
Справа № 2270/4626/12
УХВАЛА
02 березня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши заяву Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з заявою №1789/08 від 08.02.2018, в якій просить замінити сторону у виконавчому проваджені, а саме стягувача Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області на Головне управління ДФС у Хмельницькій області.
Заявник зазначає, що з 01 січня 2017 року, відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути Головне управління ДФС у Хмельницькій області.
Згідно з ч. 2 ст. 379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
На судове засідання учасники не з"явились, однак представники заявника та третьої особи подали до суду заяви, в яких просили розгляд заяви проводити без їх участі, тому розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження проводиться в порядку письмового провадження.
Пунктом 10 ч.1 ст.4 КАС України визначено, що письмове провадження - це розгляд і вирішення справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши докази, що стосуються заяви, суд прийшов таких висновків, враховуючи наступне.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 липня 2012 року у справі №2270/4626/12 позов Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині задоволено. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині 1031,99 грн. заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень-грудень 2011 року (стор. 15).
02.10.2012 по справі №2270/4626/12 було видано виконавчий лист, а згідно з Постановою про відкриття виконавчого провадження від 26.01.2018, відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа №2270/4626/12 про стягнення заборгованості в сумі 1031,99 грн., стягувач - Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області, боржник - ОСОБА_1 (стор. 32).
Відповідно до ч.1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналогічні приписи містить ч.5 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" № 1404-VIII, відповідно до якої у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" №988 від 21.12.2016 реорганізовано Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині шляхом приєднання до Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області.
Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" №821 від 08 листопада 2017 року постановлено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України, зокрема, Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Згідно з витягом Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 02.03.2018, Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області перебуває в стані припинення, за рішенням засновників.
Отже, стягувач - Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області реорганізований шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області і тому відповідно не ліквідований.
Щодо доводів заявника про те, що з 01.01.2017 стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами ДФС України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинно бути ГУ ДФС в Хмельницькій області, суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу 1 п. 3 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін в деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративних реформ" (далі - Закон № 406-VII), процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання ним чинності.
Згідно з пп. 14.1.1-1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
При цьому, відповідно до абз. 3 п. 3, та п. 5 Прикінцевих положень Закону № 406-VII, органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування; суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Отже, Законом № 406-VII не передбачено правонаступництва органами ДФС України в частині обов'язків управлінь Пенсійного фонду України щодо стягнення заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування.
Аналогічні висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду від 23.01.2018 у справі К/9901/1506/17 (2а-6116/12/1370).
Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Таким чином, суд прийшов до висновку про відсутність законних підстав для заміни сторони виконавчого провадження №55612829, адже Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області перебуває в стані припинення, воно реорганізоване шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області і з урахуванням вимог абз. 3 п. 3, та п. 5 Прикінцевих положень Закону № 406-VII, заява стягувача - Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області не може бути задоволена.
Керуючись Законом України "Про внесення змін в деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративних реформ", ПК України, статтями 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області №1789/08 від 08.02.2018 про заміну сторони виконавчого провадження - залишити без задоволення.
Копії ухвали надати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя А.І. Петричкович