
Справа № 405/4979/17
Провадження №2-а/405/201/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2018 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого судді Іванової Л.А.
при секретарі Береді Я.І.,
за участю позивача ОСОБА_1
та представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення йому (позивачу) перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року;
- зобов’язати ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести йому (позивачу) перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року №900 – VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ч.ч.3, 4 ст.63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області від 19.05.2017 року №5222 та довідки УМВС України в Кіровоградській області про розміри грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження строків перерахунку і виплат, у розмірі 62% грошового забезпечення із включенням до пенсійного розрахунку основних і додаткових видів грошового забезпечення, які станом на 01.01.2016 року були чинними та виплачувались відповідно до вимог постанов КМУ від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, а саме: посадовий оклад згідно з постановою №988 – 3 600, 00 грн., оклад за спеціальним званням полковник міліції згідно із постановою №988 – 2 400, 00 грн., процентна надбавка за вислугу років згідно з постановою №988 – 45%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень згідно з постановою №988- 15%, надбавка за виконання особливо важливих завдань згідно з постановами №1294, №355 та №988 – 50%, надбавка за ОРД згідно з постановами №1294, №355, №988 – 47%, премія згідно з постановами 31294, №355 та №988 – 113, 8%. Окрім того, позивач ОСОБА_1 просив за наявності виникнення підстав, передбачених ст.267 КАС України, прийняти рішення про встановлення контролю за виконанням постанови суду.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він - полковник міліції у відставці, звільнений на пенсію за вислугою років з посади начальника відділу внутрішньої безпеки Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України, перебуває на обліку в Управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ГУ ПФУ у Кіровоградській області та отримує пенсію в розмірі 62% від грошового забезпечення з 30.11.1995 року відповідно до вимог Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Також зазначив, що 23.12.2015 року прийнято ОСОБА_4 України №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей», яким внесені зміни до п.15 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580 та Закону №2262.
Так, пункт 15 Розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №580 доповнено абзацом 2, який має відсильну диспозицію та встановлює, що «за колишніми працівниками міліції, у т.ч. пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб».
ОСОБА_4 доповнення є ключовим при вирішенні питання перерахунку пенсій, тому що з дня набрання ним чинності (29.12.2015 року) законодавець, відсилаючи до Закону №2262, зрівняв права пенсіонерів поліції та пенсіонерів міліції щодо пільг, компенсацій та соціальних і правових гарантій, передбачених Законом України «Про національну поліцію» для колишніх поліцейських, членів їх сімей, інших осіб.
Крім того, Законом №900 також доповнено статтю 63 Закону №2262 частиною 3 відповідно до якої «перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Законом №580 доповнено статтю 43 Закону №2262 частиною18, яка передбачає, що «у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Частиною 3 ст.51 Закону №2262 передбачено, що перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії провадиться з дати виникнення прав на нього без обмеження строком.
ОСОБА_4 вище закони України та доповнення до них, а також інші нормативно-правові акти, які станом на 01.01.2016 року були чинними та на сьогоднішній день залишаються бути такими, надали усім пенсіонерам ОВС України (міліції) право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року у Порядку, який регламентується Постановою КМУ від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови КМУ від 17 липня 1992 року №393.
Відповідно до п.2 Порядку, 03.02.2017 року МВС України направило Пенсійному фонду України повідомлення за №1461/05/22-2017 про виникнення підстав для перерахунку пенсій з 01.01.2016 року та готовність уповноважених органів МВС подати до ГУ Пенсійного фонду України в областях довідки для перерахунку пенсій пенсіонерам ОВС України (міліції) у поряду та в терміни, визначені чинним законодавством, які (довідки) були складені ліквідаційними комісіями та передані до ГУ ПФУ в областях.
Разом з тим, незважаючи на прямі вказівки законодавства та виконані дії з боку МВС України щодо перерахунку існуючого розміру пенсійного забезпечення, йому (позивачу) продовжує виплачуватися пенсія без зміни її розмірів за постановами №988 та №1294, у зв’язку з чим, 14 серпня 2017 року він (позивач) звернувся до ГУ ПФУ України в Кіровоградській області з заявою про перерахунок та виплату належної йому пенсії, починаючи з 01.01.2016 року у розмірі 62% грошового забезпечення на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області про розміри його (позивача) грошового забезпечення від 19.05.2017 року №5222 та довідки УМВС станом на 01.04.2012 року, якою враховано надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби у розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність, інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-розшукову діяльність в розмірі 47% та премію в розмірі 113, 8%, передбаченими постановою №1294 та включеними в його (позивача) пенсійний розрахунок, згідно з яким він на даний час отримує пенсію.
