив, що оскільки на 2017 рік статтею 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який в установленому порядку неконституційним визнаний не був, обмежено максимальний розмір пенсії, підстави для задоволення позовних вимог в указаній частині відсутні.

З таким висновком суду першої інстанції не можна повністю погодитися з огляду на таке.

Відповідно ч. 1 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Приписи ч. 4 ст. 63 Закону визначають, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Тобто, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 року № 1281 «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України» передбачено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ».

Згідно п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ» військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань.

При цьому, грошове забезпечення виплачується, виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах та установах, до яких вони відряджені, окладів за військовими званнями та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань.

Відповідно до п. 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001 року № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.

За правилами п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за зазначеним Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно абз. 7 п. 3 Порядку №45 особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Приписи п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» передбачають, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 12.07.2010 року № 7408/0/14-10/039 Украерорух, згідно зі статтями 14 та 15 Закону України «Про оплату праці» та Положення про Об'єднану цивільно-військову системи організації повітряного руху України, затвердженого Постановою КМУ від 19 липня 1999 року №1281, керівник підприємства самостійно встановлює оклади за посадами штатних працівників. Перелік посад штатних працівників Державного підприємства обслуговування повітряного руху України затверджено Постановою КМУ від 7 лютого 2001 року № 105 «Про затвердження переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил, Служби безпеки, інших військових формувань в органах виконавчої влади, інших цивільних установах, та граничних військових звань за цими посадами».

Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів своє право визначати розміри посадових окладів, тому наказ № 228 від 30.06.2017 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовців, відрядженим до Украероруху», яким з 01.06.2017 року були підвищені розміри грошового забезпечення, є підставою для перерахунку пенсії відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України у постановах від 10.05.2016 року у справі №21-278а16, від 05.07.2016 року у справі 461/2167/14-а, від 06.07.2016 року у справі 2-а/638/70/15, від 13.07.2016 року у справі 638/2700/14-а.

Оскільки факт зміни з 01.06.2017 року розміру грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, підтверджується виданою ним довідкою від 21.08.2017 року №2.2.1-39-282, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що Позивач має право на перерахунок пенсії у відповідності до ч. 4 ст. 63 Закону.

Надаючи оцінку твердженню Апелянта про безпідставність висновків суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог про перерахунок та виплату пенсії Позивача без обмеження її максимального розміру, судова колегія вважає за необхідне зазначити таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» у редакції Закону України від 06.12.2016 року №1774-VIII максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, зокрема, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не може перевищувати 10740 гривень.

Разом з тим, беручи до уваги виключно положення наведеного нормативного акту, який має загальний характер, в якості підстави для висновку про правомірність обмеження максимального розміру призначених чи перерахованих пенсій військовослужбовцям, судом першої інстанції не було враховано таке.

Згідно ч. 7 ст. 43 Закону, який є спеціальним щодо спірних правовідносин, у редакції Закону України від 06.12.2016 року №1774-VIII максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, зокрема, частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

При цьому, у своєму рішенні Конституційний Суд України підкреслив, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом № 2262, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.

Дане рішення суду конституційної юрисдикції ухвалено 20.12.2016 року, тобто після прийняття Верховною Радою України 06.12.2016 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VIII, пунктом 10 якого у частині сьомій статті 43 Закону слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Тобто, вказаним Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VIII внесено зміни з 01.01.2017 року до приписів нормативно-правового акту, які визнані неконституційними у повному обсязі, а тому втратили чинність з 20.12.2016 року про що прямо зазначено у резолютивній частині рішення Конституційного Суду України.

З урахуванням наведеного, зважаючи на викладені у рішенні Конституційного Суду України мотиви та обґрунтування неможливості обмеження максимального розміру пенсій особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом, а також з огляду на те, що положення Закону є спеціальними по відношенню до приписів Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», суд апеляційної інстанції погоджується з твердженням Апелянта про помилковість висновків суду першої в частині необхідності відмови у задоволенні позовних вимог про необхідність здійснення ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимальним розміром.

Крім того, колегія суддів погоджується з посиланням Апелянта на необхідність покладення на Відповідача обов'язку не тільки здійснити перерахунок, а й провести виплату і стягнути заборгованість внаслідок проведеного перерахунку, оскільки, на переконання судової колегії, наведений спосіб захисту порушених прав ОСОБА_1 матиме повний та всеохоплюючий характер, а також відповідатиме основній меті адміністративного судочинства.

З урахуванням наведеного колегія суддів приходить до висновку, що Деснянський районний суд міста Києва, відмовляючи у задоволенні позовних вимог в частині перерахунку та виплати пенсії без обмеження її граничного розміру, не врахував спеціального характеру Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016, яким визнано неконституційними такі обмеження. Крім іншого, відмовляючи у задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання ГУ ПФ в м. Києві провести ОСОБА_1 поряд з перерахунком виплату пенсії та стягнення заборгованості згідно проведеного перерахунку, суд першої інстанції, всупереч вимог ч. 3 ст. 242 КАС України, не навів обґрунтування підстав прийняття саме такого рішення, наслідком чого останні в указаній частині підлягає скасуванню.

Судом апеляційної інстанції враховується, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право: залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін; скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Приписи ст. 316 КАС України визначають, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Керуючись ст. ст. 242-244, 250, 308, 311, 315, 316, 317, 321, 322, 325 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Деснянського районного суду міста Києва від 17 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Рішення Деснянського районного суду міста Києва від 17 січня 2018 року - скасувати в частині відмови у задоволенні позовних вимог.

Прийняти в указаній частині нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити повністю та викласти абзац третій резолютивної частини рішення Деснянського районного суду міста Києва від 17 січня 2018 року таким чином:

«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 22869069) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (02217, АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1) з 01 червня 2017 року відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 21 серпня 2017 року №2.2.-39-282 «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» без обмежень максимального розміру пенсії та стягнути на користь ОСОБА_1 (02217, АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1) заборгованість згідно проведеного перерахунку.».

В іншій частині рішення Деснянського районного суду міста Києва від 17 січня 2018 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття.

Касаційна скарга на рішення суду апеляційної інстанції подається безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст.ст. 328-331 КАС України.

Головуючий суддя А.Г. Степанюк

Судді В.В. Кузьменко

О.І. Шурко

Повний текст постанови складено « 20» березня 2018 року.