Рішення № 72639355, 02.03.2018, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
02.03.2018
Номер справи
234/13734/17
Номер документу
72639355
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/13734/17

Провадження № 2-а/234/22/18

Рішення

іменем України

02 березня 2018 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі судді Ткачової С.М., за участю секретаря Ситник О.В.,

справа №234/13734/17, номер провадження №2а/234/22/18

за позовом ОСОБА_1

до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради,

та Управління праці та соціального захисту населення Слов’янської міської ради

про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,

Учасники справи:

позивач ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2, довіреність б/н від 20.06.2017, доручення №0501-0394788-02 від 20.06.2017

від відповідача: представник Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради ОСОБА_3

1.Стислий виклад позиції позивача та заперечення відповідача:

Позивач звернулася до Краматорського міського суду Донецької області з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, третя особа Управління праці та соціального захисту населення Слов’янської міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, в обґрунтування позову зазначила, що Управлінням праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради за результатами розгляду заяв ОСОБА_1 про призначення (поновлення) допомоги при народженні дитини як внутрішньо переміщеній особі було прийнято Рішення від 28.08.2017 №01-08/6325 та від 02.06.2017 №01-08/4251 про відмову у призначенні (поновленні) допомоги при народженні дитини. Вона з даним Рішенням не погоджується у зв’язку з наступним. Вона постійно мешкала у м. Горлівка Донецької області. 21 березня 2013 року народила другу дитину- Абаєва Давіда Дмитровича. З квітня 2014 року Горлівка є тимчасово окупованою територією, де органи місцевого самоврядування не здійснюють свої повноваження. З липня 2014 року вона разом із сім’єю вимушена була покинути своє місце проживання. Відповідно, до переїзду у м. Краматорськ вона отримувала допомогу при народженні дитини в інших регіонах України - Артемівському районі, Слов’янському районі, м. Горлівці. Через пошук більш кращих умов проживання та впорядкування сімейного життя вона зі своєю сім’єю вимушена була декілька разів переїжджати. Тому через такі переїзди та повільне прийняття рішення органами соціального захисту населення вона вважає, що у держави виникла перед нею заборгованість по виплаті допомоги при народженні другої дитини. А саме вона не отримувала виплат з 01 червня 2016 року по 31 жовтня 2016 року. Відповідач у своїх рішеннях в обґрунтування правомірності відмови у поновленні виплати допомоги народженні дитини, посилається на ст. 11 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», та на п. 13 Порядку №1757. Так згідно абз. 2,3 Рішення від 02.06.2017 р. виплата допомоги поновлюється у випадках, коли особа фактично здійснює за дитиною, звернулася протягом дванадцяти місяців після припинення виплати допомоги до органу, що призначив допомогу, з письмовою заявою. Однак, погодитися із вказаною позицією відповідача вона не може, оскільки, з аналізу п. 13 Порядку №1751 вбачаються підстави припинення виплати допомоги при народженні дитини з підстав невиконання батьківських обов'язків, відмови від дитини, передання її на виховання до інтернату чи інших закладів, тощо. Відповідно, абзац 33 пункту 13 Порядку №1757, на який посилається відповідач, передбачає поновлення виплати допомоги, яка була зупинена з зазначених підстав. Більше того, згідно п. 54 зазначеного Порядку №1757 у разі зміни місця проживання одержувача державної допомоги сім'ям з дітьми виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання з місяця звернення. Крім того, слід зазначити, що абз. 1 п. 55 розділу «Виплата державної допомоги сім'ям з дітьми» Порядку №1757 передбачає, що допомога, яка не отримана вчасно внаслідок невиконання її отримувачами умов, визначених цим Порядком, виплачується за минулий час з моменту призначення, але не більш як за шість місяців з місяця звернення за її одержанням, крім випадків, визначених у абзаці десятому пункту 35 цього Порядку. Абзацом 2 вказаного пункту передбачено, що призначені, але своєчасно не одержані суми державної допомоги сім'ям з дітьми з вини органу, що призначає або виплачує зазначену допомогу, виплачуються протягом будь-якого часу без обмежень. При цьому виплата здійснюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на день її призначення. Також відповідно до п.15 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затверджений Постановою КМУ від 8 червня 2016 р. № 365, орган, що здійснює соціальні виплати та структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи, та здійснює повернення сум недоотриманих соціальних виплат за минулий період відповідно до законодавства. Таким чином, вона є внутрішньо переміщеною особо, мешкає у м. Краматорську із дітьми, своєчасно звернулася до відповідача із заявою про призначення (поновлення) допомоги при народженні дитини та виплаті заборгованості, а отже такому призначенню та виплаті не має перешкод, дії відповідача, які полягають у відмові виплаті заборгованості на підставі ст. 11 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та п. 13 Порядку №1751 станови КМУ №637 від 05.11.2014 року протиправні, а отже зазначене рішення Управління піддягає скасуванню, як протиправне. Просить визнати протиправними та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про відмову ОСОБА_1 у виплаті заборгованості державної допомоги при народженні дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1; зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, РПНПП НОМЕР_1 заборгованість по допомозі при народженні дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка створилась з червня 2016 року по жовтень 2016 року включно. Також, стягнути судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень з Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради.

Відповідач - представник Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради ОСОБА_3 позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що в період який вказує відповідач, вона разом з дітьми проживала у м. Слов*янську та вони є неналежним відповідачем. Письмові заперечення суду не надані.

2. Заяви (клопотання ) учасників справи

Позивачем надано письмову заяву про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору (а.с.19)

Позивачем надано письмову заяву про залучення Управління праці та соціального захисту населення Слов’янської міської ради в якості співвідповідача (а.с.33).

Відповідачем - Управлінням праці та соціального захисту населення Слов’янської міської ради надано заяву від 01.12.2017 про розгляд справи за відсутності їх представника (а.с.50).

3. Процесуальні дії у справі

Ухвалою Краматорського міського суду від 15.09.2017 року ОСОБА_1 звільнено від сплати судового збору.

Ухвалою Краматорського міського суду від 19.10.2017 залучено в якості співвідповідача Управління праці та соціального захисту населення Слов’янської міської ради.

4. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Заслухавши думку учасників процесу, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини справи та визначені відповідно до них правовідносини.

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушено її права, свободи або законні інтереси і просить про їх захист шляхом : визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Положення ст. 5 КАС України є реалізацією ч. 1 ст. 55 Конституції України, що, визначає, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, у разі, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод.

Ст. 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до копії паспорта громадянина України виданого Микитівським РВ Горлівського МВ ГУМВС України в Донецькій області 04.06.2010 року, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрована за адресою: Донецька область, Горлівка- 7, вул. Дубиніна, 8-14. (а.с. 14-15).

Відповідно до п. 2 постанови КМУ № 595 від 07.11.2014 року, перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1085-р від 7 листопада 2014 р. «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження», м. Горлівка відноситься до міст на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Відповідно до абз. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Згідно ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.

У відповідності до довідки від 24.11.2016 №0000044291 про взяття на облік внутрішньої переміщеної особи, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4. Також, її діти ОСОБА_5 та ОСОБА_4 проживають разом з матір’ю, що також підтверджуються довідками від 24.11.2016 №0000044357 та від 24.11.2016 №0000044412 (а.с. 11, 13,16).

Відповідно до свідоцтва про народження серії 1-НО № 178261 виданого Микитівським відділом реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції Донецької області, 24.02.2008 року народилася ОСОБА_5, матір’ю якої є ОСОБА_1 (а.с. 10).

Свідоцтвом про народження серія 1-НО № 508061, яке видано Микитівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Горлівського міського управління юстиції у Донецькій області 27.03.2013 року підтверджується, що ОСОБА_1 народила сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 12).

Позивач звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради із заявою про призначення недотриманої нею допомоги при народжені другої дитини. Однак, згідно із повідомлення УПСЗН Краматорської міської ради від 28.08.2017 №01-08/6325 та від 02.06.2017 №01-08/4251 про відмову у призначенні допомоги при народженні дитиниу призначені допомоги при народжені другої дитини їй було відмовлено. Зі змісту вказаного повідомлення, також вбачається, що позивачу відповідачем були доведені до відома положення п. 54 постанови КМУ № 1751 від 27.12.2001 року та п. 13 постанови КМУ № 1751 від 27.12.2001 року. (а.с. 4-8).

Так, відповідно п. 13 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, допомога при народженні дитини, яка народилась після 8 квітня 2011 року, надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму,- на другу дитину і т.д. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами.

Статтею 3 Конституції України визначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Відповідно до частини сьомої статті 7 Сімейного Кодексу України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно статті 3 Конвенції про права дитини, ратифікованої Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року № 789-ХІІ, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Крім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії їх здійснення та основні обов'язки повинні визначатися виключно законом, які приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Верховна Рада України може змінити закон лише виключно законом, а не шляхом прийняття підзаконного правового акта.

За приписами частини першої статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» громадяни України, в сім'ях, яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Статтею 10 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною. Одноразова допомога, призначена опікуну, вважається власністю дитини.

Відповідно до ст. 6 Закону № 2811-ХІІ документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров'я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.

Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.

Згідно ст. 11 Закону № 2811-ХІІ, для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та копія свідоцтва про народження дитини. Даний перелік документів є вичерпним.

Форма заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року N 441.

Згідно ст. 11 Закону № 2811-ХІІ, виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав; тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; у разі виникнення інших обставин.

Як було встановлено в судовому засіданні позивач в період з 01.08.2014 по 31.05.2016 знаходилася на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Бахмутської держадміністрації, допомога при народженні їй була виплачена по 31.05.2016. Справа знята з обліку у зв’язку із зміною місця проживання.

Також, з матеріалів справи вбачається, що 18.07.2016 позивач звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Слов’янської районної державної адміністрації Донецької області із питанням виплати допомоги при народженні дитини, проте, їй було відмовлено у призначенні допомоги, оскільки відповідно до листа Слов’янської районної державної адміністрації Донецької області від 08.06.2017, у зв’язку з тим, що при отриманні довідки про взяття на облік внутрішньої переміщеної особи вона вказала, що фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, втім, було з’ясовано, що за вказаною адресою вона не проживає та ніколи не мешкала. (а.с. 9).

Отже, Управлінням праці та соціального захисту населення Слов’янської районної державної адміністрації Донецької області допомога при народженні дитини з 01.06.2016 позивачу не була призначена.

Крім того, Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради призначено допомогу при народженні дитини 01.11.2016 по 31.03.2017.

Таким чином, встановлено, що позивач не отримувала допомогу в період з червня 2016 року по жовтень 2016 року включно.

Відповідно до п. 5.1. Інструкції про порядок оформлення і ведення особових справ отримувачів всіх видів соціальної допомоги, надання соціальної допомоги припиняється та поновлюється у випадках, передбачених відповідними нормативно-правовими актами, а також згідно із заявою отримувача допомоги.

Також, за приписами пункту 8 Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької і Луганської областей, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 595 (з наступними змінами), особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до 9.1. Інструкції у разі переїзду отримувача соціальної допомоги в іншу місцевість виплата допомоги за старим місцем проживання (реєстрації) припиняється. За новим місцем проживання (реєстрації) допомога призначається (подовжується її виплата) на підставі заяви та документів, визначених у відповідних нормативно-правових актах.

