ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 2а-6876/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2009 року м. Львів
14 год. 40 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Коморного О.І.,
секретар - Шийка Н.П.
з участю
представника позивача Бойко І.Є.
представник відповідача Сапуга О.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жидачівського районного центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Чиста енергія» про стягнення штрафу,-
в с т а н о в и в:
Позивач, Жидачівський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до відповідача, товариства з обмеженою відповідальністю «Чиста енергія» про стягнення штрафу в розмірі 8475,47 грн.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем положень п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача проти позову заперечив, вважає проведення позивачем перевірки неправомірним.
Суд заслухав пояснення представників сторін, повно, всебічно і обєктивно оцінив подані докази у їх сукупності та встановив наступне.
Позивачем 30 вересня 2009 року проведена перевірка товариства з обмеженою відповідальністю „Чиста енергія" щодо дотримання вимог законодавства України про зайнятість населення. За результатами перевірки складено акт від 30.09.2009 року № 1 у якому зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р № 803-ХІІ.
Як вбачається з матеріалів справи, порушення полягає у тому, що відповідно до наказу № 24 від 14.07.2009 року по ТзОВ „Чиста енергія" звільнено з посади начальника відділу кадрів ОСОБА_3 згідно п.1 ст.40 КЗпП України. Звіт про заплановане вивільнення працівників по формі № 4-ПН (план) поданий до центру зайнятості 13.05.2009 року вхідний номер 1024. Звіт про фактичне вивільнення працівників по формі № 4-ПН (факт) поданий до центру зайнятості з порушенням строків передбачених п.5 ст.20 Закону № 803-ХІІ, а саме 10 серпня 2009 року вх. № 2040.
Вказані фактичні обставини справи визнаються сторонами, і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання, відтак вони не потребують доказування перед судом.
Згідно ч. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. № 803-ХІІ (із змінами)(надалі - Закон №803-ХП), при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у звязку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Пунктом 2 ч.5 ст.20 Закону № 803-ХІІ, визначено, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Згідно акту №1 від 30.09.2009 року та довідки про річну заробітну плату ОСОБА_3 вих. № 60 від 30.09.2009 p., сума штрафу, яка підлягає стягненню із ТзОВ „Чиста енергія", складає 8475,47 грн. (вісім тисяч чотириста сімдесят п"ять грн. 47 кой.)
У добровільному порядку сплатити штраф відповідач відмовився, залишивши вимогу від 30.09.2009 року без розгляду.
При цьому відповідач посилається на Постанову Кабінету міністрів України від 21 травня 2009 р. . №502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року".
З огляду на характер спірних правовідносин суд констатує, що посилання відповідача на вказану Постанову є необґрунтованими, оскільки правовідносини з приводу прийняття та звільнення найманих працівників не відносяться до сфери господарської діяльності, крім того, зазначена Постанова, будучи підзаконним актом не зупиняє і не може зупинити норми Закону України „Про зайнятість населення".
Відповідно до п.1 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Постановою КМУ №47 від 24.06.1991р. (із змінами та доповненнями), - державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості. У п.2 вказаного Положення передбачено, що основними завданнями державної служби зайнятості є, зокрема, контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.
Відповідно до підпункту. „л" п.8 вказаного Положення, державна служба зайнятості має право стягувати, відповідно до Закону №803-XII штрафи з підприємств, установ, організацій усіх форм власності, зокрема, у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону №803-XII.
Враховуючи викладене, позовні вимоги є законними, обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Чиста енергія» (с. Монастирець, Жидачівського району Львівської області ЄДРПОУ 35056413) на користь Жидачівського районного центру зайнятості (р/р №37175975900157, код платежу 50040500, одержувач ВДК у Жидачівському районі, ЄДРПОУ 22352857, МФО 825014) штрафу у розмірі 8475 (вісім тисяч чотириста сімдесят пять) грн. 47 коп.
3. Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 16.12.2009 р. о 17:30 год.
Суддя Коморний О.І.