Рішення № 72588919, 05.03.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2018
Номер справи
815/108/18
Номер документу
72588919
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/108/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Вовченко О.А.,

секретар судового засідання Соколова М.С.,

за участі:

представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю)

представника відповідача – ОСОБА_2 (за довіреністю)

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.12.2017 року №0127511211,–

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 05 січня 2018 року надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.12.2017 року №0127511211.

Ухвалою суду від 10.01.2018 року прийнято до розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» та відкрито провадження у справі. Також ухвалою визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Ухвалою суду від 05.02.2018 року розглянуто клопотання представника позивача та постановлено розглядати справу з викликом учасників справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 26.12.2017 року позивач отримав податкове повідомлення-рішення №0127511211 від 21.12.2017 року, яким за порушення термінів реєстрації податкової накладної № 35 від 01.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 362035,99 грн. Податкове повідомлення-рішення №0127511211 від 21.12.2017 року прийняте контролюючим органом на підставі акту про результати перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ «Шляховик-97» від 08.12.2017 року № 13843/15-32-12-11, яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації зведеної податкової накладної від 01.10.2017 року № 35 на 15 днів, оскільки така накладна складена 01.10.2017 року, а зареєстрована в ЄРПН 15.11.2017 року, що є порушенням ст. 201 ПК України. Податкова накладна № 35 складена та зареєстрована за господарськими операціям щодо поставки суміші фрезерованої, обробленої в’яжучим, за договором укладеним між ТОВ «Шляховик-97» (виконавець) та ТОВ «Автомагістраль-Південь» (замовник) на виготовлення продукції з давальницької сировини від 03.05.2017 № 3/2017, проведеними за період з 21.10.2017 по 31.10.2017 року, що підтверджено видатковими накладними. Зведена податкова накладна № 35, щодо прострочення реєстрації якої застосовані штрафні (фінансові) санкції, зареєстрована 15.11.2017 року з помилково зазначенням дати 01.10.2017 року, крім того накладна не могла бути складена за результатами ще не проведених господарських операцій з передачі виробленої продукції. Зведена податкова накладна № 35 від 01.10.2017 року зареєстрована 15.11.2017 року о 12:18 год., а повідомлення про реєстрацію отримано 15.11.2017 року о 18:46 год., що підтверджено квитанцією № 1. В цей же день, враховуючи допущену помилку щодо дати податкової накладної 01.10.2017 року замість правильної дати – 31.10.2017 року ТОВ «Шляховик-97» складено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 31.10.2017 року № 36 до зведеної податкової накладної від 01.10.207 року № 35, який поданий на реєстрацію в ЄРПН 15.11.2017 року о 14:49 та не був прийнятий у зв’язку з виявленими помилками. ТОВ «Шляховик-97» подано до ЄРПН новий розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.11.2017 року № 1 до зведеної податкової накладної від 01.10.207 року № 35, який був прийнятий та зареєстрований 24.11.2017 року. 15.11.2017 року ТОВ «Шляховик-97» зареєстровано в ЄРПН зведену податкову накладну № 37 від 31.10.2017 року з сумою податку на додану вартість 3620359,90 грн. Станом як на дату складання акту перевірки – 08.12.2017 року, так і на дату виписки податкового повідомлення-рішення 21.12.2017 року а ні податковий облік ТОВ «Шляховик-97», а ні Єдиний реєстр податкових накладних не містили у собі документального відображення даних податкової накладної від 01.10.2017 року № 35. Контролюючий орган в порушення ст. 74, ст. 75 ПК України не використав інформацію, яка міститься в Єдиному реєстрі податкових накладних в розрізі здійснених ТОВ «Шляховик-97» коригувань.

26 січня 2018 року до суду від представника відповідача - Головного управління ДФС в Одеській області, надійшов відзив на позовну заяву, де зазначено, що ГУ ДФС в Одеській області не погоджується з доводами позивача. Посадовими особами Головного управління ДФС в Одеській області проведена камеральна перевірка своєчасності реєстрації податкових накладних, за результатами якої складено акт від 08.12.2017 року № 13873/15-32-12-11. Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Шляховик-97» граничних термінів реєстрації податкових накладних, виявлено несвоєчасність реєстрації податкової накладної № 35 від 01.10.2017 року із затримкою на 15 календарних днів на суму податку на додану вартість 3620359,90 грн. На підставі зазначеного акту перевірки Головним управлінням ДФС в Одеській області 21.12.2017 року було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким до ТОВ «Шляховик-97» застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в податковій накладній № 35 від 01.10.2017 року в сумі 362035,99 грн.

05 лютого 2018 року за вхідним № 3136/18 від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив, де зазначено, що поза уваги відповідача залишились аргументи підприємства, що помилково зареєстрована зведена податкова накладна від 01.10.2017 № 35 складена та зареєстрована за господарськими операціям щодо поставки суміші фрезерованої, обробленої в’яжучим, за договором на виготовлення продукції з давальницької сировини від 03.05.2017 № 3/2017, укладеного між ТОВ «Шляховик-97» (виконавець) та ТОВ «Автомагістраль-Південь» (замовник), проведеними за період з 21.10.2017 по 31.10.2017 року. Також поза увагою ГУ ДФС в Одеській області, залишилося, що підприємством подано на реєстрацію відповідний розрахунок коригування кількісних і вартісних показників та 15.11.2017 року було зареєстровано в ЄРПН податкову накладну з правильними реквізитами - від 31.10.2017 року № 37 з сумою податку на додану вартість 3620359,90 грн. а також вжито заходів щодо коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної від 01.10.2017 року № 35. Враховуючи реєстрацію 24.11.2017 року в ЄРПН розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 01.11.2017 № 1 до податкової накладної від 01.10.2017 року № 35, станом як на дату складання акту перевірки та на дату виписки податкового повідомлення-рішення, податковий облік ТОВ «Шляховик-97» та ЄРПН не містили документального відображення даних податкової накладної від 01.10.2017 № 35.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача заперечував проти задоволення адміністративного позову посилаючись на обґрунтування, зазначені у відзиві.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ТОВ «Шляховик-97», код ЄДРПОУ 03446334, зареєстровано 17.01.1995 року, місцезнаходження Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське вул. Пастера 29-Б, з 01.08.1997 року взято на податковий облік в органах державної податкової служби (а.с. 58-63).

03 травня 2017 року між ТОВ «Автомагістраль-Південь» (замовник) та ТОВ «Шляховик-97» (виконавець) укладено договір на виготовлення продукції з давальницької сировини № 3/2017 (а.с. 34-35).

На виконання умов договору № 3/2017 ТОВ «Шляховик-97» в період з 21.10.2017 року до 31.10.2017 року здійснював виробництво та постачання суміші фрезерованої, обробленої в`яжучим ТОВ «Автомагістраль-Південь», що підтверджено видатковими накладними: № 4080 від 21.10.2017 року, № 4098 від 22.10.2017 року, № 4077 від 23.10.2017 року, № 4099 від 23.10.2017 року, № 4100 від 24.10.2017 року, № 4101 від 25.10.2017 року, № 4102 від 26.10.2017 року, № 4103 від 27.10.2017 року, № 4104 від 28.10.2017 року, № 4105 від 29.10.2017 року, № 4106 від 30.10.2017 року № 4107 від 31.10.2017 року (а.с. 36-47).

Відповідно до п.198.5 ст.198 ПК України, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість….

Приписами п.201.1 ст. 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Пунктом 201.7 статті 201 ПК України визначено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено в Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 341) (далі - Порядок).

Приписами Порядку передбачено, що, податкова накладна це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації (п.2). До Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких комісією, визначеною пунктом 201.16 статті 201 Кодексу (далі - комісія), прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації (п.4). Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п.5).

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Згідно п.11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307 у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися: 1) в операціях, що не є об'єктом оподаткування; 2) в операціях, звільнених від оподаткування; 3) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; 4) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку. Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду. У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X".

15.11.2017 року о 12:11 год. позивачем проведено реєстрацію зведеної податкової накладної № 35 від 01.10.2017 року на загальну суму 21722159,38 грн. (з визначенням ПДВ 3620359,90 грн.) та згідно квитанції № 1 документ прийнято 15.11.2017 року о 18:46 год. (а.с. 18-21).

З зазначеної зведеної податкової накладної № 35, вбачається, що позивачем зазначена більш рання дата 01.10.2017 року ніж вчинено господарські операції (з 21.10.2017 року до 31.10.2017 року).

В п. 21 Порядку № 1307, зазначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної…. У розрахунку коригування вказуються дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни. У клітинках номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються. У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

15.11.2017 року о 14:49 год. ТОВ «Шляховик-97» складено розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 31.10.2017 року № 36 до податкової накладної від 01.10.2017 року № 35 та відправлено через сервер ДФС (а.с. 22-23), документ доставлено 15.11.2017 року в 15:33 год. (а.с. 24) однак розрахунок 15.11.2017 року (вказано час 18:27 год.) не прийнятий з зазначенням «що документ доставлено до центрального рівня 15.11.2017 року в 17:01:57 год. … порушено вимоги абз. 8 п.12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, а саме відсутня зареєстрована податкова накладна для покупця з ІПН 342524625535 від 01.10.2017 року № 35» (а.с.25).

В абз. 8 п.12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, зазначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується.

В порушення приписів п.12 Порядку № 1246 після надходження 15.11.2017 року о 12:11 год. (доставлено до центрального рівня 15.11.2017 року в 12:18:13) податкової накладної № 35 від 01.10.2017 року не здійснено послідовно та своєчасно розшифрування та не проведено її перевірку.

В квитанції № 1 про отримання податкової накладної № 35 від 01.10.2017 року зазначено дату та час 15.11.2017 року 18:46 год. (а.с. 21).

При цьому в квитанції № 1 про отримання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 31.10.2017 року № 36 до податкової накладної від 01.10.2017 року № 35, який надійшов 15.11.2017 року в 15:33 год., (доставлено до центрального рівня 15.11.2017 року в 17:01:57), тобто більш пізніше ніж податкова накладна № 35, датою та часом отримання розрахунку зазначено 15.11.2017 року 18:27 год.

Крім того 15.11.2017 року ТОВ «Шляховик-97» зареєстровано в 12:32 год. в ЄРПН зведену податкову накладну № 37 від 31.10.2017 року на загальну суму 21722159,38 грн. та з сумою податку на додану вартість 3620359,90 грн., документ доставлено 15.11.2017 року о 12:31:50 год. та прийнято о 18:46 год. (а.с. 26-29).

20.11.2017 року ТОВ «Шляховик-97» подано до ЄРПН розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 01.11.2017 року № 1 до податкової накладної від 01.10.2017 року № 35 (а.с. 30). Розрахунок доставлений та отриманий через ДФС 20.11.2017 року о 15:14 год. (а.с. 32) та прийнятий та зареєстрований 24.11.2017 року о 13:26 год., що підтверджено квитанцією №1 (а.с. 33).

Згідно із ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

В статті 76 ПК України зазначено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова (п. 76.1 ст. 76). Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу (п.76.2 ст. 76).

08 грудня 2017 року Головне управління ДФС в Одеській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ «Шляховик-97».

За результатами перевірки складено акт № 13843/15-32-12-11/3446334 від 08.12.2017 року, відповідно до якого, перевіркою встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН встановлених ст. 201 ПК України, а саме податкової накладної № 35 від 01.10.2017 року, зареєстрованої в ЄРПН 15.11.2017 року в 12:18 год., на суму ПДВ 3620359,90 гривень (а.с. 12-14).

На підставі акту перевірки № 13843/15-32-12-11/3446334 Головне управління ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 21.12.2017 року, яким до ТОВ «Шляховик-97» застосовано штраф у розмірі 10 % від суми податку на додану вартість, в розмірі 362035,99 грн. (а.с. 15).

ТОВ «Шляховик-97» не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням - рішенням оскаржило в судовому порядку.

Положеннями ч.2 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи правову оцінку податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДФС в Одеській області № НОМЕР_1 від 21.12.2017 року, суд виходить з наступного.

В п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України, зазначено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.

З досліджених письмових доказів судом встановлено, що камеральна перевірка проведена 08.12.2017 року та на позивача накладено штраф в розмірі 10 відсотків суми податку на додану вартість за порушення граничного строку для реєстрації податкової накладної № 35 від 01.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних 21.12.2017 року, при цьому позивачем станом на 08.12.2017 року (дата проведення камеральної перевірки) проведено коригування до податкової накладної № 35 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч.1). В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2).

Згідно зі ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, суд вважає, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0127511211 від 21.12.2017 року є протиправним та підлягає скасуванню, у зв’язку з чим позовні вимоги ТОВ «Шляховик-97» підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

ТОВ «Шляховик-97» сплачено судовий збір у розмірі 5430,54 грн., згідно платіжного доручення №4467 від 28 грудня 2017 року (а.с. 4) та враховуючи задоволення позову судовий збір підлягає стягненню на користь позивача з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Одеській області.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 72-77, 139, 241 - 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334, адреса: вул.Пастера, 29-Б, с.Нерубайське, Біляївський район, Одеська область, 67661) до Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса: вул.Семінарська, 5, м.Одеса, 65044) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.12.2017 року №0127511211 – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 21.12.2017 року №0127511211, яким за порушення термінів реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 362035,99 грн., прийняте контролюючим органом на підставі акту «Про результати перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ «Шляховик-97» (03446334)» від 08.12.2017 року №13843/15-32-12-11.

Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса: вул.Семінарська, 5, м.Одеса, 65044) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334, адреса: вул.Пастера, 29-Б, с.Нерубайське, Біляївський район, Одеська область, 67661) судовий збір у розмірі 5430,54 грн., сплачений згідно платіжного доручення №4467 від 28 грудня 2017 року.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України. Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими в ст. ст. 295 - 297 КАС України з урахуванням положень п. 15.5 ч. 1 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Повний текст рішення складено та підписано 05.03.2018 року.

Суддя О.А. Вовченко

.