Рішення № 72625820, 07.03.2018, Долинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
07.03.2018
Номер справи
343/2266/17
Номер документу
72625820
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №: 343/2266/17

Провадження №: 2-а/0343/11/18

РІШЕННЯ

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2018 року м. Долина

Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

головуючого суддi – ОСОБА_1,

за участю: секретаря судового засідання– Височанської О.З.,

адвоката – ОСОБА_2,

представника відповідача- Павлів В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Долинського районного суду Івано-Франківської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Калуського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дії та зобов"язання призначення пенсії за віком на пільгових умовах,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, з урахуванням збільшених позовних вимог, просить визнати протиправним та скасувати рішення Долинського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області №09 про відмову в призначенні пенсії від 01.08.2017 р., яким їй відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та визнати неправомірними дії Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо неврахування періоду роботи з 25.07.1998р по 30.10.2001р. на посаді телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі в Центрі електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ «Укртелеком», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство "Укртелеком», до її пільгового стажу як працівнику, зайнятому повний робочий день на роботах з шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 та відмови у призначенні їй пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 28 березня 2017р. та зобов'язати Калуське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати періоди роботи з 25.07.1998р. по 30.10.2001 р. на посаді телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі в Центрі електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ «Укртелеком», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство "Укртелеком", до її пільгового стажу як працівнику, зайнятому повний робочий день на роботах з шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 та призначенні їй пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 28 березня 2017 року.

В обгрунтування позову покликається на те, що вона ІНФОРМАЦІЯ_1, працювала з 24.03.1986 року по 20.02.2007р. в Долинському районному вузлі зв’язку.

Факт її роботи підтверджується відповідними записами в трудовій книжці серія БТ-1 №9221275.

Після того, як їй виповнився 51 рік, з 03.01.2017 р. у неї виникло право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. 28.03.2017 р., з метою призначення пенсії за віком на пільгових умовах, вона звернулась із заявою в Долинський відділ Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській обл., працівники якого повідомили, що для призначення пенсії, їй необхідно додатково отримати з ПАТ «Укртелеком» уточнюючу довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності відповідних записів в трудовій книжці. Що нею і було зроблено.

01.08.2017 року листом №7361/03 відповідачем було відмовлено їй у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, мотивуючи відсутністю у неї необхідного пільгового стажу роботи по Списк №2 – 10 років. До пільгового стажу роботи не було враховано період з 25.07.1998 р. по 30.10.2001 р., оскільки первинні документи щодо підтвердження роботи протягом повного робочого дня на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не відповідають довідці №06-18/261 від 15.06.2017 р., виданої ПАТ «Укртелеком». Такі дії відповідача вважає неправомірними, оскільки її трудовий стаж за вказаною вище посадою, яка дає право на пільгову пенсію, підтверджується довідкою №06-18/261 від 15.06.2017 року та іншими наказами, виданими Долинським районним вузлом електрозв"язку в періоди, які відповідачем не зазаховано до її пільгового стажу. Вищевикладені обставини слугували підставою для звернення до суду з даним адмністративним позовом.

Позивачка та її адвокат в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала з підстав, зазначених у запереченні.

Згідно записів трудової книжки (порядковий № 21) позива, починаючи з 25.07.1998 року працювала телефоністом міського телефонного зв’язку другого класу бригади комплексного обслуговування та 20.02.2007 року звільнена по угоді сторін. Запис трудової книжки підтверджується і наказом від 25.07.1998 року № 3-К.

Особовою карткою форми П-2, заведеною на позивача в Центрі електрозв’язку № 4 зазначається, що на вказаній посаді ОСОБА_3 відпрацювала до 01.01.2003 року, а з 01.01.2003 року - телефоністкою довідкової служби (наказ № 54 від 14.02.2003).

Наказом № 66 від 21.07.1997 р «Про затвердження списків професій, робітники яких мають Справо на пенсію за віком на пільгових умовах і додаткову відпустку» затверджено професії, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. В тому числі телефоніст міжміського телефонного зв’язку та телефоніст довідкової служби міської телефонної мережі. Висновком державної експертизи умов праці від 06.03.2003 № 793, результат атестації, проведеної в липні 1997 року за умовами праці на робочому місці телефоніста міжміського телефонного зв’язку визнано дійсним.

