Постанова № 72895808, 15.03.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
15.03.2018
Номер справи
415/1513/18
Номер документу
72895808
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 415/422/18

провадження № 3/415/385/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2018 року м. Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Старікова М.М., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Лисичанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, реєстраційний номер платника податків НОМЕР_1, не працюючого, не є особою з інвалідністю, не одруженого, раніше судимого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП, -

В С Т А Н О В И Л А:

01 січня 2018 року, ОСОБА_1, у відношенні якого постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 22 травня 2017 року, встановлений адміністративний нагляд і обмеження строком на 1 рік, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, не з’явився на реєстрацію до кабінету № 59 Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, за адресою: м. Лисичанськ, вулиця Менделєєва, 71, чим порушив п. «а» встановлених відносно нього обмежень.

16 лютого 2018 року о 20 годині 35 хвилин, ОСОБА_1, у відношенні якого постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 22 травня 2017 року, встановлений адміністративний нагляд і обмеження строком на 1 рік, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, був відсутній за місцем свого мешкання: місто Лисичанськ, вулиця Каштанова, 24, чим порушив п. «б» встановлених відносно нього обмежень.

17 лютого 2018 року о 21 годині 10 хвилин, ОСОБА_1, у відношенні якого постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 22 травня 2017 року, встановлений адміністративний нагляд і обмеження строком на 1 рік, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, був відсутній за місцем свого мешкання: місто Лисичанськ, вулиця Каштанова, 24, чим порушив п. «б» встановлених відносно нього обмежень.

18 лютого 2018 року о 20 годині 40 хвилин, ОСОБА_1, у відношенні якого постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 22 травня 2017 року, встановлений адміністративний нагляд і обмеження строком на 1 рік, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, був відсутній за місцем свого мешкання: місто Лисичанськ, вулиця Каштанова, 24, чим порушив п. «б» встановлених відносно нього обмежень.

23 лютого 2018 року о 20 годині 30 хвилин, ОСОБА_1, у відношенні якого постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 22 травня 2017 року, встановлений адміністративний нагляд і обмеження строком на 1 рік, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, був відсутній за місцем свого мешкання: місто Лисичанськ, вулиця Каштанова, 24, чим порушив п. «б» встановлених відносно нього обмежень.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, визнав повністю та пояснив, що ухвалою Лисичанського міського суду Луганської області, у відношенні нього був встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік та обмеження: а) з’являтися на реєстрацію в кабінет № 59 Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області за адресою: м.Лисичанськ, вулиця Менделєєва, 71, 1-й та 3-й понеділок кожного місяця у період з 08:00 години до 17:00 години; б) заборонено вихід з будинку № 24 по вулиці Каштанова міста Лисичанська Луганської області в період часу з 20:00 години до 04:00 години наступного дня (окрім випадків виходу на роботу); в) заборонено залишати межі (району) міста Лисичанська Луганської області по приватним справам без письмового дозволу керівництва Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, з якими він був ознайомлений. Однак, дійсно у вказані дати: 01.01.2018 року, не з’явився на реєстрацію до органів поліції, оскільки забув, а також, 16.02.2018 року, 17.02.2018 року, 18.02.2018 року та 23.02.2018 року, був відсутній за місцем свого мешкання, без поважних на то причин, з приводу чого, у відношенні нього і були складені протоколи про адміністративні правопорушення. Свою провину усвідомив, щиро розкаявся, зобов’язався подібного більше не допускати та просив суд, суворо його не наказувати.

Згідно ухвали Лисичанського міського суду Луганської області від 22 травня 2017 року вбачається, що у відношенні правопорушника ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1(один) рік та наступні обмеження:

а) з’являтися на реєстрацію в кабінет № 59 Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області за адресою: м.Лисичанськ, вулиця Менделєєва, 71, 1-й та 3-й понеділок кожного місяця у період з 08:00 години до 17:00 години;

б) заборонено вихід з будинку № 24 по вулиці Каштанова міста Лисичанська Луганської області в період часу з 20:00 години до 04:00 години наступного дня (окрім випадків виходу на роботу);

в) заборонено залишати межі (району) міста Лисичанська Луганської області по приватним справам без письмового дозволу керівництва Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області.

Відповідно до постанови Лисичанського міського суду від 13.10.2017 року, правопорушника ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51 гривня.

Суд, вислухавши пояснення правопорушника та дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження в суді, крім визнання своєї провини правопорушником у судовому засіданні та у письмових поясненнях, наданих ним після вчинення адміністративних правопорушень (а.с.3,23,32,42,52), підтверджується рапортами заступника начальника сектору превенції Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_2 (а.с.4,24,34,45,55) та реєстраційними листами на ОСОБА_1 (а.с.5).

Таким чином, суд вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки останній, будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушив його правила, а саме: - не з’явився до органу Національної поліції у вказаний термін, а також, при неодноразовій перевірці був відсутній за місцем свого мешкання, у визначений обмеженнями час.

При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, а також, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 не працює, не є особою з інвалідністю, не одружений, у судовому засіданні своєї провини не спростовував, щиро розкаявся.

В якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд визнає повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.

Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

Суд не визнає у якості обставини, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжує відповідальність правопорушника - повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, оскільки дана обставина є кваліфікуючою ознакою складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.187 КУпАП.

На підставі вищевказаного, з урахуванням особи, майнового стану, ступеню вини, наявності обставин, що пом’якшують його відповідальність та відсутності обставин, які б її обтяжували, а також характеру вчиненого ним правопорушення та кількості епізодів даного діяння, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у вигляді адміністративного арешту, у межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 187 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Підстав для призначення правопорушнику будь-якого іншого стягнення, передбаченого санкцією ч. 2 ст.187 КУпАП, суд не вбачає.

Відповідно до ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника на користь держави у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 187 ч. 2, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, адміністративному стягненню у вигляді адміністративного арешту строком на 15 (п’ятнадцять) діб.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір – у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач коштів – ГУК у місті Київ/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.

Суддя: М.М.Старікова