Постанова № 72556916, 01.03.2018, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
01.03.2018
Номер справи
709/368/18
Номер документу
72556916
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 709/368/18

3/709/254/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 березня 2018 року смт. Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали, складені Управлінням захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працює головним спеціалістом відділу у Чорнобаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, –

в с т а н о в и в:

До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за

ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, № ГП 507782 від 19 лютого 2018 року (далі - адміністративний протокол)

ОСОБА_1, будучи головним спеціалістом відділу у Чорнобаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, придбавши 27 листопада 2017 року у приватну власність на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку № 3134 - житловий будинок з надвірними спорудами та на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки № 3135 - земельну ділянку, які знаходяться за адресою: вул. Гоголя, 73,

смт. Чорнобай, Черкаська область, вартість яких згідно із звітом про оцінку майна від 4 вересня 2017 року та згідно із звітом про експертну грошову оцінку земельної ділянки від 31 серпня 2017 року складає 49600,00 грн. і 108900,00 грн. відповідно, загальна сума придбаних у приватну власність об'єктів нерухомого майна згідно із звітами про їх оцінку складає

158500,00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80000,00 гривень), в порушення вимог ч. 2

ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 порушення визнала, у вчиненому щиро розкаялася. Додатково пояснила, що придбала будинок і земельну ділянку за цінами, нижчими ніж вказані у звітах про оцінку. Крім того, вона сплатила всі необхідні платежі за вчинення нотаріальних дій, які вираховувалися виходячи із експертної оцінки вказаного майна. Вважала, що не мала повідомляти про суттєві зміни у своєму майновому стані, оскільки фактично сплатила за придбане майно значно меншу суму коштів, що не перевищує 80000,00 гривень.

Присутній у судовому засіданні прокурор Кривко С.О. повністю підтримав викладені в адміністративному протоколі та доданих до нього документах обставини вчинення адміністративного правопорушення, наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду адміністративних матеріалів представник Управлінням захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився з невідомих причин.

Розглянувши адміністративні матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, суд встановив таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 172-6 КУпАП неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У примітці до ст. 172-6 КпАП України визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України "Про запобігання корупції" за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно з п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" на головного спеціаліста відділу у Чорнобаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області ОСОБА_1 поширюється дія цього Закону.

У ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у п. 1, п.п. "а" і "в" п. 2, п. 4, 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК

Частиною 3 цієї статті Закону передбачено, що порядок інформування НАЗК про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також про суттєві зміни у майновому стані визначаються НАЗК.

Відповідно до п. 6 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089

(далі - Порядок), суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону "Про запобігання корупції" шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.

Згідно з п. 2 розділу ІІ зазначеного Порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку від 27 листопада 2017 року № 3134 придбала у приватну власність житловий будинок з надвірними спорудами за ціною 35000,00 грн., та на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 27 листопада 2017 року № 3135 придбала у приватну власність земельну ділянку за ціною 10000,00 грн. Вказані об'єкти нерухомості знаходяться за адресою:

вул. Гоголя, 73, смт. Чорнобай, Черкаська область. Вартість земельної ділянки згідно зі звітом про експертну грошову оцінку земельної ділянки від 31 серпня 2017 року становить

108900,00 грн., а будинку з надвірними спорудами відповідно до звіту про експертну грошову оцінку майна від 4 вересня 2017 року - 49600,00 гривень.

Враховуючи перераховані вище вимоги антикорупційного законодавства, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 у зв'язку з придбанням у приватну власність земельної ділянки, варість якої згідно з експертною оцінкою становить 108900,00, що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму

80000,00 грн.), повинна була в десятиденний строк з моменту її придбання повідомити про суттєві зміни у своєму майновому стані, однак цього не зробила. За таких обставин суд вважає доведеним наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Водночас суд не погоджується з доводами Управлінням захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про те, що

ОСОБА_1 повинна була також здійснити повідомлення про суттєві зміни у своєму майновому стані у зв'язку з купівлею будинку з надвірними спорудами, оскільки його вартість відповідно до експертної оцінки становить 49600,00 грн, що не перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму

80000,00 грн.), а тому таке поліпшення майнового стану ОСОБА_3 не є суттєвим.

Доводи ОСОБА_1 про те, що вона не повідомила про суттєві зміни у своєму майновому стані, оскільки сплачена вартість придбаної нерухомості не перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80000,00 грн.), а тому обов'язку здійснити таке повідомлення не виникало, є хибними, оскільки поліпшення її майнового стану після придбання земельної ділянки відбулося еквівалентно на суму її реальної вартості, а не сплаченої за договром купівлі-продажу.

Таким чином ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами

ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП суд визнає щире розкаяння винної. Обставин, що обтяжують відповідальність, згідно зі ст. 35 КУпАП судом не встановлено.

За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) гривень.

У зв'язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір"), що становить 352,40 (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок) гривень.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 172-6, 221, 283 КУпАП, суд –

п о с т а н о в и в:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок) гривень.

Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач: ДСА України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: ГУ ДКС України у м. Києві, код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

У разі несплати штрафу не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Чубай