Постанова № 7270141, 22.12.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.12.2009
Номер справи
2а-11864/09/2670
Номер документу
7270141
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/683

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14.23 № 2а-11864/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Миронець Р.А. вирішив адміністративну справу

за позовомРегіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві

до ОСОБА_1

простягнення штрафних санкцій в розмірі 1700грн.

за участю представників сторін:

позивач, Брижицька О.Л., відповідач, не прибули, Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 22.12.2009 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у м. Києві (Регіональне управління департаменту САТ) звернулось до Окружного адміністративного суду м.Київа з позовом Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції в розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що до відповідач порушив вимоги ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу і спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». На підставі виявлених порушення, позивачем прийнято рішення про застосування фінансової санкції в розмірі 1700,00 грн.

Відповідач в судове засідання не зявився, про, час, дату та місце розгляду справи був повідомлений, докази про що, знаходяться в матеріалах справи.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у м.Києві (Регіональне управління департаменту САТ) було проведено. перевірку господарської одиниці магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

За результатами перевірки позивачем складено Акт №261351/0280/32-112 від 21.03.2009р. на підставі якого, позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №260834/32-112/0138 від 24.03.2009р. в сумі 1700,00 грн.

На підставі акта перевірки встановлено факт зберігання реалізації пяти пляшок вина Коблево «Франческа», місткістю 0,7л. без марки акцизного збору встановленого зразка, чим порушено ст.11 Закону України від 19.12.1995р. №481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конусного і плодового, алкогольних напої та тютюнових виробів», та визначено фінансову санкцію в розмірі 1700,00,00 грн.

Відповідач заперечення на позов не надав.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі за таких підстав.

В магазині відповідача за адресою: АДРЕСА_1, що належить Субєкту підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 код ДРФО НОМЕР_1, встановлено факт зберігання в приміщенні магазину алкогольного напою без акцизних марок.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «від 23.04.2003р. № 567 «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої вважаються не маркірованими (без марок акцизного збору встановленого зразку), чим порушено ст.11 Закону України від 19.12.95р. № 481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту напоїв та тютюнових виробів», ст.7 Закону України від 15.09.95р. №329/95 «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби».

За рішенням Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у м.Києві №260886/32-112/0171 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору.

Відповідно до ст..18 Закону України від 19.12.95р. №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі - Закон №481) Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої 100 відсотків вартості товару, але не менше - 1700 гривень.

Згідно з статтею 11 Закону №481 алкогольні напої та тютюнові вироби позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до ст..7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»від 11.09.1997 №527 (надалі Закон №527), марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 ст.7 Закону України №527 передбачає заборону ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до п.20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року №567 вважаються немаркованими алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначена сума акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

За порушення норм Закону України №481, згідно ст.17 застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Згідно до абзацу 13 ч.2 17 Закону №481 встановлюється відповідальність за порушення норм Закону у вигляді застосування до субєкта господарської діяльності фінансової санкції у вигляді штрафу у разі:

зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

За виявлене порушення позивачем відповідно до вищевказаної норми закону застосовано штрафну фінансову санкцію в розмірі 1700,00 грн., яка на день звернення позивача до суду відповідачем не погашена.

Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вище наведені докази, суд вважає, що позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірністі прийнятого ним рішення.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.71, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код ДРФО НОМЕР_1, свідоцтво про державну реєстрацію №НОМЕР_2 від 03.07.95р.) на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві (Регіональне управління Департаменту САТ) фінансову санкцію в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) на: код платежу 21081100 Деснянський район УДК у м.Києві, р/р 31113106700004, МФО 820019, отримувач: РВДУ у Деснянському районі, код 26077891, з будь якого рахунку, який буде виявлений державним виконавцем під час виконання судового рішення.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Добрянська Я.І.