Постанова № 72639236, 02.03.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2018
Номер справи
587/3380/17
Номер документу
72639236
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2018 р. м. ХарківСправа № 587/3380/17Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Макаренко Я.М.

суддів: Мінаєвої О.М. , Бартош Н.С.

за участю секретаря судового засідання Шалаєвої І.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Сумського районного суду Сумської області від 15.12.2017 р., повний текст складено 15.12.2017 р., суддя І інстанції: Черних О.М. по справі № 587/3380/17

за позовом ОСОБА_1

до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області , Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (далі – перший відповідач), Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі – другий відповідач), в якому просив суд:

- зобов’язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового перерахунку призначеної, станом на 01.01.2016 року , без обмежень граничного розміру, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 4600 грн., оклад за спеціальне звання «полковник» -2400рн.., надбавка за вислугу років – 40%, що становить 2800 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань – 50%, що становить 4900 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень – 15 %, що становить 690 грн., премія -144 %, що становить 22161 грн. 60 коп.;

- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області протягом десяти днів з моменту отримання довідки від Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії прийняти рішення про перерахунок з 01.01.2016 року по 28.02.2017 року.

Постановою Сумського районного суду Сумської області від 15.12.2017р. в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії відмовлено.

Позивач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить оскаржувану постанову скасувати, та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов.

В обгрунтування доводів апеляційної скарги позивач зазначає, що у грудні 2010 року звільнився зі служби в органах внутрішніх справ після чого йому була призначені пенсія за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». З лютого 2017 року позивач повторно прийнятий на службу в Національну поліцію України, у зв’язку з чим виплата пенсії була припинена на час перебування на службі. У зв’язку із внесенням змін до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», встановленням згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 р. № 988 схем посадових окладів, окладів за спеціальним звання поліцейських та розмірів надбавок за стаж служби в поліції, станом на 01.01.2016 року виникли підстави для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам МВС України – колишнім працівникам міліції. Не зважаючи на те, що на момент виникнення підстав для перерахунку пенсії ( з 01.01.2016 р.) та до лютого 2017 року позивач отримував пенсію за вислугу років, як пенсіонер МВС, до цього часу його пенсія не перерахована. Також зазначає, що судом першої інстанції не надано правової оцінки бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, яка полягає у не включенні позивача до списків, які направлені до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області з метою виготовлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Крім того, вказує, що судом першої інстанції не наведено мотивів відмови в задоволенні позову в частині покладення обов’язку на Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового перерахунку призначеної позивачу пенсії.

Перший відповідач не скористався своїм правом на подання письмового відзиву на апеляційну скаргу.

Другим відповідачем подано письмовий відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого зазначає, що листом Пенсійного фонду України від 28.03.2017 р. №9493/02-23 було повідомлено відповідача про те, що листом Міністерства внутрішніх справ від 22.03.2017 р. № 4019/02/22-2017 повідомлено щодо перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ з 01 січня 2016 року. Головне управління листом від 31.03.2017 р. № 3293/03.2-05 на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 р. №988 надіслало списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Довідка про грошове забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії від ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області до Головного управління не надходила. Таким чином, вимоги позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області є передчасними. Також зазначає, про пропущення позивачем строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Сумській області з 31.10.2010 по 28.02.2017 року та отримував пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, що вбачається з копії пенсійної справи (а.с.12-19).

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з відсутності у відповідача підстав для здійснення позивачу перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 та передчасності позовних вимог.

Колегія суддів частково погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ ( в редакції на час спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, законодавством передбачено обов'язок перерахунку пенсій у випадку зміни грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.

Внаслідок набрання чинності Законом України “Про Національну поліцію” від 02.07.2015 № 580-VIII втратив чинність Закон України “Про міліцію”, при цьому підлягали ліквідації органи міліції.

Водночас Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей” від 23.12.2015 року № 900-VIII (далі Закон № 900- VIII) внесено зміни до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про Національну поліцію” та ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.

Так, відповідно до абзацу другого пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про Національну поліцію” (в редакції Закону № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Також, Законом № 900-VII статтю 63 Закону № 2262-XII було доповнено новою частиною третьою, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

При цьому, частиною вісімнадцятою статті 43 вказаного Закону (із змінами, внесеними Законом № 900-VII), серед іншого, передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок № 45) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для перерахунку пенсії є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, проведена на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

Постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) та № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268" встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Після набуття чинності Законом № 900-VII, яким внесено зміни до Закону № 2262-XII та у зв'язку зі встановленням для поліцейських згідно з Постановою № 988 грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, більших за грошове забезпечення працівників органів внутрішніх справ, призначена колишнім працівникам міліції пенсія підлягала негайному перерахунку.

Таким чином, враховуючи вищенаведені приписи нормативно-правових актів, колегія суддів вважає, що позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, який отримував пенсію за вислугу років, має право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення поліцейських, починаючи з 01.01.2016 року.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (далі – Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до приписів Порядку № 45 передбачено автоматичний перерахунок пенсії всім особам, які мають право на такий перерахунок згідно наданих уповноваженими органами довідок.

Згідно позовної заяви, позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що в порушення вищенаведених вимог Порядку № 45, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області не включило позивача у список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, направлений на адресу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області для складання довідок та всупереч діючих норм законодавства не вчинило дій щодо перерахунку пенсії.

У відповідності до заперечень Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, наданих до суду першої інстанції та відзиву на апеляційну скаргу, наданому до суду апеляційної інстанції, другий відповідач зазначає, що листом Пенсійного фонду України від 28.03.2017 р. №9493/02-23 було повідомлено відповідача про те, що листом Міністерства внутрішніх справ від 22.03.2017 р. № 4019/02/22-2017 повідомлено щодо перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ з 01 січня 2016 року. Головне управління листом від 31.03.2017 р. № 3293/03.2-05 на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 р. №988 надіслало списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, однак, довідка про грошове забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії від ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області до Головного управління не надходила.

На запит колегії суддів Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області листом від 26.02.2018 р. № 33/33/01-20148 повідомило, що в списках осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.01.2016 р. Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, які надійшли 19.04.2017 р. до ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області ОСОБА_1 зазначено не було. У зв’язку з чим, довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, станом на 01.01.2016 р. на ОСОБА_1 не виготовлялась та не направлялась до ГУПФУ в Сумській області.

На вимогу колегії суддів щодо направлення відповідачем списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з включенням до вказаних списків ОСОБА_1 для складання довідки про розмір грошового забезпечення, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило, що ОСОБА_1 не був включений до списку, який направлявся до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, оскільки виплата пенсії позивачу була припинена з 02.03.2017 р. у зв’язку з поновленням на військовій службі.

Однак, такі дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, колегія суддів вважає неправомірними, оскільки позивач, починаючи з 01.01.2016 р. отримував пенсію за вислугу років і лише з 02.03.2017 була припинена її виплата, а тому колегія суддів приходить до висновку, що позивач мав право на перерахунок пенсії, починаючи з 01.01.2016 р., а тому другим відповідачем всупереч приписів Порядку № 45 не було направлено списки для складання довідки щодо позивача.

Таким чином, другим відповідачем було порушено приписи пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 та допущено протиправну бездіяльність щодо права позивача на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

Отже, колегія суддів приходить до висновку, що право позивача на перерахунок пенсії було порушено Головним управління Пенсійного фонду України в Сумській області, а тому вважає за необхідне зобов’язати відповідача направити списки, які містять ім’я ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

При цьому, оскільки, довідка до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області не надходила, то колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зобов’язання другого відповідача провести перерахунок пенсії.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів також погоджується з висновками суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, оскільки другим відповідачем не було направлено список з ім’ям ОСОБА_1, позивач до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області щодо видачі йому довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії не звертався, а тому в Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області були відсутні підстави для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку призначеної позивачу пенсії.

На підставі наведеного, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо безпідставності позовних вимог в частині покладення обв’язку на Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу та в частині покладення обв’язку на Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії на підставі отриманої довідки.

Доводи другого відповідача щодо пропуску позивачем строку звернення до суду, з огляду на те, що позивач щомісячно отримував пенсію, а тому кожного разу при отриманні пенсії в неналежному розмірі мав змогу звернутись до суду за захистом своїх прав, колегія суддів вважає безпідставними, виходячи з наступного.

Згідно частини 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» непроведений з 01.01.2016 року, саме з вини Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, а тому право позивача з урахуванням заявлених позовних вимог щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком в силу вимог частини 3 статті 51 закону України №2262-ХІІ.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно п.1 ч. 1, ч. 2 ст. 317 КАС України підстави для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи.

Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції при ухваленні постанови було неповно з’ясовано обставини, що мають значення для справи, і як наслідок апеляційна скарга позивача підлягає частковому задоволенню, постанова суду першої інстанції підлягає частковому скасуванню, в частині відмови в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов’язання вчинити певні дії, та прийняття в цій частині нової постанови про часткове задоволення позову ОСОБА_1

Відповідно до ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини 4 вищевказаної статті при частковому задоволенні позову, у випадку покладення судових витрат на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, суд може зобов'язати сторону, на яку покладено більшу суму судових витрат, сплатити різницю іншій стороні. У такому випадку сторони звільняються від обов'язку сплачувати одна одній іншу частину судових витрат.

Відповідно до ч. 6 ст. 139 КАС України якщо суд апеляційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Згідно матеріалів справи позивачем при зверненні до суду з адміністративним позовом був сплачений судовий збір в сумі 1280 грн. 00 коп., що підтверджується квитанцією від 02.12.2017 № 0.0.9073601126.1 та при подачі апеляційної скарги в розмірі 1920 грн. 00 коп., що підтверджується квитанцією від 27.12.2017 р. № 0.0.927672450.1 (а.с.2, 52).

Документального підтвердження інших судових витрат матеріали справи не містять.

З урахуванням наведених обставин, змінюючи розподіл судових витрат по справі, колегія суддів дійшла висновку про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області за рахунок бюджетних асигнувань витрат зі сплати судового збору на користь ОСОБА_1 у розмірі 1600,00 грн.

Керуючись ст. 243, 250, 310, 315, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Постанову Сумського районного суду Сумської області від 15.12.2017 р. по справі № 587/3380/17 скасувати в частині відмови в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов’язання вчинити певні дії, та прийняти в цій частині нову постанову, якою позов задовольнити частково.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти списки на ім’я ОСОБА_1 у відповідності з додатком 1, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року та направити його до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

В задоволенні іншої частини позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області відмовити.

В іншій частині постанову Сумського районного суду Сумської області від 15.12.2017 р. по справі № 587/3380/17 залишити без змін.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1 код ЄДРПОУ 21108013) на користь ОСОБА_1 (Сумська область, селище Сад, вул. Зелена, буд. 3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1600,00 (одна тисяча шістсот) грн.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_2Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_3 ОСОБА_4 Повний текст постанови складено 07.03.2018.