Постанова № 72878749, 26.01.2016, Шевченківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
26.01.2016
Номер справи
466/8644/15-а
Номер документу
72878749
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 466/8644/15-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«26» січня 2016 року Шевченківський районний суд м. Львова

в складі : головуючого – судді Кавацюка В.І

при секретарі Семків Х.І.

з участю: позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові

справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про зобов’язання до проведення перерахунку призначеної пенсії,

у с т а н о в и в :

У жовтня 2015 року ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова, в якому просила постановити рішення, яким зобов’язати відповідача:

- провести перерахунок пенсії, включивши у суму середньомісячної плати для обчислення пенсії достовірні відомості про фактично нараховані та сплачені суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати на підставі довідки Львівського міського центру зайнятості від 24.09.2015р. № 08-91, які були отримані до виходу на пенсію і з яких сплачено внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування;

- провести перерахунок відповідно до ч. 1 та ч. 5 ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, чинній на час призначення пенсії, тобто у розмірі 87 відсотків (за наявності 14 повних років роботи на державній службі) середньомісячної заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією з дня звернення про перерахунок.

В обґрунтування своїх вимог зіслалась на те, що вона, ОСОБА_1, 25.10.2009 року звільнена з посади головного спеціаліста відділу сприяння працевлаштуванню Львівського міського центру зайнятості і з 26.10.2009року їй призначена пенсія державного службовця за віком.

Позивач вважає, що має право на перерахунок пенсії у зв»язку із невключениям при обрахунку розміру пенсії нарахованих та виплачених їй сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, а також індексації заробітної плати, з яких було утримано та сплачено страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011року - єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.

За час перебування на державній службі, відповідно до норм чинного законодавства, вона отримувала матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, які включаються до фонду оплати праці та носять системний характер. Окрім того, їй виплачувалась індексація заробітної плати, яка теж є складовою додаткової заробітної плати. На усі види виплат, у т.ч. на матеріальну допомогу на оздоровлення і на вирішення соціально- побутових питань, індексацію заробітної плати, які вона отримувала, перебуваючи на державній службі, було нараховано та сплачено страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.

05.10.2015 року вона звернулась до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова з проханням провести перерахунок розміру її пенсії, узявши до уваги згідно норм чинного законодавства суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати. При цьому, вона надала довідку Львівського міського центру зайнятості від 24.09.2015року № 08-91 про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням для оформлення пенсії. У зазначену довідку включені надбавки, премії та інші виплати ( індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення і матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань) на суму 26320,29 грн. за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за призначенням пенсії.

Як зазначено у довідці від 24.09.2015року № 08-91 на усі виплати, включені у довідку, нараховано страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011року - єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.

Однак, рішенням від 05.10.2015року № 1174/03-12 Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова їй відмовлено у приведенні розміру її пенсії у відповідність до норм ст. 37 Закону України «Про державну службу» ( у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин).

З рішенням Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова не згідна та вважає його неправомірним та таким, що не відповідає діючому законодавству та порушує її конституційне право на пенсійне забезпечення в розмірі, відповідному її заробітній платі. У зв»язку з чим звертається до суду з позовом щодо відновлення порушеного її права з огляду на таке.

Дії Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова суперечать ст. 66 Закону України від 05.11.1991р. № 1788 «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України» від 09.07.2006р. № 1058 «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування» (в редакції, чинній до 01.01.2011р.), ст.7 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-ІУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування», ст.ст. 33, 35, 37 Закону №3723-ХП ( редакції Закону України від 16.01.2003р. № 432-ІУ), ст. 2 Закону України від 26.06.1997р. № 400/97-ВР «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування», ст. 2 Закону України від 24.03.1995р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», пп. 2.2.7, пп. 2.3.3. Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України 13.01.2004р. № 5, п.3 розділу 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» та Постанові Кабінету Міністрів України від 22.12.2010р. № 1170 «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування».

Щодо матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати.

За змістом ст. 37 Закону № 3723-ХП ( у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески, і за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на 1% заробітку, але не більше 90% заробітної плати.

У ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995р. № 108/95-ВР (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Ст. 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною 2 ст. 33 Закону № 3723-ХП передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Згідно з ч. 7 ст. 33 Закону № 3723-ХП державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов»язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ст. 35 Закону № 3723-ХП щорічна відпустка державним службовцям надається з виплатою допомоги на оздоровлення. Зазначена матеріальна допомога має систематичний характер, оскільки виплачується щорічно і є об»єктом для нарахування та утримання страхових внесків до пенсійного фонду. Аналогічні положення містяться і в пп. 2.2.2., 2.2.7., 2.3.3. п.2 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої Наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004р. № 5, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27.01.2004р. за № 114/8713, де вказано, що у склад додаткової заробітної плати входять премії та винагороди, які мають систематичний характер, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників ( на оздоровлення тощо) входить до складу фонду оплати праці.

Отже, чинне законодавство, як загальне, так і спеціальне, відносить до складу заробітної плати також і інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать де додаткових видів грошового забезпечення і приймаються в розрахунок пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомог; на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань входили до системі оплати праці державного службовця.

Те саме стосується і сум індексації заробітної плати, на які нараховувались: страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, і які є складовою заробітної плати та входять до складу фонду оплати праці (ст.1, ч.1 ст.2 Закону Україні «Про індексацію грошових доходів населення»).

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991р. №1788-ХП (далі - Закон № 1788-ХП) врегульовано види оплати праці, щ враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України від 26.06.1997р. №400/97-ВР «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування нараховується збір на обов»язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальні величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваної доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плаї (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла і день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Ст. 41 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-ІУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІУ) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Та зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримувані застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов»язкове державне пенсійне страхування За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов»язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Окрім того, на виконання вимог ст. 66 Закону № 1788-ХП Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010р. №1170 затверджено «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування». Матеріальна допомога, яка носить системний характер і виплачується всім або більшості працівників, а також суми індексації заробітної плати, які виплачуються з фонду оплати праці, не включені у зазначений перелік, а тому мають враховуватися при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій.

Таким чином, висновок Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про те, що включення в складові заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, на які нараховувався збір на обов»язкове державне пенсійне страхування, не передбачене нормами чинного законодавства - неправомірний і є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням Законів № 3723-ХП та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин ст. 41 Закону № 1058-ІУ та ст. 66 Закону № 1788-ХП. Такі висновки викладено в постановах Верховного Суду України від 04 березня, 03 червня та 16 вересня 2014 року в справах за аналогічними позовами фізичних осіб до управлінь Пенсійного фонду України про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії.

Згідно з ч. 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України (зміни від 06.07.2010 № 2747-ІУ) рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов»язковим для всіх суб»єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов»язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного суду України.

Ст. 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право забезпечення їх у старості. Отже, вважає, що відповідно до вказаних нормативних актів, її пенсія повинна обчислюватись із заробітної плати з урахуванням всіх виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування. Дії Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова вважає протиправними, які є наслідком порушення правил застосування норм права.

У судовому засіданні, яке відбулося 26 січня 2016 року, позивач ОСОБА_1 уточнила позовні вимоги та просила суд постановити рішення, яким зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова провести перерахунок та виплачувати їй, починаючи з 29 вересня 2015 року, пенсію відповідно до ч.1 і ч.5 ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, чинній на час призначення пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати на підставі довідки Львівського міського центру зайнятості від 24 вересня 2015 року №08-91, на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у розмірі 87 відсотків середньомісячного заробітку державного службовця за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією, зіславшись на обставини, які викладені в позовній заяві.

Представник Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова ОСОБА_2 позовні вимоги не визнала, покликаючись на доводи, які викладені в долученому до матеріалів справи письмовому запереченні.

Заслухавши пояснення учасників процесу, з’ясувавши обставини справи, права та обов’язки сторін, дослідивши зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно з положеннями ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України.

Приписами ч.2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України « «Про державну службу» з 26 жовтня 2009 року. На час виходу на пенсію вона обіймала посаду головного спеціаліста відділу сприяння працевлаштуванню Львівського міського центру зайнятості. Розмір пенсії позивачу ОСОБА_1 визначено від заробітної плати 2241,81 грн. при стажі державної служби 17 років 14 днів.

05 жовтня 2015 року позивач ОСОБА_1 звернулась до відповідача із письмовою заявою провести перерахунок розміру її пенсії з врахуванням сум допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати згідно з нормами законодавства України. До своєї заяви вона надала довідку Львівського міського центру зайнятості від 24.09.2015 року №08-91 про складові заробітної плати за останні 24 календарних місці підряд перед зверненням про призначення пенсії за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року №5-1, а саме надбавки, премії, індексації, допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. На всі виплати, включені у довідку, було нараховано страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, про що зазначено у довідці.

Однак, управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова своїм листом від 05.10.2015 року №1174/03-12 відмовило їй у перерахунку пенсії.

Суд вважає, що відмова відповідача у проведенні перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії є безпідставною та не грунтується на нормах матеріального законодавства, виходячи з наступного.

Згідно з положеннями ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

У відповідності до приписів ст.41 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отриманих застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої оплачуються страхові внески.

Згідно зі ст.2 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 року №400/97-ВР (в редакції, чинній до 01.01.2011 року) та ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-ІV об’єктом оподаткування є фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Положеннями ст. ст. 1, 2 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. В структуру заробітної плати включається основна та додаткова заробітна плата та інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до п.п.2.2.7 та п.п. 2.3.3 «Інструкції зі статистики заробітної плати», затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 року №5 відповідно до Закону України «Про оплату праці», суми виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати працівників, входять до складу фонду додаткової заробітної плати, та матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, включається до інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Положеннями ст. 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Приписами ст. 33 Закону України «Про державну службу» визначено, що державним службовцям можуть встановлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватись матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

У відповідності до ч.2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

На виконання вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 року №1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» було затверджено перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Матеріальна допомога, яка носить системний характер і виплачується всім або більшості працівникам, а також суми індексації заробітної плати, що виплачуються з фонду оплати праці, не включені до цього Переліку, тому мають враховуватись при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій.

За змістом наведених вище норм матеріального права отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені внески на державне соціальне страхування або збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постановах від 04 березня 2014 року, від 03 червня 2014 року та від 16 вересня 2014 року, яка повинна враховуватися судами загальної юрисдикції при вирішення спорів такої категорії справ.

Оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності та враховуючи наведені вище норми матеріального права, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 є обґрунтований та такий, що підлягає до задоволення в повному обсязі.

Доводи представників Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова ОСОБА_2 в заперечення позову, на думку суду, є непереконливими, а тому такі доводи суд не може покласти в основу свого рішення і відмовити в задоволенні позову.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 9, 10, 69, 70, 71, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 186 КАС України, ст. 55 Конституції України, ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 2 Закону України «Про оплату праці», ст.ст. 33, 35, 37 37-1 Закону України «Про державну службу», суд

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова провести перерахунок та виплачувати ОСОБА_1, починаючи з 29 вересня 2015 року, пенсію відповідно до ч.1 і ч.5 ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, чинній на час призначення пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати на підставі довідки Львівського міського центру зайнятості від 24 вересня 2015 року №08-91, на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у розмірі 87 відсотків середньомісячного заробітку державного службовця за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією.

Постанова може бути повністю або частково оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення через Шевченківський районний суд м. Львова.

Суддя ОСОБА_3