
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЄДРПОУ 02893870, вул.Центральна, 13, смтЗолочів, Харківська область, 62203,
inbox@zl.hr.court.gov.ua, тел./факс (05764) 5-25-96
Справа №622/260/18
Провадження №2-а/622/13/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
20 березня 2018 року смт. Золочів
Суддя Золочівського районного суду Харківської області Кочнєв О.В., розглянувши у приміщенні суду адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до головного управління Держгеокадастру у Харківській області в особі відділу у Золочівському районі, Золочівської районної державної адміністрації, про визнання бездіяльності неправомірною та про зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
19.03.2017 року до суду надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просила суд визнати бездіяльність відділу у Золочівському районі головного управління Держгеокадастру у Харківській області та Золочівською районної державної адміністрації та зобов’язати відділ у Золочівському районі головного управління Дежгеокадастру у Харківській області та Золочівську районну державну адміністрацію вчинити певні дії, а саме виділити із нерозподілених (не витребуваних) земельних часток (паїв) на надати позивачу в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого 23.04.1995 року, сертифікат про право на земельну частку (пай) та державний акт про право приватної власності на земельну ділянку (пай), середній розмір якої складає 5,06 умовних кадастрових гектар із земель ВАТ «Промінь» Золочівського району Харківської області, вирішити питання судових витрат.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
В той же час чинна редакція КАС України не містить порядку дій суду при поданні адміністративного позову з порушенням правил предметної підсудності, у зв’язку з чим суддя вважає за необхідне застосувати аналогію закону відповідно до ч.6 ст.7 КАС України.
Згідно з ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Таким чином, в даній справі за аналогією закону слід застосувати п.2 ч.1 ст.29 КАС України, відповідно до якої суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. На підставі ч.6 ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи суд вирішує ухвалою, яка може бути оскаржена.
Крім того, враховуючи відсутність правового регулювання вказаного питання у нормах чинного КАС України, суд вважає, що справу слід передати зі стадії до відкриття провадження, оскільки в іншому випадку (вирішення питання про відкриття провадження), суд фактично визначить за суд, якому направляється справа, питання щодо змісту позовних вимог, об’єму доказів, інші питання, які вирішує суд при відкритті провадження відповідно до вимог ст.171 КАС України, що, у свою чергу, буде порушенням принципу незалежності судді при вирішенні справи, що передбачено ч.1 ст.129 Конституції України.
На підставі викладеного та керуючись ч.6 ст.7, ст.20, п.2 ч.1 та ч.6 ст.29, ч.4 ст.229 КАС України, ч.1 ст.129 Конституції України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до головного управління Держгеокадастру у Харківській області в особі відділу у Золочівському районі, Золочівської районної державної адміністрації, про визнання бездіяльності неправомірною та про зобов’язання вчинити певні дії, передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду для розгляду по суті зі стадії до відкриття провадження у справі.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду Харківської області на підставі п.п.15.5 розділу VII «Перехідні положення» КАС України через Золочівський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Суддя Золочівського районного суду Харківської області: ОСОБА_3.