Постанова № 7293120, 09.12.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2009
Номер справи
2а-2613/09/1370
Номер документу
7293120
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2009 року Справа №2а-2613/09/1370

18 год. 14 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2

Зал судових засідань № 7

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карпяк О.О.

при секретарі судового засідання Зановяк О.П.

за участю представників сторін:

від позивача Добушовський О.В. (довіреність від 09.09.2009 року №7/13-06-4896)

від відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрийбудмонтаж» про стягнення 1499,04 грн., -

в с т а н о в и в :

Інспекція державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрийбудмонтаж», просить зобовязати відповідача виконати постанову №4/4 від 24.10.208 року, а саме сплатити штраф у розмірі 1499,04 грн. до державного бюджету.

Ухвалою від 02 квітня 2009 року відкрито провадження у справі.

31.07.2009 року позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, просить стягнути з відповідача 1499,04 грн. до державного бюджету згідно реквізитів, вказаних у постанові №4/4 від 24.10.2009 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що плановою перевіркою обєкта будівництва курортного готелю по вул. Пролісковій, 20 в м. Моршин, встановлено, що будівельні роботи проводяться з відхиленням від проектних рішень, що є порушенням вимог статті 9 Закону України «Про архітектурну діяльність». Генпідрядною організацією, що виконує будівельні роботи на вказаному обєкті є ТзОВ «Стрийбудмонтаж». Відповідно до абз.2 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення в сфері містобудування» відповідач несе відповідальність у вигляді штрафу за виконання будівельних робіт, що не відповідають проектним рішенням у розмірі 10 відсотків вартості виконаних робіт. Для визначення розміру штрафу, відповідачем подано довідку про вартість виконаних підрядних робіт з відхиленням від проекту за жовтень 2008 року. На підставі вказаної довідки та протоколу про правопорушення, позивачем винесено постанову №4/4 від 24.10.2008 року, накладено штраф на відповідача у розмірі 1499,04 грн. У встановлені законом строки відповідач штрафу не сплатив, тому позивач звернувся до суду в порядку п.11 Положення «Про порядок накладення штрафів за правопорушення в сфері містобудування» та п.16 ч.5 Положення про інспекцію державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю з урахуванням поданих ними уточнень позову, просить позов задоволити повністю.

Відповідач в судове засідання не зявився, причин неприбуття не повідомив, заперечень на позов не подав.

Постанова в повному обсязі складена та підписана 14 грудня 2009 року.

Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

13.10.2008 року було проведено перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва на обєкті будівництва курортного готелю на вул. Пролісковій,20 в м. Моршин, за результатами якої складено акт (а.с.7-9). Перевіркою встановлено відхилення від проектних рішень, а саме не встановлено фундаментні блоки ФБС 12.3.6-Т під подушками в кількості 5 штук по осі ж-1 і 9-ж, як це передбачено в кресленнях арк. 2, 3, що є порушенням ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність».

Для визначення розміру штрафу, відповідачем подано довідку про вартість виконаних підрядних робіт з відхиленням від проекту за жовтень 2008 року (далі довідка), відповідно до якої вартість таких робіт склала 14990,40 грн. (а.с. 10-11).

На підставі акта перевірки та довідки, 24.10.2008 року позивачем складено протокол про правопорушення у сфері містобудування, відповідно до якого винним у допущенні правопорушення вказано ТзОВ «Стрийбудмонтаж», на якого запропоновано накласти штраф у розмірі 1499,04 грн.

На підставі протоколу про правопорушення у сфері містобудування від 24.10.2008 року та довідки, Закону України Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення в сфері містобудування» та Положення про накладення штрафів за правопорушення в сфері містобудування, позивачем винесено постанову №4/4 від 24.10.2008 року про накладення штрафу за правопорушення в сфері містобудування на ТзОВ «Стрийбудмонтаж» у розмірі 1499,04 грн. (а.с.13).

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України "Про планування і забудову територій".

Відповідно до абз.5 ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення в сфері містобудування» від 14 жовтня 1994 року N 208/94-ВР із змінами і доповненнями, Підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: виконання будівельних робіт, що не відповідають державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт.

Відповідно до абз. 2 п.13. ч.5 Положення про інспекцію державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області (а.с. 15-18), інспекція державного архітектурно будівельного контролю має право: від імені інспекцій архітектурно будівельного контролю розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення мають право начальники інспекцій державного архітектурно будівельного контролю та їх заступники.

Відповідно до п.16 ч.5 Положення про інспекцію державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області, інспекція державного архітектурно будівельного контролю має право:здійснювати захист у суді своїх прав та законних інтересів, звертатися до суду у разі виявлення правопорушень у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Згідно п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. N 244 «Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування» із змінами і доповненнями, підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала.

Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що доказів сплати відповідачем вказаної суми штрафу на їхню адресу не надходило.

Згідно п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. N 244 «Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування» із змінами і доповненнями, у разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду.

За наведених обставин, суд вважає, що позов є підставний та обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрийбудмонтаж» (юридична адреса: Львівська область, Стрийський район, с. Дуліби, вул. Шевченка,133) до державного бюджету (м. Моршин, 21081100 Стрийське ВДК банк одержувача УДК у Львівській області, р/р 31112106700624, МФО 825014, ЗКПО 25260601) 1499(одну тисячу чотириста девяносто девять) гривень 04 коп. згідно постанови №4/4 від 24.10.2008 року.

3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя підпис, з оригіналом згідно.

Суддя Карпяк О.О.