Окрім того, позивач вважає, що при перерахунку пенсій, змінам в складі існуючих пенсій підлягають тільки ті їх складові, розміри яких зазнали змін відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262, а також п.1 та абз.1, 2, 4, 5 і 7 Порядку.
Разом з тим, відповідач відмовив йому (позивачу) у перерахунку пенсії, що дає йому (позивачу) підстави вважати, що зазначені дії ГУ ПФУ у Кіровоградській області є протиправними та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки, відповідач за наявності правових підстав та необхідних документів для перерахунку пенсії не вчинив жодних дій щодо перерахунку та виплати йому (позивачу) перерахованої пенсії, пославшись на необхідність виділення для цього додаткових коштів, разом з тим, жодний законодавчий акт України не визначає як підставу для не перерахунку пенсії і її невиплати відсутність або наявність для цього коштів у Державному бюджеті України.
Більш того, у рішенні Європейського суду з прав людини «Справа «Федоренко проти України» зазначено, що відповідно до прецедентного права органів, які діють на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, право власності може бути «існуючим майном» або коштами, включаючи позови, для задоволення яких позивач може обгрунтувати їх принаймні «виправданими правомірними очікуваннями» щодо отримання можливості ефективного використання права власності.
Крім того, Конституційний Суд України неодноразово висловлював правову позицію щодо неможливості поставити гарантовані законом виплати, пільги, тощо в залежність від видатків бюджету. Зокрема, в рішенні від 09.07.2007 року №60рп/2007 Конституційний Суд України вказав на те, що невиконання державою своїх соціальних зобов’язань щодо окремих осіб ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави, що закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави.
Відповідач ГУ ПФУ у Кіровоградській області подав заперечення на позов (відзив на позов), зареєстровані в суді 23 листопада 2017 року за вх.№28576, за яким просить відмовити позивачу в задоволенні позову, зазначивши також на обгрунтування заперечень, що позивач перебуває на обліку в Головному Управлінні ПФУ у Кіровоградській області як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ. 26.05.2017 року до ГУ ПФУ у Кіровоградській області надійшла довідка від ліквідаційної комісії управління МВС України в Кіровоградській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 19.05.2017 року №5222. Поряд з цим, листом Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року №9493/02-23 визначено про необхідність проведення перерахунку та виплату перерахованих пенсій після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Також, зазначеним листом проінформовано ОСОБА_3 управління, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Станом на 20.11.2017 року до Головного управління не надходили бюджетні кошти для проведення фінансування вказаного перерахунку пенсій чи інформації щодо проведення такого фінансування та виділення коштів з Державного бюджету України.Здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу можливе лише при внесенні змін до Законів України про Державний бюджет на відповідний рік та надходженні додаткового фінансування з державного бюджету для виплати пенсій військовим пенсіонерам, оскільки такі виплати, як зазначалося вище, забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України, згідно норм чинного законодавства і фінансування даних виплат не було передбачено Законами України про Державний бюджет на відповідний рік. Таким чином, головним управлінням в межах визначеної законодавством компетенції, вчинено всі дії, передбачені нормами чинного законодавства, для здійснення перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ України (міліції), відповідно до грошового забезпечення, установленого для поліцейських, в т.ч і позивачу, на підставі чого вимоги позивача вважає необґрунтованими. Також зазначив, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках. Отже, вимоги позивача про здійснення обчислення грошового забезпечення для перерахунку пенсії, із вказаних у позові складових грошового забезпечення, суперечать нормам чинного законодавства та задоволенню не підлягають, оскільки повноваженнями обчислення розміру пенсії, для її призначення та перерахунку, згідно норм ст.ст.10, 43, 63 Закону, наділені органи Пенсійного фонду України і обчислення розміру пенсії здійснюється на підставі довідок наданих уповноваженими законодавством органами. Окрім того, ч.3 ст.63 Закону передбачено, що перерахунок пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ України здійснюється із урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських, у зв’язкуз чим складові грошового забезпечення, які були встановлені для працівників МВС України не можуть бути враховані для здійснення такого перерахунку, враховуючи норми чинного законодавства. Щодо вимог позивача про зобов'язання ГУ ПФУ у Кіровоградській області подати суду звіт про виконання судового рішення в установлений судом термін з дня набрання судовим рішенням законної сили, зазначив, що відповідно до ч.1 ст.267 КАС України суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, тим самим, вказаною статтею встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов’язати суб’єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Разом з тим, органи Пенсійного фонду України, в межах своїх функціональних повноважень та покладених судом зобов’язань, виконують рішення суду, які набрали законної сили, у встановленому законодавством порядку. Окрім того, відповідач просив застосувати до позовних вимог строк позовної давності, визначений ст.99 КАС України, в редакції Закону, що діяв до 15.12.2017 року).
