ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2009р. Справа № 2а-4830/09/2370
10 год. 20 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Новікової Т.В.,
при секретарі Комишній О.М.
за участю представника:
відповідача Трояна Ю.О. (за дов. ДПІ у Чигиринському районі), за відсутності представника позивача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом малого приватного підприємства «Вегас» до Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області про скасування рішення №0002402302 від 14.10.2008р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Мале приватне підприємство «Вегас» звернулося до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом від 08.10.2009р. №187 до Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області про скасування рішення від 14.10.2008р. №0002402302 щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 340 грн. 00коп. В обґрунтування позовних вимог позивач, зазначив, що в матеріалах перевірки відсутні пояснення адміністратора щодо причин виявлених порушень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а також копія книги обліку розрахункових операцій щодо відсутності підклеєних фіскальних звітних чеків, тому вважає неправомірним застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 340 грн. 00 коп. за не роздрукування фіскального звітного чеку. Також, позивач просить витребувати від відповідача пояснення адміністратора (представника) МПП «Вегас», які повинні бути складені при перевірці та копію книги ОРО, щодо відсутності підклеєних фіскальних звітних чеків.
Представник позивача до зали судового засідання не зявився, проте в позовній заяві заявлено клопотання про розгляд справи без його участі.
Під час судового засідання, представник відповідача просив відмовити в позові, посилаючись на Закон України №1776-ІІІ від 01.06.2000р. «Про внесення змін до Закону України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р., постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» № 199 від 18.02.02, «Про терміни переведення субєктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі» від 07.02.2001р. №121, вказав на допущенні відповідачем порушення повязані з відсутністю обладнання гральних автоматів фіскальною памяттю, що не відповідає вимогам реалізації фіскальних функцій гральних автоматів субєктів підприємницької діяльності передбачених чинним законодавством. Крім цього зазначив, що відповідачем відповідно до вимог п.4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», правомірно застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 340 грн. 00 коп. за не роздрукування щоденного фіскального звітного чеку.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали адміністративного позову, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного.
Мале приватне підприємство «Вегас» зареєстроване, як субєкт підприємницької діяльності 19.10.1998р. (ідентифікаційний код 30199999), згідно довідки ЄДРПОУ № 60 здійснює господарську діяльність у сфері грального бізнесу.
Співробітниками податкових органів на підставі направлень №080031 та №080032 від 10.09.2008р. проведена перевірка зали гральних автоматів господарської одиниці МПП «Вегас», що розташована за адресою: м. Балабіно, вул. Урицького, 47 а.
За результатами перевірки складено акт №0027/08/08/23/30199999 від 10.09.2008р., в якому зафіксовано, відсутність в книзі КОРО №2327000734, яка розпочата 07.11.2007р., фіскального звітного чеку за період з 07.11.2007р. по 15.11.2007р., що є порушенням п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р., із вказаним актом ознайомлено регіонального заступника керівника субєкта господарювання ОСОБА_2, про що свідчить його особистий підпис в акті.
На підставі акту перевірки ДПІ у Чигиринському районі Черкаської області 14.10.2008р. винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002402302 від 14 жовтня 2008р. на суму 340 грн. 00коп.
Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, з огляду на наступне.
Спеціальним законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі «Закон № 265/95-ВР»).
Частиною першою статті 15 Закону № 265/95-ВР визначено, що контроль за субєктами підприємницької діяльності щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Відповідно до ст. 2 Закону № 265/95-ВР, розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видачу готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення (ст. 3 Закону № 265).
У випадку порушення субєктами підприємницької вимог п.9 ст.3 Закону № 265/95-ВР до них застосовують фінансові санкції передбачені п.4 ст.17 вказаного закону, а саме у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
Виходячи із зазначених норм Закону № 265/95-ВР та на підставі даних акту перевірки №0027/08/08/23/30199999 від 10.09.2008р. відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002402302 від 14.10.2008р., на суму 340 грн. 00 коп.
Оцінюючи обґрунтованість доводів позивача, суд вважає, що відповідачем правомірно застосовано до МПП «Вегас» штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства, з огляду на наступне.
Щодо позовних вимог про надання пояснення адміністратора, про причини виявлених порушень, суд зазначає, що в акті перевірки міститься підпис повноважної особи про ознайомлення із матеріалами перевірки і поряд з цим відсутні будь-які зауваження щодо перевіряючих.
Отже, позивач припустився помилкового висновку, щодо відсутності належного доказового обґрунтування з боку відповідача, що не може бути підставою для звільнення від встановленої законом відповідальності.
Зокрема, за порушення субєктами підприємницької діяльності вимог закону передбачена відповідальність, яка за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, застосовується у вигляді фінансових санкцій у встановленому Законом розмірі.
Як вбачається з матеріалів справи, порушення позивача полягають у відсутності в книзі КОРО фіскального звітного чеку за період з 07.11.2007р. по 15.11.2007р.
Тому відповідачем правомірно застосовані штрафні (фінансові) санкції передбачені ч.4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що докази, які б спростовували оспорюване рішення відповідача, позивач до суду не надав, оскільки, під час проведення перевірки було виявлено порушення ним законодавства, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Оскільки спір вирішено не на користь позивача, суд дійшов висновку, що вимога про повернення судового збору, задоволенню не підлягає.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 16.11.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 20.11.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні, з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 122, 133, ст.ст. 158-160, ч.1 ст.162, ст.163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову малого приватного підприємства «Вегас» до Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області про скасування рішення від 14.10.2008р. №0002402302, щодо застосування штрафних фінансових санкцій у сумі 340 грн. 00 коп. (триста сорок гривень 00 коп.), відмовити повністю.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.В. Новікова
Повний текст постанови виготовлений 20.11.2009р.