ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2009р. Справа № 2а-5547/09/2370
16год.22хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Новікової Т.В.,
при секретарі - Комишній О.М.,
за участю: представника позивача Брітана Ю.Д. (за довір. ДПІ у Монастирищенському р-ні), за відсутності представника відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Монастирищенському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Монастирищенському районі Черкаської області, звернулася до суду з адміністративним позовом від 20.11.2009р. № 5017/10, в якому просить стягнути з ФОП ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції у сумі 1705 грн. 00 коп. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем, вимог п.1, п.2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265, а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій та невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків.
Зокрема, позивач зменшив позовні вимоги відповідно до заяви від 23.12.2009 р., а тому просив суд стягнути штрафні санкції у сумі 1205 грн. 00 коп.
Під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.
Відповідач до зали судового засідання не зявився, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_2, зареєстрована як фізична особа-підприємець Монастирищенською районною державною адміністрацією Черкаської області 27.02.2006 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відповідно довідки від 27 лютого 2006 р. № 628 узята на облік платника податків 27.02.2006 р. за № 1737 у Монастирищенському відділенні Христинівської МДПІ.
Працівниками Державної податкової адміністрації в Черкаській області, проведено перевірку господарської одиниці, що належить ФОП ОСОБА_2, за результатами якої встановлено порушення п.1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», про що складено акт № 1378/23/23/23/2115222088 від 14.10.2009 р. перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності, в якому зафіксовано, що в магазині «Таймир», який знаходиться за адресою: м. Монастирище, вул. Леніна, 107, відповідачем виявлено порушення закону про РРО, а саме, проведення розрахунку без застосування реєстратора розрахункових операцій та встановлена невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків на суму 401 грн. 00 коп., про що складено опис наявних готівкових коштів від 14.10.2009 р. № 0019.24.
Тому до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2005 грн. згідно ст.22 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95 - ВР та направлено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0000532300 від 26.10.2009 р., яке отримано відповідачем 29.10.2009 р., що підтверджується її особистим підписом (а.с.13).
Відповідно до зворотного боку облікової картки відповідача станом на 20.11.2009р. заборгованість у сумі 1705 грн. 00 коп. відповідачем не сплачено, вказаний борг підлягає до стягнення.
Оскільки штрафні (фінансові) санкції відповідачем сплачені у сумі 800 грн., ДПІ у Монастирищенському районі Черкаської області просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 1205 грн. 00 коп. (зворотній бік облікової картки платника податків станом на 22.12.2009 р.)
Причиною виникнення спору стало порушення відповідачем законодавства про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку, розмірах та у строки, встановлені законом.
Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII (ст.2,11), на органи податкової служби покладено здійснення контрольної функції, щодо реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Спеціальним законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95-ВР, який зобовязує субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р., у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Беручи до уваги те, що штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачено у встановлений строк та у відповідному розмірі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, щодо стягнення з відповідача заборгованості у сумі 1205 грн. 00 коп.
Отже, оцінюючи обґрунтованість доводів позивача, суд враховує наявність встановленого факту проведення розрахунку без застосування реєстратора розрахункових операцій та невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що є порушенням Закону України № 265/95-ВР.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 23.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено представника позивача після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.
Керуючись ст. 69, 71, 94, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задоволити повністю.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (19100, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету через Державну податкову інспекцію у Монастирищенському районі Черкаської області (19100, Черкаська область, м. Монастирище, вул. Леніна, 103, код 34275465) штрафні (фінансові) санкції у сумі 1205 грн.00 коп. (одна тисяча двісті пять гривень 00 копійок).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.В. Новікова
Повний текст постанови виготовлено 25.12.2009р.