Постанова № 72589158, 05.03.2018, Вінницький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
05.03.2018
Номер справи
128/3162/17
Номер документу
72589158
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 128/3162/17

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 березня 2018 року місто Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області у складі:

головуючої - судді Саєнко О.Б., при секретарі – Кузьменко А.О., за участю:

прокурора Марченкова Д.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці Вінницької області адміністративний матеріал, що надійшов з Управління захисту економіки у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, місце реєстрації: Київська область, м. Ірпінь, вул. Садова, буд. 90, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, останнє відоме місце роботи: Агрономічна сільська рада Вінницького району, посада – юрист,

-за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, 09.07.2015 року наказом Головного управління ДФС у Вінницькій області № 156-о був призначений на посаду головного державного інспектора сектору правового забезпечення діяльності управління правової роботи ГУ ДФС у Вінницькій області, будучи відповідно до підпунктів «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно наказу ГУ ДФС у Вінницькій області №14-о, 03.02.2016 ОСОБА_1 припинено державну службу та його звільнено з посади головного державного інспектора сектору правового забезпечення діяльності управління правової роботи ГУ ДФС у Вінницькій області за угодою сторін, пункт 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України.

27.01.2016 року ОСОБА_1 було ознайомлено під особистий підпис з наказом ДФС України № 60 від 22.01.2016 «Про здійснення заходів, спрямованих на дотримання антикорупційного законодавства».

Також, 03.02.2016 ОСОБА_1 ознайомився з наказом про його звільнення та отримав трудову книжку, що підтверджується відповідними відмітками та його власним підписом на наказі та особовій картці працівника. Цьому передувало те, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» відділом персоналу ГУ ДФС у Вінницькій області було попереджено ОСОБА_1 про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю та доведено йому під особистий підпис 09.07.2015 роз'яснення статей - 22 - 28, 36, 42, 45, 52, 65 та розділу IV Закону України «Про запобігання корупції».

При отриманні трудової книжки, 03.02.2016, ОСОБА_1, відділом персоналу ГУ ДФС у Вінницькій області, під особистий підпис ознайомлено з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 366-1 КК України та статті 176 КУпАП, про обов'язок подання декларацій, декларування недостовірної інформації і порушення вимог фінансового контролю, що підтверджується відповідним повідомленням.

Того ж дня, відповідно до ст. 12 Закону України « Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_1 було подано до ГУ ДФС у Вінницькій області Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік та за 2016 рік (на дату звільнення).

В свою чергу, 21.03.2017 ГУ ДФС у Вінницькій області було направлено адресу ОСОБА_1 лист повідомлення №372/К/02-32-04-00, щодо обов'язку подати до 01.04.2017 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Разом з тим, також враховано, що пунктом 51 розділу XIII прикінцевих положень Закону України від 23.03.2017 «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.

Тобто, ОСОБА_1зобов'язаний був до 1 травня 2017 року подати щорічну декларацію суб'єкта декларування, а саме декларацію, що охоплює попередній 2016 рік. Однак в ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію лише 05.10.2017 року.

Крім того, було подано запит до Національного агентства з питань запобігання корупції, з метою отримання інформації про дії суб'єкта декларування ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із зазначенням дати, часу, ір-адреси та тривалістю сеансу, на який отримано відповідь, з якої було встановлено, що ОСОБА_1 увійшов до інформаційної-телекомунікаційної системи для заповнення електронної декларації лише 05.10.2017 о 09:37:25 та подав електронну декларацію за 2016 рік цього ж дня, тобто 05.10.2017 о 11:57:26.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, з підстав зазначений у протоколі.

Прокурор Марченков Д.С., в судовому засіданні підтримав протокол та просив прийняти рішення згідно чинного законодавства, визнавши винним ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті КУпАП у виді штрафу.

Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, міркування прокурора , дослідивши письмові докази у справі в їх сукупності, суд прийшов до переконання, що ОСОБА_1, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КпАП України, виходячи з такого.

Згідно з вимогами ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З протоколу про адміністративне правопорушення №39 від 22.11.2017 року, вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, 09.07.2015 року наказом Головного управління ДФС у Вінницькій області № 156-о був призначений на посаду головного державного інспектора сектору правового забезпечення діяльності управління правової роботи ГУ ДФС у Вінницькій області. Згідно наказу ГУ ДФС у Вінницькій області №14-о, 03.02.2016 ОСОБА_1 припинено державну службу та його звільнено з посади головного державного інспектора сектору правового забезпечення діяльності управління правової роботи ГУ ДФС у Вінницькій області . 27.01.2016 року ОСОБА_1 було ознайомлено під особистий підпис з наказом ДФС України № 60 від 22.01.2016 «Про здійснення заходів, спрямованих на дотримання антикорупційного законодавства». Також, 03.02.2016 ОСОБА_1 ознайомився з наказом про його звільнення та отримав трудову книжку. При отриманні трудової книжки, 03.02.2016, ОСОБА_1, відділом персоналу ГУ ДФС у Вінницькій області, під особистий підпис ознайомлено з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 366-1 КК України та статті 176 КУпАП, про обов'язок подання декларацій, декларування недостовірної інформації і порушення вимог фінансового контролю, що підтверджується відповідним повідомленням. Того ж дня, відповідно до ст. 12 Закону України « Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_1 було подано до ГУ ДФС у Вінницькій області Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік та за 2016 рік (на дату звільнення).

