
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 березня 2018 р. Справа№805/4685/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Михайлик А.С. при секретарі судового засідання Лопушанському Д.О. розглянув в порядку загального провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом товариства з обережною відповідальністю «ДТЕК Високовольтні мережі» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій,
за участю:
від позивача – ОСОБА_1
від відповідача – ОСОБА_2
ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ОСОБА_3
Товариство з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Високовольтні мережі» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування наказу від 17.08.2017 № 1894 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки», визнання протиправними дій щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки з питань дотримання податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з липня 2015 року по червень 2017 року.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що оскаржуваний наказ прийнятий із порушенням положень статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та пунктів 5-7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1726-VIII 03.11.2016, якими введено мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції та в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Описуючи специфіку здійснюваної ним діяльності – розподілення електричної енергії та використання обладнання, яке неможливо перевезти з території м. Донецька, реєстрацію ТОВ «ДТЕК «Високовольтні мережі» (є правонаступником ТОВ «Сервіс-Інвест») до червня 2015 на території м. Донецька та перереєстрацію до м. Краматорськ після цієї дати, наполягав на тому, що на нього поширюються положення наведених нормативно-правових актів, що вводять мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання.
Крім цього, позивач зазначив, що 05.09.2014 товариством отримано сертифікати Торгово-промислової палати № 2889/05-4 та № 2891/05-4, якими відповідно до пунктів 102.6-102.7 статті 102, пунктів 100.4 та 100.5 статті 100 Податкового кодексу України засвідчено настання обставин непереборної сили з 14 квітня 2014 року при здійсненні ним господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, що стосуються справляння та сплати податків та обов’язкових платежів, які тривають на дату видачі сертифікату.
Посилаючись на пункт 38.4 статті 38 Податкового кодексу України позивач зазначив, що через знаходження товариства на тимчасово окупованій території він звільняється від відповідальності, визначеної цим кодексом.
У відповіді на відзив позивач додатково виклав обставини, на яких ґрунтуються доводи щодо здійснення товариством позивача господарської діяльності на території проведення антитерористичної операції. Зокрема, позивач послався на витяг з Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та отримані ним ліцензії на право продовження діяльності з розподілення електричної енергії за регульованим тарифом та з розподілу електричної енергії терміном дії до грудня 2019 року та перелік місцевих (локальних) мереж, які визначають межі території провадження діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.
У додаткових поясненнях позивач доповнив наведені ним доводи протиправності наказу про проведення перевірки доводами щодо порушення відповідачем при прийнятті оскаржуваного наказу приписів підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, пункту 78.1 статті 78 та пункту 79.1 статті 79 Податкового кодексу України, за змістом яких проведення позапланової перевірки можливо у разі ненадання платником пояснень на запит податкового органу. Порушення на думку позивача полягає в тому, що визначений в наказі період проведення перевірки не відповідає періодам, щодо яких відповідач вимагав надання пояснень.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав, викладених у відзиві на позов та доповненнях до відзиву. До відзиву відповідач додав документи на підтвердження не нарахування позивачем та несплати військового збору протягом 3-5 кварталу 2015, 2016 року та 1-2 кварталів 2017 року при виплаті та нарахуванні доходу на користь фізичних осіб.
У відзиві відповідач зазначив, що з 18 червня 2015 року підприємство позивача перереєстровано за адресою: 83000, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Островського, буд. 8, до цього позивач був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1. Оскільки позивач здійснив переміщення своїх органів управління з тимчасово окупованої території на територію України, з огляду на що має дотримуватися визначених законодавством обов'язків платника податків.
Відповідач вважає необґрунтованими посилання позивача на приписи статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» №1669-VII, оскільки за змістом статті 2 Податкового кодексу України зміна положень цього кодексу України можлива лише шляхом внесення змін безпосередньо до кодексу. Оскільки відповідні зміни щодо поширення мораторію на проведення перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції до кодексу не вносилися, твердження позивача про неможливість проведення перевірки його діяльності є безпідставними.
Що стосується посилань позивача на наявність в нього сертифікатів Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили, то їх наявність лише надає можливість звернення до контролюючого органу із заявою про продовження граничних строків подання податкової звітності та зміни строків сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), а також для списання податкового боргу, що виник внаслідок обставин непереборної сили.
Крім цього, відповідач зауважив на тому, що положеннями пункту 38.11 пункту 38 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово, до завершення проведення антитерористичної операції, до платників податків/податкових агентів, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення і не можуть пред’явити первинні документи, на підставі яких здійснюється облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, як виняток із положень статті 44 цього кодексу застосовуються спеціальні правила для підтвердження даних, визначених у податковій звітності. Втім, зазначені обмежені не стосуються податкових періодів після перереєстрації.
У доповненні до відзиву відповідач зауважив, що сам по собі факт знаходження потужностей позивача в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, не свідчить про фактичне здійснення господарської діяльності на цій території.
На підставі викладеного відповідач просив у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
В судовому засіданні особи, що беруть участь у справі, підтримали правові позиції викладені в заявах по суті справи.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26.12.2017 відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання на 15.01.2018. Підготовче судове засідання відкладалося через неявку представників сторін на 05.02.2018. В підготовчому засіданні оголошувалася перерва з 05.02.2018 до 20.02.2018 та з 20.02.2018 до 26.02.2018.
Ухвалою від 26.02.2018 закрито підготовче провадження у справі, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 06.03.2018.
ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Високовольтні мережі", є юридичною особою, обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 31018149. За даними наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням позивача є 83000, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Островського буд. 8 (т. 1 арк. справи 19-21). До 18 червня 2015 року позивач обліковувався за адресою: 83001, м. Донецьк, бул. Шевченка, буд. 11.
За даними відповідача, з 16 вересня 2016 року позивач перебуває на податковому обліку в Дніпропетровському управлінні Офісу великих платників податків, про що також зазначено у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
17 серпня 2017 року начальником Офісу великих платників податків ДФС України прийнято наказ №1804 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період: липень 2015 – червень 2017 року, на підставі пп. 75.1.2 п.75.1 ст. 75, пп.78.1.4 п.78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України, тривалістю 15 робочих днів з 5 вересня 2017 року (т. 1 арк. справи 16-17). Зазначений наказ разом із повідомленням про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки № 59 від 22 серпня 2017 року отриманий позивачем 30 серпня 2017 року (т. 1 арк. справи 18).
На підставі зазначеного наказу Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору.
ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ОСОБА_4 СУДУ
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенції контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України, статті 94 Податкового кодексу України (надалі за текстом рішення - ПК України) податковим контролем є система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Статтею 75 Податкового кодексу України визначено право контролюючих органів проводити камеральні, документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до приписів пункту 79.1 статті 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Підстави проведення документальних позапланових перевірок визначені пунктом 78.1. статті 78 Податкового кодексу України. Згідно підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, який визначено підставою для призначення перевірки в оскаржуваному позивачем наказі, документальна позапланова перевірка здійснюється у разі, якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
Відповідно до пункту 1 абзацу 3 пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пункту 78.4 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З аналізу наведених норм вбачається, що виявлення органом фіскальної служби недостовірності даних податкових декларацій можуть бути підставою призначення і проведення перевірки у випадку неусунення розбіжностей наданими платником податків поясненнями та їх документального підтвердження.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, 09.12.2016 відповідачем направлений лист до ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» із проханням надати пояснення та документальне підтвердження щодо несплати військового збору протягом 2014-2016 років. Несплата позивачем військового збору до бюджету протягом 2014-2016 років встановлена відповідачем з даних інтегрованої картки позивача. Зазначений лист отриманий позивачем 15.12.2016 (т.1 арк. справи 65-67). 13.03.2017 відповідачем потворно направлений лист із проханням надати пояснення чи документальне підтвердження щодо несплати військового збору з протягом 2014-2016 роках. В наведеному листі позивача попереджено про те, що згідно з підпунктом 78.1.4 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу України ненадання пояснень чи документальних підтверджень є підставою для проведення позапланової перевірки платника податків. Зазначений лист отриманий позивачем 17.03.2017р. (т. 1 арк. справи 68-69).
Листом від 25.04.2017 відповідач, у зв’язку із отриманням від товариства позивача листа з повідомленням про те, що з 13.03.2017 року товариство не здійснює контролю за господарською діяльністю та втратило документацію про фінансову господарську діяльність, просив ТОВ «ДТЕК високовольтні мережі» повідомити чи знаходяться у розпорядженні товариства документи фінансово-господарської діяльності щодо нарахування та виплати доходів на користь фізичних осіб за період з 1 кварталу 2015 року по 4 квартал 2016 року (т. 1 арк. справи 70).
Наказом про проведення перевірки від 17.08.2017 періодом перевірки визначено липень 2015 року - червень 2017 року. Враховуючи направлення відповідачем запиту щодо надання інформації у зв’язку із встановленням ненарахування та неутримання позивачем військового збору за 2014-2016 року, період з січня по червень 2017 року включений до періоду проведення перевірки із порушенням вимог підпункту 78.1.4 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу України.
Статтею 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», яким встановлені тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення, встановлено, що органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Застосування приписів цієї статті передбачає здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності на території та під час проведення антитерористичної операції.
Розпорядженням КМУ від 30 жовтня 2014 року № 1053-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція" на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1669-VII затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. В подальшому зазначене розпорядження втратило чинність у зв’язку із прийняттям Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р. "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України" на виконання абзацу третього пункту 5 статті 1-1 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1669-VII був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком.
Згідно наявної в матеріалах справи інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, окрім іншого, позивач є користувачем земельних ділянок у м. Костянтинівка Донецької області, цільовим призначенням яких є виробництво та розподілення електричної енергії, земельних ділянок Соловйовської сільради Ясинуватського району, Орлівської сільради Ясинуватського району, підстанцій у селах Олександрівського району, м. Дружківка, м. Вугледар, смт. Новотроїцьке Волноваського району, м. Маріуполі та інших, що включені розпорядженням КМУ № 1275-р від 30.10.2014 до переліку населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція.
При цьому, суд не приймає доводи позивача про здійснення ним діяльності на території м. Донецька, оскільки наявними в матеріалах справи документами – наказом про зміни в організації ведення діяльності від 17.03.2013, довідкою від 19.03.2017 про відсутність доступу до документації, довідкою від 19.03.2017, довідкою від 05.07.2017 (т. 5 арк. справи 179-185) підтверджено нездійснення позивачем будь-якої діяльності на території м. Донецька через блокування невідомими особами будівель, споруд та устаткування позивача. Згідно довідки від 19.03.2017 станом на 15.03.2017 на непідконтрольній Україні території у ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» працює 0 осіб.
Втім, при вирішенні питання щодо здійснення позивачем діяльності на території населених пунктів, що знаходяться у межах території проведення антитерористичної операції суд виходить з того, що матеріалами справи підтверджено наявність в позивача майна (земельних ділянок, будівель та споруд, підстанцій) в інших населених пунктах, ніж м. Донецьк, що включені до переліку, наведеного в постановах КМУ № 1275-р від 02.12.2015 та № 1053-р від 30.10.2014. Крім цього, Постановою НКРЕ № 1808 від 27.12.12 затверджено перелік місцевих (локальних) електричних мереж, які визначають межі території провадження діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електричними мережами здійснення ліцензованої діяльності з передачі електричної енергії ТОВ «Сервіс-Інвест», правонаступником якого є позивач. Згідно цього переліку за позивачем закріплено територію з постачання електричної енергії за регульованим тарифом. До переліку територій входять населенні пункти, у межах яких проводилась антитерористична операція, зокрема, м. Часів Яр, м. Дружківка, м. Краматорськ, м. Слов’янськ, м. Костянтинівка, м. Курахове та інші (т. 5 арк. справи 39-49).
Отже, встановлені судом обставини свідчать про поширення статті 3 Закону України № 1669 на спірні правовідносини.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на те, що на дані правовідносин Закон № 1669 не поширюється, оскільки відповідні зміни не внесені до Податкового кодексу України, та вважає їх необґрунтованими з огляду на те, що Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» є спеціальним законом у спірних правовідносин, а тому його застосування не ставиться в залежність від внесення змін до Податкового кодексу України, що також визначено ч. 3 ст. 11 Закону № 1669.
Щодо застосування положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 3 листопада 2016 року № 1726-VIII суд зазначає наступне.
Пунктами 5, 6 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 3 листопада 2016 року № 1726-VIII (далі за текстом закон 1726) встановлено, що на період проведення антитерористичної операції забороняється проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України суб'єктів господарювання, що провадять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення. Заборона на проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання (в тому числі проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України) поширюється також на суб'єктів господарювання, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції.
В матеріалах справи наявні документи, які свідчать про нездійснення позивачем діяльності в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Місто Донецьк, що вказано в позові місцем розміщення основних потужностей товариства позивача, віднесено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, згідно додатку 1 до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р. Втім, сам по собі факт знаходження потужностей позивача в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, не свідчить про фактичне здійснення товариством господарської діяльності на цій території. Наведене позбавляє суд можливості застосувати пункти 5 та 6 наведеного Закону до спірних правовідносин.
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову в частині вимог про скасування наказу про призначення перевірки № 1804 від 17 серпня 2017 року з підстав порушення відповідачем при його прийнятті положень підпункту 78.1.4. пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України та статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Визнання наказу про проведення перевірки протиправним свідчить про протиправність дій щодо проведення документальної позапланової перевірки на підставі такого наказу, через що вимоги позивача в цій частині також підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 3200,00 грн. відповідно до платіжного доручення № НОМЕР_1 від 01.11.2017.
Отже, задоволення позову обумовлює необхідність стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача суму сплаченого судового збору в розмірі 3200,00 грн.
З огляду на викладене вище, на підставі положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», податкового кодексу України та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Високовольтні мережі” (84302, Донецька обл., місто Краматорськ, вулиця Островського, будинок 8, ідентифікаційний код юридичної особи 31018149) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 11 Г, ідентифікаційний код юридичної особи 39440996) про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій, - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ від 17 серпня 2017 року № 1804 “Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ДТЕК Високовольтні мережі”.
Визнати протиправними дії щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Високовольтні мережі” з питань дотримання податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з липня 2015 року по червень 2017 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України на користь товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Високовольтні мережі” судові витрати зі сплати судового збору у сумі 3 200 (три тисячі двісті) гривень 00 копійок.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину рішення у присутності представників сторін.
Повний текст рішення складений та підписаний 13 березня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Михайлик А.С.