У відповіді позивача на відзив на позов відповідача позивач зазначив, що ним не пропущено строк звернення з позовом до суду з тих підстав, що після набрання чинності Законом №900 (29.12.2015 року), МВС України на етапі підготовки до кампанії по перерахунку пенсій пенсіонерів ОВС (міліції) було допущено грубе порушення строку надання повідомлення Пенсійному Фонду України про виникнення підстав для її проведення, та вже після завершення підготовчого періоду та отримання ГУ ПФУ в областях у червні, 2017 року усіх необхідних документів для безпосереднього перерахунку пенсій вина за його не проведення лягає на ПФУ, що ж підставою для застосування вимог ч.3 ст.51 Закону №2262, яка передбачає, що перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком, тобто у його (позивача) випадку з 01.01.2016 року. Крім того, безпідставним вважає позивач посилання відповідача на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на проведення такого перерахунку, оскільки реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як причину невиконання своїх зобов’язань (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005 року).
Позивач ОСОБА_1 під час судового розгляду справи позовні вимоги уточнив (заява від 20 грудня 2017 року) та з урахуванням уточнених позовних вимог, просив позов задовольнити, та при розгляді адміністративної справи просив врахувати зміни до п.2 позовних вимог за якими просив зобов’язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області провести за документами пенсійної справи перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області від 19.05.2017 року за №5222 та довідки ГУ ПФУ у Кіровоградській області від 18.12.2017 року за №4126, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження строків перерахунку і виплати, у розмірі 62 % грошового забезпечення із включенням до пенсійного розрахунку основних і додаткових видів грошового забезпечення, які станом на 01.01.2016 року були чинними та виплачувались відповідно до вимог постанови КМУ від 11 листопада 201 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб», від 23 квітня 2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови КМУ від 17липня 1992 року №393, а саме:посадовий оклад згідно з постановою №988 - 3 400 грн. 00 коп., оклад за військовим (спец.званням) полковник поліції згідно з постановою №988 - 2 400 грн. 00 коп., надбавка за стаж роботи (45%) згідно з постановою №988, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) згідно з постановою №988, надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) згідно з постановою №1294 та з урахуванням основних розмірів грошового забезпечення за постановою №988, надбавка за ОРД (28%) згідно з постановою №1294 та з урахуванням основних розмірів грошового забезпечення за постановою №988, премія (43%) згідно з постановою №1294 та з урахуванням основних розмірів грошового забезпечення за постановою №988, підвищення основного розміру пенсії за постановою №355 – 1 153 грн. 46 коп.
Представник відповідача ГУ ПФУ в Кіровоградській області позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні, при цьому надав пояснення, аналогічні викладеним у запереченнях відповідача у відзиві на позов.
Відповідно до п.10 ч.1 Розділу VII Перехідні положення КАС України ( в редакції Закону України №2147-VIIІ від 03.10.2017 року, який набрав чинності 15.12.2017 року) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, на підставі чого розгляд даної справи суд здійснює за правилами КАС України в редакції Закону України №2147-VIIІ від 03.10.2017 року.
Заслухавши учасників справи (позивача та представника відповідача), зваживши доводи, викладені учасниками справи в заявах по суті справи, дослідивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх часткове задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, полковник міліції, перебуває на обліку в Головному управління ПФУ в Кіровоградській області та одержує пенсію за вислугу років, яка призначена з 30.11.1995 року по лінії МВС України відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується посвідченням №90/5222, виданим ФЕВ УМВС в Кіровоградській області в липні, 2000 року.
Також встановлено, що 08 лютого 2017 року Пенсійний Фонд України отримав від Міністерства Внутрішніх справ України лист від 03 лютого 2017 року №1461/05/22-2017 року про виникнення підстав для перерахунку пенсій, та на вимогу ПФУ (лист від 14.02.2017 року за вх.№4133/02-23) 22.03.2017 року за №4019/02/22-2017 МВС надало додаткову інформацію для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України.
Для забезпечення процедури перерахунку пенсій пенсіонерам міліції 17.02.2017 року наказом МВС України №138 було затверджено Перелік посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення та одержують пенсію на умовах Закону №2262, в свою чергу, ліквідаційна комісія УМВС України в Кіровоградській області підготувала та направила до ГУ ПФУ в Кіровоградській області довідки про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсій, в т.ч. відносно позивача ОСОБА_1 станом на 01.01.2016 року (Довідка від 19.05.2017 року №5222).
Згідно з довідкою про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 19.05.2017 року №5222, виданою позивачу ОСОБА_1 Ліквідаційною комісією УМВС України в Кіровоградській області, відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 року №988, наказу МВС від 06.04.2016 року №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року, за посадою – начальник відділу внутрішньої безпеки Кіровоградської області управління внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України, яку він займав на день звільнення зі служби 30.11.95 р. становить: посадовий оклад 3 400 грн. 00 коп., оклад за військовим (спец.званням) полковник поліції 2 400 грн. 00 коп., надбавка за стаж роботи (45%) 2 610 грн. 00 коп., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) 510 грн. 00 коп., премія (5,33%) 475 грн. 44 коп., всього 9 395 грн. 44 коп.
Крім того, відповідно до довідки управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ГУ ПФУ у Кіровоградській області від 19.12.2017 року №4126 грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2008 року становить 5 315, 50 грн., а саме: 1 250, 00 грн. – посадовий оклад, 135,00 грн. – оклад за військове звання, 484, 75 грн. – надбавка за вислугу років (35% від посадового окладу та окладу за військове звання), 934, 88 грн. – надбавка за особливо важливі завдання (50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років), 187, 50 грн. – надбавка за таємність (15% від посадового окладу), 350, 00 грн. – надбавка за оперативно-розшукову діяльність (28% від посадового окладу), 375, 00 грн. – надбавка за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю (30% від посадового окладу), 1 598, 37 грн. – премія (43% від всього грошового забезпечення). Розмір пенсії станом на 01.12.2017 року становить 4 449, 07 грн., де: 3 295, 61 грн. – основний розмір пенсії (5 315, 50 грн. х 62% за вислугу років 24 роки), 1 153, 46 грн. – підвищення основного розміру пенсії згідно з постановою КМУ від 23.04.2012 року №355.
Судом також встановлено, що 14 серпня 2017 року позивач звернувся до ГУ ПФУ України в Кіровоградській області з заявою про перерахунок та виплату належної йому пенсії, починаючи з 01.01.2016 року на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області про розміри його (позивача) грошового забезпечення від 19.05.2017 року №5222, яку направлено до ГУ ПФУ в Кіровоградській області ліквідаційною комісією УМВС.
Листом від 14 серпня 2017 року за вих.№5878/03-20, відповідач надав відповідь на його (позивача) звернення, згідно з якою повідомив, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде проведено після виділення коштів з Державного бюджету України.
В свою чергу, судом відзначається, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначається Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року.
ОСОБА_4 має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Крім того, 29 грудня 2015 року набрав чинності ОСОБА_4 України від 23 грудня 2015 року №900-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» та зазначеним Законом ст.63 доповнено новою частиною, за якою «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Частиною 3 ст.51 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абз.2 Розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, в т.ч. пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до ст.102 Закону України «Про національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
11 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з якою установлено грошове забезпечення поліцейських, яке у порівнянні з грошовим забезпеченням колишніх співробітників міліції, передбаченого постановою КМУ від 07.11.2007 року 31294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб», які суттєво змінено в бік збільшення.
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції, зокрема, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, п.1 якого визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
ОСОБА_4 не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок № 45), згідно з яким, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, нормами Порядку №45, передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій, за яким (Порядком): 1) Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення (п.2 Порядку №45); 2) Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України (абз. 2 п. 2 Порядку №45); 3) ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (абз. 3 п. 2, абз. 1, 2 п. 3 Порядку №45); 4) зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Судом встановлено, щовідповідачем отримано довідку про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 19 травня 2017 року №5222, яка надана ліквідаційною комісією УМВС України в Кіровоградській області на ім’я ОСОБА_1
З огляду на вимоги ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відповідач, отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, зобов'язаний був здійснити відповідний перерахунок та виплачувати позивачу пенсію після її перерахунку з 01 січня 2016 року.
Враховуючи, що такі дії відповідачем не були вчинені, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області порушило право ОСОБА_1 на перерахунок пенсії, на захист якого був поданий даний адміністративний позов.
При цьому, судом відзначається, що відповідач ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області посилається на неможливість здійснення такого перерахунку пенсії з тих підстав, що відсутні кошти для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного на підставі довідок, наданих ліквідаційною комісією УМВС України в Кіровоградській області, а виділення коштів з Держбюджету або ініціювання питання щодо виділення таких коштів до компетенції відповідача не відноситься.
Разом з тим, судом також відзначається, що виключний перелік норм спеціальних законів, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів зазначений у п. 6 прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", ОСОБА_4 України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у такому переліку відсутній.
Відповідно до п. 1 Закону України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року", Першого протоколу та протоколів № 2,4,7 та 11 до Конвенції, Україна повністю визнає на своїй території дію статті 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року щодо визнання обов'язковою і без укладення спеціальної угоди юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції.
Згідно зі ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Також у вказаному рішенні зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Суд також враховує, що Конституційним Судом України у рішеннях від 06 липня 1999 року № 8-рп/99, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 та від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005 сформовано правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо.
У рішенні від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 Конституційний Суд України зазначив, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
У рішенні від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 Конституційним Судом України зазначено, що однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування чи звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів. Рішенням Конституційного Суду України від 22 вересня 2005 року N 5-рп/2005 наведено тлумачення поняття "звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина, що міститься в ч. 3 ст. 22 Конституції України, згідно з яким конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. У традиційному розумінні, визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Конституційний Суд України також підкреслив, що загальновизнаним є правило, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена.
Виходячи з зазначеного у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників органів внутрішніх справ, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Одним із основних аспектів відповідальності держави перед людиною є забезпечення чіткого виконання законів, прийнятих її законодавчими органами.
Таким чином, невиконання відповідачем вимог ст.ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з посиланням на відсутність фінансування витрат на виплату пенсії, - є необґрунтованими.
Право позивача ОСОБА_1 на перерахунок пенсії саме із 01 січня 2016 року гарантоване ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до якої перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню, шляхом визнання протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення позивачу ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ України та зобов’язання ОСОБА_3 Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ на підставі поданої до ГУ ПФУ України в Кіровоградській області довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області від 19.05.2017 року №5222, за якою розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року, за посадою – начальник відділу внутрішньої безпеки Кіровоградської області управління внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України, яку він займав на день звільнення зі служби 30.11.95 р. становить: посадовий оклад 3 400 грн. 00 коп., оклад за військовим (спец.званням) полковник поліції 2 400 грн. 00 коп., надбавка за стаж роботи (45%) 2 610 грн. 00 коп., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) 510 грн. 00 коп., премія (5,33%) 475 грн. 44 коп., всього 9 395 грн. 44 коп. у розмірі 62% грошового забезпечення відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268».
В частині вимог позивача про зобов'язання відповідача ГУ ПФУ у Кіровоградській області подати суду звіт про виконання судового рішення у десятиденний строк з дня набрання судовим рішенням законної сили, відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Разом з цим, судом відзначається, що вказаною статтею Кодексу адміністративного судочинства України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Поряд з цим, суд зазначає, що органи Пенсійного фонду України в межах своїх функціональних повноважень та покладених судом зобов'язань, виконують рішення суду, які набрали законної сили, у встановленому законодавством порядку, на підставі чого суд вважає недоцільним встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
Суд вважає також безпідставними доводи відповідача про пропуск позивачем ОСОБА_1 строку для звернення до адміністративного суду, виходячи з наступного.
Зокрема, статтею 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.3 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Крім того, судом встановлено, що після набрання чинності Постановою №988 та Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», яким внесено доповнення до статті 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок розміру пенсії позивачу ОСОБА_1 не проведено з 01.01.2016 року саме з вини державного органу, на який покладено обов’язок щодо перерахунку та в подальшому виплати пенсії позивачу, на підставі чого право позивача на перерахунок пенсії є беззаперечним і в даному випадку не може обмежуватися строком на підставі положень ч.3 ст.51 Закону №2262-ХІІ.
Відповідно до ст.ст.132, 139 КАС України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на зазначене, з відповідача ГУ ПФУ у Кіровоградській області слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень на користь позивача ОСОБА_1 понесені ним та документально підтверджені судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 640 грн. 00 коп/
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 5, 6, 9, 72, 77, 122, 123, 132, 139, 241, 242, 244, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 року, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 р. відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268».
Зобов’язати ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268», починаючи з 01 січня 2016 року.
В решті позовних вимог відмовити.
Присудити ОСОБА_1 з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, код ЄДРПОУ 20632802, місцезнаходження: м.Кропивницький, вул.Соборна, 7а, понесені судові витрати – судовий збір в розмірі 640 грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з підстав, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 295 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м.Кіровограда.
Повний текст рішення виготовлено 19 лютого 2018 року.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда ОСОБА_5