В свою чергу, 21.03.2017 ГУ ДФС у Вінницькій області було направлено адресу ОСОБА_1 лист повідомлення №372/К/02-32-04-00, щодо обов'язку подати до 01.04.2017 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Разом з тим, також враховано, що пунктом 51 розділу XIII прикінцевих положень Закону України від 23.03.2017 «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року. Тобто, ОСОБА_1 зобов'язаний був до 1 травня 2017 року подати щорічну декларацію суб'єкта декларування, а саме декларацію, що охоплює попередній 2016 рік. Однак в ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави абомісцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію лише 05.10.2017 року. Крім того, було подано запит до Національного агентства з питань запобігання корупції, з метою отримання інформації про дії суб'єкта декларування ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із зазначенням дати, часу, ір-адреси та тривалістю сеансу, на який отримано відповідь, з якої було встановлено, що ОСОБА_1 увійшов до інформаційної-телекомунікаційної системи для заповнення електронної декларації лише 05.10.2017 о 09:37:25 та подав електронну декларацію за 2016 рік цього ж дня, тобто 05.10.2017 о 11:57:26 (а.с.1-6).

Судом встановлено, що 09.07.2015 року наказом Головного управління ДФС у Вінницькій області № 156-о ОСОБА_1 був призначений на посаду головного державного інспектора сектору правового забезпечення діяльності управління правової роботи ГУ ДФС у Вінницькій області (а.с.16).

Згідно наказу ГУ ДФС у Вінницькій області №14-о, 03.02.2016 ОСОБА_1 припинено державну службу та його звільнено з посади головного державного інспектора сектору правового забезпечення діяльності управління правової роботи ГУ ДФС у Вінницькій області за угодою сторін, пункт 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (а.с.35).

Також 03.02.2016 року ОСОБА_1 було ознайомлено з повідомленням про обов’язок державного службовця подати декларацію про доходи (а.с.27-28) та з попередженням про обмеження спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним і корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансової о контролю (а.с.29-33), на що надано ОСОБА_1 письмову розписку про ознайомлення з наказом Державної фіскальної служби України від 22 січня 2016 року №60 «Про здійснення заходів, спрямованих на дотримання антикорупційного законодавства» (а.с.33).

21.03.2017 року Начальником Головного управління ДФС у Вінницькій області було направлено відповідний лист ОСОБА_1, а саме відділ по роботі персоналу Головного управління ДФС у Вінницькій області повідомляє про те, що згідно ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» він зобов'язаний подати до 01 квітня 2017 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік (а.с.34).

Крім того, було подано запит до Національного агентства з питань запобігання корупції, з метою отримання інформації про дії суб'єкта декларування ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із зазначенням дати, часу, ір-адреси та тривалістю сеансу, на який отримано відповідь, з якої вбачається, що ОСОБА_1 увійшов до інформаційної-телекомунікаційної системи для заповнення електронної декларації лише 05.10.2017 о 09:37:25 та подав електронну декларацію за 2016 рік цього ж дня, тобто 05.10.2017 о 11:57:26 (а.с.37-39).

Вимогами частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національне агентство з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно правових актів. Нормативно правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

З метою забезпечення єдиного підходу до виконання норм чинного антикорупційного законодавства Національне агентство з питань запобігання корупції, своїми рішеннями № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 та № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 95, надало роз’яснення щодо Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до пункту 5-1 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

З огляду на вищезазначені обставини, судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи відповідно до підпунктів «В» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 05.10.2017, тобто несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172 -6 КУпАП

З протоколу про адміністративне правопорушення №39 від 22.11.2017 року, вбачається, що датою вчинення правопорушення ОСОБА_1, яке передбачене частиною 1 статті 172 -6 КУпАП є гранична дата до закінчення якої необхідно було подати вище вказану декларацію, тобто до 01.05.2017 року.

При визначені виду і розміру стягнення, суд ,враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1, який вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, визнав, щиро розкаявся, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, вперше вчинив адміністративне правопорушення, ступінь вини, відсутність по справі обставин, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення, у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовій збір у розмірі 352,40 гривень.

Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст.280, 283, 294 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят ) гривень , в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 гривень на розрахунковий рахунок 31213206700071, Одержувач: ГУК у м. Києві/22030106, Код ЄДРПОУ: 37993783, Банк: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача:820019, код класифікації доходів бюджету:22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: