Постанова № 72527989, 22.02.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
22.02.2018
Номер справи
127/3858/18
Номер документу
72527989
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 127/3858/18

Провадження № 3/127/1173/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.02.2018 м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Король О.П., розглянувши матеріали, що надійшли від Вінницької митниці про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, місце народження: Російська Федерація, Павлодарська область, Качирський район, смт. Октябрський, проживає Україна, АДРЕСА_1 тимчасово не працює, паспорт НОМЕР_1, виданий 12.05.2010 року, Могилів-Подільским МРВ УМВС України у Вінницькій області,

за ст. 471, ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

23 грудня 2017 року о 10 год. 20 хв. в пункті пропуску «Могилів-Подільський-Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», під час проведення особистого огляду ОСОБА_1, який обрав проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю, інспектором митниці було виявлено 100 пачок сигарет з фільтром «MARBLE GOLD» без акцизних марок, що знаходились в кишенях жилетки, одягнутої на громадянинові, зверху покриті светром та курткою, в які він був одягнутий.

Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Згідно з ч. 4-6 зазначеної статі МК України громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Таким чином, ОСОБА_1 не задекларував за встановленою формою вищевказаний товар, який підлягає обов'язковому декларуванню в разі його переміщення через митний кордон України.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки до суду не повідомив, про час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином.

Вислухавши пояснення представника Вінницької митниці, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471, ч. 1 ст. 483 МК України, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471, ч. 1 ст. 483 МК України підтверджується: протоколом про порушення митних правил № 0880/40100/17 (а.с.2-5); описом предметів (а.с. 14); протоколом особистого огляду ОСОБА_1 (а.с. 11-13); протоколом опитування гр. ОСОБА_1, яким він підтверджує факт скоєння ним правопорушення (а.с. 21-22); доповідною запискою головного державного інспектора митниці Галуха О.В., який проводив митний контроль (а.с. 23).

Згідно зі ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Відповідно до п. 57 ст. 4 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Відповідно до ст. 487 МК провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.

З санкції ст. 471 МК вбачається, що порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Згідно з ч. 1 ст. 483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Згідно з митною декларацією України ОСОБА_1 усно та письмово на всі пункти та підпункти митної декларації, які потребували відповіді, надав відповідь "Ні" шляхом проставлення X-подібної позначки у відповідній рамці.

Відповідно до п. 2.9 наказу Міністерства фінансів України № 614 від 28.05.2012 у пункті 4 митної декларації зазначаються, зокрема, відомості про товари, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та/або оподаткуванню митними платежами, товари, переміщення яких через державний кордон України заборонено або здійснюється за дозвільними документами, що видаються органами виконавчої влади, та інші товари, що декларуються письмово за бажанням громадянина або на вимогу митного органу.

Згідно з п. 1.10 вказаного наказу з моменту прийняття декларації посадовою особою митного органу для оформлення вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а громадянин або уповноважена особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв, якщо вони були відсутні на території України більше ніж 24 години.

Таким чином, ОСОБА_1 не заявив митниці за встановленою формою точних відомостей про товар, який підлягає обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_1 за ст. 471, ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу та конфіскації вилученого.

Відповідно до ст. 519 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь Вінницької митниці витрати пов'язані зі зберіганням вилученого товару.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено стягнення, стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного, керуючись ст. 471 Митного Кодексу України, ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, місце народження: Російська Федерація, Павлодарська область, Качирський район, смт. Октябрський, проживає Україна, АДРЕСА_1 тимчасово не працює, паспорт НОМЕР_1, виданий 12.05.2010 року, Могилів-Подільским МРВ УМВС України у Вінницькій області, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471, ч.1 ст. 483 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів в сумі 1836 грн. в дохід держави, (код отримувача 38054707, р/р: 31116106705002, банк отримувача ГУ ДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: ОСОБА_1, справа №ПМП №0880/40100/17, 21081100, код 095,) з конфіскацією вилученого, а саме: 100 пачок сигарет з фільтром «MARBLE GOLD» без акцизних марок, що знаходяться на складі Вінницької митниці в м. Могилів-Подільському.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, місце народження: Російська Федерація, Павлодарська область, Качирський район, смт. Октябрський, проживає Україна, АДРЕСА_1 тимчасово не працює, паспорт НОМЕР_1, виданий 12.05.2010 року, Могилів-Подільским МРВ УМВС України у Вінницькій області, призначення платежу: в справі про порушення митних правил витрати, пов'язані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 19,71 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутній, місце народження: Російська Федерація, Павлодарська область, Качирський район, смт. Октябрський, проживає Україна, АДРЕСА_1 тимчасово не працює, паспорт НОМЕР_1, виданий 12.05.2010 року, Могилів-Подільским МРВ УМВС України у Вінницькій області судовий збір у дохід держави в сумі 352,40 грн.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя