
Справа № 822/339/18
РІШЕННЯ
іменем України
26 лютого 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Михайлова О.О.
за участі:секретаря судового засідання Горбатюк І.С. представника позивача - ОСОБА_1 представника відповідача - ОСОБА_2 розглянувши позовну заяву ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, в якій просить суд зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_3 до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області у період з 09.09.2004 по 01.08.2007.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 09.09.2004 по 01.08.2007 проходив службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області на посадах: помічника оперуповноваженого відділу фізичного захисту головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Хмельницькому з 09.09.2004 по 01.09.2005; старшого інспектора сектору фізичного захисту Хмельницького відділу податкової міліції УПМ ДПА у Хмельницькій області (у зв'язку з реорганізацією) з 01.09.2005 по 09.01.2007; старшого інспектора відділення фізичного захисту відділу податкової міліції ДПІ у м.Хмельницькому (у зв'язку зі змінами в штатному розписі) з 09.01.2007 по 01.08.2007.
Позивач вказує, що відповідно до наказу ДПА у Хмельницькій області №221-о від 27.07.2007 його було відряджено для подальшого проходження служби у розпорядження УМВС України у Хмельницькій області з 01.08.2007 по 06.11.2015.
Позивач зазначає, що 07.11.2017 його прийнято на службу в Національну поліцію, де і на даний час він проходить службу на посаді заступника командира батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області в званні майора поліції.
Позивач стверджує, що 22.12.2017 звертався до начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області з рапортом, в якому просив зарахувати до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області у період з 09.09.2004 по 01.08.2007.
Однак, листом від 10.01.2018 №13/121/22/03-2018 позивача повідомлено, що відповідно до ст. 78 Закону України "Про національну поліцію" підстав для зарахування до його стажу служби в поліції періодів служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області немає.
Позивач вважає, що має право на зарахування до стажу його служби в поліції періодів служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області, а тому звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, підтвердив зазначені у позові обставини.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надавши суду відзив на адміністративний позов. Зазначає, що відповідно до ст. 78 Закону України "Про національну поліцію" підстав для зарахування ОСОБА_3 до стажу служби в поліції періодів служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області немає. А тому просить в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Справу було розглянуто у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що ОСОБА_3 з 09.09.2004 по 01.08.2007 проходив службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області на посадах:
- помічника оперуповноваженого відділу фізичного захисту головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Хмельницькому з 09.09.2004 по 01.09.2005;
- старшого інспектора сектору фізичного захисту Хмельницького відділу податкової міліції УПМ ДПА у Хмельницькій області (у зв'язку з реорганізацією) з 01.09.2005 по 09.01.2007;
- старшого інспектора відділення фізичного захисту відділу податкової міліції ДПІ у м.Хмельницькому (у зв'язку зі змінами в штатному розписі) з 09.01.2007 по 01.08.2007.
Відповідно до наказу ДПА у Хмельницькій області №221-о від 27.07.2007 ОСОБА_3 відряджено для подальшого проходження служби у розпорядження УМВС України у Хмельницькій області з 01.08.2007.
Позивача з 07.11.2017 прийнято на службу в Національну поліцію, де і на даний час він проходить службу на посаді заступника командира батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області в званні майора поліції.
ОСОБА_3 22.12.2017 звертався до начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області з рапортом, в якому просив зарахувати до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області у період з 09.09.2004 по 01.08.2007.
Однак, листом від 10.01.2018 №13/121/22/03-2018 позивача повідомлено, що відповідно до ст. 78 Закону України "Про національну поліцію" підстав для зарахування до його стажу служби в поліції періодів служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області немає.
Як вбачається із матеріалів справи та пояснень наданих представником відповідача у судовому засіданні, висновок відповідача про відсутність підстав для зарахування до стажу служби в поліції позивача періодів служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області ґрунтується на тому, що служба в податковій міліції не передбачена статтею 78 Закону України "Про національну поліцію". ОСОБА_3 прийнятий на службу в УМВС України у Хмельницькій області з 01.08.2007, а тому з цієї дати починається обрахунок стажу позивача.
Суд вважає дану позицію представника відповідача необґрунтованою, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України "Про національну поліцію" служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Згідно зі ст. 78 Закону України "Про національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.
До стажу служби в поліції зараховуються:
1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;
2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;
3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;
4) час роботи у ОСОБА_4 України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;
5) час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих;
6) дійсна військова служба в ОСОБА_5 та ОСОБА_6, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.
Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.
Законом України "Про державну податкову службу в Україні", який регулював правовий статус податкової міліції в 2004-2007 роках, було встановлено, що податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.
Відповідно до статей 24, 26 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції, яка діяла у 2004-2007 роках) особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ. Держава гарантує правовий і соціальний захист осіб начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20 - 23 Закону України "Про міліцію".
Суд зазначає, що служба в органах податкової міліції здійснювалась в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, тобто має такий же правовий статус, як і служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького складу, тому повинна зараховуватись до стажу служби в поліції на підставі п. 3 ч. 2 ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію".
За таких обставин, відповідачем не доведено правомірність дій щодо незарахування стажу роботи позивача у податковій міліції у відповідності до вимог, встановлених ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 КАС України, а тому позовні вимоги щодо зарахування майору поліції ОСОБА_3 до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, стаж служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області у період з 09.09.2004 по 01.08.2007 підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу (ч. 1 ст. 77 КАС України).
В той же час згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про правомірність його рішень.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши досліджені під час судового розгляду справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем не доведена правомірність своїх дій, а тому адміністративний позов ОСОБА_3 необхідно задовольнити в повному обсязі.
Оскільки позивач, відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору, з врахуванням вимог ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
позовні вимоги ОСОБА_3 (РНОКПП - НОМЕР_1, 29000, м. Хмельницький, вул. Веселкова, 11) до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області (код ЄДРПОУ - 40108824, 29017, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 7) про зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Хмельницькій області (код ЄДРПОУ - 40108824, 29017, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 7) зарахувати ОСОБА_3 (РНОКПП - НОМЕР_1, 29000, м. Хмельницький, вул. Веселкова, 11) до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області у період з 09.09.2004 по 01.08.2007.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 01 березня 2018 року
Головуючий суддя ОСОБА_7