
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2018 року м. Житомир справа № 806/16/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Липи В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо призначення пенсії ОСОБА_1 у розмірі 56% грошового забезпечення замість 61%, як передбачено положеннями п."а ст. 13" Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262- XII від 09.04.1992;
- визнати за ОСОБА_1 право на пенсію в розмірі 61% грошового забезпечення та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зробити перерахунок пенсії з дня її призначення - 17.08.2016, виходячи з розміру 61% грошового забезпечення;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у включенні до складу грошового забезпечення, з якого обраховується розмір пенсії ОСОБА_1, суми коштів доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення згідно Довідок №154 та №155 від 25.10.2017;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі, що обчислений з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме: доплати за роботу нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення.
В обґрунтування позову зазначив, що з 17.08.2016 року перебуває на пенсійному обліку та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проте при призначенні пенсії не були враховані доплата за роботу у нічний час, виплата за роботу за сумісництвом, матеріальна допомога на оздоровлення з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. На звернення позивача від 07.11.2017 про здійснення перерахунку, відповідачем 06.12.2017 повідомлено про відмову у здійсненні перерахунку. Окрім цього, вважає, що йому неправомірно призначено пенсію за п."а" ст. 13 Закону України №2262- XII в розмірі 56% сум грошового забезпечення, адже має право на пенсію у розмірі 61%.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 25.01.2018 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвала про відкриття спрощеного провадження вважається врученою сторонам відповідно до порядку, передбаченого ст.124 КАС України, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 1 березня 2018 року суд дійшов висновку про необхідність розгляду справи у судовому засіданні з викликом осіб та призначив справу на 19.03.2018 р. о 16:30.
Відповідач через канцелярію суду надав відзив на адміністративний позов.
В обґрунтування заперечення зазначив, що згідно ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для визначення розміру пенсії окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації та інші одноразові види грошового забезпечення. Відповідач також вказує, що строк проведення перерахунку раніше призначеної пенсії військовослужбовцям відповідно до ч.2. ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, а тому перерахунок варто проводити з 01.12.2017. З огляду на викладене, відповідач просить залишити без розгляду вимоги з 17.08.2016 року по 30.11.2017 та відмовити позивачу в задоволенні вимог з 01.12.2017 у зв'язку з безпідставністю і необґрунтованістю. Поміж іншого зазначив, що оскільки відповідно до свідоцтва про хворобу позивача визнано непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час, то зазначеним документом не визначено позивача непридатним до служби в поліції.
Представник позивача через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Враховуючи відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні та приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, на підставі наявних матеріалів справи, відповідно до ч.3 ст.194, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судом встановлено, що відповідно до наказу Управління поліції охорони в Житомирській області від 16.08.2016 року №88 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції через хворобу за п.2 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" (а.с.16).
Матеріалами справи підтверджено, що з 17.08.2016 позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
07.11.2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою та просив прийняти додаткові документи - довідки за вих.№154 від 25.10.2017 р. та №155 від 25.10.2017 р., якими підтверджується проведення виплат доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення, з яких справлялись страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та нарахувати і виплачувати в подальшому, у зв'язку з тим, що при призначенні пенсії не були враховані вищевказані виплати, що мали бути враховані. Крім того, просив переглянути основний розмір пенсії та призначити і виплачувати пенсію виходячи із розрахунку 61% грошового забезпечення та здійснити відповідний перерахунок. (а.с.17).
Листом №2713/М-ІІ від 06.12.2017 відповідач повідомив позивача, що відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачено включення в додаткові види грошового забезпечення, які враховуються для призначення пенсії суми доплати за роботу в нічний час, доплати за роботу у святкові дні, матеріальної допомоги на оздоровлення, доплати за роботу за сумісництвом та заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів в діяльності ДСО, оскільки вони залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною. Та крім цього, зазначив, що при призначенні пенсії за вислугу років поліцейським в розмірі 55 відсотків за 20 років вислуги, військово-лікарські документи мають містити в собі інформацію про непридатність до служби в поліції. (а.с.20).
Не погоджуючись з зазначеною відмовою, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Щодо позовних вимог про визнання за ОСОБА_1 права на пенсію в розмірі 61 % грошового забезпечення, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Спірні правовідносини регулюються приписами Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до п.«а» ст.13 цього Закону пенсії за вислугу років призначаються особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років в розмірі 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» - в розмірі 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років в розмірі 3 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Згідно з п.2 ч.1 ст.77 Закону №580-VIII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції.
Порядок проведення військово-лікарської експертизи з метою визначення за станом здоров'я придатності до служби в органах внутрішніх справ визначений «Порядком проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу в системі МВС України», затвердженим наказом МВС України від 06.02.2001№85 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п.1.2 Положення №85 військово-лікарська комісія - це спеціальні органи в складі лікарів-спеціалістів, які створюються в системі Міністерства внутрішніх справ з метою проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду кандидатів на службу, осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і членів їх сімей, військовослужбовців внутрішніх військ МВС України осіб цивільної молоді, які бажають вступити до навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони України, курсантів і слухачів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, колишніх осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і колишніх військовослужбовців.
Відповідно до пп.1.21.1.2 п.1.1 Порядку №85 медичний огляд проводиться згідно з п.1.2 Положення №85, зокрема, з метою визначення придатності за станом здоров'я, а для окремих видів службової діяльності - і за індивідуальними психофізіологічними особливостями до служби в органах внутрішніх справ осіб рядового й начальницького складу з урахуванням вимог п.1.43 цього Порядку.
Відповідно до п.1.43 Порядку №85 придатність осіб рядового й начальницького складу при переміщенні їх по службі розглядається за розділом «Рядовий та начальницький склад» за графою Розкладу хвороб, що відповідає новій посаді (виду службової діяльності). Придатність за індивідуальними психофізіологічними особливостями осіб рядового та начальницького складу при переміщенні їх по службі визначається за відповідним пунктом Таблиці вимог до індивідуальних психофізіологічних особливостей.
Пунктами 1.63, 1.63.5 вказаного Порядку №85 передбачено, що ВЛК свої постанови виносять на час фактичного огляду даної особи. Щодо колишніх осіб рядового й начальницького складу ОВС, військовослужбовців, які не проходили медичного огляду у ВЛК при звільненні зі служби, постанови виносяться на час фактичного звільнення з ОВС на підставі медичних документів. За результатами медичного огляду ВЛК виносять такі постанови щодо осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ: «Придатний до військової служби»; «Придатний до військової служби. Непридатний на посаду»; «Обмежено придатний до військової служби»; «Потребує звільнення від виконання службових обов'язків (занять), відпустки за станом здоров'я; «Непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час»; «Непридатний до військової служби зі зняттям з військового обліку».
Вказаний Порядок втратив свою чинність відповідно до наказу МВС України від 03.04.2017 №285 «Про затвердження Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС».
З матеріалів справи вбачається, що медичний огляд позивач пройшов 25.07.2016р., тобто на момент чинності Порядку №85, а відтак комісією було правомірно винесено постанову згідно з вказаним Порядком. Таким чином, вирішальним для призначення позивачу пенсії за вислугу років в розмірі 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення, із збільшенням за кожний рік вислуги понад 20 років на 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення є підстава звільнення з органів поліції, а саме п.п.2, 3 ч.1 ст.77 Закону №580-VIII.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач звільнений з органів поліції на підставі п.2 ч.1 ст.77 Закону №580-VIII, що є достатньою підставою для призначення спірної пенсії в розмірі 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення. У той же час формулювання висновку Військово-лікарської комісії ДУ «ТМО МВС України по Житомирській області» про непридатність позивача до військової служби в мирний час, обмежену придатність у воєнний час узгоджується з діючим на час видачі цього висновку Порядком №85; іншого формулювання, окрім окреслених наведеним Порядком, комісія не вправі була зазначати у своєму висновку.
Виходячи з наведеного, враховуючи подальше приведення у відповідність правових актів відповідно до вимог Закону №580-VIII та прийняття наказу МВС України від 03.04.2017 №285 «Про затвердження Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС», суд вважає, що будь-яких правових підстав для відмови в призначенні позивачу пенсії за вислугу років в розмірі 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення в пенсійного органу не було. При цьому, недосконалість та суперечливість між законом та наказом МВС України, яка на час проходження військово-лікарської комісії та призначення пенсії не була усунута, не може впливати на реалізацію позивачем свого конституційного права на пенсійне забезпечення в належному розмірі.
Щодо позовних вимог про перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення згідно довідок №154 та №155 від 25.10.2017, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” 20 грудня 1991 року №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 року) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-ХІІ від 20.12.1991 року), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-ХІІ від 20.12.1991 року також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року №260, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за № 638/15329, встановлено, що розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Вищенаведене свідчить, що зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них страхових внесків.
Верховний Суд України у постанові від 10.03.2015 (справа № 21-70а15) вказав, що додаткові види грошового забезпечення, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, лише у разі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з обумовлених виплат.
Відповідно до довідок за вих.№154 від 25.10.2017 р. та №155 від 25.10.2017 р. в період з серпня 2014 року по липень 2016 року ОСОБА_1 нараховано суми коштів доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення (а.с.18-19).
З даних довідок за вих.№154 від 25.10.2017 р. та №155 від 25.10.2017 р. вбачається, що з серпня 2014 року по липень 2016 року з суми коштів доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення було утримано страхові внески на загальнообов’язкове державне страхування, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням виплачених за вказаний період сум доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення, оскільки з даних видів грошового забезпечення сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Щодо часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Суд відмічає, що довідки за вих.№154 від 25.10.2017 р. та №155 від 25.10.2017 р. підтверджують право позивача на врахування при розрахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував при проходженні служби.
07.11.2017 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою про проведення перерахунку пенсії.
Враховуючи те, що право на підвищення пенсії позивач мав, а не набув у зв'язку зі зміною розміру чи введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а обставини, які тягнуть за собою зміну розмірів пенсії настали саме 07.11.2017, суд вважає, що позивач набув право на перерахунок пенсії, із врахуванням показників довідок за вих.№154 від 25.10.2017 р. та №155 від 25.10.2017 р. , саме з 01.12.2017.
З урахуванням вимог статті 63 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок і виплату пенсії позивачу необхідно здійснити з врахуванням виплачених сум доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення з 01.12.2017.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись статтями 77, 243 - 246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 (майдан Польовий, 10, кв. 10, м. Житомир, 10025, і.н. НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання дій протиправними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо призначення пенсії ОСОБА_1 у розмірі 56% грошового забезпечення замість 61%, як передбачено положеннями п."а" ст. 13" Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262- XII від 09.04.1992.
Визнати за ОСОБА_1 право на пенсію в розмірі 61% грошового забезпечення та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зробити перерахунок пенсії з дня її призначення - 17.08.2016, виходячи з розміру 61% грошового забезпечення.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у включенні до складу грошового забезпечення, з якого обраховується розмір пенсії ОСОБА_1, суми коштів доплати за роботу у нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення згідно довідок №154 та №155 від 25.10.2017, починаючи з 01.12.2017 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі, що обчислений з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме: доплати за роботу нічний час, роботи за сумісництвом та матеріальної допомоги на оздоровлення, починаючи з 01.12.2017 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (майдан Польовий, 10, кв. 10, м. Житомир, 10025, і.н. НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору в загальному розмірі 2560,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.А. Липа