
Справа № 815/199/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стеценко О.О.
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 (далі – Позивач, або – ОСОБА_1М.) з адміністративним позовом до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (далі – Відповідач, або ЦОУ ПФУ в м. Одесі) про визнання протиправними дій Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком, зобов’язання Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 11.12.2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п.п. 4-4 п.4 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже отриманих сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що 11.12.2017 року він звернувся до ЦОУ ПФУ в м. Одесі із заявою про призначення йому пенсії за віком, надавши всі необхідні документи для призначення пенсії. 11.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Відповідача із заявою про застосування для розрахунку пенсії величини оцінки року страхового стажу в розмірі 1,35% відповідно до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». 26.12.2017 року Позивачем отримано лист Відповідача, яким відмовлено у застосуванні оцінки року страхового стажу 1,35%, так як з 01.10.2017 року до ст.25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме - «Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%». Позивач зазначає, що заяву про призначення пенсії за віком він подав 11.12.2017 року, до цього часу він на обліку у Відповідача не перебував та пенсійної справи на нього заведено не було. Разом з тим, Позивач зазначає, що йому з 01.03.1999 року було призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», котрий передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії. Позивач зазначає, що він не звертався до Відповідача із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший, а просив призначити пенсію за іншим законом, тобто мало місце призначення пенсії за іншим законом, а не переведення з одного виду пенсії на інший в межах одного закону. Враховуючи викладене, Позивач вважає протиправними дії ЦОУ ПФУ в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні йому пенсії за віком, у зв’язку із чим звернувся до суду.
Ухвалою суду від 05.02.2018 року було відкрито провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Представник Відповідача надав до суду письмовий відзив на адміністративний позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі з підстав, викладених в письмовому відзиві на позов (а.с. 40-41). Так, в письмовому відзиві на адміністративний позов представник Відповідача зазначив, що у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148 від 03.10.2017 року ЦОУ ПФУ в м. Одесі проведено перерахунок пенсії з 01.10.2017 року шляхом осучаснення розрахунку заробітної плати для розрахунку пенсії. Також з 01.10.2017 року внесено зміни до ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування», а саме - «Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%». Перерахунок пенсії Позивача проводився автоматично за матеріалами наявними в пенсійній справі на час проведення перерахунку. Вартість одного року стажу, що застосовується для обчислення пенсії, знижено з 1,35 до 1%, таким чином коефіцієнт стажу Позивача для обчислення пенсії знизився до 0,50250, так як страховий стаж становить 50 років 3 місяці 3 дні, стаж враховано по 31.10.2017 року. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії з 01.10.2017 року становить 9909,93 грн. при індивідуальному коефіцієнті заробітку 2,63254 який розраховувався за 203 місяці періоду заробітку з 11.07.2000 року по 06.10.2000 року; з 01.12.2000 року по 30.06.2001 року; з 01.11.2001 року по 31.10.2017 року (з врахуванням середньої зарплати в країні за 2016 рік - 3764,40 грн.). У зв’язку з проведеним перерахунком пенсії розмір пенсійної виплати Позивача в січні 2018 року склав 7016,58 грн. (4979,74 грн. основний розмір пенсії відповідно ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (9909,93 грн. х 0,50250) + 161,10 грн. доплата за 15 років понаднормового стажу + 580,80 грн. підвищення інваліди війни II групи + 1244,94 грн. підвищення інвалідам війни + 50,00 грн. щомісячна цільова грошова допомога на прожиття інвалідам війни). Розмір пенсійної виплати Позивача у січні 2018 року склав 8544,98 грн. (7016,58 грн розмір пенсії + 1528,40 грн. доплата з 11.12.2017 року). Таким чином, на думку представника Відповідача, немає правових підстав для перерахунку стажу роботи з застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%. Враховуючи викладене, представник Відповідача просить відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії КЕ №418919, виданим 11.10.1996 року (а.с.26).
Позивач з 01.03.1999 року отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.32).
07.12.2018 року Позивач отримав Атестат про зняття з обліку №1896 у зв’язку з переходом з 01.01.2018 року на пенсію за іншим законом (а.с. 32).
11.12.2017 року Позивач звернувся до ЦОУ ПФУ в м. Одесі із заявою №10086 про призначення пенсії за віком. (а.с. 35). До заяви про призначення пенсії Позивачем було додано трудову книжку, довідку про заробітну плату та документи про стаж (а.с.29).
Страховий стаж Позивача з 01.07.2000 року складає 16 років 9 місяців 26 днів. Загальний стаж роботи позивача складає 50 років 3 місяці 3 дні (а.с.30).
На підставі заяви Позивача від 11.12.2017 року, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розпорядженням №10086 від 22.12.2017 року Позивачу було призначено пенсію за віком з 11.12.2017 року (а.с 30).
20.12.2017 року представником Позивача була подана заява до ЦОУ ПФУ в м. Одесі про застосування для розрахунку пенсії величини оцінки року страхового стажу в розмірі 1,35% відповідно до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 33).
Листом №590/I-01 від 29.12.2017 року Відповідачем було повідомлено Позивача про відсутність правових підстав для перерахунку стажу роботи з застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%. В обґрунтування зазначеного твердження Відповідачем було зазначено, що у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148 від 03.10.2017 року ЦОУ ПФУ в м. Одесі було проведено перерахунок пенсії з 01.10.2017 року шляхом осучаснення розрахунку заробітної плати для розрахунку пенсії. Також з 01.10.2017 року внесено зміни до ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування», а саме - «Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%». Перерахунок пенсії Позивача проводився автоматично за матеріалами наявними в пенсійній справі на час проведення перерахунку. Вартість одного року стажу, що застосовується для обчислення пенсії, знижено з 1,35 до 1%, таким чином коефіцієнт стажу Позивача для обчислення пенсії знизився до 0,50250, так як страховий стаж становить 50 років 3 місяці 3 дні, стаж враховано по 31.10.2017 року. У зв’язку з проведеним перерахунком пенсії розмір пенсійної виплати Позивача в січні 2018 року складе 7016,58 грн. (4979,74 грн. основний розмір пенсії відповідно ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (9909,93 грн. х 0,50250) + 161,10 грн. доплата за 15 років понаднормового стажу + 580,80 грн. підвищення інваліди війни II групи + 1244,94 грн. підвищення інвалідам війни + 50,00 грн. щомісячна цільова грошова допомога на прожиття інвалідам війни). Розмір пенсійної виплати Позивача у січні 2018 року склав 8544,98 грн. (7016,58 грн розмір пенсії + 1528,40 грн. доплата з 11.12.2017 року) (а.с. 34).
Не погоджуючись з зазначеним листом, вважаючи протиправними дії ЦОУ ПФУ в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком, Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи викладені в позовній заяві, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
За змістом частин 1, 2 статті 1 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон 2262-XII) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років. Військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали інвалідами за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.
Відповідно до статті 7 Закону 2262-XII, військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Частиною 1 статті 9 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058-IV) передбачено, щовідповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини 3 ст.45 Закону 1058-ІV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Відтак, при переведенні з одного виду пенсії на інший особам враховується заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), як при первинному призначенні пенсії, а за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Судом встановлено, що 11.10.2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148-VIII, яким внесено зміни до Закону 1058-ІV.
Відповідно до положень п.4-3 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Згідно з абз. 1 п.4-4 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV, з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.
Частиною першою статті 25 Закону 1058-ІV передбачено, що коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою:
Кс - коефіцієнт страхового стажу;
См - сума місяців страхового стажу;
Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках).
За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Таким чином, середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %, згідно з положеннями пункту 4-4 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV застосовується лише при призначенні особам пенсії у період з 01 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року.
Відповідач у відзиві вказує, що у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148 від 03.10.2017 року проведено перерахунок пенсії з 01.10.2017 року шляхом осучаснення розрахунку заробітної плати для розрахунку пенсії, при цьому застосована величина оцінки одного року страхового стажу 1%, а для перерахунку стажу роботи з застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% немає правових підстав.
Оцінюючи доводи Відповідача щодо того, що величина оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 % не застосовується при обчисленні розміру пенсії Позивача, оскільки пенсія йому призначена не вперше, суд враховує наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що Позивач отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону 2262-XII. 07.12.2017 року Позивач отримав Атестат про зняття з обліку №1896 у зв’язку з переходом з 01.01.2018 року на пенсію за іншим законом, а саме за Законом 1058-ІV.
На підставі поданої заяви до Пенсійного фонду, з 11.12.2017 року Позивачу призначено пенсію за віком на підставі іншого Закону, а саме відповідно до Закону №1058-ІV.
Законом №1058-ІV не регулюються порядок призначення, обчислення розміру та виплати пенсій за вислугу років.
Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону №1058-ІV, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 30 років.
Станом на день звернення з заявою про призначення пенсії за віком, Позивач повністю відповідав критеріям віку та страхового стажу, встановленим ст. 26 Закону №1058-ІV.
Суд зазначає, що приписи ч. 3 ст. 45 Закону №1058-ІV регулюють переведення з одного виду пенсії на інший вид. Тобто, вказана норма застосовується до тих видів пенсій, які визначені саме Законом №1058-ІV.
Зазначені висновки суду відповідають висновкам Верховного Суду України, викладеним у постановах від 22.12.2015 року (справа №2-а/199/138/14) та від 31.03.2015 року (справа №21-612а14).
Відповідно до положень ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Разом з тим, на підставі заяви Позивача від 11.12.2017 року мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом, адже з 01.03.1999 року йому було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону 2262-XII, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, оскільки основою для визначення розміру пенсії за вислугу років є період служби у Збройних силах та грошове утримання, в силу якого коефіцієнт страхового стажу взагалі не застосовується, а за призначенням пенсії відповідно до Закону №1058-IV Позивач звернувся вперше.
З огляду на зазначене, положення абз. 1 п.4-4 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV поширюються на правовідносини щодо визначення розміру пенсії за віком ОСОБА_1 при призначенні, оскільки у вказаній нормі зазначено, що з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.
Таким чином суд дійшов висновку, що Відповідач при обчисленні розміру призначеної вперше пенсії за віком ОСОБА_1 безпідставно не застосував величину оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% .
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню шляхом визнання протиправними дій Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком та зобов’язання Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 11.12.2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п.п. 4-4 п.4 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже отриманих сум пенсії.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 9, 72, 77, 241-243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (65049, м. Одеса, вул. Івана Франка, 14 «А», РНОКПП НОМЕР_1) до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (65121, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 4а, код ЄДРПОУ 41248812) про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправними дії Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком.
Зобов’язати Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 11.12.2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п.п. 4-4 п.4 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже отриманих сум пенсії.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в тридцятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Стеценко О.О.
.