ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2009 року Справа №2а-5978/09/1370
«17» год. «29» хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2
Зал судових засідань № 7
Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого-судді Карп’як О.О.,
судді Гавдика З.В.,
судді Мартинюка В.Я.,
при секретарі судового засідання Занов’як О.П.,
за участю представників сторін:
від позивача – ОСОБА_1 (довіреність від 12.10.2009 року №30/10-019)
від відповідача – не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області до Державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення боргу,-
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Сокальському районі Львівської області звернулась з адміністративним позовом до Державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення боргу в розмірі 49 733 332,17 грн.
Ухвалою від 22 вересня 2009 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що заборгованість по податку на додану вартість, що виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих сум податкових зобов’язань за період з 01.01.2009 року по 21.09.2009 року становить 45 359 648,00 грн. Заборгованість по податку на прибуток , що виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих сум податкового зобов’язання за період з 01.01.2009 року по 21.09.2009 року в сумі 3 537900,00 грн. Заборгованість по збору на геологорозвідувальні роботи, що виникла в наслідок несплати самостійно задекларованих сум податкових зобов’язань за період з 01.01.2009 року по 21.09.2009 року в сумі 835 784,17 грн. Всього сума боргу становить 49 733 332,17 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задоволити.
Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, подали заяву про розгляд справи без участі їх представника (а.с.41).
Суд розглядає справу в порядку ст..71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова в повному обсязі складена 18 грудня 2009 року.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов"язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до ст. 9 даного Закону платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Державне підприємство «Львіввугілля» зареєстроване Сокальською районною державною адміністрацією Львівської області 17.01.2003 року за №14081200000000005, присвоєно код суб’єкта підприємницької діяльності в ЄДРПОУ 32323256 (а.с.4-6).
28.01.2003 року Державне підприємство «Львіввугілля» взяте на облік в органах державної податкової служби за №318, що підтверджується довідкою (а.с.7).
За період з 01.01.2009 року по 21.09.2009 року за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 49 733 332,17 грн. грн., в тому числі:
по податку на додану вартість в розмірі 45 359 648,00 грн., що підтверджується
податковими деклараціями з податку на додану вартість:
- за грудень 2008 року від 19.01.2009 року №39707 - 4 128 391,00 грн.,
- за січень 2009 року від 20.02.2009 року №4526 - 953 379,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована платником у зв’язку з виправленням помилки – 6 208,00 грн.,
- за лютий 2009 року від 19.03.2009 року №6084 – 4 502 513, 00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована платником у зв’язку з виправленням помилки – 3 009,00 грн.,
- за березень 2009 року від 21.04.2009 року №9772 - 6 488 378,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована платником у зв’язку з виправленням помилки – 371,00 грн.,
- за квітень 2009 року від 20.05.2009 року №13711 – 8086788,00 грн.,
- за травень 2009 року від 22.06.2009 року №15079 – 7 008 574,00 грн.,
- за червень 2009 року від 20.07.2009 року №18227 – 5 330 125,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована платником у зв’язку з виправленням помилки – 5,00 грн.,
- за липень 2009 року від 20.08.2009 року №22169 – 8 851 256,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахована платником у зв’язку з виправленням помилки – 651,00 грн.
по податку на прибуток підприємства в розмірі 3 537 900,00 грн., зокрема по
деклараціях:
- від 13.05.2009 року №12633 – 37 519,00 грн. (уточнюючий розрахунок);
- від 20.08.2009 року № 21109 – 3 500 381,00 грн.
по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету
в розмірі 835 784,17 грн., зокрема по розрахунках:
- від 09.02.2009 року №43436 – 274 722,54 грн.;
- від 29.04.2009 року №10612 – 248 003,71 грн.;
- від 24.07.2009 року №18743 – 313 057,92 грн.
Таким чином, за Державним підприємством «Львіввугілля» рахується заборгованість перед бюджетом у розмірі: по податку на прибуток – 3 537 900,00 грн. грн., по податку на додану вартість – 45 359 648,00 грн., по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 835 784,17 грн., всього на суму 49 733 332,17 грн.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону - 2181, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 Закону “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00 р. № 2181 (із наступними змінами і доповненнями), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 5.1 статті 5 цього Закону податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Заходи щодо ліквідації заборгованості відповідач самостійно не вживає, в матеріалах справи відсутні докази погашення зазначеної заборгованості. Докази вжиття відповідачем заходів погашення боргу в матеріалах справи відсутні.
Згідно п.17.3. ст.17 Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ", сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 18, 19, 24, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства «Львіввугілля» (юридична адреса:80000, Львівська область, Сокальський район, м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26, код ЄДРПОУ 32323256) до Державного бюджету борг в розмірі 49 733 332 (сорок дев’ять мільйонів сімсот тридцять три тисячі триста тридцять дві) гривні 17 коп.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Головуючий-суддя (підпис) Карп’як О.О.
Суддя (підпис) Гавдика З.В.
Суддя (підпис) Мартинюка В.Я.
З оригіналом згідно .
Головуючий-суддя Карп’як О.О.