Відповідно до статті 11 Закону № 2811-ХІІ допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Відповідно до абз. 33 пункту 13 постанови КМУ від 27.12.2001 № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», виплата допомоги поновлюється у випадках, передбачених абзацами двадцятим - двадцять сьомим, двадцять дев'ятим і тридцятим цього пункту, у разі, коли особа, що фактично здійснює догляд за дитиною (один з батьків дитини, опікун), звернулася протягом дванадцяти місяців після припинення виплати допомоги до органу, що призначив допомогу, з письмовою заявою.

5. Позиція суду.

Суд вважає, що з урахуванням інтересів дитини та обставин, встановлених судом, позивач має право на звернення до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за призначенням допомоги при народженні дитини ОСОБА_4 та отримання цієї допомоги.

Абзацом першим пункту 55 передбачено, що допомога, яка не отримана вчасно внаслідок невиконання її отримувачами умов, визначених цим Порядком, виплачується за минулий час з моменту призначення, але не більш як за шість місяців з місяця звернення за її одержанням, крім випадків, визначених у абзаці десятому пункту 35 цього Порядку.

Абзацом 2 вказаного пункту передбачено, що призначені, але своєчасно не одержані суми державної допомоги сім'ям з дітьми з вини органу, що призначає або виплачує зазначену допомогу, виплачуються протягом будь-якого часу без обмежень.

Орган, що здійснює соціальні виплати та структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи, та здійснює повернення сум недоотриманих соціальних виплат за минулий період відповідно до законодавства (пп. 6-15 Порядку).

Судом встановлено та підтверджено наявними матеріалами справи, що позивач виховує дітей та належним чином виконує батьківські обов'язки.

З системного аналізу наведених норм Закону вбачається, що чинним законодавством не передбачені обмеження в часі щодо поновлення виплати допомоги при народженні дитини, припиненої не з вини одержувача.

Отже, враховуючи зазначене, обмежень в часі для звернення за поновленням виплати допомоги при народженні дитини немає. Позивач та її дитина як громадяни України мають право на соціальний захист від держави, який передбачає комплекс організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на захист добробуту кожного члена суспільства. Забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, держава зобов'язується забезпечити дитині захист і піклування, які необхідні для її благополуччя. Позивач, в сім'ї якої виховуються та проживає неповнолітні діти, має право на державну допомогу, яка надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Крім того, суд звертає увагу, що позивачем заявлений позов фактично в інтересах дитини для її належного матеріального забезпечення.

Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні №6-рп/2007 від 09.07.2007 року зазначив, що невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави. Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій та гарантій є складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права.

Згідно з ч. 2 ст. 72 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд не погоджується з запереченнями відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради і вважає, що відповідач не довів правомірності свого рішення та законності підстав у відмові в поновленні виплат державної допомоги при народженні дитини.

6. Розподіл судових витрат.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони , яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

ОСОБА_6 України «Про судовий збір», а ні КАС України не передбачено звільнення органів Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від відшкодування судових витрат, понесених стороною, яка не є суб'єктом владних повноважень, якщо судове рішення ухвалене на її користь, а отже, враховуючи, що суд дійшов висновку що дії відповідача є протиправними, то на користь держави, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, підлягає стягненню судовий збір в сумі 640 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року, Тимчасовим порядком фінансування бюджетних установ , здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької і Луганської областей , затв. ПКМУ № 595 від 07.11.2014р., ст. 2, 6, 7, 9,11, 19, 72 - 77, 94, 241-246 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, третя особа Управління праці та соціального захисту населення Слов’янської міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про відмову ОСОБА_1 у виплаті заборгованості державної допомоги при народженні дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, РПНПП НОМЕР_1 заборгованість по допомозі при народженні дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка створилась з червня 2016 року по жовтень 2016 року включно.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради на користь держави в особі Державної судової адміністрації України ( 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5), отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень 00 коп.).

Вступну та резолютивну частину рішення ухвалено, проголошено та вручено 02.03.2018. Повний текст рішення виготовлений 05.03.2018.

Апеляційна скарга на рішення подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Рішення ухвалене й видрукуване в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Суддя Краматорського міського

суду Донецької області ОСОБА_7