
07.03.18 Справа № 521/1314/18
Провадження № 2/521/2076/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.03.2018 року
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Бобуйка І.А.
при секретарі – Богуш М.С.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Одесі клопотання Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про закриття провадження в частині позовних вимог,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Малиновської районної адміністрації, Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» про визнання права на реєстрацію за місцем проживання та укладання договору найму на житлове приміщення.
В судовому засіданні 06.03.2018 року представник Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради подала клопотання про закриття провадження в частині позовних вимог, з огляду на наступне.
Окрім позовної вимоги про визнання за ОСОБА_1 права на проживання та користування житловим приміщенням, позивач просить суд зобов’язати Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради внести відомості до паспортного документа ОСОБА_1 про його місце проживання за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 та із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку згідно з Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Вимога ОСОБА_1 щодо зобов’язання Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради внести відомості до паспортного документа ОСОБА_1 про його місце проживання за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 та із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку згідно з ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» пов’язана зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а саме зі здійсненням Департаментом повноважень органу реєстрації, передбачених Законом України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні».
Відповідно до п. 3 Постанови пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 р. № 8, вирішуючи питання про віднесення норми до публічного права, а спору до публічно-правового, суди повинні враховувати загальнотеоретичні та законодавчі критерії.
Для цілей і завдань адміністративного судочинства владну управлінську функцію необхідно розуміти як діяльність усіх суб'єктів владних повноважень з виконання покладених на них Конституцією чи законами України завдань.
Представник позивача в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував.
Представник Малиновської районної адміністрації проти задоволення клопотання не заперечував.
Представник КП «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» залишив питання щодо задоволення клопотання про закриття провадження в частині позовних вимог на розсуд суд.
Дослідивши клопотання Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про закриття провадження в частині позовних вимог, суд вважає за необхідне його задовольнити з огляду на наступне.
Пунктом 1.1 Положення про Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 16.03.2016 р. № 419-VІІ, встановлено що Департамент є виконавчим органом Одеської міської ради і створюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» для виконання повноважень, віднесених до відання виконавчих органів Одеської міської ради щодо надання адміністративних послуг.
Абзацом 1 частини 1 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Пунктом 7 ст. 4 КАС України визначено, що суб’єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до положень ст. 20 ЦПК України, не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
З огляду на все вищевикладене, суд вважає за необхідне закрити провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Малиновської районної адміністрації, Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» в частині зобов’язання Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради внести відомості до паспортного документу ОСОБА_1 його місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та в частині внесення в подальшому відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку згідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Також, суд акцентує свою увагу на тому, що чинним законодавством встановлено порядок реєстрації місця проживання особи, що здійснюється відповідно до ст. 7 Закону та п. 26 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 207.
Таким чином, діючим законодавством не передбачено примусове внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання особи.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, зокрема, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п. 1.1 Положення про Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 16.03.2016 р. № 419-VІІ, ст. 19 Конституції України, ст.ст. 2, 4 КАС України, ст.ст. 19, 20, 43, 255 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про закриття провадження в частині позовних вимог – задовольнити.
Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Малиновської районної адміністрації, Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» в частині зобов’язання Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради внести відомості до паспортного документу ОСОБА_1 його місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та в частині внесення в подальшому відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку згідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» - закрити.
В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 продовжити розгляд справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали, шляхом подання апеляційної скарги через Малиновський районний суд м. Одеси до Апеляційного суду Одеської області.
СУДДЯ: