
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1995/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан, 4) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1) про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Державної фіскальної служби у Волинській області звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 30 000 грн., у зв'язку з порушенням Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ГУ ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, в ході якої було встановлено порушення, а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії та незастосування РРО, невидача на руки розрахункового документа встановленої форми, не ведення обліку товарів за місцем реалізації (відсутні будь-які накладні, які свідчать про походження товару). За результатами розгляду матеріалів справи ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення №00000401-40 від 09.10.2017 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без ліцензії та 17 000 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без ліцензії.
Відповідач у добровільному порядку фінансові санкції у визначений строк не сплатила, тому позивач просить стягнути у примусовому порядку заборгованість по штрафних санкціях в розмірі 30 000 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 02 січня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін (у письмовому провадженні), відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
22.01.2018 на адресу суду надійшов відзив фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у якому відповідач погоджується із загальною сумою штрафних санкцій в розмірі 30 000 грн. При цьому зазначає, що в рахунок зменшення заборгованості згідно платіжних квитанцій від 15.11.2017, 14.12.2017 та 04.01.2018 на рахунки ГУ ДКСУ у Волинській області було сплачено заборгованість на загальну суму 6 000 грн., а тому станом на 17.01.2018 заборгованість становить 28 000 грн. Крім того, враховуючи те, що сама являється пенсіонеркою, звертає увагу на наявність обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, а саме пожежа, у зв'язку з чим, відповідно до ст.246 КАС України просить розстрочити виконання судового рішення рівними частинами терміном на 1, 5 роки.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що працівниками ГУ ДФС у Волинській області, на підставі наказу ГУ ДФС у Волинській області від 10.04.2017 №701 та направлень на перевірку від 10.04.2017 №№191, 192 проведено фактичну перевірку магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, за результатами якої складено акт перевірки №03/69/40-01/НОМЕР_1 від 11.04.2017.(а.с.7-11)
В акті перевірки №03/69/40-01/НОМЕР_1 від 11.04.2017 встановлено порушення відповідачем: ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" - роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії та пп.1, 2, 12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії та незастосування РРО, невидача на руки розрахункового документа встановленої форми, не ведення обліку товарів за місцем реалізації (відсутні будь-які накладні, які свідчать про походження товару).
Так, контрольно-розрахунковою операцією в магазині було придбано дві пляшки пива "Львівське" світле 0, 5 л 4, 5% об. спирту за ціною 10, 00 грн. за пляшку, одну пачку сигарет "Бонд" по ціні 23, 00 грн. одну пляшки горілки "За волю" 0, 25 л 40% об. cпирту виробництва ТОВ "НВП "Гетьман" за ціною 38, 00 грн., а всього на суму 81, 00 грн. При цьому ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на дане місце торгівлі у підприємця відсутні, що є порушенням ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Крім того, контрольно-розрахункова операція в магазині проведена без застосування РРО, фіскальний чек на суму 81, 00 грн. не видано, накладні на придбані та ті, що знаходяться в реалізації алкогольні напої та тютюнові вироби на час проведення перевірки не пред'явлені, що є порушенням пп.1, 2, 12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
За результатами перевірки стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, на підставі акту перевірки №03/69/40-01/НОМЕР_1 від 11.04.2017, ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення №00000401-40 від 09.10.2017 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без ліцензії та 17 000 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без ліцензії. (а.с.14)
Частиною 5 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Аналогічні положення містить пункт 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, згідно з яким у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету. Рішення вважається виконаним і знімається з контролю після одержання відповідної інформації про зарахування суми штрафу до бюджету.
Рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.
З матеріалів справи вбачається, що рішення ГУ ДФС у Волинській області №00000401-40 від 09.10.2017 про застосування фінансових санкцій отримане відповідачем 12.10.2017, що стверджується копією поштового відправлення №4301035151553 (а.с.15-зворотній бік) та в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалося.
Крім того, судом встановлено, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 добровільно сплачено частину штрафу в сумі 4 000 грн., про що свідчать квитанції №0.0.893491335.2 від 15.11.2017 на суму 2 000 грн. та №0.0.915443378.1 від 14.12.2017 на суму 2 000 грн., а також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку - підприємця ОСОБА_1 (а.с.26, 29)
Разом з тим, суд не приймає до уваги квитанцію №0.0.932000056.2 від 04.01.2018 про сплату коштів в сумі 2 000 грн., як платіж в погашення заборгованості по сплаті штрафних санкцій, оскільки дані кошти були сплачені відповідачем на розрахунковий рахунок №33112341700131, отримувач ГУ ДКСУ у Волинській області, як податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичною особою ОСОБА_1 за результатами річного декларування.
В той час, як кошти згідно квитанцій №0.0.893491335.2 від 15.11.2017 на суму 2 000 грн. та №0.0.915443378.1 від 14.12.2017 на суму 2 000 грн. були сплачені відповідачем на розрахунковий рахунок №31417561700135, отримувач ГУ ДКСУ у Волинській області з призначенням платежу "адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері вир ОСОБА_1.", тобто для погашення заборгованості по сплаті штрафних санкцій, стягнення яких є предметом розгляду даної справи.
Отже, заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 зі сплати штрафних фінансових санкцій становить 30 000 грн.
А тому, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо клопотання відповідача у відзиві на позовну заяву про розстрочення виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Разом з тим, суд звертає увагу відповідача на те, що стаття 378 КАС України, якою регулюється питання відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення відноситься до Розділу IV КАС України, що встановлює порядок вирішення процесуальних питань, пов'язаних з виконанням судових рішень в адміністративних справах.
Таким чином, можливість відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення передбачена саме на стадії виконання судового рішення.
Керуючись статтями 246, 255, 263, 295, підпункту 15.5 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1) в дохід місцевого бюджету (банк ГУДКСУ у Волинській області, МФО 803014, рахунок №31417561700135, отримувач коштів УК у Ківерцівському районі/смт. Дідичі/, 21081500, ідентифікаційний код одержувача 38051994, код виду сплати 135) заборгованість по сплаті штрафних фінансових санкцій в сумі 30 000 (тридцять тисяч) гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя Ю.Ю. Сорока