Постанова № 7258092, 17.12.2009, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2009
Номер справи
2-а-4769/09/2270/10
Номер документу
7258092
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-4769/09/2270/10

П О С Т А Н О В А

іменем України

17 грудня 2009 року Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – судді Романішина В.Л.,

при секретарі Тимощуку І.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом Хмельницького професійного ліцею ( далі ХПЛ ) до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області ( далі Інспекція) про визнання протиправною та скасування постанови

та за позовом прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні» ( далі Держенергонагляд ) до Хмельницького професійного ліцею про стягнення штрафних санкцій,

в с т а н о в и в :

В квітні 2009 року прокурор м. Вінниці звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Держенергонагляду до ХПЛ про стягнення з штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику накладених постановою начальника Інспекції №06/20-0060 від 23.12.2008р. В обґрунтування позовних вимог прокурор м. Вінниці посилається на те, що при проведенні прокуратурою перевірки встановлено факт несплати Хмельницьким професійним ліцеєм штрафних санкцій в розмірі 510 грн. і просить стягнути вказану суму в примусовому порядку.

В травні 2009 року ХПЛ звернувся до суду з позовом до Інспекції про визнання протиправною та скасування постанови №06/20-0060 від 23.12.2008р. про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику посилаючись на те, що постанова винесена в порушення вимог Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику. Зокрема, позивач зазначає, що ХПЛ є бюджетною установою та відноситься до державної форми власності, тому кошти, які необхідні для усунення порушень, зазначених в приписі може передбачити в кошторисі лише Міністерство освіти і науки, проте фінансування не було виділено. На думку ХПЛ оскаржувана постанова є незаконною, так як винесена не правомочною на те особою, а тому просить суд її скасувати.

Ухвалою від 10 грудня 2009 року адміністративні позови об’єднанні в одне провадження.

В судовому засіданні представники Держенергонагляду позов підтримали, вказав на правомірність постанови від 23.12.2008р. та просить стягнути суму застосованих санкцій.

Представники ХПЛ вважають, що постанова прийнята з порушенням законодавства, однак не уточнили якого, вважають неможливим усунення вимог припису із-за відсутності фінансування.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд знаходить позов прокурора обґрунтованим, а позов ХПЛ таким, що не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що за результатами перевірки ХПЛ щодо дотримання законодавства про електроенергетику Інспекцією були виявлені порушення та за участю представника ХПЛ ОСОБА_1 складений акт обстеження від 17.09.2007р. копія якого вручена директору ХПЛ ОСОБА_2 По результатах перевірки Інспекцією було видано припис №88-Х-ОЗПС/476 від 17.09.2007р. про усунення виявлених порушень. З метою здійснення контролю за виконанням даного припису 08.12.2008р. працівником Інспекції здійснено перевірку, якою встановлено, що вимоги припису повністю не виконані.

Відповідно до ст.27 Закону України «Про електроенергетику» суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до абз. 3 п.2 Положення про порядок накладення до суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою КМУ від 21.07.1999р. №1312 (далі - Положення) за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії з регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб’єктів господарювання накладаються штрафи. На основі цього, 23 грудня 2008 року начальником Інспекції винесена постанова №06/20-0060 про накладення на ХПЛ штрафу в сумі 510грн.

ХПЛ свої заперечення обґрунтовує тим, що постанова прийнята начальником інспекції ОСОБА_3, який в силу закону не правомочний на накладення штрафів за порушення у сфері електроенергетики.

Згідно п.5 Положення старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб’єктів господарювання штрафи, зокрема – за правопорушення, передбачені в абз.3 п.2 Положення – у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.2 п.7 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженого постановою КМУ від 7 серпня 1996р. №929, керівники структурних підрозділів інспекцій, їх заступники, начальники секторів, керівники територіально відокремлених підрозділів інспекції є старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду. Інші спеціалісти, що виконують функції державного енергетичного нагляду, є державними інспекторами (старшими державними інспекторами) з енергетичного нагляду.

Таким чином, суд вважає, що начальник Інспекції ОСОБА_3 правомочний на накладення штрафів за порушення у сфері електроенергетики.

Суд не бере до уваги посилання ХПЛ на неможливість виконання вимог припису у зв’язку з відсутністю необхідних для цього коштів, що ліцей являється бюджетною установою та знаходиться у розпорядженні Міністерства освіти і науки України, а в виділеному кошторисі кошти для відновлення дії лінії електропередачі не передбачені, - оскільки вважає, що у ХПЛ було достатньо часу для вжиття заходів для передбачення коштів у бюджеті на наступний період.

Згідно з п.10 Положення суб’єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства у галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Судом встановлено, що ХПЛ штрафні санкції у розмірі 510 грн. добровільно не сплатив, а тому вказана сума підлягає стягненню в примусовому порядку.

Керуючись Законом України «Про електроенергетику», Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання,

ст.ст. 160, 163 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов Хмельницького професійного ліцею до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови №06/20 – 0060 від 23.12.2008 року залишити без задоволення.

Стягнути з Хмельницького професійного ліцею (код 03071176) штрафні санкції в розмірі 510 (п’ятсот десять) грн. на користь Державного бюджету України (р/р №31119106700002 УДК у м.Хмельницькому, МФО 815013, код платежу 21081100).

Стягнути з Хмельницького професійного ліцею на користь держави 5 грн. 10 коп. судового збору.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів.

С у д д я