
Справа № 815/3244/17
УХВАЛА
05 березня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження заяву ОСОБА_1 про зобов’язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду та про накладення штрафу за наслідками розгляду звіту чи його неподання у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Мар’янівська сільська рада Захарівського району Одеської області про визнання протиправними дії та про зобов’язання повторно розглянути заяву від 14 грудня 2016 року та прийняти відповідне рішення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 19 червня 2017 року звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Мар’янівська сільська рада Захарівського району Одеської області про: визнання протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 10.01.2017 року № А-19830/0-177/6-17 у наданні дозволу ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Мар’янівської сільської ради Захарівського району Одеської області (за межами населених пунктів) та зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути заяву/клопотання від 14 грудня 2016 року ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Мар’янівської сільської ради Захарівського району Одеської області (за межами населених пунктів) та прийняти відповідне рішення шляхом видання наказу про надання дозволу на розроблення цього проекту.
Положеннями ч.2 ст. 11 КАС України (в редакції на час прийняття постанови), визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Постановою від 27.09.2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 10.01.2017 року №А-19830/0-177/6-17 у надані дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Мар’янівської сільської ради Захарівського району Одеської області (за межами населених пунктів). Зобов'язано Головне управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 14 грудня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Мар’янівської сільської ради Захарівського району Одеської області (за межами населених пунктів) та прийняти відповідне рішення. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2017 року постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 року залишено без змін.
Ухвалою суду від 31 січня 2018 року судом розглянуто заяву представника позивача та відмовлено у задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_2 про ухвалення додаткового рішення у частині: «зобов’язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області у десятиденний строк з дня набрання законної сили постановою Одеського окружного адміністративного суду про ухвалення додаткового судового рішення подати звіт про виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2017 року в адміністративній справі № 815/3244/17 у частині зобов'язання Головного управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 14 грудня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га. за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Мар’янівської сільської ради Захарівського району Одеської області (за межами населених пунктів) та прийняти відповідне рішення».
31 січня 2018 року судом винесено додаткове рішення, яким заяву представника позивача ОСОБА_2 про ухвалення додаткового рішення у адміністративній справі в частині стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру в Одеській області на користь ОСОБА_1 судові витрати з оплати судового збору за подання до суду адміністративного позову в сумі 640 гривень задоволено, стягнуто з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871, 65107, м.Одеса, вул. Канатна, буд.83) на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, 66700, АДРЕСА_1), судовий збір у розмірі 640,00 грн., сплачений згідно квитанції №34 від 13.06.2017 року.
22 лютого 2018 року через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява адвоката позивача ОСОБА_2 про зобов’язання Головного управління Держгеокадастру в Одеській області подати у 10-денний строк звіт про виконання судового рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2017 року в адміністративній справі №815/3244/17 (суддя Вовченко О.А.), яким було зобов'язано Головне управління Держгеокадастру в Одеській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 14 грудня 2016 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Мар’янівської сільської ради Захарівського району Одеської області (за межами населених пунктів) та прийняти відповідне рішення, та про зобов’язання за наслідками розгляду звіту про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту винести ухвалу, якою накласти на заступника начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_3, відповідального за виконання судового рішення, штраф у сумі сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, половину суми якого стягнути на користь позивача ОСОБА_1, а іншу половину - до Державного бюджету України.
15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017, котрим КАС України викладено в новій редакції.
У відповідності до п.10 Розділу VII Перехідних Положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином, подальший розгляд цієї справи відбувається за правилами, що передбачені новою редакцією КАС України.
Згідно ч.1, 2 ст.382 КАС України (у редакції, що діє з 15.12.2017 року) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З аналізу вищевказаної норми випливає, що зобов’язання судом суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення не є імперативною нормою, а залишене на розсуд суду.
Судовий контроль за виконанням судових рішень є диспозитивним правом суду, яке може використовуватись залежно від наявності об'єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами. Це виключно як певний (можливо, винятковий) захід впливу на той чи інший орган влади.
Згідно рішення Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №9-15-0.61-1043/2-18 від 24.01.2018 року (т.2 а.с.13) Головне управління Держгеокадастру в Одеській області на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 27.09.2017 року справа №815/3244/17 повторно розглянуло клопотання від 14.12.2016 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га. на території Мар’янівської сільської ради Захарівського району Одеської області.
Враховуючи обставини справи, суд не вбачає необхідності у зобов’язанні Головного управління Держгеокадастру в Одеській області подати звіт про виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2017 року в адміністративній справі № 815/3244/17.
Відповідно до ч.2 ст.382 КСА України за наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, вимога винести ухвалу за наслідками розгляду звіту про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту, якою накласти на заступника начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_3, відповідального за виконання судового рішення, штраф у сумі сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, половину суми якого стягнути на користь позивача ОСОБА_1, а іншу половину - до Державного бюджету України також не підлягає задоволенню, оскільки є передчасною.
З урахуванням зазначеного суд вважає за доцільне відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про зобов’язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду та про накладення штрафу за наслідками розгляду звіту чи його неподання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 167, 241, 248, 256, 382 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про зобов’язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду та про накладення штрафу за наслідками розгляду звіту чи його неподання у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Мар’янівська сільська рада Захарівського району Одеської області про визнання протиправними дії та про зобов’язання повторно розглянути заяву від 14 грудня 2016 року та прийняти відповідне рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку визначеному ст. 295 та п.15.5 розділу VІІ КАС України. Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 256 КАС України.
Суддя Вовченко O.A.