
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 348/2379/17
22 лютого 2018 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді: Флоряк Д.В.,
секретаря Буратчук О.В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника позивача - адвоката ОСОБА_2,
представника відповідача - Риндича Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними,-
ВСТАНОВИВ:
20.11.2017 р. ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що він він є пенсіонером МВС України та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Розмір пенсії обчислений, виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ №1294 від 07.11.2007р. На підставі Наказу №130 від 04 липня 2008 року був звільнений з роботи за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України у зв'язку із виходом на пенсію за вислугою років, у званні майор міліції з посади заступника начальника відділу - начальника штабу Надвірнянського РВ УМВС. Головним управлінням ПФУ в Івано-Франківській області йому було призначено пенсію за вислугу років в розмірі 56% грошового забезпечення згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», однак без врахування матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні. 20 жовтня 2017 року він звернувся із заявою до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, в якій просив здійснити перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням розміру матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової допомоги при звільненні. Однак листом від 25.10.2017 року № 727/В-15 Головне Управління ПФУ в Івано-Франківській області відмовило йому у проведенні перерахунку, оскільки вважає, що матеріальні допомоги не відносяться до додаткових видів грошового забезпечення. Також, у зв'язку із збільшенням з 01.06.2016 р. розміру грошового забезпечення працівникам поліції згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» він 06.10.2017 р. звернувся до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок його пенсійного забезпечення з урахуванням нового розміру грошового забезпечення, який вказаний у довідці, виданої 07.07.2017р. за №3345/108/05/8-17 ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області. Відповідач знову своїм листом від 10.10.2017 року № 822/В-15 відмовив у проведенні перерахунку посилаючись на відсутність коштів. Вважає, що дії відповідача щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії є неправомірними та такими, що порушують його право на належне соціальне забезпечення. Просить визнати дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не перерахунку пенсії з урахуванням розміру матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, а також відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо проведення перерахунку його пенсії з 01.01.2016 року відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» протиправними. Також просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок з 05 липня 2008 року та виплату його пенсійного забезпечення з урахуванням в розмірі 56% матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно з довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 18.10.2017 року № 13-132/108/01/29-2017, а також здійснити перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до виданої Ліквідаційною комісією Управління УМВС України у Івано-Франківській області довідки №3345/108/05/8-17 від 07.07.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016р. та виплатити йому недоплачені суми пенсії і виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.
Позивач ОСОБА_1 та його представник адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримали повністю з підстав, наведених в позовній заяві. Просять позов задоволити.
Представник відповідача Риндич Т.В. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, підтримав письмове заперечення, суду пояснив, що на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 з метою забезпечення проведення перерахунку пенсій з 01.01.2016 до ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області направлено списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою, встановленою додатком 1 до цієї постанови. До списку входив також ОСОБА_1, проте ГУ ПФУ в Івано-Франківській області позбавлено можливості здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, оскільки їм не виділено на такі виплати коштів з Державного бюджету України. Також зазначив, що матеріальна допомога, одноразова премія, одноразова грошова допомога при звільненні не відноситься до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а є одноразовими ( щорічними) виплатами та не входять до складових грошового забезпечення, визначених ст. 43 Закону, і з яких обчислюється пенсія. Також зазначає про пропуск позивачем строків звернення до суду. Просить в позові відмовити.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши письмові докази, представлені сторонами на виконання вимог ст. 77 КАС України і які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з'ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до наступних висновків.
Як встановлено преамбулою Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі Закон №2262-XII), держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у звязку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.16 ст.43 Закону №2262-XII, у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.
Згідно з підпунктом «б» ч.1 ст.1-2 Закону №2262-XII право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Частиною 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.92р. № 2262-ХІІ (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин; надалі - Закон № 2262-ХІІ) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (далі - Постанова № 393) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі - постанова № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Відповідно до п. 1 вказаної постанови КМУ № 1294 від 7 листопада 2007 року грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 5 передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання мали право надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при щорічній основній відпустці у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.92р. № 2262-ХП.
Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до п. 1, 3 та 5 постанови КМУ № 1294 від 7 листопада 2007 року відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу МВС, і дає підстави вважати, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, а також інші виплати з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 з 05.07.2008 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ та отримує пенсію в розмірі 56% грошового забезпечення.
28.03.2017 року Пенсійним фондом України направлено начальникам головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві лист № 9493/02-23, в якому вказано про необхідність у строки, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, підготувати та направити ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії.
Як вбачається із заперечення головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України у Івано-Франківській області підготовлено довідку від 07.07.2017 року про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії. Вказана довідка надійшла до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.
Починаючи з 01 січня 2016 року за позивачем на законодавчому рівні закріплено право на перерахунок призначеної йому пенсії за Законом №2262-ХІІ з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, зокрема, визначених Постановою № 988.
Відповідно до частин 3, 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Наведені положення законодавства набрали законної сили з 01 січня 2016 року.
Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Статтею 102 Закону № 580-VIII і абзацом 2 пункту 15 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 900-VIII встановлено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-XII.
В свою чергу, грошове забезпечення поліцейських врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 988, якою збільшено розмір складових грошового забезпечення позивача, з яких обчислено розмір пенсії.
В судовому засіданні встановлено, що Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії, та відмовилось вчиняти будь-які дії щодо перерахунку, покликаючись на те, що Постанова КМУ №988 набрала чинності 2 грудня 2015 року, тобто до прийняття і набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» і не створює підстав для проведення перерахунку пенсій особам із числа колишніх працівників міліції. Також відповідач зіслався на відсутність повідомлень про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення.
Таку позицію відповідача суд вважає хибною.
Суд, вирішуючи спір, також вважає за необхідне зазначити наступне.
Окремі питання призначення та перерахунку пенсії у звязку з реформуванням правоохоронних органів законодавець визначив у Законі України № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набув чинності 23 грудня 2015 року, тобто уже після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 яка діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.
Згідно п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, інформацію про зміни у грошовому утриманні до органів Пенсійного фонду України з метою здійснення перерахунку пенсії позивачу було зобов'язане подати Міністерство внутрішніх справ України. Однак його бездіяльність, щодо виконання встановленого обовязку, не звільняє органи Пенсійного Фонду України від виконання своїх обовязків. Постанова КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» є нормативним актом, встановлює грошове забезпечення поліцейських, а з огляду на Закон № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» має стосуватись і колишніх працівників органів внутрішніх справ. Жодних підстав стверджувати про те, що згадана постанова не може застосовуватись через незворотність дії нормативних актів у часі немає.
Отже, з огляду на вищевикладене, судом встановлено, що дійсно відповідач неправомірно допускає бездіяльність, яка полягає в тому, що позивачу відмовлено в проведенні перерахунку та виплаті пенсії за вислугу років з 01.01.2016 року в зв'язку із збільшенням грошового забезпечення поліцейських на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VІІІ від 23.12.2015 та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988, які є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції, на підставі наданої довідки про новий розмір грошового забезпечення.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що слід визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплаті пенсії.
Також Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області слід зобов"язати здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсійного забезпечення з врахуванням в розмірі 56% матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно з довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 18.10.2017 року № 13-132/108/01/29-2017.
Окрім того слід визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та зобов'язати здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до виданої Ліквідаційною комісією Управління УМВС України у Івано-Франківській області довідки №3345/108/05/8-17 від 07.07.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016р. та виплатити недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.
У відповідності до вимог ст. 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснен нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувані суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною) справі виступала його посадова чи службова особа.
З врахуванням вищенаведеного, слід стягнути на користь позивача здійснені ним документально підтверджені судові витрати, а саме, витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн.
На підставі Конституції України, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268», керуючись ст. ст. 5-10, 241-243, 250 КАС України суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовільнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплаті пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсійного забезпечення з врахуванням в розмірі 56% матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно з довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 18.10.2017 року № 13-132/108/01/29-2017.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до виданої Ліквідаційною комісією Управління УМВС України у Івано-Франківській області довідки №3345/108/05/8-17 від 07.07.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016р. та виплатити недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.
В решта позову відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 640,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Надвірнянський районний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Флоряк Д.В.
Повний текст рішення виготовлено 02.03.2018 року.