
Справа № 515/218/18
Провадження № 3/515/602/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
Іменем України
15 березня 2018 р. Татарбунарський районний суд Одеської області в особі судді Тимошенка С. В., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, ро- зглянувши матеріали, які надійшли з Татарбунарського відділення поліції АВП ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працю- ючого директором Татарбунарського краєзнавчого музею, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3 тарбунари Одеської області,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
05 лютого 2018 року о 21 год.30 хв. ОСОБА_1 на вул.Тура у м.Татарбунари Одеської обла- сті керував мопедом марки «Yamaha Jog», без реєстраційного номера, з явними ознаками алкого- льного сп’яніння (почервоніння очей, хитка хода, нечітка мова, різкий запах алкоголю з ротової порожнини). Від проходження медичного обстеження в медичному закладі в присутності двох сві- дків відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину не визнав, пояснив що 05 лютого 2018 року увечері він вживав алкоголь, але на мопеді не їхав, оскільки заднє колесо було пошкоджено, а ко- тив його, коли був зупинений працівниками поліції. Посвідчення водія він не отримував.
Заслухавши ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про до- веденість наявності у його діях складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу Ук- раїни про адміністративні правопорушення з огляду на наступне.
Відповідно до ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь- які фактичні дані, на основі яких у визначеному за- коном порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного пра- вопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне право- порушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпі- лих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та техніч- них засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, віде- озапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосую- ться забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а та- кож іншими документами.
У судовому засіданні був досліджений відеозапис події, долучений до матеріалів справи (а.с.7), з якого вбачається, що 05.02.2018 р. о 20 год. 30 хв. ОСОБА_1 керував мопедом «Yamaha Jog» без реєстраційного номера, у стані алкогольного сп’яніння - рухався хаотично і повільно, майже падав, від проходження медичного обстеження в медичному закладі в присутності двох свідків відмовився.
Отже посилання порушника на те, що він котив транспортний засіб, а не керував ним, спросто- вується вказаним відеозаписом.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення також підтверджу- ється протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 397204 від 05.02.2018 р.; до- відкою відділу поліції; поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3; актом огляду та тимчасового за- тримання транспортного засобу; рапортом інспектора СРПП (а.с.1, 2, 3-4, 5, 6).
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння.
Оскільки правопорушник не отримував посвідчення водія, то на нього не може бути покладено друге основне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
Згідно зі ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провад- женні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнен- ня. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністратив- ні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер 2442706 798, притягти до відповідальності, що передбачено ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністратив- ні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатко- вуваних мінімумів доходів громадян в сумі 10200 (десять тисяч двісті) грн. на користь держави без позбавлення права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний но- мер НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 352 грн.40 коп. (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 26255795, вул.Липська,18/5, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Київ/2203 0106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача - 820019, рахунок отримувача - 31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 Кодексу України про адміністра- тивні правопорушення (штраф повинен бути сплачений правопорушником не пізніше 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Строк пред’явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Суддя Тимошенко