Рішення № 72940852, 15.03.2018, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
15.03.2018
Номер справи
686/22658/17
Номер документу
72940852
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 686/22658/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.03.2018

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

головуючої - судді Логінової С.М.,

при секретарі - Ленчицькій А.Б.,

за участю представника позивача - Бурбан Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Хмельницького справу за адміністративним позовом управління соціального захисту населення Хмельницької міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів,

встановив:

Управління соціального захисту населення Хмельницької міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів, посилаючись на те, що відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та на підставі заяви ОСОБА_2 від 10.11.2016 року, їй призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям за період з 01.10.2016 року по 31.07.2017 р.

Відповідно до абз. 2 статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Виплата раніше призначеної соціальної допомога припиняється: якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, і внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Відповідно до п. 28 Порядку якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення:визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Позивач посилається на те, що у липні 2017 року управлінню соціального захисту населення Хмельницької міської ради стало відомо про надання заявницею недостовірних даних при оформленні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, а саме: не задекларовано дохід (заробітну плату), отриманий ОСОБА_2 в липні 2016 р.

Надання недостовірних даних при оформленні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям привело до надміру виплачених коштів у розмірі 785,76 грн.

Про обов'язок повернення надміру виплачених коштів до бюджету відповідача повідомлено в липні 2017 року, проте кошти до бюджету не повернуто.

Просить стягнути зі ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради кошти в сумі 785,76 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила його задовольнити. з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не прибула, повідомлена про час та місце судового розгляду, причини неявки суду не повідомила. Суд приходить до висновку слухати справу у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та на підставі заяви ОСОБА_2 від 10.11.2016 р., їй призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям за період з 01.10.2016 року по 31.07.2017 р.

Відповідно доабз.2 статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Середньомісячний сукупний доход сім'ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. До сукупного доходу сім'ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення (абз.6 статті 1 Закону).

Відповідно до п.6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу соціального захисту населення такі документи: заяву;документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї);довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).

До складу сім'ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та II груп або інвалідами І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом І групи і здійснює догляд за ним; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. При цьому до складу сім'ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей. До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім'ї подає заяву і декларацію про доходи та майно.

Відповідно до п.12 вищезазначеного Порядку у разі, коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Виплата раніше призначеної соціальної допомога припиняється: якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, і внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Відповідно до п. 28 Порядку якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення:визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Судом встановлено, що у липні 2017 року управлінню стало відомо про надання заявницею недостовірних даних при оформленні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, а саме: не задекларовано дохід (заробітну плату), отриманий ОСОБА_2 в липні 2016 р.

Надання недостовірних даних при оформленні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям привело до надміру виплачених коштів у розмірі 785,76 грн.

Про обов'язок повернення надміру виплачених коштів до бюджету відповідача повідомлено в липні 2017 року, проте кошти до бюджету не повернуто.

Суд приходить до висновку, що слід стягнути зі ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради кошти в сумі 785,76 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 10, 265, 282 Цивільного процесуального кодексу України, ст.1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», суд

вирішив:

позов управління соціального захисту населення Хмельницької міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, прож. АДРЕСА_1) на користь управління соціального захисту населення Хмельницької міської ради (29013, м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, 32, код ЄДРПОУ 03198563) кошти в сумі 785( сімсот вісімдесят п'ять) грн.76 коп.

Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів до Апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницькій міськрайонний суд з складення повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 23 березня 2018 року.

Суддя Логінова С.М.