Так, як позивач в спірний період працювала на посаді телефоніста міського телефонного зв’язку, яка не передбачена в Списку № 2 виробництв, робіт, професій, затвердженого постановою КМУ від 11.03.1994 № 162, тобто чинного в період роботи позивача, а тому в управлінні немає правових підстав для зарахування до пільгового стажу її роботу на посаді телефоніста міського телефонного зв"язку.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 № 637 передбачено, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості і визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах або за вислугою років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаюті уточнюючі довідки. У довідці має бути вказано період роботи, що зараховується до спеціального стажу, професія або посада, характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи, первинні документи за час виконаї роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Оскільки записи трудової книжки не містять всієї інформації про підтвердження пільгового стажу (відпрацювання повний робочий день - 80% робочого часу, та не зазначено номер спис розділ, підрозділ, характер виконуваної роботи та інше) для підтвердження пільгового стажу приймаються уточнюючі довідки.

Уточнююча довідка від 15.06.2017 року видана за професією телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі, яка не відповідає періоду роботи позивача, визначеного наказу, тобто первинними документами.

01.08.2017 року управлінням прийнято рішення за № 9 про відмову в призначенні позивачці пенсії на пільгових умовах.

У задоволенні позову просила відмовити.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Зі змісту ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч.3 ст.46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Згідно статей 1,2 Закону України "Про пенсійне забезпечення" громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Статтею 100 вказаного Закону передбачено, що особам, які на день введення в дію цього Закону мають стаж на роботах із шкідливими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, мають право на пенсію на пільгових умовах, яка призначається відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством.

Пунктом «б» ч.1 ст. 13 вказаного Закону на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки ІНФОРМАЦІЯ_2 і старші після досягнення ними такого віку: 50 років - по 31 березня 1965 року включно; 50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року; 51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року...

В судовому засіданні та з матеріалів справи суд встановив, що ОСОБА_3, досягнувши 51- річного віку, 28.03.2017 року звернулась в Долинський відділ Калуського об"єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до п. «б» ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Листом №7361/03 Калуське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області 01.08.2017 року відмовило позивачці в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, мотивуючи відсутністю у неї необхідного пільгового стажу роботи по Списку №2 – 10 років. Пільговий стаж роботи становить 9 років 8 місяців 2 дні. Відповідно до даної довідки підтверджено період роботи протягом повного робочого дня на роботах із шкідливими і важкими умовами праці з 24.03.1986 р. по 31.12.1994 р., та з 01.09.1997 р. по 24.07.1998 р., за професією телефоніст довідкової служби. До пільгового стажу роботи не враховано період з 25.07.1998 р. по 30.10.2001 р., оскільки первинні документи щодо підтвердження роботи протягом повного робочого дня на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не відповідають довідці №06-18/261 від 15.06.2017 р., виданої ПАТ «Укртелеком». Наказом №245 від 31.10.2001 року про результати проведення атестації робочих місць за умовами праці припинено дію наказу №66 від 21.07.1997 року та не підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення телефоністу довідкової служби міської телефонної мережі. (а.с.17-19).

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а в разі відсутності її чи відповідних записів у ній наявність трудового стажу підтверджується в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно записів світлокої трудової книжки серії БТ-І №9221275 ОСОБА_3 з 24.03.1986 р. прийнята на посаду телефоніста довідкової служби першого класу Долинського районного вузла зв’язку (наказ №37 від 24.03.1986р.); з 31.12.1994р. – в зв’язку із реорганізацією Долинського районного вузла зв’язку, звільнена по переводу (наказ ОПЕЗ №207 від 27.12.1994р., наказ РВЕЗ №144 від 30.12.1994р.); з 01.01.1995р. – прийнята на роботу по переводу із Долинського РВЗ телефоністом довідкової служби першого класу Долинського районного вузла електрозв’язку Івано-Франківського обласного підприємства електрозв’язку «Івано-Франківськтелеком» (наказ №2-к від 02.01.1995р.); з 24.07.1998р. Долинський районний вузол електрозв’язку реорганізований у Центр електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ «УКРТЕЛЕКОМ» (наказ Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ «Укртелеком» №19 від 24.07.1998р.); з 24.07.1998р. звільнена по переводу у Центр електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ «Укртелеком» (наказ 2-к від 24.07.1998р); з 25.07.1998 р. – прийнята по переводу із Долинського районного вузла електрозв’язку телефоністом зв’язку другого класу бригади комплексного обслуговування Центру електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ «Укртелеком» (нак. №3-к від 25.07.1998р.) з 20.02.2001 р. – Центр електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ «Укртелеком» перетворений у Центр електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» (нак. №42-к від 20.02.2001р.); з 21.05.2004 р. – Центр електрозв’язку №4 Івано-Франківської дирекції ВАТ «Укртелеком» перейменовано у Центр електрозв’язку №4 Івано-Франківської філії ВАТ «Укртелеком» (нак. № 164 від 21.05.2004р.); з 20.02.2007р. звільнена з роботи за угодою сторін (нак.№ 20-к від 20.02.2007р.) (а.с.9-14).

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди здійснюється за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Розділом XXIX «Зв'язок» Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого ПКМУ №162 від 11.03.1994 року визначено посади телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі.

Викладене спростовує твердження представника відповідача про те, що посада телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі не відносить до посад, які дають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Зазначеній нормі відповідає пункт 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі по тексту - Порядок № 637).

Згідно пункту 3 Порядку № 637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Пунктом 20 зазначеного Порядку передбачено, що у тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій. В довідці має бути вказано: період роботи, що зараховується до спеціального стажу; професія або посада, характер роботи; розділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включаються цій період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Зі змісту вказаної норми вбачається, що довідки мають надаватися в разі, коли взагалі відсутні відомості в трудовій книжці про працю громадян у спірний період, що визначає його право на пенсію на пільгових умовах.

Суд вважає за необхіне зазначити, що факт роботи позивачки телефоністкою повністю підтверджено трудовою книжкою, яка не містить неточностей, що могли б поставити цей факт під сумнів.

Крім того, в підтвердження свого трудового стажу ОСОБА_3 нададала відповідачу довідку за №06-18/261 від 15.06.2017 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, з якої вбачається, що позивачка з 24.03.1986 року по 31.12.1994 року, 01.09.1997 року ро 30.10.2001 року постійно виконувала роботи з мікротелефонною гарнітурою (пристроєм) на довідкових комутаторах за професією телефоніст довідкової служби міської телефонної мережі. За вказаний період її стаж становить 12 років 11 місяців.

Слід відмітити, що вказана довідка містить пряму вказівку на включення професії (посади), за якою працювала позивач - телефоніст довідкової служби міської телефонної мережі, що постійно працює з мікротелефонною гарнітурою на довідкових коммутаторах- до Списку № 2, посилання на первинні документи, на підставі яких видано довідку (Наказ від 24.03.1986 року №37; від 10.06.1987 року №63; від 30.12.1994 року №144; від 01.09.1997 року №53-к; від 245.07.1998 року №2-к; від 25.07.1998 року №3-к; від 31.10.2001 року №245; особові рахунки, особові картки форми №П-2). та дані про проведену атестацію робочого місця позивача (а.с.15).

Про роботу у вказаний період позивачки на посаді телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі вказують і наявні в матеріалах справи копії наказів, особових рахунків, особової картки на працівника, колективного договору, штатні розписи (а.с. 27-34,51-72).

Між тим, відповідачем вищевказане не розцінюються як належний доказ наявності у позивачки пільгового стажу з посиланням на те, що не є належними доказами проведення атестації робочого місця позивача, оскільки наказом №245 від 31.10.2001 року про результати проведення атестації робочих місць за умовами праці припинено дію наказу №66 від 21.07.1997 року та не підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення телефоністу довідкової служби міської телефонної мережі (а.с.37-38).

Питання призначення пенсій на пільгових умовах згідно списків N 1 та N 2 деталізоване у Порядку застосування Порядку застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 р. N 383.

Згідно з пп. 3 цього Порядку, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Пунктом 4 вказаного Порядку передбачено, що, згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. N 442 (далі - Порядок проведення атестації робочих місць), атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Зазначена постанова набула чинності з 21 серпня 1992 р. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 р., відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.

Результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.

Якщо атестація була вперше проведена після 21 серпня 1997 року, у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21 серпня 1992 року, 5-річний період роботи на даному підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.

Частиною другою пункту 4 зазначеного Порядку встановлено, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Таким чином, законодавцем покладено обов'язок проведення атестації робочих місць на керівників підприємств, а тому її непроведення чи неналежне проведення не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

В заперечення позову представник позивача покликається на висновок №793 державної експертизи умов праці Івано-Франківської ОДА від 06.03.2003 року, згідно якої проводилась експертиза якості атестації за умовами праці робочого місця телефоніста міжміського телефонного зв"язку Долинського районного вузла електрозв"язку "Долинарайтелеком", яке суд до уваги також не бере, оскільки ОСОБА_3 працювала на посаді телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі (а.с. 84-85).

Суд вважає, що доводи представника відповідача щодо неналежного проведення атестації робочого місця позивача не можуть бути підставою для позбавлення позивачки права на пільгове пенсійне забезпечення.

З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, суд вважає, що відповідач при прийнятті рішення про відмову у призначенні ОСОБА_3 пенсії за віком на пільгових умовах з підстав відсутності пільгового стажу, діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Законом України «Про пенсійне забезпечення», без дотриманням вимог КАС України, а отже, наявні підстави для скасування даного рішення та визнання таких дій відповідача пртиправними.

Згідно з пунктом 1 частини 1 ст.45 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Суд встановив, що на час звернення за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах - 28.03.2017 року - ОСОБА_3 досягла 51-річного віку, стаж її роботи на посаді телефоністки довідкової служби міського телефонного зв"язку становить більше 10 років.

Отже, станом на момент звернення позивачка мала право на призначення пенсії на підставі п. «б» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем не було вжито всіх можливих передбачених законом заходів в межах його компетенції для захисту прав та інтересів позивача, як громадянина України.

Таким чином, оскільки рішення відповідача про відмову призначити ОСОБА_3 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статі 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є незаконним та враховуючи встановлені судом обставин по справі, є підстви зобов"зати Калуське об"єднане управління Пенсійного фонду Укораїни призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. б ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 28.03.2017 року.

На підставі викладеного, ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії, ст. 19, 45 Конституції України, ст.ст. 13, 62, 83, 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення", керуючись ст. ст. 8-10, 77, 90, 139, 243, 244, 250 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Долинського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Калуського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області №09 про відмову ОСОБА_3 в призначенні пенсії на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" від 01.08.2017 року.

Визнати неправомірними дії Калуського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо неврахування періоду роботи з 25.07.1998 року по 30.10.2001 року на посаді телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі в Центрі електрозв"язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ "Укртелеком", правонаступником якого є ПАТ "Укртелеком", до пільгового стажу ОСОБА_3 Миколаїні як працівнику, зайнятому повний робочий день на роботах з шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 та відмови у призначенні їй пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п."б" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення " з 28.03.2017 року.

Зобов"язати Калуське об"єднане управління Пенсійного фонду Укораїни в Івано-Франківській області зарахуватти ОСОБА_3 періоди роботи з 25.07.1998 року по 30.10.2001 року на посаді телефоніста довідкової служби міської телефонної мережі в Центрі електрозв"язку №4 Івано-Франківської дирекції УДПЕЗ "Укртелеком", правонаступником якого є ПАТ "Укртелеком", як працівнику, зайнятому повний робочий день на роботах з шкідливими та важкими умовами праціи за Списком №2 та призначити їй пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п."б" ст. 13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення " з 28.03.2017 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_3, жителька с. Лолин, вул. Івана Франка Долинського району Івано-Франківської області, паспорт серії СС 239853, виданий 30.09.1997 року Долинським РВ УМВС України в Івано-Франківській області 01.04.1997 року.

Відповідач: Калуське об"єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, що знаходиться за адресою: м. Калуш, вул. Біласа і Данилишина, 2 Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 37824000.

Повне судове рішення буде складено: 12.03.2018 року

Суддя.