
Справа № 686/4580/18
УХВАЛА
03 березня 2018 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Козак О.В., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 про визнання дій протиправними, зобов’язання до вчинення дій,
встановила:
ОСОБА_1 02.03.2018 року подала до суду адміністративний позов до Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 про визнання дій протиправними, зобов’язання до вчинення дій, в якому просить: визнати дії Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 міської ради, що виразились у відмові призначити їй державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї з 01.09.2017 року протиправними; визнати рішення Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 міської ради (оформлене у вигляді повідомлення), про відмову їй призначити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї з 01.09.2017 року протиправним та скасувати його); зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 міської ради призначити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї з 01.09.2017 року по 28.02.2017 року та виплатити її в повному обсязі за вказаний період; стягнути моральну шкоду, завдану неправомірним рішенням УПСЗН в розмірі 30000 грн.; стягнути матеріальну шкоду, завдану неправомірним рішенням УПСЗН у розмірі 30000 грн..
Згідно ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС України визначено, що місцевим загальним загальним судам як адміністративним судам підсудні:1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративим судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, з наведеного вбачається, що адміністративна справа не підсудна Хмельницькому міськрайонному суду Хмельницької області, а підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Згідно п.2 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.20,29,171 КАС України, суддя
ухвалила:
Передати справу №686/4580/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 про визнання дій протиправними, зобов’язання до вчинення дій, за підсудністю на розгляд ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана на ухвалу суду протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: