ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2009 року Справа №2а-5849/09/1370
«11» год. «07» хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2
Зал судових засідань № 7
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карпяк О.О.,
при секретарі судового засідання Зановяк О.П.,
за участю представників сторін:
від позивача Чабан О.С. (довіреність від 13.05.2009 року №15/10)
від відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова до Малого науково виробничого підприємства «ГЕО» Львівського політехнічного інституту про стягнення податкового боргу у розмірі 1352, 87 грн.,
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулась до суду із адміністративним позовом до Малого науково виробничого підприємства «ГЕО» Львівського політехнічного інституту про стягнення податкового боргу у розмірі 1352, 87 грн.
Ухвалою від 14 вересня 2009 року відкрито провадження у справі.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просить стягнути з відповідача до бюджету 1352, 87 грн. податкового боргу, який виник в результаті застосування штрафних санкцій до відповідача за порушення вимог законодавства та самостійно задекларованих сум згідно декларацій, а саме: по податку на додану вартість - борг 1037, 33 грн.; по податку на прибуток - борг 315,54 грн.,
Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень на позов не подав.
Постанову в повному обсязі складено 22 грудня 2009 року.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов"язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до ст. 9 даного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Мале науково виробниче підприємство «Гео» Львівського політехнічного інституту зареєстроване 22 серпня 1991 року, перереєстроване 03.01.1994 року за реєстраційним № 07285, що підтверджується свідоцтвом про державну переєстрацію.
Згідно з довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 13803278.
Відповідач 31.05.1994 року узятий на податковий облік платників податку за №00502047, що підтверджується довідкою від 24.01.2008 року № 342.
За відповідачем рахується заборгованість у розмірі 1352, 87 грн., а саме: по податку на додану вартість - борг 1037, 33 грн.; по податку на прибуток - борг 315,54 грн., яка виникла на підставі самостійно задекларованих відповідачем сум та в результаті застосування штрафних санкцій до відповідача за порушення вимог законодавства.
Заборгованість відповідача з податку на додану вартість, складає 1035, 33 грн. яка виникла згідно з деклараціями, від 21.01.2008р. № 120149, від 19.03.2008р № 11736., від 19.05.2008р № 39643., від 24.06.2008р № 48619., від 22.07.2008 № 65406, від 12.08.2008р., № 73428, від 09.09.2008 № 79582., від 11.11.2008р. № 110186, від 23.12.2008 р. № 124899., від 23.01.2009р. № 141425., в тому числі пеня в розмірі 1, 34 грн., яка виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих платежів в розмірі 320, 00 грн.
ДПІ у Франківському районі м. Львова складено відповідні акти та прийнято податкові повідомлення рішення, а саме:
07.07.2008 р. складено акт №2328/15-2/13803278 про порушення податкового законодавства, та прийнято податкове повідомлення рішення від 29.07.2008 року № 0000041530/0 визначено суму штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн.;
03.09.2008 р. складено акт № 2815/15-2/13803278 про порушення податкового законодавства, та прийнято податкове повідомлення рішення 22.09.2008 року № 0106041530/0 визначено суму штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн.;
26.11.2008 р. складено акт № 3909/15-2/13803278 про порушення податкового законодавства, та прийнято податкове повідомлення рішення від 08.12.2008 року № 0107991530/0/ визначено суму штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн.;
22.12.2008 р. складено акт № 4592/15-2/30918558 про порушення податкового законодавства, та прийнято податкове повідомлення рішення від 13.01.2009 року № 0000141530/0 визначено суму штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн.;
29.01.2009 р. складено акт № 243/15-2/13803278 про порушення податкового законодавства, та прийнято податкове повідомлення рішення 17.02.2009р. № 0000591530/0 визначено суму штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн.
Враховуючи, що суми самостійно задекларованих податкових зобовязань і штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість відповідачем частково погашена, податковий борг підприємства становить 1 037, 33 грн.
03.04.2009 року ДПІ у Франківському районі складено акт № 863/15-1/13803278 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, на підставі якого прийнято податкове повідомлення рішення від 28.04.2009 року № 0001111510/0, яким підприємству визначено штрафну (фінансову) санкцію по податку на прибуток у розмірі 340,00 грн.;
05.05.2009 року ДПІ у Франківському районі складено акт № 1157/15-1/13803278 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, на підставі якого прийнято податкове повідомлення рішення від 13.05.2009 року №00008091510, яким підприємству визначено штрафну (фінансову) санкцію по податку на прибуток з податку на прибуток у розмірі 27, 08 грн.
Враховуючи, переплату згідно картки особового рахунку платника в розмірі 51, 54 грн., сума податкового боргу по податку на прибуток склала 315, 54 грн.
Відповідно до п.п.5.4.1. п.5.4. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ з наступними змінами та доповненнями), узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки відповідач не сплатив узгоджену суму податкового боргу, позивач надіслав йому податкові вимоги: першу податкову вимогу від 27 травня 2008 року №1/445 та другу податкову вимогу від 31 жовтня 2008 року №2/911.
Вказані податкові вимоги надсилались відповідачу поштою, однак у зв'язку з неможливістю їх вручення платнику податків податковий орган розмістив податкові вимоги на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом (копія акту є в матеріалах справи).
Згідно п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
12 серпня 2008 року начальником ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення № 32/24-0/13803278 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно відповіді Обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» № 10580 від 25.12.2008 року, станом на 24.12.2008 державна реєстрація права власності на обєкти нерухомого майна відповідачем не проводилась.
Згідно відповіді Львівського відділу реєстраційно екзаменаційної роботи Управління Державтоінспекції ГУ МВС України у Львівській області від 20.02.2009 року № 3446/10/24-032 транспортних засобів станом на 10.02.2009 року за відповідачем не зареєстровано.
Згідно відповіді Інспекції Державного технічного нагляду Львівської обласної державної адміністрації від 03.03.2009 року № 3-1/196 техніка на обліку відсутня.
Згідно довідки Управління земельних ресурсів у м. Львові від 27.03.2009 року № 40/6/100 про наявність земельних ділянок у відповідача відсутня.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону - 2181, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 Закону “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00 р. № 2181 (із наступними змінами і доповненнями), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 5.1 статті 5 цього Закону податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Заходи щодо ліквідації заборгованості відповідач самостійно не вживає, в матеріалах справи відсутні докази погашення зазначеної заборгованості. Докази вжиття відповідачем заходів погашення боргу в матеріалах справи відсутні.
Згідно п.17.3. ст.17 Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ", сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 зазначеного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 18, 19, 24, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Малого науково виробничого підприємства «Гео» Львівського політехнічного інституту (Код ЄДРПОУ 13803278, адреса: 79057, м. Львів, вул. Гайворонського 23/3) до Державного бюджету кошти в розмірі 1 352 (одна тисяча триста пятдесят дві) гривні 87 коп.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис, з оригіналом згідно.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя Карпяк О.О.